21 osvedčených metód, ktoré môžu "vyhodiť" prevádzku na vašich stránkach

Téma propagácie obsahu nie je nová. Bolo napísané celé more užitočných článkov a kníh o tejto otázke. Mnohí však stále veria, že stačí len vytvoriť vynikajúci obsah a zákazníci, ako včely na mede, okamžite preletia na svoje webové stránky. Keby to bolo tak jednoduché!

Viete, že každý deň sú na internete uverejnené 2 milióny nových pracovných miest? A stále veríte, že zákazníci budú venovať pozornosť vašim článkom? Nebuďte naivný. V skutočnosti, potenciálni zákazníci ani nevedia o existencii vašich príspevkov, ak ich nechcete umiestniť priamo pred nimi. Žijeme v takzvanej "ére informačného hluku": informácie sa stali natoľko, že sú často závraty z nadmernej ponuky. Preto proces formovania stáleho publika nikdy nebol taký zložitý ako teraz.

Výklopný bod

Ak začnete propagovať svoje webové stránky alebo blog od nuly, pripravte sa na skutočnosť, že prvé týždne budú najťažšie. Možno budete musieť pracovať od rána do večera, sedem dní v týždni. Niektorí blogeri, bez toho, aby dostali okamžité výsledky, odmietajú tento záväzok. A márne, pretože najzaujímavejšie začína o niečo neskôr ... Výsledky sa objavia skôr alebo neskôr - môžete si to byť istí. Všetko, čo potrebujete, je trpezlivosť a túžba pracovať.

Jedného dňa prídete k "bodu, v ktorom nebude možné splácať impulz zameraný na zmenu." Toto je podstata konceptu „bodu zlomu“, o ktorom napísal populárny kanadský novinár Malcolm Gladwell. Ak sa vaša stratégia na propagáciu obsahu použije správne, dosiahne bod obratu, v ktorom návštevníci vašich webových stránok vykonajú prácu za vás zdieľaním obsahu na sociálnych sieťach a prepojením na ňu vo svojich blogoch. V dôsledku toho dosiahnete vyššie miery konverzie a získate väčšiu váhu v očiach publika na internete.

Dnes sme pre vás pripravili prehľad najúčinnejších metód propagácie obsahu. Postupujte podľa našich odporúčaní a potom sa váš obsah nezmení.

1. Zarobte si právo na distribúciu svojho obsahu.

Prvým krokom v stratégii podpory obsahu je získať rešpekt divákov. Známy obchodník Steve Weller na tento účel odporúča nasledujúce akcie: „V počiatočnej fáze by ste mali vytvoriť príspevky na recenzie, v ktorých odporučíte najlepšie články od iných bloggerov. Nezabudnite, že váš blog by mal pozostávať iba z 20 - 30% vlastného obsahu a zvyšných 70 - 80% by malo patriť na príspevky iných bloggerov, s ktorými spolupracujete.

2. Publikovanie príspevkov často

Ak uverejníte príspevky len niekoľkokrát denne, vaše správy sa môžu stratiť medzi príspevkami mnohých iných spoločností, ktoré sledujú vaši čitatelia. Zároveň neuvádzajte príspevky každých 5 minút - môže vás vystrašiť. Hlavná vec - nájsť strednú cestu. Napríklad Leo Widrich, autor blogu Bufferapp, odporúča 5-10 tweety a 1 - 4 príspevky na Facebooku za deň.

Prax ukazuje, že maximálna účasť väčšiny čitateľov je pozorovaná od 8:00 do 20:00. Existuje však niekoľko faktorov, ktoré môžu posunúť tento časový rámec, vrátane denného rozvrhu vašich predplatiteľov a zvláštností ich správania v sociálnych sieťach. Preto by ste mali vykonať prieskum, aby ste určili optimálny čas na propagáciu svojho obsahu. Vo všeobecnosti sa neodporúča uverejňovať príspevky častejšie ako každú hodinu alebo dve, aby sa vaši účastníci nepoškodili.

3. Zahrňte do svojich príspevkov zaujímavé výňatky z článkov.

Pri propagovaní obsahu v sociálnych médiách nespoliehajte len na titulky. Ak chcete, aby vaše príspevky získali viac retweets a rassharivany, zahrňte do svojich príspevkov zaujímavé výňatky z príspevkov, ako sú citácie alebo štatistiky. Sú neuveriteľne účinné z hľadiska propagácie obsahu, pretože sú vnímané ako plnohodnotné správy. Pri pohľade cez citácie a štatistické fakty čitatelia už získajú cenné informácie bez toho, aby museli kliknúť na správu. V dôsledku toho sa stávajú vnímavejšími k vašim metódam propagácie obsahu.

4. Umiestnite obrázky oddelene

Pri uverejňovaní obsahu na Facebooku uverejnite obrázky oddelene. Toto opatrenie zvýši zapojenie vašich čitateľov až o 46%. Ak chcete zdieľať infographics so svojimi čitateľmi, potom môžete vyrezať jeho fragment a umiestniť ho do svojho profilu. Štruktúra perfektného príspevku na Facebooku je uvedená nižšie:

Viete, že ľudský mozog spracováva obrazy oveľa rýchlejšie ako text? Cielené a jasné obrázky alebo obrázky s textom prekrytým okamžite pri pohľade na stránky preťažené informáciami.

5. Zamerajte sa na informácie získané zo sociálnych sietí.

Stratégia propagácie obsahu by mala byť založená na spätnej väzbe od zákazníkov a upravená podľa kritérií. Douglas Carr, autor príspevkov na blogu Social Media Today, verí, že nasledujúce kroky vám pomôžu dosiahnuť bod obratu:

  • Starostlivo sledujte súčasné trhové nálady, aby ste identifikovali príležitosti na propagáciu svojho obsahu.
  • Určite záujmy vašich predplatiteľov, ako aj pravidelných a potenciálnych zákazníkov.
  • Postupujte podľa stratégií, ktoré vaši konkurenti používajú na podporu v sociálnych sieťach s cieľom zlepšiť svoj prístup.

6. Udržať skutočný dialóg.

Ľudia budú vnímavejší k vašim metódam propagácie obsahu, ak si uvedomia, že s nimi chcete udržiavať hlbší vzťah. Nie sú to banálne frázy "Ďakujeme za zdieľanie môjho príspevku!". Ak propagujete obsah iných bloggerov, nezabudnite zanechať komentáre a podstatné otázky na svojich stránkach.

7. vzdávajte hold ľuďom, ktorých nápady používate vo svojich príspevkoch.

Ak citujete nejakého bloggera, určite mu to povedzte. Okrem toho uveďte vo svojom príspevku odkaz na zdroj, aby si čitatelia mohli prezerať pôvodný článok a informácie o autorovi. Môžete si byť istí, že táto osoba vám v prípade potreby poskytne recipročnú službu. Vzájomná propagácia obsahu je vynikajúca technika, z ktorej majú všetci úžitok.

8. Pripojiť sa k úzko špecializovaným komunitám.

Na internete nájdete mnoho vysoko špecializovaných portálov. Medzi príklady patrí web Strictlyashka, vytvorený pre ženy, ktoré chcú schudnúť, alebo on-line časopis Male, určený pre silnejší sex. Správne zvolené nika komunity vám ušetrí od nutnosti používať cielené metódy na podporu obsahu. Ako nájsť sociálne siete, ktoré by sa mohli stať zlatou baňou na zvýšenie popularity vášho obsahu? Je to veľmi jednoduché: musíte si vypočuť svojich zákazníkov a zistiť, ktoré sociálne médiá a webové stránky dávajú prednosť. Po analýze ich odpovedí by ste sa mali okamžite zaregistrovať v príslušných špecializovaných komunitách a pravidelne ich uverejňovať.

9. Vedome sledujte obsah

Dohľad je jednou z najúčinnejších metód propagácie obsahu. Jej podstatou je vytvoriť prehľadný článok, v ktorom budete obsahovať najzaujímavejšie materiály. Inými slovami, obsah ostatných bloggerov filtrujete, aby ste z neho mohli vybrať najlepšie a najrelevantnejšie príspevky. Príkladom úspešnej správy obsahu je týždenný prehľad noviniek v odvetví.

Ak chcete začať vytvárať vlastné recenzie, mali by ste pozorne sledovať vaše informačné kanály RSS a svoje obľúbené blogy, aby ste neunikli najzaujímavejšiemu a relevantnému obsahu. Váš príspevok by mal obsahovať odkaz na obsah, ktorý ste použili, ako aj malý komentár o tom, prečo si táto publikácia zaslúži pozornosť čitateľov. Nezabudnite informovať vlastníkov relevantných blogov, že ste použili ich obsah. Získate tak nové príležitosti na propagáciu svojho obsahu.

10. Využite hashtags

Pri správnom použití, hashtags nie je metóda propagácie obsahu spamu. Jedná sa o nástroj, ktorý vám umožňuje ovplyvniť vhodnú skupinu ľudí: pomocou hashtags, organizujete svoj obsah do kategórií. Podľa Forbes Cooper, autor článkov v časopise Forbes, pomocou hashtags, aby sa a udržiavať rozhovory na Twitteri môže byť neuveriteľne silný techniku.

Pri použití hashtags v tweety, je dôležité zvážiť dva faktory: čitateľnosť textu a jeho optimalizácia pre vyhľadávače. Zvýraznite hashtags pre kľúčové slová, pre ktoré chcete propagovať svoj obsah. Ak sa hashtag skladá z viacerých slov, potom sa pri písaní spravidla používa tzv. "Hunchbacked register". Tento pojem znamená hláskovať každé slovo v hašte s veľkým písmenom a odstrániť medzery a interpunkciu medzi slovami. Ak chcete zmeniť frázu "sociálne médiá" na hashtag, bude to vyzerať takto: # Social Media.

11. Využívať vhodné sociálne siete.

Viete, že priemerný používateľ sociálnych sietí má iba dva rôzne profily a väčšina je podľa webovej stránky Mashable obmedzená len na jeden? Ak je „ideálny“ klient vašej spoločnosti v rozpore s technológiami a využíva iba jednu sociálnu sieť, potom bude oveľa rozumnejšie sústrediť všetky vaše snahy na propagáciu obsahu na týchto stránkach. Zistite, na ktorej sociálnej sieti vaši zákazníci trávia najviac času, a maximalizujte svoju prítomnosť na tejto platforme.

12. Pýtajte sa

Stratégia propagácie obsahu sa rýchlo nepodarí, ak si vaši zákazníci uvedomia, že ich nechcete počúvať. Niet divu, že hovoria, že slovo je striebro a ticho je zlato. Venujte niektoré príspevky, aby ste zistili názory svojich účastníkov na určité otázky. Belinda Whittaker, autorka článkov o Social Bakers, identifikuje tri hlavné kategórie otázok:

  • Otázky týkajúce sa publika. Pýtajte sa na otázky, ktoré súvisia s vašimi záľubami, plánmi, kariérou a inými oblasťami života vašich klientov, aby ste s nimi začali konverzáciu. Napríklad, opýtajte sa ich, na ktoré futbalové družstvo sa budú podieľať počas nedeľného zápasu, alebo čo tento rok sľubuje, že tento rok splnili alebo porušili.
  • Otázky skúmajúce trh. Požiadajte svojich klientov o strategické otázky, aby ste od nich získali cenné informácie. Napríklad: "Chceli by ste ochutnať mätovú príchuť cappuccina?" alebo "Ako často si kupujete nové topánky?".
  • Otázky, ktoré určujú názor zákazníkov o vašej spoločnosti. Buďte otvorení so svojimi zákazníkmi a požiadajte ich, aby zanechali spätnú väzbu na vaše nové produkty, nápady alebo aktualizácie. Napríklad: „Čo si myslíte o aktualizovanom dizajne našich stránok?“ alebo "Aká by mala byť nová chuť zmrzliny: káva alebo orech?"

13. Často publikujte príspevky hostí.

Nie je nutné zanechať príspevky hostí v horných blogoch, aby ste výrazne zlepšili svoju pozíciu vo vyhľadávačoch alebo zvýšili návštevnosť sprostredkovania. Profesionálny copywriter a blogger Bamidel Onibalusi nedávno uskutočnil prípadovú štúdiu, ktorá je podrobne preskúmaná na webovej stránke Hubspot.

V priebehu 6 mesiacov publikoval na stredne veľkých blogoch 28 kvalitných príspevkov. A čo si myslíte? Počas týchto šiestich mesiacov našiel 60 000 nových návštevníkov, ktorí navštívili jeho stránky v dôsledku priameho vyhľadávania.

Identifikujte blogy, s ktorými máte veľa spoločného, ​​pokiaľ ide o misiu a publikum, a kontaktujte ich majiteľov. Zdieľajte s nimi nejaké predstavy o obsahu, ktorý by im mohol priniesť úžitok. Tiež zahrnúť vo svojom liste stručný opis koncepcie, ktorú plánujete zvážiť vo svojom článku.

14. Pracujte na kvalite vašich titulkov.

Ak sa vám zdá, že váš blog je označovanie času, potom, určite, titulky vašich článkov sú na vine. Dan Zarella, špecialista sociálnych médií a autor článkov na blogu Hubspot, po analýze 2,7 milióna článkov na blogoch zistil, že 16,7% webových stránok získa viac zdieľaní na sociálnych sieťach ako kliknutia. Preto záver: návštevníci webu nie vždy čítať príspevky, ktoré zdieľajú, takže hodnota atraktívnych titulkov nemožno preceňovať.

15. Zahrňte tlačidlá sociálnych zdieľaní na svoje príspevky.

Čitatelia s väčšou pravdepodobnosťou propagujú váš obsah, ak sú zahrnuté tlačidlá zdieľania. Usporiadajte ich na viditeľnom mieste, aby návštevníci stránok nerušili, ako zdieľať svoj príspevok so svojimi priateľmi. Pokúste sa zjednodušiť proces zdieľania pre svojich čitateľov, aby mohli svoj obsah distribuovať jedným kliknutím myši.

16. Odkazy „Kúpiť“ na vaše stránky

Nenechajte sa mýliť: neodporúčame vám používať služby pochybných spoločností na nákup stoviek "ľavých" odkazov na váš blog. To môže spôsobiť, že spoločnosť Google úplne odstráni vašu stránku z výsledkov vyhľadávania. Ponúkame vám čestnejšiu a spoľahlivejšiu metódu, a to: sponzorovanie miestnych športových tímov, podujatí a neziskových organizácií. V tomto prípade máte záruku, že sa vám dostanú pozornosti tlače a vyššej premávky, bez toho, aby ste riskovali svoju povesť, ale naopak ju zlepšujete.

17. Ponúkame predplatné

Formovanie armády lojálnych predplatiteľov môže výrazne uľahčiť proces propagácie vášho obsahu. Carolyn Edgecomb, autor príspevkov na tému Impact Branding & Design, odporúča, aby exkluzívne ponuky pre svojich čitateľov. Napríklad im môžete ponúknuť bezplatnú e-knihu výmenou za to, že sa stanete vašimi odberateľmi.

18. Vytvorte e-mailové zoznamy a profitujte z nich.

Výskum spoločnosti Neil Patel o technológii QuickSprout a KissMetrics ukázal, že e-mail je najúčinnejším kanálom na podporu čitateľov, aby sa znova a znova vracali na vaše stránky. Použite svoj zoznam e-mailových adries správne. Môžete napríklad ponúknuť svojim odberateľom týždenný prehľad vašich príspevkov, čo zvýrazní váš najlepší a najnovší vývoj. Existujú aj iné spôsoby, ako propagovať obsah prostredníctvom e-mailu:

  • Môžete posielať sprievodcu kupujúceho a porovnávacie hodnotenia produktov potenciálnym zákazníkom.
  • Účastníkom vášho spravodajcu môžete ponúknuť exkluzívny obsah.
  • Svojim novým zákazníkom môžete poslať pokyny, ako čo najlepšie používať svoj produkt alebo službu.

19. Vytvorte obrázky pripravené na Pinterest

Pinterest je pomerne populárna sociálna sieť: má viac ako 25 miliónov registrovaných užívateľov. Preto by bolo nerozumné ignorovať ho pri presadzovaní jeho obsahu. Ak chcete svojim čitateľom ponúknuť príručku, návod na použitie alebo iný užitočný obsah, musíte svoje obrázky prispôsobiť na Pinterest. Musia mať textový popis a vodoznak vašej spoločnosti. Vyberte si veľké, tučné písmo, aby si čitatelia mohli ľahko prečítať váš text.

20. Publikujte svoj obsah na rôznych stránkach.

Tým, že poskytnete iným webovým stránkam právo publikovať a distribuovať váš obsah, môžete svoje príspevky propagovať zadarmo a efektívne. Najdôležitejšie je rozhodnúť, s ktorými lokalitami chcete spolupracovať. Takže nielenže rozšírite svoj dosah publika, ale zvýšite aj svoju návštevnosť a začnete vytvárať viac potenciálnych zákazníkov.

Договариваясь о публикации ваших статей на других сайтах, обязательно подписывайте контракт с их владельцами. В нем должны быть оговорены все условия сотрудничества, например запрет на перепрофилирование ваше контента. Будьте осторожными, иначе вы рискуете пострадать от действий мошенников!

21. Используйте сообщества в социальных сетях

Сообщества и группы в социальных сетях могут оказаться невероятно эффективным инструментом для таргетированного продвижения вашего контента. Nezabudnite, že v mnohých komunitách existujú prísne pravidlá týkajúce sa spamovania a nevhodnej distribúcie poštových zásielok. Ak ich porušíte, budete jednoducho vylúčení zo skupiny. Preto sa správať ako hosť, nie obchodník, ktorý je na cudzom území.

Nech použijete akúkoľvek sociálnu sieť - VKontakte, Google+, LinkedIn alebo iné - vždy hľadajte komunity, ktoré sú pre váš výklenok relevantnejšie. Pri vstupe do skupiny si pozorne prečítajte pravidlá správania, ktoré sú v nej stanovené, aby ste vedeli, aké opatrenia sú prípustné a ktoré nie. Najlepší spôsob, ako propagovať obsah v komunite, je začať diskusiu na tému položením otázok členom skupiny. Zahrňte do nich vhodný odkaz a pozvite všetkých, aby sa zúčastnili na vašej diskusii.

A konečne ...

Preto sme opäť presvedčení, že tvorba obsahu a jeho propagácia sú dva navzájom prepojené procesy, ktoré nemožno od seba oddeliť. Bez ohľadu na to, aké vysoko kvalitné a zaujímavé sú vaše príspevky, budú na vašej stránke stále mŕtvou váhou, ak ich nezačnete propagovať.

Znamená to, že je čas konať: začať uplatňovať vyššie popísané metódy na propagáciu obsahu a výsledky presiahnu všetky vaše očakávania.

Preklad a adaptácia materiálu Tatiana Liubarets na podporu obsahu: 23 osvedčených spôsobov, ako explodovať návštevnosť webových stránok.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár