Video vs Text - žiadne také dilema

Dnes, s rýchlosťou svetla, rastie úloha vizuálneho obsahu v internetovom marketingu. Pravdepodobne ste to počuli a súhlasíme s tým, že nepotrebujeme potvrdenie v číslach. Ľudia milujú videá - to je príliš zrejmý fakt. Niekedy však pridávajú nejaký zmysel k tomuto vyhláseniu: akonáhle rastie úloha videa, znamená to, že musíte vytvoriť video podcasty a prestať tráviť vážne úsilie o text a akýkoľvek iný obsah, pretože všetko ostatné funguje horšie.

Možno táto téma nestojí za skvelý článok. Nedotýkali by sme sa jej - prečo by sa to mohlo všetkým ukázať ako samozrejmé: že zvýšenie záujmu publika o jeden typ obsahu neznamená, že je potrebné upustiť od komplexného prístupu k obsahu obsahu blogu. Ale faktom je, že v poslednej dobe sme boli zmätení niekoľkými zástupcami nášho publika: prečo písať články, si myslia, že ak je video efektívnejšie? A keďže nám to, čo sa nám zdalo zrejmé, nezdá všetkým, potom by ste mali vyjadriť svoj názor na túto otázku.

Online - digitálna kópia offline

Trik spočíva v tom, že všetky trendy v prichádzajúcom marketingu, hlboko integrované do ľudských záujmov a potrieb, sú prognózami trendov, ktoré sú sledované v reálnom živote. Ak ľudia prestanú čítať všetko okrem vtipov, obchodníci s obsahom budú odpovedať uverejnením vtipných príbehov na ich témy. Ak ľudia prestanú sledovať jednoduché infografiky a čítať iba interaktívne, obchodníci to urobia.

A z tohto hľadiska je záujem o video produkciu reakciou na trend, ktorý sa dá vysledovať offline: každý z nás večer po práci, ak nie je ťažké zaťažovať naše duše, rád padne na pohovku a pozerá sa na zaujímavý film.

Má video disk?

Štúdie hovoria, že človek vníma vizuálnu informáciu rýchlejšie ako text, je jednoduchšie zachytiť ju v pamäti a v zásade sa zdá, že niekto, kto číta, je práca a sledovanie filmu je zábava. Prečo? Vizuálna forma obsahu je pre ľudí atraktívna práve preto, že je najvhodnejšia pre život: video má všetko, čo existuje v skutočnosti: skutoční ľudia, skutočné veci, príroda, zvieratá, obloha je taká modrá ako v živote, živá reč, hudba, ktorej krása Môžete to oceniť počúvaním a nečítaním o tom, ako je to krásne.

Jedným slovom, nie je potrebné namáhať mozog, zahrnúť frontálny lalok, ktorý je zodpovedný za abstraktné myslenie a predstavivosť, aby ste „postavili“ obraz hrdinu vo vašej hlave, predstavili udalosť, ktorá je opísaná v texte. Video skracuje proces nášho ponorenia sa do informácií a záver logických záverov z neho: napríklad v článku napíšete, že predohra z opery „Tannhäuser“ Richarda Wagnera bola ozvena (a iba tí, ktorí sú oboznámení s touto operou, budú tento obraz okamžite prezentovať a tí, ktorí nie sú oboznámení, budú musieť buď pľuvať na túto skutočnosť alebo vyliezť na YouTube a počúvať tam predohru). Vidíte - opäť YouTube, znižuje proces konzumácie a strávenia informácií: prečo hovoriť o hudbe, ak ju môžete počúvať a dokonca vidieť, ako sa vykonáva?

Zdá sa, že zrejmým faktom je, že pravidlá video obsahu, to potvrdzuje aj samotný život. Áno, ale ... Ako vždy, tieto "ale." Neexistuje žiadna realita bez nich.

Text je základnou vecou v komunikácii

Môžete vytvoriť video podcast bez scenára? Potrebujete text, aby ste poslali svoju správu publiku. Existujú videá „bez slov“ - často domáce, ktoré nepredstavujú komerčnú hodnotu, uverejnené na internete bežnými používateľmi internetu - o tom, ako napríklad vracajú jazdu z ľadovej strechy (mimochodom, radi ju sledujú raz) , Ale vytvoriť komerčné "bez slov" už potrebujete skript. Aspoň tu je tak stručné:

Super gadget, trblietavé na slnku so všetkými jeho aspektmi, všetko tak strmé, leží na vozovke. Na ňom jazdí kamión. A gadget je o zázraku! - zostáva nedotknutá. Inšpirujúca hudba. Významné close-up superhrdina prežil. Opona.

Reč je rovnako neoddeliteľnou súčasťou reality ako vizuálne a sluchové obrazy. Je možné si predstaviť sapiens, ktorí nedokážu vyjadriť svoje myšlienky vo verbálnej podobe? Boli by to stvorenia, ktoré neboli veľmi vzdialené od veľkých opíc v ich vývoji. Existuje zaujímavá vedecká teória, že ľudia vyvinuli svoju reč v dôsledku potreby rozprávať fámy členom svojej skupiny, to znamená, aby si navzájom čo najpresnejšie preniesli informácie o svojich kolegoch. To prispelo k upevneniu sociálnych väzieb v skupine a jej prežitiu: čím jasnejšie vysvetľujete, kde je nebezpečenstvo, a tým je pravdepodobnejšie, že sa tomu vyhnete. Táto teória je dobre opísaná v knihe A. Markova Evolúcia človeka. Je tu uvedený aj príklad ilustrujúci jeho hodnovernosť.

V skupine šimpanzov jedna zo samíc zasiahla do života telata druhého. Matka bojovala o svoje mláďa. Ale vec je, že tento celý príbeh sa nestal pred skupinou, nikto z šimpanzov to nevidel. Neskôr sa urazená matka priblížila k dvom mužom s vplyvom (povedzme, autoritatívni) muži - zlá žena bola v tom čase vo svojom zornom poli - a snažila sa vysvetliť mocným ľuďom sveta, čo jej súper urobil. Prirodzene, nemala dostatok prostriedkov na vyjadrenie pre presný prenos informácií (a najvýraznejšie prostriedky v tomto prípade, ako všetci chápeme, sú reč). Muži len dohadovali, že jedna žena bola nespokojná s druhou, pretože tá druhá urobila niečo trestuhodné. Pravdepodobne, ak pochopia, aké hrozné a škodlivé pre celú skupinu bolo správanie zlej ženy, prijali by vážne opatrenia. Ale šimpanzy nemajú reč, a preto neexistuje žiadna taká účinná sociálna komunikácia ako človek, neexistuje kultúra sapiens a neexistuje žiadny pokrok, resp.

Text je ekvivalentom živej reči. Štruktúrovanejšie, jasnejšie a krajšie slovné vyjadrenie našich myšlienok. Trite, ale pravda: text je kvintesenciou reči, a preto je hlavným nástrojom našej komunikácie medzi sebou v online prostredí.

Nemôžeme žiť bez reči. Ako druh ľudia zastavia svoj rozvoj, ak náhle prestanú odovzdávať svoje skúsenosti, informácie - šíriť a rozširovať okolo seba povesti o najnovších trendoch vo svete technológií, módy, politiky, cestovania, jedla, automobilov atď. Aký je náš nekonečný internet s vami, ako nie je vytváranie, zdieľanie a lúpanie povesti. Aj v zdrojoch spravodajských agentúr a obchodných portálov je odkaz na zdroj otázkou etiky: podľa RIA Novosti, zdroj: ITAR-TASS. Pripomínajú vám tieto štandardné formulácie niečo nové? Áno, presne - opakovanie povestí :)

A mnohí z nás sú pri písaní povestí lepšie ako ústne. Sú ľudia, ktorých každý pozná ako dobrí blogeri, novinári a spisovatelia, teda tí, ktorí sú schopní vyjadriť svoje myšlienky „na papieri“. Títo ľudia však vo svojom ústnom prejave nie sú tak výreční ako v textoch.

Písanie je vaša zbraň. Možno jeden z najúčinnejších vo vašom arzenáli, ak ho vlastníte profesionálne.

Publikum nemôže byť spokojné len s jedným typom obsahu.

Obsah je obsah vašej správy pre divákov, a jeho forma, žáner a emocionálne sfarbenie môže byť úplne odlišné.

A skutočnosť, že úloha vizuálneho obsahu rastie, neznamená, že sa zvyšuje v dôsledku poklesu dôležitosti iných foriem obsahu. Dnes môžeme povedať, že počet bitov, ktoré ľudia dokážu konzumovať, má sklon k nekonečnu. A v tomto mori informačného hluku pred ľuďmi neexistuje žiadna konkrétna voľba: text alebo video, správy alebo umelecké knihy, infografika alebo hudba, karikatúry alebo obchodné prípady. Ak len preto, že hranice medzi žánrami obsahu sa dnes aktívne stierajú, okrem samotnej možnosti konkrétnej voľby: texty používajú videoklipy, grafy, tabuľky, zvuk, prvky infografiky, v infografike - texty, animácie - textové vložky atď. Dnes čítame, sledujeme a počúvame.

Úloha akéhokoľvek obsahu na webe rastie. Nezanedbávajte žiaden typ - publikum potrebuje odrodu.


Loading...

Zanechajte Svoj Komentár