9 dôvodov, prečo video nikdy nedosiahne text

Každú minútu sa do služby YouTube nahrá 300 hodín rôznych videí. Obchodníci sú aktívne prepnutí na predaj videa. Blogeri natočia video, kde diskutujú o videách iných ľudí. Webové semináre Infobusinessmen. Filmy lietajú v sociálnych sieťach a investície do marketingu Influencer rastú. Je to všetko? Niesť kríž - budeme pochovať text? Bez ohľadu na to, ako zle!

V tomto článku poviem, prečo text ako marketingový nástroj zostane navždy. Aj keď video zomrie pod náporom virtuálnej reality a živého vysielania reklamy v mozgu.

Prečo chcete sledovať videá?

Napriek letom do vesmíru a umývateľnému rukávu sa náš mozog stále líši od mozgu predkov podobných ľudoopom. Evolúcia nás pôvodne koncipovala tak, aby sme lepšie asimilovali vizuálne informácie. Ešte lepšie - kombinácia pohyblivých obrazov a zvuku. V jaskynných podmienkach je to logické - ak sa niečo pohne a vrčí, možno vás chce jesť a je čas vyliezť na palmu.

Zhruba povedané, pre nás je oveľa ľahšie sledovať video, takže mozog si vyberá v jeho prospech. A ešte jednoduchšie pre nás, aby sme sa neodsťahovali od počítača k jedlu. A ešte ľahšie sa pohybovať a plávať menej tuku. Len lepšie?

Pozri tiež: Shanti-Shanti.rf: ako podporovať online obchod pomocou recenzií videa?

Typické argumenty v prospech videí:

 1. Informácie sú absorbované rýchlejšie (nie lepšie, ale rýchlejšie). Video je aktivnejšie spracované mozgom ako textom. Preto si to vyberáme a sme príliš leniví na to, aby sme si to mysleli.
 2. Video prenáša viac emócií. Pozeráme, empatizujeme, myslíme menej na význam a nevyhnutnosť vecí, ale s radosťou venujeme pozornosť športovým figúrkam a tanečným mačkám. Inštinktívne.
 3. Sledujte video jednoduchšie. Toto je pasívne cvičenie, ktoré nevyžaduje úsilie.
 4. Video je osobnejšie. Sme podvedome hľadajú niečí oči pre kontakt. Je pre nás jednoduchšie dôverovať, ak uvidíme tvár. To je tiež dávna reakcia. Má dokonca hyperbolickú psychologickú odchýlku - pareidóliu - túžbu vidieť tváre tam, kde nie sú žiadne. V jadrovom jadre, oblakoch alebo káve. Vidíme tvár a ľahšie veríme. Preto sa video predáva lepšie.

Prezeranie videa a čítanie textu zahŕňajú rôzne kognitívne funkcie. Pre podnikateľa je dôležité pochopiť, aký účinok chce dosiahnuť predtým, než sa stane v nepravidelnom počte video sekcií. To, čo chcete viac, je rýchlo nájsť emocionálnu odozvu alebo usadiť sa hlboko a presvedčivo vo vašich hlavách.

Pozri tiež: Top 16 ruských video kanálov a podcastov na internetový marketing

Prekvapivo, milénia preferujú text

Podľa Pew Research Center, 42 percent dospelých vo veku od 18 do 29 rokov radšej číta skôr ako sledovať správy. To je o 5% viac ako milovníci videa. To určite nie je dôvod, prečo by ste mali na videu umiestniť sviečku, ktorej popularita rastie, ale stále.

 1. Podľa respondentov je čítanie článkov ešte pohodlnejšie ako sledovanie videí (41%).
 2. 19% verí, že video málokedy pridáva niečo užitočné pre informácie.
 3. Okrem toho, reklama pre-roll sily opustiť video v prospech textu až 35% respondentov.

To nám umožňuje urobiť zaujímavý predpoklad. Čo ak video nie je tak populárne? Čo ak rast v tomto segmente nie je spôsobený skutočným dopytom a dopytom užívateľov, ale aktívnou propagandou a propagáciou platforiem a vydavateľov? Navyše text v mnohých smeroch stále prekračuje video!

Až 9 dôvodov, prečo je text lepší

 1. Text umožňuje premýšľať. Ak užívateľ príde na stránku uvoľnene, bude s najväčšou pravdepodobnosťou kliknite na video žuť podstatu. Ak má návštevník špecifický cieľ a má v úmysle zistiť, kde je najzaujímavejšia veta, prečíta si text, hľadá detaily a znova ich prečíta.
 2. Text je jasnejší a hlbší prínos. Keď čítate text, počúvate svoj vlastný hlas. Keď je predajný text napísaný na papieri alebo obrazovke, vy sami vyslovíte všetky argumenty a podvedome si pomyslíte v rovnakom duchu. Ak som sa príliš aktívne snaží presvedčiť niekoho z obrazovky, najčastejšie vidím taký pokus o bodáky.
 3. Text je kompaktný a ľahšie sa ukladá. Takmer nezaujíma priestor na žiadnom nosiči, je ľahko viditeľný av papierovom formáte nepotrebujete prehrávač a monitor na „prehrávanie“ textu.
 1. Text je ľahšie zdieľateľný. Čo ak na webe nebolo žiadne magické tlačidlo „zdieľanie“ alebo potrebujete poslať úplne jedinečnú informáciu, ktorú máte len k svojmu kolegovi? Text je možné kopírovať, prilepiť a na pol minúty odoslať aj na mobilný internet. A video?
 2. Môžete pozastaviť a vrátiť sa. Pracovať s informáciami pohodlným tempom a napríklad znova čítať ten istý odsek stokrát. Video vám umožní pohybovať sa s ním rovnakým tempom, poskytuje informácie pri plánovanej rýchlosti, neumožňuje vám nadýchnuť sa. Samozrejme, v prehrávači môžete kliknúť na pauzu a znova si prezrieť materiál, ale pre mňa to nie je tak pohodlné.
 3. Ďalší génius textu, ktorý ma osobne veľmi teší. Môže byť vytlačený na papier. Tak oveľa ľahšie si myslieť a robiť informované rozhodnutia. Môžete si vziať pero, značku, označiť dôležité miesta, nezmysel odtieňa, rýchlo izolovať dôležité abstrakty. S videom je nemožné.
Pozrite si tiež: 7 najlepších služieb pre tvorbu video infografiky
 1. Text je jednoduchšie vyhľadať informácie, keď okamžite uvidíte takmer všetok materiál. Je jednoduchšie izolovať hlavný bod a rýchlo čítať dôležité tézy. Niet divu v komentároch pod videom vždy písať "hodinky z takej minúty". Pretože zvyšok je kompletná troska, ktorú nepotrebujete, ale bez náznaku budete musieť sledovať.
 2. Samostatnou témou sú školiace videá, webové semináre a záznamy z konferencií. Počas jednej a pol hodiny, počas ktorej video trvá, získate informácie počas 10-15 minút pozorného čítania. Zvyšok je vtipy, vtipy, príbehy o sebe a inom tupnyak. A áno, stále robíte synopse v priebehu svojho prejavu, potom si prečítajte ten istý text!
 3. Text je vhodne predvídateľný. Problémom videa je, že je ťažké ho okamžite vyhodnotiť. Zdá sa, že je to skvelá téma a obraz je fascinujúci, ale zatiaľ nie je chytľavý. Zatvorte, ale nie. A pozriete sa, posúvajte sa ďalej, počkajte a ako výsledok stratíte čas. S textom sa to nestane - zlý obsah je možné vidieť okamžite, a pre všetky špeciálne efekty a emócie nemôže skryť.

Pochopenie tohto, veľa duplikovať text videa. Takže, keď nemám možnosť sledovať ďalší príhovor TED, prečítam si jeho autorský prejav a všetko, čo som chcel vedieť, nie v 15-18 minútach, ale v 5. Ukazuje sa, že napriek tomu, že video je absorbované rýchlejšie, text pomáha šetriť čas.

Pozrite si tiež: Video kurzy ako akýsi obsah: aké otázky by ste mali položiť, ak chcete vytvoriť video kurz

Video navyše často zapĺňa cenu za obsah. Zvyšuje relevanciu. Imituje osobnú prítomnosť pri prejave, vštípne zmysel pre zodpovednosť za to, že rečník, moderátor, autor „strávi“ čas na vás, čo znamená, že stojí peniaze.

Kde a čo používať?

Video je skvelý predajný nástroj, a preto sú video infografiky tak populárne. Pomocou videa môžete ukázať náročný proces práce. Má všetky vlastnosti, ktoré pomáhajú hrať emócie používateľa. Psychológia Dnešný výskum nám hovorí, že užívateľ si vyberá video obsah častejšie, ak na ňom dôležité rozhodnutie nezávisí. Ak však bude ešte potrebné vyriešiť zložitú otázku - veľký nákup, životné poistenie alebo finančné riadenie - väčšina ľudí si stále zvolí text.

Mimochodom, agentúra "VelikaPlaza" sa špecializuje nielen na písanie textov. Zaoberáme sa tvorbou video obsahu. Požiadať o podrobnú bezplatnú konzultáciu :) 9-prichin-po-kotorym-video-nikogda-ne-dotyanetsya-do-teksta
#
Video Marketing myslenie von nahlas

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár