Ako skontrolovať rýchlosť sťahovania a prispôsobivosť stránky: 10 bezplatných nástrojov

Obsah je kráľ, keď je uvedený na cieľové publikum. Ak používateľ opustil kvôli pomalému načítaniu stránky alebo jednoducho nemohol čítať text, ktorý bol zle zobrazený - bohužiaľ. Potom potenciálny klient s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde ďalej a nájde svojho konkurenta.

Povieme vám, aké nástroje môžete kontrolovať rýchlosť sťahovania stránky a jej prispôsobivosť.

5 služieb na kontrolu rýchlosti sťahovania stránky

Fakt: Rýchlosť sťahovania ovplyvňuje pozície vyhľadávania aj konverziu. Schválenie zo strany blogu Google pre správcov webu.

Záver: je potrebné skontrolovať rýchlosť sťahovania stránky a urobiť všetko potrebné na jej zvýšenie. Dokonca vyrieši 100 milisekúnd.

Zoznam nástrojov na analýzu rýchlosti načítania stránky:

1. PageSpeed ​​Insights

Štatistiky služby PageSpeed ​​Insights od spoločnosti Google hodnotia účinnosť stránok pre mobilné zariadenia a stolové počítače a poskytujú odporúčania, ako optimalizovať stránku.

Dôležité: hodnotenie od 1 do 100 závisí nielen od rýchlosti sťahovania. Toto je interná metrika služieb založená na súbore pravidiel. Odporúčania PageSpeed ​​Insights by nemali byť brané ako výzvy k akcii, ako varovali samotní vývojári.

Všeobecne platí, že tu, rovnako ako u "Glavred", nemôžete slepo nastaviť na maximálny počet bodov, musíte myslieť s hlavou.

2. Nástroje Pingdom

Nástroje Pingdom Tools zobrazujú hodnotenie služby Google PageSpeed ​​Insights, rýchlosť načítania, počet požiadaviek a veľkosť stránky. Aj v súhrne vidíme výsledok porovnania s inými testovanými lokalitami.

Ak sa pozriete nižšie v prehľade, môžete tiež nájsť konkrétne položky, ktoré ovplyvňujú rýchlosť sťahovania.

Bohužiaľ to nebude fungovať, ak chcete zistiť, ako rýchlo sa stránka načíta v Rusku. Môžete sa rozhodnúť otestovať iba Švédsko, Spojené štáty alebo Austráliu.

3. WebPageTest

Služba nie je z hľadiska dizajnu príliš veľká, ale poskytuje viac možností z hľadiska umiestnenia - z nich je viac ako 40 (hoci RF nie je opäť uvedené). Okrem toho je možné vybrať rôzne prehliadače a dokonca aj zariadenia, ak spustíte test z Dallasu.

Dokonca aj v službe môžete zahrnúť prezentáciu alebo video na vizuálne posúdenie spôsobu načítania stránky. A nakoniec, WebPageTest môže porovnať rýchlosť niekoľkých stránok: pridať URL konkurentov a zistiť, ako sú.

4. GTmetrix

Ďalšia služba na kontrolu rýchlosti sťahovania stránky. Výhody oproti WebPageTestu:

  • Pekné rozhranie.
  • Možnosť voľby rýchlosti pripojenia.
  • Ďalšie hodnotenie z Yahoo - užitočné pre propagáciu v zahraničí.
  • Do formátu PDF sa odovzdáva prehľad.
  • Môžete nastaviť pravidelné monitorovanie stránky. Zadarmo - nie viac ako 1 krát denne zo servera vo Vancouveri.

Nevýhody: niekoľko prehliadačov, nie je možné vybrať mobilné zariadenie pre test, k dispozícii je iba 7 miest.

GTmetrix má tiež platenú verziu - pre tých, ktorí potrebujú kontrolovať viac, častejšie a podrobnejšie.

5. Sitespeed

Sitespeed vám umožňuje kontrolovať, ako sa stránka načítava z viacerých bodov naraz. Nakoniec, rusko-jazykovou službou je server Ruskej federácie a Ukrajiny.

Ak chcete projektu pomôcť, je to možnosť stať sa sponzorom: pridať svoj server.

Ak chcete otestovať svoje webové stránky, môžete tiež použiť službu Google Analytics a službu Yandex.Metrica. Oba systémy majú správy o rýchlosti (čase) načítania stránky (stránok).

5 služieb na testovanie stránky pre prispôsobivosť

Adaptabilita, kompatibilita medzi prehliadačmi, multiplatformové sú dôležité komponenty použiteľnosti stránok.

Takže, podľa CoMagic, mobil je takmer na rovnakej úrovni ako desktop v počte konverzií.

Ak existuje silná viera, že vaše stránky ovládajú klienti z počítača, mali by ste venovať pozornosť po kliknutí. Štúdia Criteo ukázala: 20% predajov stolov sa realizuje po kliknutí z mobilného zariadenia.

Morálne: musíte rovnako rešpektovať používateľov s rôznymi zariadeniami, obrazovkami, operačnými systémami a prehliadačmi. Potom pôjde prevádzka, a tam bude konverzie.

Zoznam nástrojov na testovanie prispôsobivosti / kompatibility medzi prehliadačmi / cross-platform:

1. Mobile-Friendy test

Jednoduchá služba Google, ktorá vám umožní zistiť, či je stránka pre mobilné zariadenia optimalizovaná alebo nie. Navyše, môžete vidieť problémy, ktoré vznikli, keď je naložený.

Žiadna interaktivita a výber rozlíšenia - len screenshot prvej obrazovky.

Mimochodom, v Yandex.Webmaster je podobný nástroj - aj keď, tam môžete skontrolovať iba stránky svojich vlastných stránok.

2. Prehliadanie

Browserling je cross-browser testovací nástroj. Ako spustiť:

  • Vyberte požadovanú verziu systému Android / Windows.
  • Zadajte spolu s verziou prehliadač.
  • Kliknite na „Test now“.

Otvorí sa plnohodnotný emulátor: môžete sledovať odkazy, otvárať rôzne lokality.

Nedostatok služieb: bezplatná verzia je obmedzená časom používania a počtom dostupných prehliadačov. Vzhľadom na to, že sú tak málo zastúpené.

3. Adaptivátor

Adaptivator je bezplatná služba pre testovanie adaptability. Poskytuje odhad a odporúčania pre optimalizáciu - upozorní vás, ak potrebujete zväčšiť veľkosť aktívnych prvkov, upraviť oblasť zobrazenia alebo zmeniť písmo.

Problém: pokúšate sa študovať, ako stránky vyzerajú na rôznych zariadeniach - Adaptivator často odkazuje na skutočnosť, že vlastníci zdrojov to zakazujú. Ostatné služby však ticho otvárajú tie isté stránky.

4. Lietadlo

Screenfly je rovnako voľný ako Adaptivator, ale viac funkčný. Môžete si vybrať jednu z 30 veľkostí obrazovky alebo - nastaviť výšku a šírku sami.

Ak chcete zobraziť všetky prvky stránky, musíte tiež povoliť rolovanie - kliknite na tlačidlo „Povoliť rolovanie“ v ponuke.

5. Milujem adaptívne

Milujem adaptívne je šikovný nástroj pre testovanie prispôsobivosti a cross-platform.

V paneli vpravo si môžete vybrať požadovanú kombináciu zariadení a operačných systémov. Ak je to potrebné, otočte obrazovku a nastavte transfokáciu.

Mínus: pre PC a notebooky si nemôžete vybrať operačný systém. Ak chcete pracovať s niektorými lokalitami, musíte nainštalovať rozšírenie v prehliadači Chrome.

Ak chcete študovať, ako používatelia rôznych zariadení, operačných systémov a prehliadačov komunikujú s vašou stránkou, použite aj príslušné prehľady služby Analytics a Metrics.

P. S. Ak sme zabudli na nejaký dôležitý a užitočný nástroj, pripomeňme v pripomienkach. A budeme vďační za repost.

Môže byť použiteľnosť s vami!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár