Ako sa vysporiadať s blokátormi reklám

Podľa spoločnosti Yandex.Metrica približne každý piaty návštevník webovej stránky spoločnosti Texterra používa blokátory reklám. Toto nemá vplyv na obchodnú agentúru. Ale majitelia stránok, ktoré zarábajú prostredníctvom reklamy, môžete piť upokojujúce. Z dôvodu AdBlock a podobných programov strácajú približne 20% príjmov. Ako sa vysporiadať s blokátormi reklám? Čítajte ďalej.

Prečo nie je potrebné bojovať s blokátormi reklám

Áno, anti-blokovací sprievodca začína paradoxom. Nie je potrebné s nimi bojovať. A to nie je ani pracovne náročná a nízka efektívnosť úsilia. Bannerové škrty sú prirodzenou, normálnou reakciou užívateľov na chamtivosť vydavateľov. Bežný človek je lepší nainštalovať niekoľko programov, ako zarobiť neurózy, zatiaľ čo surfovanie na internete kvôli pop-up, pop-under, teasers a ďalšie agresívne reklamy.

Johnny Ryan, zakladateľ anti-blokovacej služby pre PageFair, si myslí, že boj proti banerom je preťažený. "Ak chcete obísť blokovanie, vydavatelia v kóde niečo zmenia," hovorí Ryan. „Vývojári si to všimnú a tiež zmenia kód,“ vysvetľuje expert konfrontáciu medzi vydavateľmi a tvorcami blokátorov.

Prečo aj normálni vydavatelia by nemali bojovať s AdBlock a analógmi? Tu sú dôvody:

 • Reklamný model speňaženia sa stáva zastaraným, bez ohľadu na prítomnosť alebo neprítomnosť softvérových blokátorov. Hlavný program je v hlavách ľudí. Z dôvodu akcií inzerentov a vydavateľov sa neustále vylepšuje. Používatelia sa naučia nevšimnúť si reklamy, nie veriť reklamám, aby sa vyhli dotieravým a preťaženým zdrojom komerčných správ.
 • Blokovacie programy budú vždy o krok vpred pred nimi. Preto pokus o blokovanie AdBlock a analógov môže byť opísaný ako práca Sisyphus.
 • Podiel používateľov, ktorí sa prihlásia na návštevu stránok, budú narastať. Čím agresívnejší inzerenti a vydavatelia sa správajú, tým silnejšia bude reakcia používateľov.
 • Mnohé spôsoby zaobchádzania s blokátormi zhoršujú skúsenosti používateľov. Kvôli svojej chamtivosti môžu trpieť všetci návštevníci.
 • Odozva používateľa na úspešné blokovanie reklám je nepredvídateľná. Možno, že nikdy príde na vaše stránky, ak vidí na ňom ukážku, ktorá obišla program.

Namiesto vyčerpávajúceho boja proti prirodzenej reakcii publika na agresívnu reklamu sa zamerajte na alternatívy. Použite iný model speňaženia pre obsahový projekt. Vyvinúť zdroj prilákať viac návštevníkov. Väčšina internetových surferov zatiaľ nepoužíva banery, takže nárast návštevnosti zvýši príjem vydavateľa.

Argumenty vás nepresvedčili? Chcete vytlačiť maximum z reklamy, nemôžete akceptovať skutočnosť, že niektorí blokátori stúpajú do vrecka? Čítajte ďalej.

Argumenty v prospech boja proti blokátorom

Stačí jeden argument: stojí za to bojovať za udržanie príjmov. Platí to najmä pre obsahové projekty vrátane médií, ktoré zarábajú len na reklamu.

Tu je ďalší dôležitý dôvod, prečo sa stále zaoberať banner rezačky. Nesúvisí priamo so zárobkami vydavateľa. Ak vlastník lokality nezneužíva agresívnu inzerciu, uverejňuje reklamy relevantné pre záujmy publika, blokátory zhoršujú spokojnosť používateľov.

Jednoduchým príkladom sú odporúčané bloky obsahu spoločnosti Google. Majú reklamu, ale neslúžia na speňaženie. V prvom rade odporúčaný obsah pomáha používateľom nájsť ďalšie materiály na stránke. Ak AdBlock preruší odporúčaný obsah, používateľ nedostane ďalšie informácie.

Potrebujú používatelia skutočne odporúčaný obsah? Presvedčte sa sami: na testovacom mieste sedem dní bol blok s odporúčaniami stiahnutý 4 607 krát. Používatelia klikli 366 krát na odkazy, ktoré ich zaujímali. Miera prekliknutia odporúčaného bloku obsahu bola 7,94% bez kliknutí na reklamu.

Ako inak blokátory zhoršujú spokojnosť používateľov? Z tohto dôvodu môže lokalita vyzerať vizuálne neatraktívne. Napríklad vlastníci prostriedkov WordPress často publikujú bloky sidebarových reklám pomocou widgetu Text.

Blokátory môžu strihať reklamy, ale prázdny kontajner widgetu zostáva v bočnom paneli. To kazí vzhľad stránky.

V každom prípade, reklamné blokátory obťažujú vydavateľov. Preto stojí za to pozrieť sa na konkrétne taktiky a nástroje na boj proti týmto programom.

Blokátory blokov: nástroje na boj proti Adblock a jeho náprotivky

Ako bolo uvedené vyššie, blokujúci vývojári budú vždy o krok vpred pred vydavateľmi. Preto sa s nimi budú musieť neustále zaoberať pomocou rôznych nástrojov.

Použite stratégiu Facebook

Najväčšia sociálna sieť na svete zarába prostredníctvom reklamy, takže bannery pre ňu sú ako kosť v krku. Preto sa na reklamy objavili aj užívatelia s blokátormi. Na tento účel používatelia sociálnych sietí implementovali kód, ktorý skryje reklamy z príslušných programov pri ich načítaní.

Tvorcovia bannerových fréz budú určite bojovať s technológiou Facebook. Programátori sociálnych sietí zlepšia bezpečnosť. Toto je tá istá vojna, ktorá hovorí Johnny Ryan.

Facebook má dostatok zdrojov na zadok so všetkými tvorcami blokátorov naraz na neobmedzené časové obdobie. Toto neplatí pre väčšinu iných zdrojov, vrátane mediálnych stránok, blogov a iných obsahových projektov. Preto budú musieť používať alternatívne nástroje.

Ale majitelia obsahu projektov môžu prijať dômyselné taktiky Facebook. Okrem blokovania blokátorov sa sociálna sieť rozhodla riešiť dôvody, pre ktoré používatelia tieto programy inštalujú. Ide o nezanedbateľnosť a agresivitu reklamy.

Tu sú konkrétne kroky:

 • Facebook sa rozhodol ukázať menej reklamy, aby sa publikum neobťažovalo.
 • Sociálna sieť sa snaží zobrazovať reklamy tak, aby neodvádzali návštevníkov a nenarušovali ich skúsenosti.
 • Myšlienkou Zuckerberga je dôležitosť, bezpečnosť a rýchlosť načítavania reklám.
 • A čo je najdôležitejšie: Facebook umožnil užívateľom čiastočne kontrolovať zobrazované reklamy. Ak chcete zmeniť nastavenia, prejdite do sekcie Vaše predvoľby inzercie.

Dokonca aj keď nemáte tím programátorov na zamestnancoch, ktorí môžu skryť reklamy pred blokátormi, bude taktika na Facebooku lepšia.

Stratégia má jednu nevýhodu. Ak chcete bojovať s blokátormi sami, musíte neustále míňať veľa prostriedkov. A máte malú šancu na výhru. Vyzerá to, že Facebook sám stráca ťahanie lana.

Princetonská univerzita vstúpila do boja na strane blokátorov. Vyvinul zásadne nový blokátor, ktorý obchádza všetky známe technológie na ochranu proti banerom. Rozšírenie pre Chrome blokuje aj reklamy na Facebooku. Má malú nevýhodu - prehliadač s nainštalovaným a aktivovaným rozšírením značne visí.

Požiadajte používateľov, aby zakázali blokátory vašej lokality.

Toto odporúčanie bude vyhovovať zdrojom s neustálym lojálnym publikom. Publikovať na webovej stránke alebo v skupinách v žiadosti o sociálnu sieť, aby sa zakázali rezačky bannerov. Vysvetlite, prečo to stojí za to.

Povedzte nám napríklad, že vďaka reklame zostáva váš blog nezávislý. Sľub zverejniť iba relevantné a bezpečné reklamy. Určite nám povedzte, ako vypnúť blokátor pre konkrétnu lokalitu.

Môžete určiť, či má používateľ blokátor a požiadať o vypnutie programu pomocou doplnkov. Napríklad pre CMS WordPress použite Poradcu blokovania reklám.

Po nainštalovaní pluginu prejdite do časti Nastavenia. Do poľa Text oznámenia napíšte správu čitateľom, ktorí majú nainštalované nástroje na vytváranie bannerov.

Pozrite sa, ako sa na stránke zobrazuje horný panel.

Ďalším užitočným doplnkom je Simple AdBlock Notice. Umožňuje zobraziť žiadosť o pridanie lokality do výnimiek blokátorov. Okrem toho plugin poskytuje užívateľom návod na pridanie stránky do bieleho zoznamu. Bezplatná verzia podporuje upozornenia v angličtine.

Nedostatok stratégie - zhoršenie užívateľskej skúsenosti. Agresívny top bar otravuje takmer viac ako agresívna reklama. Návštevníci sa môžu dopustiť priestupku a zanechať zdroj navždy.

Blokujte blokátory

Ak nemáte funkcie Facebook, používajte zabijaka blokátorov tretích strán. Samozrejme, že sotva nájdete efektívne riešenia vo voľných zásuvných adresároch. Testovanie rozšírenia pre WordPress Anti-AdBlock skript ukázal, že plugin nemôže vyrovnať s úlohou. Neblokuje AdBlock a AdBlock Plus.

Aj keď niektoré plug-in úspešne blokuje banner cutters dnes, zajtra sa situácia zmení. Vývojári blokátorov opustili Facebook nosom a plug-iny pre populárny CMS majú vo všeobecnosti jeden zub. Takže hľadajte služby, platformy a tímy, ktoré zarábajú peniaze z boja s AdBlock a jeho náprotivkami.

Tu sú niektoré špecializované služby:

 • Tajné médiá. Služba sa považuje za riešenie pre veľkých vydavateľov. Náklady na používanie platformy na stránke nie sú špecifikované. Vývojári ponúkajú osobnú diskusiu o obchodných záležitostiach. Služba analyzuje vplyv blokátorov na stránke a tiež poskytuje zobrazenia reklamy na obídenie nástrojov na rezanie bannerov.
 • Sourcepoint. Služba pomáha monitorovať vplyv blokátorov na stránke. S ním môžete pozvať používateľov, aby kompenzovali vypnutie reklamy alternatívnymi spôsobmi. Sourcepoint vám umožňuje inštalovať animované inštrukcie na webe, aby ste mohli zakázať najpopulárnejšie blokátory. Náklady na používanie platformy nie sú špecifikované, vývojári ju umiestňujú ako riešenie pre veľkých vydavateľov.
 • Yavli. Služba meria návštevnosť pomocou blokátorov reklám a tiež pomáha speňažiť ju pomocou odporúčaného obsahu. Yavli používajú vydavatelia rozsahu Business Insider a The New York Times.
 • AdRegain Chameleon. Platforma ruského jazyka. Vyhlasuje možnosť propagácie blokátorov. V súčasnej dobe AdRegain pomáha obísť rezačky banner len pre stredné a veľké stránky.
 • Prijateľné reklamy. Táto služba si zaslúži osobitnú pozornosť, ako ju ponúka spoločnosť Eye / o, ktorá spravuje projekt AdBlock Plus. Pomocou platformy môžete zobrazovať používateľom blokátory alternatívne reklamné jednotky, ktoré spĺňajú kritériá oprávnenosti.

Stratégia blokovania frézy má niekoľko nevýhod. Po prvé, ak nie ste podnikateľským subjektom, účinné riešenie bude pravdepodobne príliš drahé. Po druhé, príklad Facebooku ukazuje, že vývojári blokátorov sú stále silnejší. Ak to bude potrebné, Kolumbijská a Bonn sa pripoja k Princetonskej univerzite. Po tretie, vzhľadom na nadbytok reklamy a informácií vo všeobecnosti postupuje bannerová slepota používateľov. Hlavná fréza nemôže byť blokovaná softvérovými metódami, pretože funguje v hlavách ľudí.

Blokovať používateľov blokátorov

Úprimne povedané, toto je rada z kategórie škodlivých. Prečo? Obsahové devalvácie. Priemerný používateľ je napadnutý desiatkami vydavateľov každú sekundu prostredníctvom pracovnej plochy, smartfónu, rádia, mobilných zariadení atď. Myslíte si naozaj publikovať niečo tak cenné, exkluzívne, užitočné, že účastníci masívne súhlasia s blokovaním blokátorov kvôli vášmu obsahu?

Upozornenie vás nepresvedčilo? Potom zablokujte každého piateho návštevníka stránky. Efektívne a bezplatné nástroje na riešenie tohto problému.

Ak používate WordPress, nainštalujte a aktivujte plugin Blokovať Adblock. V nastaveniach začiarknite políčko v poli Žiadna poloha oproti zobrazeniu Zavrieť tlačidlo a možnosti Automaticky zatvoriť správu. V ponuke Typ správy vyberte možnosť Celá obrazovka.

Návštevníci s povolenými blokátormi teraz nebudú môcť čítať vaše publikácie.

Úplné blokovanie každého piateho používateľa zabije vaše stránky skôr alebo neskôr. Ak stále chcete obťažovať fanúšikov bannerových fréz, v nastaveniach plug-inu je možné zatvoriť blokovacie okno alebo jeho automatickú deaktiváciu v priebehu niekoľkých sekúnd. Avšak aj mäkšia taktika vás zasiahne v prvom rade a nie používateľov blokujúcich reklamy.

Túto taktiku používali Forbes. Miesto vydania nie je mŕtve. Okrem toho 44% používateľov má blokovaných blokátorov na prístup k obsahu. Ak je rozsah a autorita vašej stránky porovnateľná s Forbesom, využite šancu.

Použite neviditeľné blokátory reklám

Toto odporúčanie môže fungovať situačne, ale dlhodobo sa naň nespolieha. Blokátori si dnes nemusia všimnúť tieto alebo iné reklamné reklamné nástroje, ale neexistuje žiadna záruka, že sa situácia zajtra nezmení.

Použite Relap.io. Nápad zvýrazňovača Princetonskej univerzity neznamená blokovanie sponzorovaných odkazov v odporúčanom bloku obsahu.

AdBlock a AdBlock Plus čiastočne blokujú reklamy v blokoch odporúčaného obsahu. Text oznámenia zostáva viditeľný a je možné na neho kliknúť, ale obrázok z reklamného odkazu zmizne.

Pozrite si odporúčaný blok obsahu služby Google AdSense. Vnímavosť Ad Zvýrazňovač ich nepovažuje za reklamu, napriek zverejneniu reklamných oznámení. Program však označuje obvyklé bloky reklám AdSense. AdBlock a AdBlock Plus blokujú widgety podobných publikácií od spoločnosti Google.

Experimentujte s partnerskými programami. Napríklad, affiliate program od Amazon neoznačuje Perceptual Ad Highlighter. Ale viac populárne AdBlock a AdBlock Plus skryť widget Amazon.

Partner z Labirint.ru neblokuje AdBlock a Zvýrazňovač vnímavej reklamy.

Hlavná nevýhoda stratégie je uvedená vyššie - blokátori môžu kedykoľvek blokovať reklamy, ktoré predtým vynechali. Je nepravdepodobné, že nájdete služby pre inzerentov, ktoré vám umožnia obísť všetky populárne frézy bannerov.

Publikovanie advertories

Stratégiu aktívne využíva Layfhaker. Partnerské materiály o tomto zdroji si populárne blokátory nevšimnú.

Advertorial - reklama, skrytá ako pravidelná publikácia. Edície naznačujú, že afilácia je spojená s obsahom affiliate alebo sponzora.

Stratégia má veľkú nevýhodu. Inzerenti budú radi platiť advertorials na obľúbených stránkach. Malé a stredné vydavateľstvá však budú môcť prilákať takúto príležitosť okrem obchodu s obuvou.

Konvertovať používateľov nástroja na rezanie bannerov alternatívnymi spôsobmi.

Táto stratégia je najlepšie opísaná príslovím "z čiernej ovce, dokonca aj vlny." Je to jednoduché: ak používateľ nechce vidieť reklamy, musíte ho požiadať, aby urobil niečo užitočné. Prihláste sa napríklad na odber newsletteru, v najhoršom prípade vyplňte dotazník, zdieľajte publikáciu na sociálnych sieťach.

Na implementáciu stratégie môžete použiť nástroje, s ktorými ste požiadali používateľov, aby zakázali blokátory. Napríklad nainštalujte a aktivujte zásuvný modul detektora reklamných blokov. V nastavení doplnkov vyberte kartu Pridať nový krátky kód. Pridajte text s požiadavkou na zdieľanie príspevku alebo na vykonanie inej akcie.

Na karte Spravovať skratky skopírujte krátky kód a vložte ho do kódu stránky. Môžete napríklad zobraziť správu s požiadavkou na hlavný obsah. Oznámenie sa môže zobraziť aj v bočnom paneli pomocou miniaplikácie.

Keď konfigurujete plugin, používatelia blokátorov reklám uvidia vašu požiadavku pri návšteve stránky.

Má stratégia nedostatky? Áno. Väčšina používateľov bude vašu požiadavku ignorovať. Okrem toho správa zhoršuje užívateľský komfort.

Pokúste sa súhlasiť

Populárne blokátory štandardne neblokujú všetky reklamy. Umožňujú používateľom prístup k reklamám, ktoré spĺňajú kritériá oprávnenosti. Sú identické v AdBlock a AdBlock Plus.

Ak reklamy na vašej stránke spĺňajú kritériá oprávnenosti, odošlite žiadosť a pridajte svoj zdroj do bieleho zoznamu. Ak vás chcete pridať do bieleho zoznamu používaného programom AdBlock, vyplňte a odošlite žiadosť. AdBlock Plus používa rovnaký whitelist, ale vyzve používateľov, aby vyplnili formulár.

Blokátory považujú za prijateľné iba formáty reklám s textovým obsahom. Vlastníci stránok tvrdia, že v dôsledku odmietnutia obrázkových reklám strácajú viac, než získajú pridaním zdroja do bieleho zoznamu.

Hlavnou nevýhodou stratégie je obmedzená účinnosť bieleho zoznamu. Predvolené blokátory zobrazujú prijateľnú reklamu. Používateľ však môže kedykoľvek zmeniť nastavenia a zablokovať zobrazovanie všetkých reklám.

Predať obsah

Odmietate reklamu, ale speňažte zdroj platenými odbermi. Takto funguje Republic.ru a niektoré ďalšie publikácie.

Перед использованием подхода подумайте, зачем пользователям платить вам, когда в интернете можно утонуть в качественном и бесплатном контенте. Да и ваши платные публикации скорее всего появятся на форумах и в ЖЖ через несколько минут после выхода.

Нужна золотая середина

Блокировщики рекламы появились не на пустом месте. Из-за жадности издателей и рекламодателей людям понадобились инструменты защиты от агрессивных объявлений, которые буквально выпрыгивают на посетителя сайта из монитора. Агрессивная борьба баннерорезками не поможет издателям. Bude jednoducho nútiť AdBlock vývojárov a rovesníkov k zlepšeniu algoritmov.

Čo robia vydavatelia? Piť pilulky z chamtivosti a bitie niečí ruky, keď je túžba dať pop-up alebo pop-under na webe, nalepiť reklamu do obsahu, poflakujte sa s hlavolamy s Malysheva. Keď tablety pôsobia a reklama na stránke nespôsobí túžbu pľuvať na monitor, slušne kontaktujte divákov a požiadajte o zablokovanie blokátorov na vašej stránke. Žiadosť by nemala zhoršiť skúsenosti používateľa.

Ak ponúkate publiku zaujímavý obsah, je pravdepodobné, že niektorí používatelia vás pridajú do bieleho zoznamu. Príklad Forbes je inšpirujúci.

Ale nenechajte sa mýliť. Užívatelia nemôžu z hlavného dôvodu vypnúť hlavný rezač bannerov. Pracuje na úrovni vnímania. A existuje kvôli nadmernej reklame v informačnom priestore. Nanešťastie sa situácia môže ešte zhoršiť. Preto uvažujte vážne o alternatívach k reklamnému modelu speňaženia.

Dve slová pre tých, ktorí sú na druhej strane ihriska. Úplné blokovanie reklamy na internete zo strany užívateľov tiež vedie nikam. Ak vydavatelia stratia príjmy z reklamy, stratia svoju nezávislosť alebo budú nútení účtovať poplatky za zobrazenie stránky. Ste pripravení zaplatiť za aktualizáciu stavu "Vkontakte" alebo čítanie blogu, ktorého existenciu platí veľká korporácia? Otázka je rétorická.

Čo robiť Nastavte blokátory tak, aby neblokovali prijateľné reklamy. Zoznam povolených webových stránok. Verte mi, nebudete si všimnúť zbytočnú reklamu aj bez špeciálnych programov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár