Ako propagovať projekt športových predmetov vo VK?

Materiál pripravila Nina Benoit, vedúca oddelenia obsahu agentúry MORS.

Potrebujete propagovať športový projekt? Je to celkom jednoduché. Poďme krok za krokom a na konkrétnom príklade pochopíme, ako sa to robí.

Príprava na propagáciu. Strategické plánovanie

Skôr ako začnete propagovať komunitu, musíte vypracovať konkrétnu pracovnú stratégiu a stanoviť ciele.

Spoločenstvo

Čo je fitness klub? Toto je miesto, kde ľudia prichádzajú s relatívne podobnými záujmami a blízkymi potrebami. Znamená to, že v komunite musíme pracovať s informáciami, ktoré spájajú týchto ľudí - riešiť ich úlohy, pomáhať komunikovať, nájsť podobne zmýšľajúcich ľudí a učiť sa niečo zaujímavé. Druhou úlohou je priamy predaj služieb. Preto je komunita fitness klubu zmesou komerčnej stránky a stránky záujmu.

Takéto určovanie polohy vedie k tomu, že musíme kombinovať užitočný obsah na tému s komunikatívnou (čo spôsobuje, že užívatelia majú dialóg) a predajcami reputácie (čo dokazuje výhody a podporuje nákup služby).

Tri druhy propagačných úloh

Takto vytvoríte tri typy úloh, ktoré stoja pred propagáciou:

 • Krátkodobé: pripraviť komunitu na propagáciu a prijímanie publika. Ak chcete vytvoriť potrebné časti, graficky navrhnúť stránku.
 • Strednodobé: vyplňte stránku obsahom, vyplňte komunitu účastníkmi.
 • Dlhodobo: vytvoriť pozitívny imidž značky, vytvoriť plnohodnotnú komunitu a miesto, kde vaši účastníci prídu na komunikáciu a nové informácie.

Tvorba obsahovej stratégie a práca s obsahom

Začať pracovať na obsahu vytvorením rubricator podľa typu. Vo fitnes komunite by bolo vhodné:

 • Užitočný obsah. Články na tému zdravý životný štýl, výživa, šport, vzdelávacie videá a výber fotografií.
 • Reputačný obsah. Toto je typ obsahu, ktorý potenciálnemu klientovi vysvetľuje, prečo potrebuje, aby prišiel hrať šport pre vás. Môžu to byť rozhovory s trénermi (text alebo video), fotografie sál, simulátorov, športových potrieb. Jedným slovom, všetko, čo ukazuje, ako pohodlné, pohodlné a vysoko kvalitné máte. Zahŕňa to aj publikovanie recenzií, premýšľajte o tom, ako ho implementujete.
 • Komunikačný obsah. Šport a fitness vždy vytvárajú debatu. Niekto si myslí, že je potrebné zapojiť sa do jednej metódy, niekoho iného - do druhého. Používatelia majú vždy čo diskutovať, takže si vytvorte príspevky, ktoré im pomôžu.
 • Obsah správ. To zahŕňa príspevky o všetkom, čo sa stalo v stenách klubu alebo centra: správy z udalostí, nových propagačných akcií, dôležitých dátumov atď.
 • Zábavný obsah. Tento typ obsahu chce vždy viac, pretože reakcia na to je takmer vždy pozitívna. Na takýchto miestach môžu byť obrázky a videá, ktoré súvisia so športom, ale sú zábavné. Ak chcete rozriediť tok demotivátorov a memov, uveďte tu úspešné príbehy športovcov, ich citácií, faktov a zbierok hudby pre šport. Všetko toto - zábava.
 • Predajný obsah. Všetko je tu jednoduché. Jedná sa o reklamné príspevky s priamym volaním prísť, kúpiť, volať. Takýto obsah by nemal byť väčší ako 20% celkovej hmotnosti.

Snažte sa čo najviac využiť možnosti sociálnych sietí pre originálnu prezentáciu informácií.

Pre väčšinu ľudí, ktorí sa angažujú alebo chcú začať športovať, je dôležité to robiť v pohodlí. Je nudné publikovať fotografie haly po celú dobu, takže môžete získať kreativitu.

Vykonajte napríklad nasledujúce menu:

Príprava kampane a jej spustenie

Poďme sa pozrieť na to, ako sa pripraviť na založenie reklamy a spustiť ju.

Vytvorte portrét cieľovej skupiny. Napríklad: muži od 22 do 45 rokov, ktorí žijú v Moskve a majú záujem o futbal. Vývoj portrétu cieľovej skupiny je potrebný na presnejšie nastavenie reklamy a nie na streľbu na vrabce. Začnite tým, že zhromažďujete parametre, ako je pohlavie, vek a záujmy potenciálneho publika. Na základe týchto údajov bude jednoduchšie nastaviť reklamu a napísať pracovný inzerát.

Zhromaždite najvhodnejšie publikum. Zriadenie reklamného publika pre široké záujmy (dobre, jeden z nich by mal chcieť hrať šport!) Odoberie vám peniaze navyše. Ak chcete minúť menej reklamného rozpočtu a získať viac výsledkov, je lepšie použiť špeciálnu službu na zber cieľovej skupiny - analyzátora.

S pomocou parsera nájdite križovatky v troch alebo viacerých tematických verejných skupinách, zozbierajte aktívne publikum zo všetkých komunít na túto tému, výstupte križovatky medzi aktívnym publikom a tri verejné skupiny. Takéto publikum je skutočným koncentrátom tých, ktorí sa tešia športu a venujú sa tejto téme každý deň.

Pepper.Ninja pomôže zhromaždiť správnych ľudí a nastaviť reklamu na ne.

Analyzovať a zhromažďovať publikum konkurentov, Je to jednoduché - podľa kľúčových slov nájsť miesta, ktoré ponúkajú šport a zbierať aktívne. Vaši konkurenti, ktorí už dlhú dobu pracujú, majú „teplé“ publikum, takže ho musíte len zozbierať a ukázať mu konkrétnu ponuku.

Vytvorte predajný lievik. To pomôže pochopiť, aké kroky klient prechádza z kontaktu s reklamou na nákup. V budúcnosti analytik ukáže, kde vznikajú problémy, a tieto nedostatky ľahko napravíte.

Spustiť publikovanie a riadiť prevádzku. V našom prípade promopost viedol k vstupnej stránke a vyzeralo to takto:

To isté robíme aj v iných športoch. Vzhľadom k tomu, že sú častejšie ako ne, menej populárne ako futbal, stačí, aby si jednoducho získali aktívne publikum konkurentov.

Pre väčší efekt môžete na vstupnú stránku umiestniť olovený magnet vo forme „Nechajte požiadavku pred číslom N a získajte zľavu!“.

Propagačné miesto je najlepšou voľbou na podporu takéhoto návrhu, pretože okamžite obsahuje informácie o výhodách, priamej výzve pre strednú Áziu a výzve na akciu.

Ako nastaviť zacielené reklamy

Vyhľadajte cieľové publikum niekoľkými spôsobmi.

prvý:

Použite nástroj "Kto je môj klient 3.0" od Pepper.Ninja.

 1. Jazdíme v kľúčovom slove. Napríklad volejbal.
 2. Uveďte geografický rozsah vášho podnikania:
 1. Dostávame sa k retargetingu publika, ktoré môžete okamžite nastaviť zacielenú reklamu.

druhá:

Pracujeme s publikom konkurentov.

 1. Prejdite do nástroja vyhľadávania v komunite 3.0
 2. Používame kľúčové slovo:
 1. Dostávame komunity konkurentov:
 1. Pridať do zoznamu, načítať reklamné zameranie publika:

V regionálnych centrách je zmysluplné stanoviť cieľové kategórie záujmu o reklamnú kanceláriu šport a rekreáciu, ako aj tematické volejbalové spoločenstvá, ktoré obmedzujú publikum na križovatky:

 1. Prejsť na nástroj "Publikum v 2 alebo viacerých."
 2. Jazdíme v kľúčovom slove.
 1. Obmedzujeme križovatkami.
 1. Načítame publikum do reklamnej kancelárie.

Ako inak môžete upozorniť ľudí na fitness projekt?

Môžete napríklad skrátiť cestu ku konečnému nákupu. Na to stačí zorganizovať offline udalosť a vytvoriť interný formulár na pravej strane sociálnej siete. Ak je to potrebné alebo potrebné, s týmto formátom príspevkov môžete stránku úplne opustiť.

Osoba vidí promo-post, nasleduje odkaz a okamžite sa dostane do formulára, kde opustí kontaktné údaje.

Výhodou tejto metódy je, že je veľmi ľahké spracovať ľavé aplikácie v aplikácii.

Je možné nasmerovať reklamu s takýmto propagačným postom na širokú verejnosť, ktorá nie je rozdelená na segmenty športom. Mimochodom, v našom prípade geo-zacielenie vôbec nefungovalo, čo potvrdzuje teóriu - „ak máte zaujímavý návrh, nezáleží na tom, kde sa nachádzate.“

Nevýhodou je vnútorná lead-forma - musíte sa okamžite dostať k publiku, inak strávite veľa peňazí. Ak vstupná stránka pomáha osobe urobiť rozhodnutie o kúpe, potom by mal prísť do formulára s pripravenou túžbou tak urobiť.

Strávili sme okolo 5000 rubľov, ale dostali sme 86 žiadostí, z ktorých 44 ľudí dosiahlo športový areál. Cena prišla - 111,37 str.

Aký je výsledok?

Nemiešajte zozbierané publikum, pracujte s každým segmentom samostatne. Nie je potrebné rozdeliť segmenty podľa pohlavia, najmä ak hovoríme o športoch, ktoré nie sú masové a populárne.

Postarajte sa o kvalitu textu. Profesionálny copywriter bude schopný nielen vytvoriť chytľavý text, ale aj analyzovať reakciu čitateľov naň v čase, robiť potrebné opravy.

Zamerajte sa na publikum konkurentov a nespoliehajte sa na geotargeting. Ľudia žijúci v blízkosti športového komplexu alebo fitnescentra nemusia nevyhnutne chcieť športovať a tí, ktorí majú záujem o vašu ponuku, prídu aj zďaleka.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár