Ako držať maratón na Instagrame: podrobné inštrukcie s príkladmi

Podstatou maratónu - realizácia úloh určených na určité časové obdobie. Vaši účastníci sú v prevádzke; ich cieľom prekonať vzdialenosť je odhaliť svoj talent, naučiť sa nové veci.

Vaším cieľom je zvýšiť s týmto predajom.

Interaktívny pre Instagram, alebo Ako Marathons pomáhajú propagovať Váš účet a získať predplatiteľov

Všetky Instagram Marathons sú "tutoriály", ktoré sú naozaj užitočné pre predplatiteľov. Vediete napríklad účet pre dámsky obchod s odevmi a máte cieľ - rýchlo zvýšiť povedomie o značke, lojalitu k nemu a zvýšiť počet nasledovníkov. Čo robiť?

 1. Spustíte maratón "Zmeníme štýl v duchu Popolušky."
 2. Každý deň počas týždňa publikujete úlohy, aké ľahké je zmeniť váš štýl.
 3. Účastníci repost vaše maratón oznámenia a správy o výkone každej úlohy v ich účtoch.
 4. Víťaz získa cenu - predplatné na nákup vo vašom obchode.

Tak, prilákať nových účastníkov na váš účet a zvýšiť svoju reputáciu ako expert, a "preteky" na Instagram sú relevantné pre každého: od slávnych bloggerov na malé účty s aktívnym publikom.

Príklady minulých maratónov

Mila Levchuk, blogger s miliónom predplatiteľov, nedávno uzavrel maratón "March without pants". V prvom jarnom týždni museli účastníci prejsť výlučne na šaty. Víťaz bol určený hlasovaním medzi účastníkmi @milalevchuk účtu a dostal predplatné na nákupy vo výške 30 tisíc rubľov.

Elena Ruvel @elenaruvel má len 1 tisíc účastníkov, ale jej jazykové maratóny sú tiež v dopyte.

Prečo maratón? Je to možné aj bez neho?

Úspech propagácie v Instagrame závisí od kombinácie rôznych propagačných metód: masový marketing, barterová reklama, cielená reklama, súťaže, maratóny.

Ak vytvoríte Instagram účet pre budúcnosť a budete sa snažiť o lojalitu, potom je lepšie nezanedbávať maratóny. Po prvé, sú veľmi populárne teraz. Po druhé, priblížite sa k zákazníkom. V maratóne ste spolu "v smútku a radosti."

Ak budete viesť inštruktážny účet na Instagrame, potom vám bude maratón zaregistrovaný ako pacient s gastritídou - polievka na vode. Ak sa účastníci budú učiť v maratóne, mnohí z vás prídu na vzdelávací kurz.

Nebudeme objavovať Ameriku, ak povieme, že ľudia prichádzajú do sociálnej siete na komunikáciu. Kde inde by ste sa stretli s Olgou, ktorá žije v Paríži a upečie najlahodnejší perník? Komentovanie pomáha ľuďom stretávať sa a maratóny spájajú ľudí. Všetci účastníci sú zjednotení spoločnými cieľmi - dosiahnuť koniec, vyrovnať sa s úlohami, opustiť komfortnú zónu. Účastníci "súťaže" sa navzájom dopĺňajú ako priatelia, vymieňajú si skúsenosti a podporu. Takže nájdu svojich rovnako zmýšľajúcich ľudí.

Prečo sa ľudia zúčastňujú? Prečo ju potrebujú?

Povinné atribúty maratónu na Instagrame

 • Zaujímavé úlohy. Musia byť zaujímavé pre účastníkov. Nech je to pre nich v danom čase niečo relevantné. Tam sú témy, ktoré budú vždy dôležité: self-vývoj, chudnutie, vzhľad. Podeľte sa o svoje skúsenosti. Osobné informácie sú spravidla užitočnejšie a zaujímavejšie.
 • Rozvoj zručností. V ideálnom prípade - keď vyriešite problém účastníkov s maratónom. Ľudia chudnúť, učiť sa ženskosť, sú zvyknutí na objednávku. Urobíte človeka šťastným, čím vytvoríte bod emocionálneho kontaktu so zákazníkmi.
 • Prize. Maratón je cesta von z komfortnej zóny a pre mnohých je motivácia na konci odmena. Účasť je sama o sebe cenná, pretože rozvíja nové zručnosti, ale dnes už ani jeden maratón na sociálnej sieti nemôže robiť bez ceny.

Určite tému maratónu na Instagram

Ak napíšete hľadaný výraz hashtags, slovo "maratón", potom v prvých riadkoch uvidíte "marathon_pp" a ďalšie hashtags vzťahujúce sa na chudnutie. To však neznamená, že ľudia prichádzajú do maratónu primárne pre toto: organizátori často prichádzajú s originálnym autorským hashtagom pre svoje maratóny, ktoré nezačína slovom "maratón".

Výber tém závisí výlučne od predmetu vášho podnikania. Tu je niekoľko nápadov.

fotografie

Teraz sa mnohí členovia Instagramu snažia nájsť fotografa v sebe a rozvíjať chuť na fotografovanie predmetov. Maratóny im v tom pomáhajú. Užívatelia sa naučia stavať kompozíciu, robiť krásne rozloženie, vyjadrovať individualitu pomocou fotografií. Takéto maratóny najčastejšie držia fotografi a fotoateliéry. Fotograf Daria Boronina vo svojom maratóne "Kurz krásneho rozloženia" učí nielen stavať, ale aj cítiť fotografiu. Dievča má na konte 70 tisíc predplatiteľov.

Takéto fotografie môžu urobiť tí, ktorí dokončili kurz.

Kreslenie / ilustrácie

Nemôžete sa stať Van Goghom alebo Monetom - natoľko, aby ste mohli vyjadriť krásu. S týmto im pomáhajú umelci Instagramu, čím upriamujú pozornosť na ich prácu. V maratónoch najčastejšie učili skicovanie.

autorstvo

Marina Giller @marinagiller má vlastnú blogovaciu školu. Dievča pravidelne trénuje každého prostredníctvom slobodných maratónov. Vo svojom účte má 30 000 účastníkov. Maratónov sa zúčastňuje v priemere niekoľko tisíc ľudí. A hoci každý chápe, že v tejto situácii je ťažké vyhrať, stále sa na ňom zúčastňujú. Recenzie sú vždy nadšené. Pozrite sa, ako dobre Marina organizovala maratóny na samostatnom účte.

chudnutie

Podstatou maratónov "chudnutie" - ísť na nové stravovacie návyky a spriateliť sa so športom. Dopyt po takýchto maratónoch je veľmi vysoký.

Vlastný rozvoj

Zdá sa, že všeobecný vzťah medzi vizuálnou sociálnou sieťou a vlastným rozvojom? V skutočnosti existuje spojenie. Psychológovia učia vo svojich účtoch, ako stanoviť ciele a dosiahnuť ich, zmeniť svoje myslenie, realizovať sa, uspieť vo všetkom.

Psychológ Elena Druma spolu s kolegami v apríli 2017 usporiadali maratón "Naučte sa plniť sny za 5 dní." Odborníci zdieľajú psychologické techniky, ktorých realizácia prináša naplnenie túžob.

Lingvistické maratóny

Veľa ľudí má vášeň pre učenie sa jazykov, ale zároveň aj zložitosť. Profesionálni filológovia pomáhajú odstraňovať jazykové bariéry, ukazujú, ako sa môžete naučiť jazyk efektívne a zaujímavo.

Bez ohľadu na vaše podnikanie, môžete organizovať maratón. Ak je to užitočné, zaujímavé a sľubuje hodnotnú cenu - zúčastnia sa na ňom ľudia.

Rozhodol som sa! Príprava na maratón

1. Definujte publikum

Vytvárame skutočný portrét klienta. Kto bude mať záujem o vaše služby na Instagrame? Zvyčajne sú to tí istí ľudia, ktorí od vás nakupujú offline. Povedzme, že chcete predať textový obsah školenia na Instagram. Možno, že popis "ľudia, ktorí chcú, ale pokojne písať" nebude stačiť. Je príliš abstraktná a nedáva porozumenie. Presnejšie formulujeme - "súkromní podnikatelia s obchodným účtom na Instagrame a počtom predplatiteľov do roku 2000".

2. Určite účel maratónu.

Po prvé, váš cieľ ako podnikateľ - chcete zvýšiť počet odberateľov, predať školenia, zvýšiť predaj? Potom určiť, čo chcete a môže pomôcť svojim predplatiteľom? Aký talent v nich odhaliť? Pokračovanie v analógii, napríklad, chcete oznámiť ľuďom, že každý môže písať. Vy ste sa to naučili už dávno a môžete to naučiť ostatným. Alebo máte železiarstvo a "ste jedli psa" na výber stavebných materiálov na opravu. Napíšte plán úloh, ktoré vám pomôžu dosiahnuť tento cieľ. Napríklad trávite maratón "Moja dokonalá kúpeľňa." Úloha prvého dňa - "premýšľajte nad dispozíciou miestnosti." Úlohou druhého dňa je vybrať si umývadlo. Krok za krokom, môžete pomôcť predplatiteľom transformovať kúpeľňu.

3. Vytvorte bannerové oznámenie maratónu

Postarajte sa o estetikov. Niektorí vlastníci navštívených účtov veľmi pozorne sledujú kvalitu fotografií v ich profile. Môžu odmietnuť účasť na maratóne, len preto, že zistili, že banner je neatraktívny. Ideálne vo väčšine prípadov - pastelové farby pozadia / flatley v kombinácii s krásnymi fontami. Výnimka - maratóny "agresívne" predmety. V každom prípade sa uistite, že váš banner by chcel uverejniť najlepšie stránky programu Instagram.

4. Zvážte organizačné otázky.

Účastníci môžu prijímať úlohy rôznymi spôsobmi: poštou, vo vašom účte, na samostatnom účte vytvorenom pre maratón. Koľko účastníkov je tam? Dokážete zvládnuť sám? Aké hashtags budete používať?

5. Rozhodnite o výhre.

Príklady úspešných cien: "Predplatné na nákup", "Osobné konzultácie", "Školenia".

6. Ešte raz si starostlivo prečítajte plán úloh

Uistite sa, že sú konzistentné, zaujímavé a užitočné.

7. Uverejnite oznámenie o maratóne.

Maratón trávim a nie nervózny

Krok 1: Oznámenie

Uverejnite svoju reklamu 3 - 7 dní pred začiatkom. Nie všetci vaši účastníci denne kontrolujú pásku. Ak ohlásite maratón týždeň - použite druhé oznámenie pár dní pred začiatkom rozcvičovania divákov. Povedzte nám v oznámení, koľko skúseností ste investovali do tohto maratónu, ktoré vás odborníci podporili, a akékoľvek ďalšie informácie, ktoré zdôraznia význam podujatia.

Urobte prvé oznámenie jednoduché, informatívne a opisné. Myslite na to ako ľahkú verziu predajného miesta. Bez "kúpiť za cenu / propagáciu skončí", ale s opisom výhod a výhod.

Príklady reklám:

Od 15. mája do 27. mája držíme #krasivoekino maratón na účte @videouroki.

Maratón vám pomôže:

 1. Oboznámte sa s princípmi natáčania videa v praxi.
 2. Vyberte si témy a vytvorte krátke filmy vo vašom štýle.
 3. Dá dôveru v ich schopnosti.

Pravidlá účasti:

 1. Musíte byť prihlásení na odber účtu @videouroki.
 2. Dajte na stránku fotografiu s oznámením maratónu. Uverejnite banner z tohto príspevku s titulom "Účasť v maratóne z @imaxuroki. #Imaxurokistart" Môžete pridať svoj text. Je dôležité pamätať na zadanie adresy hashtag a @imaxuroki.
 3. Ak máte uzavretý účet, otvorte ho počas trvania maratónu. Musíme sa uistiť, že spĺňate podmienky.
 4. Uverejnite svoj e-mail pod fotografiou. V priebehu týždňa tam budeme posielať úlohy.
 5. Nemôžete publikovať správy o plnení úloh, ale pre tých, ktorí chcú získať cenu - to je nevyhnutný predpoklad.

V opise výhod maratónu určite uveďte výhody, ktoré účastníci získajú. Niekto sa rozhodne zúčastniť kvôli novým dojmom, iným - pre skutočný prospech. Ukážte, že váš maratón ako 3D projektor ovplyvňuje všetky aspekty života.

Fáza 2: Spustenie reklamnej kampane

Ak práve zverejníte oznámenie na novo vytvorenom účte, ktorý má tucet účastníkov, nebude to mať žiadny vplyv: maratón bude musieť byť ešte podporovaný aspoň v počiatočných fázach. Plánovať reklamný rozpočet pre maratón dvoma spôsobmi.

1. Na základe sumy, ktorú ste ochotní minúť.

2. Začnite od počtu účastníkov, ktorých chcete prilákať.

Povedzme, že chcete prilákať 2000 nových účastníkov týždenne. Na základe toho pridelíte na reklamu 12 000 rubľov (odhadovaná priemerná cena odberateľa = 6 rubľov).

Máme záujem o cieľovú skupinu, preto používame nasledujúce metódy:

1. Inzerujte s bloggermi

Odhadované náklady - od 2000 rubľov pre reklamné miesto v blogger, ale ceny sa môžu veľmi líšiť. Blogger stanovuje cenu nezávisle: záleží na predmete účtu, počte účastníkov, angažovanosti, kvalite obsahu, stave blogger. Efektívnosť umiestnenia závisí od takých faktorov: stupeň dôvery publika, frekvencia reklamných príspevkov v blogu, povaha vášho príspevku, relevantnosť a kvalita fotografie, čas a deň zverejnenia, atmosféra na účte, čas „na vrchole“. Dôvera v tento typ reklamy sa postupne znižuje, takže je nesmierne dôležité usilovať sa o narodenie. Náklady na účastníka v tomto prípade je ťažké vypočítať. Dobrá cena stojí za to, aby ste mohli vnímať publikum: indikátorom vo výbere bude množstvo cielených pripomienok v rámci príspevkov.

Predpokladá sa, že spravodlivá cena je 1-2 rubľov za 1 podobnú. To znamená, že ak priemerný blogger rád 2000 ľudí, potom spravodlivá cena reklamy je 2-4 tisíc rubľov na miesto. Pozeráme sa na záľuby, pretože zhruba ukazujú, koľko ľudí sa pre vás zaregistruje. Najčastejšie je to 15-20% rád. Indikátor sa môže líšiť v rôznych smeroch.

2. Reklama v tematickej verejnosti

Od 1000 rubľov pre post. Širšie pokrytie a prijateľná cena. Ak zverejníte naraz na viacerých verejných miestach z jednej siete, môžete získať zľavu až do výšky 30%. Cena predplatiteľa pomocou tejto propagačnej metódy bude 8-10 rubľov. Ak tam bol veľmi apt hit v cieľovej skupine, potom 5-6 rubľov na účastníka.

3. Zacielenie reklamy

Prispôsobujeme reklamnú kampaň pre cieľovú skupinu. Obchodníci a majitelia obchodných účtov sa odvolávajú na rôzne ceny pre predplatiteľov. Najčastejšie uvádzané cenové rozpätie je od 6 do 10 rubľov na účastníka. S riadne vytrvalosť a šťastie, môže byť cena znížená na 3-4 rubľov pre novú osobu.

4. Návštevnícke príspevky v tematickej verejnosti

Budú vás stáť zadarmo. Pripravte si kvalitný materiál, ktorý upúta pozornosť účastníkov.

5. Distribúcia na zákazníckej základni

Pozvite svojich zákazníkov, aby sa prihlásili na odber vášho účtu Instagram. Pošlite krásne predajné listy s oznámením maratónu. V liste uveďte odkaz na váš účet, dátumy a cenu víťazovi.

Fáza 3: Úlohy

1. Uveďte úlohy

Poskytnite spätnú väzbu ku každej úlohe. Ak nemáte čas na to, aby ste sa všetci podobali (nezapadajú do limitu podľa rád), menujte kurátorov. Dajte ľuďom vedieť, že ich príspevok vás náhodne neprešiel. Rovnako ako limit pre účty od 6 mesiacov - 1440 za deň; Rovnako ako limit pre nové účty - 720 za deň.

2. Morálne podporovať účastníkov

Napíšte príspevky, v ktorých poviete, prečo je vaše publikum najlepšie. Nechajte ich pocítiť svoju jedinečnosť, pretože práve na tomto sú postavené príbehy najúspešnejších značiek. Upresnite predplatiteľom, že chápete ich nepohodlie a ste pripravení podporiť. Ideálna možnosť - stať sa plnohodnotným účastníkom maratónu.

3. Vytvorte príspevky so spätnou väzbou

Napríklad banner, ktorý hovorí „Deň 1. Spätná väzba“. A titulok: "Povedz mi, ako vyšlo vaše prvé video. Čo bolo ťažké v úlohe? Čo bolo ľahké?" Takéto pracovné miesta budú vašim predajným lievikom - môžete vidieť, v akej fáze ľudia opustili váš maratón, a zoznámiť sa s dôvodmi odchodu / nespokojnosti.

Vydychujem a sumarizujem

Etapa 1: Určite víťaza

Môžete si vybrať účastníka, ktorý sa s úlohami vyrovnal lepšie ako ostatní, alebo môžete túto úlohu priradiť kurátorom. Môžete si vybrať top 9 a usporiadať interaktívne medzi predplatiteľmi: v tomto prípade vytvoríte koláž 9 účastníkov, vaši účastníci idú na svoje účty a dávajú svoj hlas v rámci postu s kolážou.

Stupeň 2: Výsledky

Uverejnite svoj posledný príspevok. Prečítajte si komentáre a skúste odpovedať / ako všetci. Spočítajte, koľko pozitívnych a negatívnych spätných väzieb ste dostali. Čo chýbalo publiku?

Etapa 3: Vyhodnoťte úspech maratónu

Táto položka je najdôležitejšia. Na zhodnotenie úspechu maratónu je potrebné predovšetkým to, či ste dosiahli svoje ciele.

Ponúkame zhodnotenie dosiahnutia cieľov v perspektíve.

1. Zvoľte obdobie hodnotenia

Ak cieľom maratónu bolo predať tréningový kurz, potom v týždni vyhodnotiť, koľko kurzov sa predalo a koľko ste strávili na reklame. S ďalšími cieľmi si vyberte dlhšie posudzovacie obdobie.

2. Zaregistrujte sa so štatistickými službami

Vyberte si ten, ktorý sa vám najviac páči. Napríklad Iconsquare. V tejto službe nájdete podrobné štatistiky: najobľúbenejšie fotografie, počet nových účastníkov, počet odberateľov. Je možné analyzovať správanie stáleho publika na všetky druhy grafov a grafov.

3. Sledujte aktivitu a rýchlosť vývoja konkurenčných účtov

Koľko sa zmenil počet účastníkov? Aký je priemerný počet používateľov v rámci príspevkov?

4. Analyzovať zmeny v ukazovateľoch angažovanosti (pokrytie, zobrazenia, komentáre, rád)

Čo máme - zhoršenie situácie, zlepšenie alebo predchádzajúca úroveň?

5. Analyzovať zmeny v predaji.

Predpokladajme, že ste pridali odberateľov, ale žiadny ďalší predaj. Dôvod? Nedostatok predajných miest alebo len ceny v poštách.

6. Vyhodnoťte účinnosť rôznych reklamných kanálov - cenu a tok účastníkov.

Zvážte každú položku jednotlivo, aby ste našli úzke miesto a urobili správne kroky. Aj keď po mesiaci sa od vás odhlásili všetci ľudia, ktorí prišli s maratónom, hľadajte pochovaného psa inde.

Propagácia v sociálnych sieťach je komplexná práca, preto je potrebné komplexne vyhodnotiť vplyv maratónu; на этом основании делать выводы и корректировать планы. Привлечь подписчиков не так сложно, как удержать. Нужно давать им настолько ценный контент, создавать бренд из своего аккаунта и умело вовлекать в диалог, чтобы в Instagram они приходили именно за вашими постами.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár