Prehľad 21 nástrojov na prototypovanie

Potreba používať prototypy pri vytváraní webovej stránky sa začala aktívne diskutovať pred niekoľkými rokmi. Postupne došlo k odklonu od schémy "návrhár kreslí nákres - programátor k nemu kód pripája".

Nižšie nájdete zoznam rôznych prototypových služieb: pre PC aj mobilné zariadenia a pre prácu online, od voľného po veľmi drahé, od jednoduchých až po skromné ​​funkcie až po tie, ktoré bude potrebné dôkladne pochopiť.

Pre zjednodušenie sme uviedli všetky informácie do samostatnej tabuľky, v ktorej boli služby porovnávané nasledujúcimi parametrami:

  • jazyk - jazyk rozhrania;
  • Bezplatná sadzba - dostupnosť bezplatnej tarifnej alebo skúšobnej verzie;
  • Najlacnejšie cestovné - náklady na najlacnejšiu tarifu alebo licenciu;
  • rysy - rozlišovací nástroj "čipy";
  • integrácia - možná integrácia s inými službami;
  • Stiahnuteľná aplikácia / webová verzia - Niektoré služby sú stiahnuteľné, niektoré pracujú priamo v prehliadači a niektoré sú dostupné v dvoch verziách. Tabuľka zobrazuje dostupnosť online verzie / aplikácie na prevzatie a podporovaného operačného systému pre každý nástroj;
  • Mobilná aplikácia - prítomnosť mobilnej aplikácie na náhľad prototypov;
  • Technická podpora - možné spôsoby komunikácie so službou technickej podpory;
  • klienti - zoznam najznámejších zákazníkov.

Ak chcete stiahnuť tabuľku, kliknite na obrázok nižšie.

1. Axure

Axure - najväčšia a najznámejšia prototypová aplikácia, vám umožňuje vytvárať vysoko kvalitné prototypy stránok a mobilných aplikácií. Má širokú funkcionalitu s veľkým množstvom nástrojov. Vyžaduje inštaláciu softvéru na PC, online verzia nie je k dispozícii. Pracuje s operačnými systémami Windows a macOS.

2. Origami Studio

Origami Studio je úplne zadarmo šikovná aplikácia z Facebooku. Pracuje s MacOS. Synchronizuje sa so skica. Aplikácia má komunitu na Facebooku, kde môžu užívatelia zdieľať svoje prototypy, diskutovať o ich tvorbe a pomáhať si navzájom.

3. Proto.io

Proto.io má pohodlné a pomerne jednoduché rozhranie. Rovnako ako väčšina služieb, má schopnosť spolupracovať a spoločne upravovať. Prototyp môže byť kedykoľvek otestovaný na PC aj na mobilných zariadeniach.

4. Vectr

S Vectr môžete pracovať ako online, tak aj inštalovať aplikáciu do vášho PC. V tomto prípade sú obidve verzie navzájom synchronizované, čo dáva možnosť pracovať na rovnakom prototype online aj z počítača. Každému vytvorenému projektu je pridelená adresa URL, ktorú je možné poslať kolegovi alebo klientovi na pripomienkovanie a úpravy.

5. InVision

InVision je populárny prototypovací nástroj, ktorý niekedy používame v našej práci. Z funkcií, môžete si vybrať pohodlné rozhranie, schopnosť organizovať tímovú prácu.

6. Adobe Experience Design

Program Adobe Experience Design je súčasťou balíka Creative od spoločnosti Adobe a je synchronizovaný s mnohými službami z tohto balíka. Kľúčové vlastnosti: rýchly prechod z prototypu na aplikáciu, schopnosť okamžite vidieť zmeny v prototype na mobilných zariadeniach. Hlavnou nevýhodou je, že desktopová aplikácia je dostupná len pre Windows 10.

7. Princíp

Princíp je skvelý pre vytváranie animovaných prototypov. Aplikácia je dostupná len pre Mac.

8. Len na pamäti

Hlavnou výhodou služby Just in mind je, že v službe je k dispozícii mnoho prvkov a gest, ako aj hotové šablóny prototypov.

9. Moqups

Moqups je ďalšou pomerne populárnou službou pre prototypovanie. Hlavnou črtou je neobmedzený počet užívateľov za platené sadzby.

10. Marvel

Marvel je prototypový nástroj, v ktorom je možné vytvárať prototypy pre všetky zariadenia vrátane inteligentných hodiniek.

11. Mockplus

Hlavnou vlastnosťou Mockplus je možnosť prezerania prototypov na mobilných zariadeniach skenovaním QR kódu, 3000 ikon v platených tarifách.

12. UXPin

Rovnako ako v Marvel, v UXPin, môžete vytvoriť prototypy aplikácií pre chytré hodinky. Pravda, len pre hodinky bežiace na systéme Android.

13. Flinto

Flinto je prototypová služba, v ktorej sú pripravené šablóny pre najbežnejšie rozlíšenie mobilných zariadení, ako aj vstavané prechodové animácie v aplikáciách Android a iOS.

14. Náčrt

Sketch - slávny nástroj vytvorený výhradne pre Mac, takže je najvhodnejší pre vytváranie prototypov pre aplikácie na iOS.

15. OmniGraffle

OmniGraffle je k dispozícii iba pre Mac a iOS a licencie sa kupujú samostatne. Samotná služba je multitool a prototypovanie nie je jej hlavnou funkciou.

16. Pidoco

Hlavnou črtou Pidoco je intuitívne drag'n'drop rozhranie, projektová spolupráca.

17. Mockingbird

Mockingbird je jednoduchá služba pre vytváranie jednoduchých prototypov. Ak potrebujete rýchlo vytvoriť základný prototyp, potom vám celkom vyhovuje Mockingbird.

18. iPlotz

iPlotz je veľmi jednoduchá služba pre vytváranie jednoduchých prototypov. Možno to niekto potrebuje.

19. Proto Share

V Prémii platených sadzieb môžete vytvoriť nekonečný počet projektov. Okrem toho služba má veľmi dlhú skúšobnú dobu - až 30 dní.

20. MockFlow

Najlacnejšia tarifa Mockflow stojí len 14 USD / mesiac, zatiaľ čo licencia obsahuje množstvo nástrojov, vrátane tvorby webových stránok a banerov, ako aj služby pre spoluprácu na projektoch dizajnu.

21. Mockup Builder

Mockup Builder je jednoduchý nástroj so štandardnou sadou funkcií. Nič z obyčajného. Avšak medzi klientmi sa môžete stretnúť so známymi spoločnosťami, takže by ste nemali obísť stranu Mockup Builder.

Prototyp - nepostrádateľný nástroj pri vývoji stránky

Existuje mnoho aplikácií pre prototypovanie. Všetky z nich riešia v podstate jeden problém - prezentáciu projektu čo najrozumnejšie pre klienta so schopnosťou rýchlo vykonať úpravy. Možno sme niečo vynechali, a tak sa podeľte o komentáre, aké nástroje používate na vytvorenie prototypov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár