Ako propagovať lekárske miesta bez vymývania mozgov a čistenia pečene

Z technického hľadiska sa propagácia zdravotníckych lokalít nelíši od podpory stavebných alebo zábavných zdrojov. Okrem toho, pri práci na lekárskych projektoch, obchodníci čelia presne tým istým problémom, ako keď sa snažia priťahovať a prevádzať dopravu v akomkoľvek inom odvetví. Prečo teda zdravotnícky priemysel vyniká a vyžaduje osobitný prístup? A ako dosiahnuť komerčný výsledok bez poškodenia spotrebiteľov a ich vlastnej karmy?

Do Apollo, lekár Asclepius: prečo lekárske stránky vyžadujú osobitnú pozornosť

Poďme bodka "i" hneď: článok nie je o technických aspektoch propagácie. Vyhľadávače majú rovnaké požiadavky na zdroje na akúkoľvek tému. Preto, aby sa zabezpečilo dodržiavanie webových stránok kliniky alebo lekárskeho portálu s technickými požiadavkami vyhľadávačov, je potrebné, rovnako ako vy s rybársky blog a on-line obchodu auto dielov.

O čom to hovoríme? Stručne povedané, o deontologii. Museli ste počuť o Hippokratovej prísahe. Tento neformálny záväzok zavádza študentov medicíny k morálnym a etickým princípom práce a života lekára. Marketer - nie lekár. Existuje však situácia, v ktorej sa musí riadiť lekárskou etikou a deontológiou. Tieto morálne zákony platia pre obchodníkov hneď, ako začnú pracovať na lekárskych stránkach. Prečo?

Pretože ľudia prichádzajú k zdrojom predmetu, o ktorom sa diskutuje, nie z vlastnej vôle. Niečo ich bolí, často doslova. Návštevníci lekárskych lokalít prakticky nemajú na výber: budú musieť urobiť niečo s chorobami a strachom. Marketer je povinný myslieť na morálku, pretože ľudia ochorejú a zomierajú. Ako klasicky presne poznamenať, niekedy sa to stane náhle.

Žijeme vo svete, kde je liek nejakým spôsobom začlenený do systému trhových vzťahov. Obchodné kliniky a laboratóriá, výrobcovia liekov a zariadení si navzájom konkurujú. Snažia sa predať čo najviac tovarov a služieb, aby zarobili viac. Je to objektívna skutočnosť, že v blízkej budúcnosti nebude pravdepodobne Svetová zdravotnícka organizácia, vedúci predstavitelia krajín, ministri zdravotníctva a vedúci lekári kliník opravený.

Tu je grafické znázornenie trhových vzťahov v medicíne. V poslednom živote, v 90. rokoch som pracoval ako sestra na jednotke intenzívnej starostlivosti. Jednotka mala plán na vyplnenie lôžok. Obvykle to robil sám. Ale niekedy boli prepustené lôžka a noví pacienti s indikáciami na intenzívnu terapiu neboli prijatí do nemocnice.Myslíte si, že povinnosť anestéziológa bola šťastná, že má šálku čaju? Nie, urobil pochod cez oddelenia nemocnice pri hľadaní pacienta, ktorý môže byť presvedčený alebo zastrašený údajnou závažnosťou stavu a prevedený na deň alebo dva na intenzívnu starostlivosť. A ak oddelenie ešte tento plán nesplnilo, administratíva preskúmala personálne obsadenie.

Zdravotnícky priemysel pôsobí v trhovom hospodárstve. V tomto systéme súradníc budú pracovať a pracovať budúci SEO, copywriteri, dizajnéri, kontextoví reklamní špecialisti a všetci ostatní marketingoví pracovníci. Slúžia komerčným záujmom zdravotníckych zariadení. Musia predávať liek na roztrúsenú sklerózu, diagnostické zariadenia alebo prepravné služby pre vážne chorých pacientov, rovnako ako predávajú cement, domáce spotrebiče alebo školenia v kozmetike.

Problém nie je v komerčnej medicíne a nie v predaji. Negatívne situácie vznikajú, keď obchodníci porušujú etické zásady. Nehovoríme o nemorálnosti: komerční experti pracujú na tmavej strane kvôli nedostatku povedomia a súvisiacemu nedostatku pocitu zodpovednosti za konečného užívateľa. Neetické propagačné prístupy poškodzujú ľudí a majú zlý vplyv na podnikanie. Áno, áno, trpí tiež. Ako sa to deje?

Noli nocere: ako obchodníci porušujú hlavné lekárske prikázanie

Po prvé - nepoškodzujte. Toto je hlavná zásada hojenia, ktorú formuloval Hippokrates. Pri práci so zdravotníckymi pracoviskami ho môžu obchodníci rozdeliť dvoma spôsobmi: zverejnením nespoľahlivých informácií a agresívnym predajom.

Na lekárskych stránkach RuNet je málo spoľahlivých informácií, ale to je len polovica problému.

Smutnou skutočnosťou je, že na internete je veľa nekvalitných alebo nespoľahlivých lekárskych informácií. Skontrolujte si sami: do vyhľadávacieho poľa zadajte ľubovoľný dopyt a pozrite sa na výsledky problému. Najjednoduchší príklad je možné získať priamo na stránke vydania Yandexu.

Podobné príklady možno nájsť v článku o čiernom copywritingu.

Prečo si myslíte, že veľké množstvo informácií zlej kvality je len polovičným problémom? Ak chcete odpovedať na túto otázku, pozrite sa znova na ilustráciu Yandex SERP na žiadosť o liečbu kŕčových žíl. Môžete zistiť, prečo je postačujúce pozrieť sa na vybratý úryvok, aby ste určili nespoľahlivosť informácií ponúkaných na stránke?

Nebojte sa, táto otázka nie je zrejmá ani pre niektorých lekárov. Inak by svojim pacientom neodporúčali zázračné pilulky a magické masti. Ale každý flebolog a mnoho starostlivých pacientov na to určite odpovie: ani muškátový oriešok, ani pijavice, ani tablety predávané v lekárňach nevyliečili kŕčové žily. Ak chcete obnoviť, musíte urobiť operáciu. Pred chirurgickým zákrokom čiastočne kompenzovať poruchy kompresiou.

Hlavným nešťastím z nespoľahlivosti informácií o lekárskych stránkach je neschopnosť čitateľov, obchodníkov, a dokonca aj niektorí zdravotnícki pracovníci rozpoznať na cestách. Kvôli tomuto problému zverejňujú komerční experti s plnou dôverou v ich správnosť opusy o čistení pečene a posilňovaní imunitného systému. A používatelia s dôverou v to, čo čítajú a dúfajú, že najlepší interferónový induktor na ochranu proti prasacej chrípke ochránia mýtické trosky z pečene vo vlastnom výkaze.

Mimochodom, nedostatok povedomia divákov vytvára dopyt po nekvalitných informáciách. Dôkaz na ilustrácii.

Je jasné, ako falošné informácie poškodzujú ľudí. Predpisujú neúčinné tabletky, trávia čas a peniaze na zbytočné postupy, nesprávne hodnotia stupeň nebezpečenstva a nesprávneho správania. Niekedy to vedie k tragickým následkom.

Môžu falošné informácie nepriaznivo ovplyvniť činnosť lekárskeho podniku? Koniec koncov, továrne a lekárne zarábajú na predaji zbytočných drog a potravinárskych prídavných látok a zdravotnícke portály priťahujú dopravu a predávajú reklamu aj napriek nekvalitným publikáciám.

Na túto otázku je možné odpovedať ďalšou otázkou: ako ovplyvňuje uverejnenie neplatných údajov obchod online s pneumatikami alebo lokalita vývojárov softvéru? Predstavte si hypotetickú situáciu: neodôvodnene chválite zimné pneumatiky a zákazníci si ju aktívne kupujú. Predaj rastie, majiteľ internetového obchodu je šťastný a zvyšuje náklady na marketing. Hovor, všetko je v poriadku, môžete klamať ďalej? V zime sa ukazuje, že pneumatiky sú vhodné na použitie niekde vo Florencii alebo v Soči. A pre Nizhnevartovsk a Surgut musíte hľadať niečo iné.

Čo si myslíte, že nabudúce príde nadšenec do vášho online obchodu na nákupy? Alebo príde srdečne poďakovať za nepresný opis pneumatík? To isté sa deje s lekármi a ich čitateľmi. S jedným pozmeňujúcim a doplňujúcim návrhom: dôsledky zverejnenia nespoľahlivých informácií sú odlišné. Koniec koncov, v stávke je zdravie a dokonca aj život vašich zákazníkov.

Prečo agresívny predaj poškodzuje zdravotnícke zariadenia a ich zákazníkov

Pretože ľudia nemajú radi, že sú uvalení a agresívne inzerovaní. Chcete vizuálne dôkazy? Pozrite sa na novú správu Yandex.Metrica o blokátoroch reklám. Je k dispozícii v menu "Reports - Technologies - Prítomnosť blokátorov reklám". V sekcii môžete vidieť percento návštevníkov stránky, ktorá používa AdBlock alebo podobné programy.

Blokátory reklám prehliadača sú len kvety. V mysliach drvivej väčšiny vašich zákazníkov existuje výkonná brána firewall, ktorá blokuje reklamy efektívnejšie ako akýkoľvek program. Ako potvrdenie, venujte pozornosť výskumu CEB, podľa ktorého len 12% užívateľov oznámenia propagačné materiály.

Tam sú viac zrejmé príklady pre marketing Runet. Autori predávajúci texty začali dostávať hrozby od divákov.

"Tehla v hlave" rozhodne nepláva do žiadnej brány. Pozornosť si zasluhuje živý prejav únavy publika z agresívneho marketingu.

Môj osobný názor: používanie agresívnych predajných techník vo všeobecnosti a takzvaných predajných textov najmä na lekárskych stránkach porušuje etické princípy. Tu je potrebné určiť termíny, pretože je vhodné použiť bežné predajné techniky a texty. Ale agresívne impozantné texty na lekárskych stránkach sú zlé v doslovnom zmysle slova, normálny predajný obsah objektívne informuje používateľa a ponecháva mu na výber. A pomocou impozantného obsahu sa predpojatá informácia prenáša na osobu. Z tohto dôvodu si nemôže vedome vybrať. Prečítajte si viac o tomto v článku "Prečo predávať texty neexistujú."

Intrusive predaja poškodiť publikum zdravotných stránok. Predstavte si, čo sa stane, ak namiesto bežnej liečby chronickej venóznej nedostatočnosti človek používa zázračný krém prostredníctvom reklamy. Tip: v najlepšom prípade sa nič nedeje rýchlo. Choroba pomaly postupuje a pacient dozrieva roky na chirurgickú liečbu.

Ako agresívny marketing poškodzuje podniky, ktoré predávajú magické náplasti, psychoterapeutické tablety pre imunitu alebo k ničomu z hľadiska multivitamínových komplexov založených na dôkazoch? Ak vaše podnikanie alebo obchod vašich zákazníkov existuje len pre zisk, profitujú z neho agresívne predaje. Aspoň v krátkodobom horizonte je spustenie zavedené. A v dlhodobom horizonte, výrobcovia a predajcovia fuflomitsin cítiť dobre.

Ale vaše podnikanie existuje nielen pre zisk, však?

V medicíne, stavebníctve, finančnom priemysle, internetovom marketingu a vo všetkých ostatných oblastiach sa záujmy podnikov a spotrebiteľov zhodujú. Ak tomu neveríte, pracujte podľa vlastného želania. Ak prijmete túto prácu, namiesto falošných informácií a agresívneho marketingu, používajte správne spôsoby propagácie zdravotníckych stránok.

Ako propagovať lekárske lokality

Nie je potrebné objavovať bicykel: medicínske projekty sú podporované prostredníctvom integrovaného internetového marketingu. Urobte z marketingu obsahu hlavný nástroj na prilákanie, zapojenie, udržanie návštevníkov a konverziu na spotrebiteľov. Ak chcete prijímať ponuky, musíte informovať a trénovať svoje publikum.

Pamätajte si, že obsahový marketing nespočíva len v uverejnení niekoľkých poznámok týždenne v blogu a oznámeniach v sociálnych sieťach. Ide o tímovú a multidisciplinárnu činnosť, ktorej úspech je nevyhnutný pri plánovaní, dôslednej implementácii plánov a kvalitnej implementácii stratégie KM. Aby ste splnili poslednú podmienku, musíte odpovedať na niekoľko otázok.

Koniec koncov, pre lekára nie je nič pre prípad núdze, alebo Kto by mal písať texty

Texty pre lekárske stránky by mali písať lekári. Ak sa budete riadiť týmto pravidlom, váš obsah bude mať vysokú kvalitu. Hlavná zložka kvalitného obsahu môže poskytnúť len lekár: odborné znalosti. Ďalší dôležitý bod: keď informácie pripraví lekár, vaše publikum je chránené pred amatérskymi chybami. Nemusíte hovoriť o cene chyby v medicíne: nie je to prchavá základňa 1C a nie nejaké stovky tisíc ľudí s miliónmi stratených na Forexe kvôli nesprávnym tipom pákového efektu.

Hovorte, lekári nemôžu písať? Na rozdiel od copywriterov a novinárov nemyslia na čitateľnosť, nesprávne dávajú čiarky, nepoužívajú výzvy na konanie a píšu dlhé vety? A majú zlý rukopis, však?

To je nezmysel. Po prvé, čitatelia lekárskych stránok a pacienti kliník potrebujú spoľahlivé odborné informácie a nie dokonalý pravopis a interpunkciu. Ľudia hľadajú vedomosti a spôsoby činnosti, ktoré pomôžu obnoviť zdravie a dokonca zachrániť životy. Kvôli dôležitým údajom budú spracované s odôvodneným zarovnaním, pätkovým písmom, zvýraznením jednotlivých viet výrazným písmom alebo veľkými písmenami.

Čo si myslíte, aký problém je ľahšie vyriešiť: nezvládnutosť textu alebo nedostatok odborných znalostí? Odpoveď je zrejmá: editor rýchlo odstráni body z titulkov a opraví pravopisné chyby. Ale s nedostatkom odborných znalostí sa ani celé vydanie rýchlo nezvládne.

Mimochodom, nemyslíte si, že profesionálni copywriteri a novinári sa mýlia? Editor je potrebný pre všetkých špecialistov na písanie.

Druhá námietka je vážnejšia: lekári nemajú čas písať, musia zachraňovať ľudí. Je zbytočné sa s tým hádať. V ideálnom svete musí lekár liečiť ľudí. A vo svete komerčnej medicíny musí lekár myslieť aj na predaj. Nechajte ho preto premýšľať, pretože bez odborného obsahu sa pacienti nedostanú na kliniku.

Nech si lekár myslí na pacientov, ktorí nemajú čas dostať sa k nemu kvôli nesprávnym odporúčaniam v novinárskych textoch. Samozrejme, toto je prehnaný príklad. Väčšina pacientov prežije aj po konzumácii nízko kvalitného obsahu. Ale povesť lekára a kliniky sa nemôže pochváliť takou vitalitou.

Čo robiť, ak ste nemohli alebo nechceli presvedčiť lekárov, aby písali

S najväčšou pravdepodobnosťou sa to stane. Existuje mnoho dôvodov: lekári naozaj zaobchádzať s ľuďmi celý deň a noc, obchodníci sú pohodlnejšie s vytváraním obsahu sami. A výhodnejšie. Okrem toho, niektoré texty môžu byť vytvorené bez alebo s minimálnou účasťou lekárov. Napríklad, každý copywriter môže písať o mladom tíme kliniky v sekcii "O nás".

Otázkou je: ako vytvoriť skutočne dôležitý zdravotnícky obsah, ak to lekári nemôžu urobiť? Použite nižšie uvedené recepty. Ak je to možné, prevezmite všetko naraz.

Prenájom písacieho lekára

Potrebujete copywritera alebo novinárku s vyšším zdravotným vzdelaním. To je takmer dokonalé. Pre lekára je ľahšie komunikovať so svojimi kolegami. Rýchlo nájde potrebné informácie. Je pre neho jednoduchšie formulovať a preniesť na klienta hlavnú podstatu problému, odbornosť, mäso.

Je možné namiesto lekára zamestnať novinárku so stredoškolským vzdelaním? Skôr ako áno. Rozdiel v poznaní lekára a sestry je možné porovnať s rozdielom v sile hry veľmajstra a šachového hráča prvej triedy. Amatérsky prehrá s oboma, ale nechápe, kto je veľmajster a kto je prepúšťač. Ale iskrisko takmer nikdy nemá šancu v zápase s veľmajstrom.

Okrem toho je lekár vždy zodpovedný za diagnostiku a liečbu pacienta. Všetky ostatné lekárske špecialisti vykonávajú pomocné funkcie. Ak sa lekári učia diagnostikovať a liečiť, sestry sa učia starať sa o pacienta. Preto je rozdiel v profesionálnom myslení špecialistov.

Chytiť lekára a vyskúšať potrebné informácie od neho.

Ak napríklad propagujete miesto zubnej kliniky, obráťte sa na hlavného lekára a / alebo lekára. Táto podmienka je minimálna, bez ktorej nebudete robiť rozumný obsah.

Veľmi dôležitý tip: pokúste sa získať informácie písomne. Požiadajte napríklad lekárov, aby odpovedali na vaše otázky na papieri. Po prvé, je ľahšie pracovať s písaným textom ako pri nahrávaní zvuku. Po druhé, prijatý dokument môžete použiť na ďalšiu koordináciu a objasnenie.

Prenájom copywriter, ktorý môže pracovať s lekármi

Обратите внимание, вам нужен журналист, который умеет работать с врачами, а не специалист, который якобы разбирается в медицине. Примите как данность: если у человека нет высшего медицинского образования, в медицине он не разбирается. Áno, Marya Ivanovna, ktorá 40 rokov pracovala ako zdravotná sestra na operačnej sále, tiež nerozumie medicíne. Nie je lekárka.

Ako pochopiť, že copywriter môže pracovať s lekármi? Bohužiaľ, neexistuje presný recept. Hodnotiť pracovné skúsenosti, prečítajte si publikáciu. Uistite sa, že odborník môže získať potrebné informácie a pracovať s nimi.

Life hacking: ak propagujete lekárske projekty, vytvorte falošný účet na Ruskom fóre medicínskych serverov. Tu si môžete rýchlo a bezplatne poradiť od lekárov pracujúcich v paradigme medicíny založenej na dôkazoch. Toto môže byť použité na zlepšenie kvality obsahu Je správne, aby čas od dobrovoľných lekárov bol falošný? Ak sa budete riadiť pravidlami fóra, otázky a odpovede na ne budú užitočné pre pacientov. Preto neporušujete etické zásady.

Zapojte svojho lekára do úpravy obsahu

Stačí, ak lekár skontroluje, čo napísal novinár. Prirodzene, lekár musí opraviť lekárske chyby, nie pravopis. V praxi sa môžete utopiť v schváleniach a narušiť načasovanie zverejnenia. Ale kontrola dôležitého lekárskeho textu lekárom je absolútnou nevyhnutnosťou. Chráni zdravie pacientov a povesť spoločnosti.

Vždy máte na výber. Môžete si vytvoriť obsah sami a dať ho lekárom na preskúmanie. Môžete presvedčiť lekára, aby písal a upravoval svoje texty.

Používajte spoľahlivé zdroje informácií

Ako už bolo uvedené, je ťažké nájsť spoľahlivé lekárske informácie na internete. Okrem toho je pre novinárov bez lekárskeho vzdelania ťažké rozlíšiť vysokokvalitný tematický obsah od nekvalitnej. Preto hlúpe a škodlivé odporúčania putujú z miesta na miesto.

Uložiť karmy z publikovania smrtiace recepty: používať osvedčené zdroje informácií. Tu je niekoľko nápadov:

  • Sekcia "Lekárske odkazy" Ruského fóra medicínskeho servera. V ňom lekári uvádzajú užitočné zdroje spoľahlivých informácií. V sekciách lekárskych konzultácií používajte aj "FAQ". Napríklad v sekcii FAQ o dermatológii boli publikované informácie o bežných kožných ochoreniach.
  • Blog dermato-onkológa Igora Sinelnikova v "Životopise". Pozor, v dôsledku čítania sa môže u podozrivých ľudí vyvinúť hypochondria.
  • Databáza lekárskych publikácií v anglickom jazyku PubMed.
  • Sekcie pre mediálne stránky Svetovej zdravotníckej organizácie: v ruštine a angličtine. Tu nájdete spoľahlivé základné informácie o chorobách. WHO zverejňuje najmä informácie o chorobách, ktoré priťahujú pozornosť médií a verejnosti. Príklad: Ebola dáta.
  • American Cancer Society a British Cancer Research Society.
  • "Medportal". To je jeden z mála komerčných zdravotníckych zdrojov, ktoré možno čítať bez rizika umierania z nesprávnych informácií.
  • Blog histórie medicíny v "učiť". Informácie z tohto zdroja sa ťažko používajú na komerčné účely. Ale zdroj je veľmi informatívny.

Použite navrhované zdroje, ak nie odkaz, potom meradlo spoľahlivosti a bezpečnosti pre divákov. To pomôže nájsť iné zdroje lekárskych poznatkov, ktorým môžete dôverovať.

Aký obsah potrebuje vaše publikum?

Obsahová stratégia zdravotníckych projektov sa nelíši od stratégie zdrojov iných tém. Čitatelia môžu byť priťahovaní a premenení na zákazníkov s užitočným obsahom na úrovni expertov. Príklady uvedené nižšie.

Vzdelávajte používateľov

Vzdelávací obsah generuje vedie. Ako bolo uvedené vyššie, používateľom je ťažké nájsť spoľahlivé lekárske informácie. Preto ich môžete doslova naučiť všetko: od prevencie akútnych respiračných vírusových infekcií počas sezónneho prepuknutia až po schopnosť rozpoznať závažné komplikácie chrípky, od pravidiel antikoncepcie po výchovu zdravého dieťaťa, od vývoja zdravého životného štýlu až po starostlivosť o pacientov v terminálnom štádiu ochorenia.

Živým príkladom vzdelávacieho zdroja zdravotníckych predmetov je vyššie uvedené Fórum ruského lekárskeho servera. Ako vzdelávací obsah využíva komerčné projekty?

Lekári učia pacientov

Príklad písania lekárov uvedených vyššie si zaslúži ďalšiu zmienku. Lekári komerčného cievneho centra Angiolife vytvárajú obsah pre samotnú lokalitu. Môžete nájsť chybu čiarkami a návrhom pracovných miest, ale odbornosť tu určite existuje. Na mieste centra sa nachádza sekcia "Mýty o kŕčových ochoreniach". Pacienti s ním môžu podstúpiť rýchly tréning v živote s chronickou venóznou insuficienciou a liečbou ochorenia.

American Clinic informuje pacientov

Na internetovej stránke American Mayo Clinic boli zverejnené dostupné a spoľahlivé informácie o chorobách, ktoré sa liečia v centre. Venujte pozornosť zvýraznenej ponuke. S ním môžu pacienti nájsť informácie o symptómoch choroby, jej diagnostike a liečbe, pravidlách života s chorobou a ďalších užitočných informáciách.

Evgeny Komarovsky učí rodičov vychovávať zdravé deti a vyrovnať sa s chorobami v paradigme medicíny založenej na dôkazoch.

Toto je jeden z najvýznamnejších príkladov vzdelávacieho obsahu v oblasti medicíny v ruskom jazyku. Vďaka osobnej charizme Jevgenija Olegovicha mnohí rodičia začali vychovávať deti „podľa Komarovského“, čo je presnejšie nazývané „podľa zásad medicíny založenej na dôkazoch“.

Diagnostikujte pacientov

Tu je potrebné dodržiavať dve podmienky. Po prvé, iba lekár môže pomôcť pacientom s diagnózou. Po druhé, každý rozumný lekár chápe, že možnosti diagnostiky prostredníctvom internetu sú obmedzené profesionálnou etikou a zdravým rozumom. Na stanovenie diagnózy musí lekár vyšetriť pacienta osobne a vykonať potrebný výskum. V režime online môže lekár predbežne posúdiť situáciu a posunúť používateľa k návšteve u lekára. Nižšie nájdete niekoľko nápadov, ako používať diagnostickú pomoc v oblasti marketingu obsahu pre zdravotnícke projekty.

Dermato-onkológovia diagnostikujú kožné útvary podľa fotografií

Dermatologická klinika "Anabel" sa špecializuje na diagnostiku a odstraňovanie kožných nádorov. Na prilákanie publika vykonáva zdravotné stredisko neurčitý postup diagnostiky nevi z fotografií. Užívateľ len vezme fotografiu krtka a pošle ho na stránku. Onkológ robí predbežnú diagnózu zadarmo.

Netreba dodávať, že onkológovia kliniky odporúčajú, aby všetci internetoví surferi, ktorí sa prihlásili, podstúpili osobnú diagnostiku? Toto je lekárska nevyhnutnosť, pretože presnú diagnózu možno získať len z výsledkov dermatoskopie. V tomto prípade zohrávajú úlohu marketingového nástroja aj zdravotnícke normy.

Komerčné zdroje pomáhajú interpretovať analýzy

Užívateľ musí len preniesť výsledky analýzy z formulára do špeciálneho formulára na webovej stránke, aby získal informácie o odchýlkach od normy a zoznam možných diagnóz. Mimochodom, pre podozrivých pacientov je používanie takýchto služieb kontraindikované.

Môžete sledovať svoj zrak online.

Komerčný projekt Proglaza.ru láka divákov možnosť kontrolovať zrak bez návštevy kliniky. Môžete napríklad vykonať test Amsler.

Mnoho veľkých kliník a malých zdravotníckych centier radí klientom na diaľku pomocou instant messengerov a aplikácií pre mobilné zariadenia. Napríklad žiadosť o online konzultácie s lekárom používa izraelskú kliniku "Meir".

Poskytovať zákazníkom pohodlné služby

Sieť komerčných laboratórií "Synevo" poskytuje užívateľom možnosť ukladať výsledky testov na stránke Vitagramma. Vďaka tomu môže pacient a jeho lekár monitorovať dynamiku laboratórnych parametrov.

Vezmite prosím na vedomie, že medzi odporúčanými typmi obsahu nie sú publikácie a služby, ktoré by sa mohli použiť na samoliečbu chorôb. Je ťažké si predstaviť situáciu, v ktorej by rozumný lekár prevzal zodpovednosť za diaľkovú liečbu pacienta. Zvážte to pri plánovaní stratégie obsahu.

Myslite na pacientov

Komerčné výhody a výkonnostné ukazovatele stránky by mali byť na druhom mieste. V prvom rade zvážte záujmy užívateľov a pacientov. Za týmto účelom dodržiavajte etické zásady a zanechajte agresívny marketing. Podiel na skúške: tak či onak, zapojte lekárov do tvorby obsahu. Trénujte svoje publikum, pritiahnite používateľov pomocou neškodných diagnostických nástrojov a užitočných služieb. To je najlepší spôsob, ako zabezpečiť úspech lekárskeho projektu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár