Ako podporiť kino "Vkontakte": 3 tajná recepcia + obsah plánu a inváziu cudzincov

Vlastne som ti klamal. Všetky triky (okrem jednej) sú známe, pracujú a nestarnú, ako Keanu Reeves. Takže - chytiť popcorn, sadnúť pohodlne, nemôžete nosiť 3D okuliare. Teraz vám poviem o malom hobitovi, ktorý sa za 30 dní naučil všetkému „Stredozeme“.

varovanie, Nie som vôbec Igor Mann a nebudem hovoriť o SMM bez rozpočtu. Prepáčte. Naučíte sa však používať svoj rozpočet so 100% návratnosťou. Začnime.

vzhľadom na to: Cinema "Left Bank", ktorý sa nachádza ďaleko od centra mesta. Od profesionálov: útulné izby s dobrým zvukom, cena vstupenky od 120 rubľov. V čase začatia práce mala skupina Vkontakte len vyše 1000 účastníkov.

cieľ: Zvýšiť počet účastníkov skupiny, zvýšiť uznanie kina v sociálnych sieťach, udržať publikum aktívne v komunite.

1. Kresba roka kina: prefíkaná súťaž repostov

Je jasné, že rozdávanie ročných permanentiek pre malé kino je drahé. Ale ako chcete písať na banner drahocenného "roku filmu zadarmo." A môžete to urobiť. V skutočnosti je všetko jednoduché: náš filmový rok znamenal jednu návštevu za mesiac, plus popcorn a colu. To je len 12 zasadnutí za rok. Nie je to tak, že? Kolosálny výfuk.

V záujme maximálneho zahriatia publika sme sa dohodli na niekoľkých cenách od partnerov a vytvorili cielenú reklamu. Čo si myslíte, pre koho? Samo o sebe, na skupiny konkurentov. Pre ľudí žijúcich v blízkosti kina. A ...

Na skupinách freeloaderov, ako napríklad "Free Moscow", kde ľudia prehodia akýkoľvek nezmysel v nádeji, že aspoň niečo získajú. Veľmi pochybné publikum, však?

Ale potrebujeme ju ...

Prečo potrebujeme freeloaderov? Vysvetlím to teraz.

Je zrejmé, že toto publikum bude maximálny počet repostov. Nie sú cudzinci. Toto je významné plus k rozšíreniu súťaže. Ale. Napríklad pre skupinu s drahým produktom nie sú freeloaderi potrební, pretože je nepravdepodobné, že si niečo kúpia. Ale pre kino s cenovkou 120 rubľov. Títo súdruhovia majú pravdu, pretože takmer všetci milujú filmy.

Freeloaders sú tiež ľudia a niekedy idú aj do kina. To znamená, že vylučujeme možnosť náboru semifinále cieľovej skupiny do skupiny, pretože výklenok kina spája úplne odlišných ľudí. Najdôležitejšie je, aby sa o kine dozvedeli s pomocou rally.

Služba "Cerebro Target" alebo jej analógy pomôžu poskytnúť potrebné publikum.

Ďalšia otázka je: Ako znížiť odliv divákov v skupine po súťaži? Ideme ďalej.

2. Týždenné repost súťaže

Ďalej sme sa dohodli s manažérom držať tombolu voľných vstupeniek každý týždeň. Pravidelné súťaže zahrejú publikum. Účastníkom hovoria: „Nevyhral rok kina? Vyhrajte vstupenky, popcorn a koks.

Každý týždeň sme usporiadali súťaž s tromi cenami. Rozpočet: 6 vstupeniek, 2 popcornové vedrá a veľký vklad.

3. Intrigue nástrojov "Chcem"

Hneď poviem: túto myšlienku nebolo možné z technických dôvodov realizovať. Ukázalo sa však, že v skupine sa vytvára aktivita. Metóda je sivá, ale stojí za to hovoriť.

Vytvorili sme diskusiu v skupine s názvom "2 Free Movie Tickets". Ak chcete získať vstupenky, museli ste zanechať komentár "Chcem" a potom čakať na správy od admin.

Potom musel užívateľ pozvať 40 priateľov do skupiny kín, poslať snímku obrazovky a získať vstupenky. Ako prax ukázala s inými projektmi, asi 20-30% súhlasí s tým, v závislosti na špecifikách publika a hodnoty daru.

Na začiatku sa "Moderátor" lámal od konštanty "Chcem." Od 5 do 10 správ za deň

Tento podnik zaručil ďalší rast v skupine. Boli však ťažkosti s cenami lístkov, takže museli byť opustené.

Chcete zvýšiť svoju angažovanosť?

Make mini mini súťaže. Nemôžem povedať, že je to obzvlášť dôležité, ale týmto spôsobom môžete rozrušiť publikum a pripomenúť si. Ako príklad: súťaž pripomienok.

Ponúkame malý darček pre niekoho, ktorého komentár bude trvať stanovený čas. Začal som od 15 minút a postupne skrátil čas na 1 minútu. Výsledkom bolo, že príspevok za 2 hodiny zozbieral 630 komentárov. Darček: 2 sady samolepiek - rozpočet len ​​120 rubľov. + skutočná vojna v komentároch.

Môžete pokračovať v závode tak dlho, ako budete chcieť. Výsledok však musí byť čestný.

Ďalšia súťaž, ktorá sa konala, bola „100 vstupeniek na Fast a Furious“.

Pred vydaním filmu "Fast and Furious 8" sme hrali 100 vstupeniek na indoor show. Súťaž nás potešila pozitívnym výsledkom: 1500 účastníkov v prvých 5 dňoch.

A čo obsahový plán?

Predplatitelia sa musia v krmive objavovať opatrne, bez obťažovania, s humorom a prínosom.

Pred vytvorením plánu obsahu vykonajte dve veci:

  • Analyzujte záznamy konkurentov;

Identifikovať obľúbené príspevky podľa počtu rád, repostov a komentárov. Prečítajte si komentáre. Pokúste sa nájsť informácie, ktoré by vyprovokovali ľudí, aby boli aktívni.

  • Opýtajte sa divákov, čo chcú vidieť v skupine.

Urobte prieskum. Vložiť nápady schválené predplatiteľmi.

5 formátov príspevkov pre kino

1) harmonogram;

Po schválení divákov som začal písať snímky obrazovky v "VK", "Facebook" a "Instagram". Toto riešenie nám umožňuje sprostredkovať informácie o zasadnutiach našim lenivým divákom.

Predpokladám, že plán v správach niekedy spôsobuje otázky v čele osoby: „Alebo možno dnes pôjdeme do kina? A čo to je? No, a tak ďalej. Pripomína to kino a informuje konkrétne čísla.

2) prívesy;

Všetko je tu jednoduché. Môžete si stiahnuť prívesy z pripravovaných filmov z "Filmového plánu" a post v komunite. Neobťažoval som sa s popismi filmov - kopíroval som ich z Kinopoisk alebo podobných stránok.

3) Hádaj ankety;

Prieskumy v štýle "uhádnuť film rám po snímku" alebo "uhádnuť herca" odhaliť počet zúčastnených divákov. V dôsledku toho vidíte tých ľudí, ktorí sa neprejavujú v skupine, ale sledujú záznamy.

4) Memy komiksy;

Niekedy v nárazoch inšpirácie som zriedil obsah s memy a komiksy o filme. Humor takmer vždy príde dobre, takže tu môžete ukázať svoju fantáziu naplno.

5) Príspevky o hosťoch

Príspevky o hostí, možno najviac fascinujúce. Algoritmus ich písania je jednoduchý.

Vyhľadajte hostí v kine na Instagrame, napíšte o nich príspevky a označte ich prostredníctvom @. Môžete zavolať osobu na dialógové otázky, aby sa zvýšila pravdepodobnosť, že urobí repost. Ale toto je sekundárne. Vytváranie komplimentov je príjemnou činnosťou bez ohľadu na to, či existuje reakcia. Hlavná vec je byť úprimný. Odpoveď na mojich postoch bola 50%.

Ako odraziť mimozemskú inváziu?

Som vážne. Žehlička je tu potrebná. Veľa železa. Priamo z nervov ...

Určite ste museli sledovať filmy o invázii do rasy nepriateľskej voči ľudstvu. Nekŕmte tieto humanoidy medom, dajte len čaj čaju, vypnite internet a urobte si zmätok v domácich papučiach. Hádajte, kto to je?

Nemôžem tolerovať súťaže v súťažiach kvôli tomu, že nevyhnutne vedú ku konfliktu medzi dvoma svetmi. Svet dobrých a veľkorysých sprievodcov na iPhone je napadnutý trollom z merania oznamovateľov. Myslím, že dokonca aj súdruh Navalny bude svojmu talentu závidieť.

Musím takúto zápornú prácu vypracovať?

9 z 10 primeraných nárokov týkajúcich sa služby ide buď v osobnej alebo osobitnej časti s recenziami. Ľudia sa zriedka zapájajú do pripomienok, keď majú skutočné fakty. Iba trollovia vytvárajú negatívne od nuly, aby šteklili nervy administrátorov. Nemusia nič dokázať a predkladať. Ak je súťaž naozaj spravodlivá, dosť suchých oficiálnych odpovedí a zákaz v prípade nedorozumenia. Nechajte vysvetlenie skutočným zákazníkom.

Koniec filmu

To je, ako skupina takmer 6000 odberateľov sa ukázalo.

Na tomto sme urobili. Kvôli nedostatku času som nebol schopný realizovať všetky myšlienky, ktoré boli naplánované. Ale to nie je až také zlé - ja ich len presuniem na ďalší projekt.

p.s .: Napíšte svoje otázky do komentárov a pokúsim sa na ne odpovedať.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár