Ako predávať pomocou obsahu bez reklamy a ukladania

Genetický kód mnohých obchodníkov obsahuje škodlivý vzor správania. Určitá sekvencia nukleotidov robí špecialistov vyhľadávaním akýchkoľvek informačných platforiem a kanálov, zachytáva ich a kričí divákovi: "Kúpiť, kúpiť, kúpiť!"

V ére informačného hluku a hluchoty k reklame je tento gén primitívny. Čím viac obchodník ukladá a propaguje svoj produkt, tým aktívnejšie je publikum chránené pred jeho odkazmi. Z toho vyplýva, že metódy, ktoré sa nepredávajú ani neukladajú, sa najúčinnejšie predávajú, ospravedlňujeme sa za tautológiu. Ako môžem predávať bez online predaja? Prečítajte si nižšie.

Čo predáva bez predaja

Podľa spoločnosti Nielsen viac ako polovica ľudí neverí rôznym typom reklamy. 60% používateľov napríklad nehovorí o kontextovej reklame na stránke s výsledkami vyhľadávania. Iba 40% ľudí verí, že bannery na stránkach.

Viac ako polovica respondentov spoločnosti Nielsen však dôveruje informáciám uvedeným na webovej stránke značky. Polovica užívateľov verí, že zoznam e-mailov, ktorý si objednali, je. Prevažná väčšina ľudí verí hodnoteniam a názorom skutočných spotrebiteľov.

Staroveké príslovie hovorí, že ani sto pastierov nebude robiť koňa ísť na zavlažovanie, ak nechce piť. Ale jeden pastier ľahko povedie k vode stáda koní, ktoré sú smädné. Táto logika funguje v internetovom marketingu: ľudia odolávajú riešeniam uloženým v reklame, ale radi prijímajú ponuky, ak dôverujú zdroju informácií a sami môžu situáciu zhodnotiť.

Ako používať obsah pre predaj bez uloženia

Osoba žije v podmienkach nadmerného dátového a informačného hluku. Napriek tomu zažíva informačný hlad. Tento hlad robí ľudí vyhľadávať informácie pomocou Google a Yandex, kontrolovať spravodajské kanály na sociálnych sieťach niekoľkokrát denne, otvoriť e-mail, zobraziť agregátory RSS a obľúbené informačné zdroje. Za týchto podmienok musia značky vytvoriť obsah, ktorý užívatelia hľadajú sami. Toto sa môže uskutočniť použitím nižšie opísaných metód.

 1. Poskytnite svojim divákom komplexné informácie a presné fakty.

Väčšina kupujúcich vie, čo chcú. Spotrebitelia hľadajú informácie v sieti, aby zdôvodnili svoje túžby. Predstavte si spotrebiteľa, ktorý potrebuje veľkoplošnú tabletu. Aby mohol urobiť konečné rozhodnutie, musí študovať špecifikácie niekoľkých počítačov Tablet PC. Uistite sa, že potenciálny klient dostane potrebné informácie na vašej stránke. Použite nasledujúce pokyny:

 • Porovnajte produkty navzájom. Nebojte sa porovnať vaše produkty s produktmi konkurencie: v tomto prípade vás budú používatelia môcť nájsť pomocou služby Google, a to aj na základe požiadaviek, ktoré používajú konkurenčné spoločnosti.
 • Podrobne opíšte možnosti produktu a vysvetlite pravidlá ich používania.
 • Poskytnite užívateľom ďalšie užitočné informácie. Napríklad kupujúci multicooker sa určite bude zaujímať o recepty jedál, ktoré môžu byť pripravené pomocou tohto zariadenia.
 1. Odpovedajte na otázky používateľov

Neobmedzujte sa na štandardné odpovede v časti FAQ. Naučte sa predvídať možné otázky od divákov a odpovedajte na ne v blogu. Tieto odporúčania vám pomôžu:

 • Požiadajte odborníkov spoločnosti, aby napísali poznámku o najčastejších problémoch, ktorým čelia zákazníci. Napríklad expert na vyrovnanie strát môže klientom poisťovne povedať, ako sa vyhnúť odmietnutiu platiť za poistenie trupu lode.
 • Interview nezávislých renomovaných odborníkov. Diváci budú považovať vaše webové stránky za zdroj objektívnych informácií, čím sa zvýši dôveryhodnosť vašej značky.
 1. Obráťte sa na produkt

Showrooming je súčasným trendom v maloobchode. Kupujúci chcú vidieť a dotknúť sa tovaru pred nákupom. Túto požiadavku môžete čiastočne uspokojiť bez toho, aby ste vyslali zástupcov cieľovej skupiny do offline obchodov. Použite tieto tipy:

 • Uverejňovanie kvalitných fotografií produktov. Nechajte kupujúceho vidieť predmet z rôznych uhlov pohľadu.
 • Použiť recenzie videí. Publikujte ich v službe YouTube, aby ste mali možnosť sledovať videá vlastníkov modulov gadget pre mobilné zariadenia. Nezabudnite na možnosti sociálnych sietí: v Instagrame a Vine môžete publikovať krátke videá.
 • Použite fotografiu a video, aby ste informovali o používaní vašich produktov. Povzbudzujte spotrebiteľov k vytváraniu vizuálneho obsahu súvisiaceho s vašou spoločnosťou.
 1. Využite praktiky starovekých Grékov

Je to trójsky kôň, ktorý používali grécki vojaci, aby prenikli do mesta. Ako kôň môžete použiť užitočné informácie pre používateľov. V ňom môžete bezpečne zamaskovať údaje o vašej značke tak, že ich odovzdáte nenápadným spôsobom. Ako tieto informácie môžete použiť:

 • Marketingový výskum. Ponúknite publiku prieskumnú správu vo forme bielej knihy alebo prezentácie.
 • Kontrolný zoznam. Publikum ochotne drží krátke kontrolné zoznamy, aby ich mohli raz použiť.
 • Ako na to. Neobmedzujte sa len na príručky pre spotrebiteľov a informujte sa o výbere produktu. Napríklad vysvetlite divákovi, ako zmeniť kohútik alebo opraviť okno sami.
 1. Použite vlastný obsah

Bolo spomenuté vyššie, že drvivá väčšina ľudí dôveruje názoru reálnych kupujúcich. Motivujte kupujúcich, aby sa podelili o svoje skúsenosti s potenciálnymi zákazníkmi. Za týmto účelom:

 • Súťažné súťaže.
 • Platiť zákazníkom za detailné recenzie.
 • Požiadajte nezávislého odborníka, aby ohodnotil váš produkt.

Porazte ruky vždy, keď chcete povzbudiť divákov, aby si niečo kúpili.

Čím viac sa pokúsite predať, tým viac posúvate publikum od vás. Namiesto toho použite nepredajnú taktiku predaja opísanú vyššie. V prípade potreby sa obráťte na svoj produkt. Motivujte používateľov, aby zdieľali váš obsah na sociálnych sieťach. Ponúknite svojim divákom alternatívne riešenia.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár