Ako pritiahnuť pozornosť a rozzúriť konkurentov, alebo Škodlivý sprievodca po internete trolling

Vzhľadom k vysokej konkurencii pre pozornosť divákov, tradičné marketingové nástroje nie vždy fungujú. Ľudia sa pred reklamou skrývajú, odhlasujú zo stránok spoločností v sociálnych sieťach a často chýbajú dôstojné publikácie. Čo robiť s podnikaním? V tejto situácii niektorí podnikatelia používajú trolling. Pravdepodobne poznáte tento nástroj a jeho použitie považujete za neprijateľné. Môže trolling naozaj pomôcť? Alebo len zničí vaše nervy a povesť? Poďme na to.

disclaimer: "VelikaPlaza" nepoužíva a neodporúča používať trolling ako obchodný nástroj. Popisy nástrojov a taktiky sú poskytované výlučne na informačné účely, ako aj na zlepšenie nálady čitateľov.

Prečo niekto niekoho obchoduje

Trolling - provokácia konkrétnych partnerov alebo divákov ako celku. Provokatívne správy priťahujú pozornosť a stimulujú reakciu. Prírodné prostredie trollov sa považuje za internet, pretože online je najjednoduchšie získať spätnú väzbu od používateľov.

Tu je jeden z hlavných tajomstiev trollingu: trollovia sa živia emocionálnymi reakciami ľudí. Tieto vedomosti vám pomôžu brániť sa proti internetovým príšerám alebo čerpať vlastné provocateur zručnosti.

Niektorí web slang experti používajú termín flaming. Dospelí podnikatelia by nemali strácať čas na diferenciáciu týchto pojmov. Je vhodnejšie zvážiť slová "trolling" a "flaming" ako synonymá.

Prečo internetoví trollovia provokujú používateľov: žart, urážka, vtipálek, nájdenie chyby? Tu sú nápady:

 • Pre seba-potvrdenie. Predstavte si situáciu: zaregistrujete falošný účet na sociálnej sieti, pridáte učiteľa alebo priateľa k svojim priateľom, počkajte na vhodnú chvíľu a zavolajte mu blbec. V takých chvíľach môžete byť na seba hrdí, že?
 • Zabaviť sa. Trollovia sa dostanú vysoko, keď sa vám podarí niekoho vyradiť.
 • Zbaviť povesť súpera. Všetko je tu jednoduché: keď sa nemôžete dostať na vrchol, musíte aspoň niekoho z toho vytlačiť.
 • Upozorniť na niečo alebo niekoho. Troll sám chce viac pozornosti. Pamätajte si to, keď počujete, že vaše včely majú nesprávny med.
 • Len tak, bez dôvodu. V tomto prípade trolling pôsobí ako symptóm mentálnej poruchy. Koniec koncov, psychológovia počas štúdie zistili, že všetci internetoví trollovia sú psychopati, sadisti a narcisy. Mimochodom, zdá sa, že autori štúdie sa trolls trolls.

Teraz najdôležitejšia otázka: prečo potrebujete internet trolling v podnikaní? Odpovede sú už vyššie. Vyberte si svoje predstavy.

V skutočnosti sú ciele používania trollingu v podnikaní zrejmé. Pomocou provokácií môžete upriamiť pozornosť na seba, svoje podnikanie a produkt. Môžete tiež, diplomaticky, riadiť povesť konkurentov. Ako sa o seba-potvrdenie a potešenie? Rozhodnite sa sami.

A nezabudnite: trolling porušuje normy etiky a morálky. Nepoužívajte tento nástroj, aby ste nepokazili povesť.

Než troll, alebo o nástrojoch internetového provokatéra

Hlavným nástrojom troll bude vždy slovo. Na vyriešenie úloh musíte byť schopní vyjadriť svoje myšlienky na papieri a pomocou ústnej reči. Druhá možnosť je užitočná na provokáciu niekoho v režime offline, ako aj na to, aby tí, ktorí dávajú prednosť čítaniu videí na YouTube.

Problém je v tom, že aj keď dobre píšete, kvôli informačným šumom, nie všetci príjemcovia budú čítať vaše správy. Aby ste sa stali naozaj tučným trollom, musíte sa naučiť ďalšie nástroje.

Niektoré z nich patria k univerzálnej. Takéto nástroje budú užitočné pri príprave a realizácii obsahových kampaní. Druhá časť je špecifická pre určité segmenty publika. Takéto nástroje sú vhodné len na prilákanie pozornosti konkrétnych skupín užívateľov, napríklad tvorcov peňazí, textárov alebo SEO manažérov.

Nižšie sú uvedené nástroje zahrnuté do základného arzenálu profesionálneho trolla.

memy

Skutočný troll by mal poznať a používať aktuálne memy. Prečo? Pôsobia ako katalyzátor internetovej komunikácie. Populárne memy na webe možno prirovnať k výzvam vedeckým autoritám, ktoré boli použité na zvýšenie autority našich predkov.

Namiesto toho, aby spomenul málo známeho vedca a jeho nudné diela na skutočného trolla, postačí posta zmäteného Travolata alebo DiCapria s medveďom a figúrkou. A to je všetko - publikum vás už považuje za ich členov. Ľudia chápu, že s vami hovoria rovnakým jazykom, takže vás považujú za svojich. A trolling objekty premeniť v noobs, ktoré, ak je to potrebné, nie kopať hriech.

Netreba dodávať, že memy by nemali byť zneužívané? Určite nájdete spoločný jazyk s publikom inými prostriedkami. Pamätajte si, že všetky odporúčania v tomto článku - jednoduchý žart.

Meme môže byť všetko: slová, obrazy, akcie, nápady, umelecké diela a ich prvky. Čierno-modré alebo biele zlato šaty, yazyk padonkaff a jeho jednotlivé frázy, video chlapci nalievanie vody s hashtag #IcuBucketChallenge, hľadá okolo Travolta, pričom soška DiCaprio z medveďa a Karl, ktorý opil rozmar, sú všetky príklady memy.

Ak chcete držať krok s aktuálnymi memami, to je dosť aspoň čas od času na zobrazenie spravodajských kanálov na sociálnych sieťach. Ak chcete použiť memy, musíte byť schopní v texte zaskrutkovať vhodnú vírusovú frázu. Tiež budete potrebovať zručnosti práce s editormi fotografií. Ak chcete rýchlo vytvoriť obrázok pomocou memu, môžete použiť dizajnérov, napríklad Memok.net, 101mem, Risovach a ďalšie.

Nyusdzheking

Newsjacking - pomocou aktuálnych informačných trendov v obsahových kampaniach. O tomto nástroji sme podrobne písali tu a tu.

Pre deti, ktoré sa učia školu, stačí sledovať bežné informácie. To pomôže využiť dobre známe podujatia, ktoré upozornia na prejavy a publikácie. Dobrý priemysel troll potrebuje poznať svoje obchodné a informačné nika dobre.

Jednoduchý príklad: aby ste mohli hrať hráča s vysokou kvalitou, musíte pochopiť počítačové hry sami. Ak hráte, staváte, píšete kód, potom poznáte body bolesti príslušného publika. Ak chcete získať reakciu, zostáva ich stlačiť vhodnými informáciami.

Preto je hlavnou myšlienkou: používať newsjacking, troll by mal byť dobre oboznámený s vybranými témami a sledovať aktuálne udalosti. Mimochodom, newsjacking môže byť použitý pre riešenie konštruktívnych úloh, a nie pre trolling.

osobnostné rysy

Môžete sa naučiť všetky memy a majster newsjacking dôkladne, ale nestane sa dobrým troll. To sa stáva, keď človek nemá potrebné osobné vlastnosti. Ak chcete, aby sa protihráči a obdivovali podobne zmýšľajúci ľudia, musíte byť takto:

 • Erudovaný. Ak chcete byť troll, musíte si aspoň prečítať „Päťdesiat odtieňov šedej“ a „Da Vinciho kód“ a riadiť sa publikáciami AdMe.ru v sociálnych sieťach. Toto je pre školákov. Odborníci, ako je uvedené vyššie, budú musieť dôkladne študovať vybrané témy do práce.
 • Odolné voči stresu. Myslíte si, že bude potrebný zdravý pofigizmus na ignorovanie útokov odozvy protivníkov? Nie, nedostanú sa k vám cez internet a nebudú ho ani počítať podľa IP. Stresová tolerancia je potrebná na ignorovanie logických argumentov a volanie bielej čiernej na horký koniec.
 • Vytrvalý. Aby sa všetci pekne dostali, musíte pracovať veľa dní v rade, prichádzať z rôznych strán, písať desiatky komentárov.
 • Fun. Dobrý troll nemôže robiť bez zmyslu pre humor.
 • Cynický. Len si nemyslím, že sa musíte smiať tam, kde všetci plačú. Dobrý troll potrebuje zdravého lekára cynizmu.
 • Pokrytecké. Bez toho v žiadnom prípade. Ak chcete vziať ľudí zo seba, musíte byť schopní klamať. A urobte to tak, aby ste tomu mohli veriť sami. Napríklad troll by mal byť schopný spracovať štatistiku a výskum. Viete, že za 5 minút s pomocou Yandexu môžete nájsť desiatky štúdií, ktorých výsledky si navzájom odporujú?
 • Výpočtu. Táto kvalita nepotrebuje psychopatov a narcisy, ktorých trollovia tak majú. Výpočet je potrebný skutočnými manipulačnými maniakmi, ktorí provokujú príčinu: kvôli pozornosti na obchod, prevádzku, autoritu a tak ďalej. Vidíte, musíte troll, takže si nikto neuvedomuje, že ste troll. Potom dostanete aj návštevníkov a zachováte si svoju povesť, a budete súťažiť, aby ste vykríkli svojich konkurentov.

Úprimne povedané, ani celý súbor uvedených vlastností nezaručuje, že sa stanete dobrým trollom. Na druhej strane, niekedy dobré provokatéri nezodpovedajú žiadnej z týchto charakteristík. Špecifikované osobné kvality trolla sú podmienený portrét alebo maska. Použite ho v prípade potreby rýchlo zapnúť modelovaný Frostbiter. A pamätajte, toto je komické odporúčanie.

Ako troliť oponentov a publikum

Born trolls sú zriedkavé. Väčšina provocateurs majster trolling od začiatku a zvýšiť svoje zručnosti postupne. Ak chcete chovať ľudí do emócií, musíte dôsledne dosiahnuť tri úrovne zručností, ktoré sú opísané nižšie.

Ako začínajúci trollovia pracujú

Zručnosti začiatočníkov sú v podnikaní takmer k ničomu. Toto sú zrejmé provokatéri, ktorí sú rýchlo zakázaní alebo pridaní, aby ignorovali viac či menej vážne zdroje, napríklad v herných skupinách v sociálnych sieťach. Ale bez skúseností hrubého trollingu je takmer nemožné stať sa dobrým podnecovateľom, schopným oživiť holivar v diskusiách o publikáciách o tematických zdrojoch.

Začiatočník troll musí zvládnuť niekoľko techník.

Urážka protivníkov

Myslíte si, že táto technika funguje len na školákoch? Nie je. Mnoho dospelých strýkov a tety červenať, hádzať denníky a hlasno buchnúť na kľúče v reakcii na jednoduché "čo ste, hlúpy" alebo "nebudem hovoriť s idiotom."

Aby ste sa ubezpečili, že vášmu súperovi ublížite, musíte postupovať podľa jednoduchého pravidla: v reakcii na akékoľvek argumenty týkajúce sa podstaty otázky musíte zaútočiť na osobu a obchodné kvality partnera. Napríklad, ak vám napíšu, že kvôli zakúpeným odkazom, môžete získať sankcie, odpovedať týmto spôsobom: „Ste noob? Nakupujem odkazy celý život.“

Aby sa zabránilo zákazu dlhšie, nepoužívajte rúhanie. Zachovávajte nadávky. Táto zbraň môže byť použitá, keď sa chystáte zakázať. Tiež prísaha príde vhod, keď urazená obeť je pripravená plakať a opustiť miesto, kde prebieha komunikácia. Ďalšie preventívne opatrenia: nie okamžite skočiť na vlastníkov zdroja alebo moderátorov. Vyhnete sa tak rýchlemu uzamknutiu.

Klonovanie avatarov

Troll by mal byť schopný rýchlo zaregistrovať falošné účty. S ich pomocou sa riešia dva problémy: anonymita a pokračujúca komunikácia v prípade zákazu. Mimochodom, je to vhodné pre konkurentov troll pod predpokladaným menom. Existuje pre vás nejaký úžitok? Ťažko. Ale proces môže byť zábavný.

Ak chcete zaregistrovať falošné účty, budete potrebovať čo najviac e-mailových schránok. Pamätajte, že moderátori môžu vidieť používateľov zaregistrovaných na stránke. Preto použite na vytvorenie avatarov e-mailových adries, pomocou ktorých nie je možné určiť vaše skutočné meno.

Kategorický idiocy

Je to veľmi výkonná technika. Pomáha naštartovať kontroverzie a obnoviť blednutie diskusií. Prístup je veľmi jednoduchý: musíte povedať alebo napísať tágo, ktoré sa presne nezhoduje s názorom súpera a publika. Čím absurdnejšie bude vaše tvrdenie, tým viac ľudí bude viesť zo seba. Mimochodom, niekedy môžete len post nejaký trollface alebo použiť kúzlo ako "ololo".

Tajomstvo úspechu taktiky je schopnosť trolla ukázať, že si je úplne istý, že má pravdu. Nie je potrebné dokázať a vysvetľovať. To rozzúri ľudí, keď niekto tvrdohlavo stojí na zemi, nevenujúc pozornosť desiatkam logických argumentov.

Zvážte, že ste zvládli prvý krok trollingu, ak môžete kohokoľvek utopiť vo virtuálnom spore, vylejte naň bahno a získajte morálne uspokojenie z procesu a výsledku.

Čo by mal byť skúsený troll

Dospelý troll úspešne využíva svoje zručnosti v podnikaní. Toto je prípad, keď trolling upriamuje pozornosť na produkt alebo firmu a tiež zdiskredituje konkurentov a oponentov. Tu je charakteristická vlastnosť ostrieľaného trolla: každý chápe, že ste provokujúci a zapálený. Ale nie je nič formálne, aby vás vyčítali. Rešpektujete štandardy slušnosti a očividne nikoho neurazíte.

Možno trolling - veľa tých, ktorí nemajú čo prilákať cieľovú skupinu? V tomto prípade trollové provokujú bezmocnosť.

Akú taktiku využívajú trollovia?

Odôvodnený spor

Skúsený provokatér rád argumentuje. S kontroverziou dostane pozornosť divákov. Troll zároveň prejavuje svoju spôsobilosť a neúspech súpera. Ak chcete ovládať zručnosti sporov, precvičte si nasledujúce triky:

 • Postavte sa ako odborník. Ukážte, že ste pes jedli v kovovej konštrukcii alebo SEO. Komunikácia s oponentmi ako učiteľom s dlhoročnými skúsenosťami komunikuje s prvákmi. Ukážte, že váš partner je nesprávny. Ak to chcete urobiť, zistite, kde nájsť chybu. V štipke sa vykoná preklep alebo interpunkčná chyba.
 • Použite dôkazy. Pozrite sa na výskum, publikujte screenshoty, uveďte vhodné príklady. Ak chcete získať pozornosť divákov, musíte argumentovať súpera.
 • Posledné slovo nechajte za sebou. Na rozdiel od nováčika sa skúsený troll nikdy nevzdáva.
 • Zavolajte na pomoc súdruhov, fanúšikov a študentov. Mali by vás zaplyusovat a zaminusovat súpera.

Mimochodom, ak sa v niečom zrejme mýlite, priznajte to. Dokonca aj géniovia majú právo na nepresnosť.

Zdravé provokácie

Skúsení trollovia sú majstrami provokácií. Pôsobia jemne. Pozorní užívatelia samozrejme chápu, že sa zaoberajú provokatérom, ale stále sledujú odkaz, registrujú, vstupujú do argumentov a distribuujú obsah v sociálnych sieťach.

Môžete vyprovokovať divákov a protivníkov čímkoľvek: hlavičky, myšlienky, slogany, prístupy k práci, dokonca aj spôsob myslenia. Vašou úlohou je získať odozvu a urobiť svojich konkurentov nervózny.

Útok na úrady

Táto technika môže byť použitá len v jednom prípade: keď viete, že robíte niečo lepšie ako renomovaná spoločnosť alebo osoba. Konštruktívne útočte na svojho súpera. Nie ste nováčik, ktorý kričí, že každý je zlý a ste dobrí.

Mimochodom, najbezpečnejší spôsob, ako zaútočiť na úrady, ktoré vás nepočujú. Pracujete v internetovom marketingu? Vyberte si cieľ: Neil Patel, Philip Kotler, David Ogilvy. Povedzme napríklad, že Patel sa predáva príliš agresívne a Kotlerov marketing je beznádejne zastaraný. Ponúknite svoje riešenie. Potrebujete pozornosť, nie emócie Ogilvy obhajcov.

Mimochodom, nie je nutné zaútočiť na osobu. Je možné pochybovať o konzistentnosti prístupu alebo celého odvetvia. Príklady nie sú potrebné, nie?

Pozvanie na vystúpenie

Táto taktika stimuluje reakcie. Rozhodnite sa sami, ako ich previesť na podnikanie. Ak chcete, aby vaše publikum alebo oponenti hovorili, pýtajte sa. Predstierajte, že vás zaujíma názor alebo skúsenosť ideologického súpera. Ľudia milujú hovoriť o sebe, takže určite dostanete odpoveď. S tým sa môžu otvoriť slabé stránky protivníkov.

Mimochodom, táto technika vyrovnala deštruktívnu kritiku autora príspevku o predaji textov. Kritici dostali možnosť ukázať sa. Všetko ostatné je možné vidieť z výsledkov prieskumu na konci článku.

Zvážte si troll tat, ak sa vám podarí upútať pozornosť používateľov a vyvažovať protivníkov, čím sa vyhnete škandalóznej povesti.

A čo tretia úroveň zručností? Môžete ...

... stať sa úrovňou trollov 80

K tomu nepotrebujete špeciálne vybavenie. Trolling vyššieho poriadku začína, keď zmeníte motívy. Už viac nemusíte vyvažovať protivníkov a provokovať používateľov v záujme pozornosti. Na tejto úrovni sa živíte pozitívnymi emóciami zákazníkov, partnerov a dokonca aj konkurentov. Preto sa snažíte poskytnúť čo najviac: zdieľať informácie, skúsenosti, znalosti. S radosťou využijete techniky profesionálneho trolla, ale nepomáhajte s ich pomocou. Na tejto úrovni už nie ste troll, ale šľachtický elf.

Museli ste používať trolling v podnikaní? Ako ste to urobili? Ako hodnotíte trolling z hľadiska etiky a morálky? Расскажите в комментариях.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár