Ako urobiť príbeh v "Instagram": video inštrukcie, čipy a odporúčania

Príbehy sú relatívne novým formátom Instagram. Sú to fotografie a videá, ktoré zmiznú do 24 hodín. Sú zaujímavé pre nás zo siedmich dôvodov:

Advance na Instagram: 7 dôvodov pre použitie Stories

Potom vám povieme a ukážeme vám, ako vytvárať príbehy, zdieľať čipy a odporúčania v tomto formáte.

Ako pridať príbeh v Instagrame: video inštrukcia

Príbehy môžete do verejného prístupu pridať iba prostredníctvom aplikácie Instagram. V ďalšom videu ukážeme, ako sa to robí podrobne.

Ako pridať príbehy na Instagram: sprievodca pre začiatočníkov

Funkcie, ktoré sme vo videu nezahrnuli

Aby bolo možné načítať niekoľko príbehov v Instagrame v priebehu jedného dňa, musíte pretiahnuť obrazovku doprava. Diváci uvidia príbehy jeden po druhom.

Nezkontroloval som to, ale blogger Ray Wong experimentálne zistil, že za jeden deň môže byť uverejnených maximálne 100 príbehov. Potom sa prvý z nich odstráni a ich miesto obsadia nasledujúce. Ale ja by som nedoporučoval nasledovať jeho príklad - účastníci môžu vás nenávidia za to, že budete musieť sledovať príliš veľa príbehov jedného autora v rade.

Ako pridať históriu z počítača

Instagram má aplikáciu pre Windows 10. Môžete si ju stiahnuť v obchode Windows. Aplikácia umožňuje vytvárať príbehy, ale neumožňuje im zdieľať ich. Odtiaľ sa príbeh môže posielať iba predplatiteľom. Môžete ho však uložiť a potom ho odoslať z telefónu.

Ako pridať značky, geotagy a nálepky

Geotagging je dobrý nápad pre miestne podniky. Faktom je, že príbehy označené geotagami sú viditeľné pre každého, kto je bezprostredne po vstupe do vyhľadávania.

Ak chcete pridať geografickú značku, kliknite na ikonu „Miesto“ a vyberte, kde sa nachádzate. Hašta môžete pridať dvoma spôsobmi: vyberte nálepku v rovnakom menu ako geotag, alebo ju jednoducho napíšte textom tak, že najprv umiestnite ikonu #.

Existuje omnoho menej príbehov ako obyčajné fotografie, takže propagácia s príbehmi, dokonca aj pre populárne hashtags, stále funguje dobre. Hoci značka #love napríklad v čase písania tohto článku zobrazuje príbehy iba za posledných 40 minút. Takže si vybrať ešte nie tak populárne hashtags.

Instagram vám umožňuje pridať až 10 hašov do jedného príbehu.

Okrem značiek, môžete pridať farebné nálepky, animované samolepky zo služby GIPHY, dátum, čas, prieskum alebo ďalšiu fotografiu z prednej kamery do príbehu. Dva prsty môžu nálepku priblížiť alebo otočiť.

Ako pridať odkaz

Podnikové účty s viac ako 10 000 zobrazeniami môžu pridať odkaz na externú lokalitu do histórie.

Pre používateľov to vyzerá takto:

Ako označiť osobu v príbehoch "Instagramu"

Ak chcete uviesť používateľa v histórii, vložte do poľa pre zadávanie textu znak @ a začnite písať názov.

Ako aplikovať filtre

V režime úpravy fotografií alebo videa presuňte obrazovku doľava alebo doprava.

Ako zobraziť štatistiky

V publikovanej histórii sú k dispozícii štatistiky zobrazenia:

Pri prezeraní štatistík sa zobrazí zoznam aktívnych odkazov na profily ľudí, ktorí si prezerali vašu históriu.

Ako odstrániť publikovaný príbeh

Prejdite do svojho príbehu, kliknite na tri body v pravom dolnom rohu obrazovky a vyberte možnosť Odstrániť.

Ako pridať príbehy do sekcie „Aktuálne“

Príbehy sa automaticky ukladajú do archívu. Najlepšie z nich môžete pridať do sekcie „Aktuálne“, ktorá sa nachádza na vašej stránke pod profilovou fotografiou. Ak to chcete urobiť, buď v samotnej histórii, kliknite na tlačidlo "Zvýrazniť" alebo vyberte znamienko plus v samotnej sekcii "Skutočné".

Aplikácie a služby pre prácu s príbehmi

Canva

Toto je výkonná bezplatná služba spracovania fotografií online. Canva nemá žiadnu špeciálnu šablónu príbehu. Príbehy každého používateľa sa bohužiaľ zobrazujú na celej obrazovke, takže ich veľkosť závisí priamo od rozlíšenia mobilného telefónu.

Približný pomer strán mobilného telefónu je 9 x 16. Z šablón Canva je najlepšia šablóna „Pinterest Graphics“. Použite ho na spracovanie fotografií určených pre príbehy.

Rozdeľovač videa

Aplikácia pre "Android", ktorá dokáže strihať video aj do 15-sekundových segmentov bez medzier. Veľmi užitočné, ak chcete do príbehu pridať dlhé video. Dĺžka segmentov, ktoré inštalujete sami, takže rovnaká aplikácia môže byť použitá na vytvorenie príbehov v "VKontakte" a "Facebook". Ale ak to, a na "Android" a na "iPhone" je predvolené video orezanie. Ale pomocou Video Splitter je trochu jednoduchšie a rýchlejšie.

záver

Príbehy sú veľmi sľubným formátom. Ak len preto, že sú vytvorené tak ďaleko ako hlavný obsah, ale publikum príbehov je veľmi veľké. V novembri 2017 Instagram oznámil, že príbehy sleduje 300 miliónov ľudí.

Zanechajte Svoj Komentár