Ako objednať dobré webové stránky: krok za krokom sprievodca pre figuríny

Pravdepodobne ste čítali o "v našej dobe, každý sebaúctivý podnik by mal mať webové stránky." Viete, ako správne objednať stránky: ako definovať funkčnosť a vybrať CMS, na čo sa zamerať pri kontakte so štúdiom, ako pochopiť, prečo jeden zdroj stojí 10 tisíc rubľov, a druhý 150 tisíc rubľov? Z návodu krok za krokom sa dozviete, ako a kde si objednať miesto.

Potrebujete vývojárov webových stránok? Prvá vec, ktorú musíte pochopiť, je objednať dobré webové stránky je ťažké.

Ide o to, že agentúry a webové štúdiá nevedia pracovať. Problém je vy. Ste dobre oboznámení v podnikaní: stavať krásne domy, vyrábať nádhernú kozmetiku, variť najchutnejšie steaky na svete. Ale nechápete stránky vôbec. Nie, samozrejme, viete, že internetová stránka internetového obchodu Euroset vyzerá skvele a veľmi sa vám to páči, ale zdroj dôvery v Zakolus-Depinki na výrobu rohov a kopýt je len hovno.

Nechápete, čo požadujete od štúdia. Keď vám manažér povie o typoch ponúk, usporiadaní v jednom alebo dvoch stĺpcoch, registračných formulároch, osobnom účte a citlivom dizajne, máte iba jednu možnosť: veriť alebo nedôverovať druhej osobe. Z tohto dôvodu môžete utrácať príliš veľa peňazí, získať zdroj s nevhodnou funkčnosťou, hádať sa s dodávateľom kvôli nesúladu dizajnu s vašimi očakávaniami. A nie je to o nečestnosti alebo nedostatku profesionality agentúr. Hovoríte len rôznymi jazykmi.

Ak sa chcete dostať na stránku dnes, nečakajte, kým sa agentúry naučia hovoriť vaším jazykom. Nie, toto nie je pokus o preklad šípov z vývojárov na zákazníkov stránok. Práve tu máš na starosti. Že ste úspešný podnik pre výrobu kozmetiky alebo výstavbu domov. Nemáte čas čakať, kým najatý manažér webového štúdia nájde správne slová, aby jasne vysvetlil, prečo je lepšie vytvoriť stránku na Joomla !, a nie na Drupale. Nižšie nájdete informácie, ktoré vám pomôžu objednať kvalitné webové stránky.

Krok 1: Určite, prečo potrebujete webovú stránku

Ak viete, prečo vytvárate webovú stránku, zvážte, že ste sa dostali do polovice úspešného spustenia zdroja. Presvedčte sa sami: pochopenie účelu stránky umožňuje zákazníkovi a vývojárovi prechádzať plánmi. Na druhej strane, ak si objednáte webovú stránku, pretože je tak prijatá, riskujete, že spadnete do pasce „možno, ale poďme“. Tu je:

- A opravme ďalšie fórum.

- A možno v menu vymeniť odkazy "O spoločnosti" a "Naše produkty"?

- A čo keď tu hráte s kvetmi a pridávate do pivnice monogramy a veci?

- Všetko je skvelé, ďakujem veľmi pekne, ale stále niečo chýba, niečo nie je v poriadku.

Samozrejme, máte všetky práva, aby ste sa nebáli duševného zdravia vývojárov. Nakoniec majú takú prácu. Ale nedostatok pochopenia účelu vytvorenia stránky a nasledujúce zablokovanie z neho je "možno, ale poďme" je príliš drahé pre vás. Po prvé, strácaš čas. Po druhé, hodíte peniaze na vietor. Je nepravdepodobné, že monogram, fórum a zmena poradia odkazov v ponuke ovplyvnia efektívnosť zdroja. Prečo ťa jednoducho nepotrebujú.

Ako zistiť, prečo potrebujete webovú stránku? Postarajte sa o stanovenie cieľov. Identifikujte a napíšte na papier, aký cieľ chcete dosiahnuť pomocou zdroja. Tiež stanoviť úlohy, ktoré je potrebné vyriešiť na dosiahnutie cieľa.

Mimochodom, máte šťastie. Ak si objednáte obchodnú stránku, cieľ je pripravený. Znie to takto: zarobiť viac peňazí. Nuž, môžete ho rozčesať podľa svojho vkusu, urobiť ho merateľným, špecifickým a špecifickým pre vaše podnikanie. Podstata zostáva rovnaká: každá spoločnosť alebo individuálny podnikateľ vytvorí internetovú stránku, ktorá zarobí viac.

A potom musíte tvrdo pracovať. Musíte napísať úlohy, ktoré vám pomôžu zarobiť viac peňazí na stránke. Aby sme ich správne formulovali, odpovedzte na otázku „čo by sa malo urobiť vďaka zvýšeniu zisku vďaka stránke?“

Váš budúci zdroj môže vyriešiť nasledujúce úlohy, čo prispieva k rastu zisku:

 • Prilákať nových zákazníkov.
 • Poskytnite možnosť predávať produkt online.
 • Zvýšenie marketingovej účinnosti. Túto úlohu možno rozdeliť do viacerých podúloh, napríklad:
 1. Rozbaľte predajný lievik.
 2. Ak chcete vytvoriť lojálnej publikum.
 3. Znížiť náklady na prilákanie zákazníkov a zvýšiť LTV.
 4. Prekonajte reklamnú hluchotu s marketingom obsahu.
 5. Znížte náklady na marketing a reklamu offline.
 • Poskytovať potenciálnym a existujúcim zákazníkom prístup k spoľahlivým informáciám.
 • Prekonať geografické obmedzenia.
 • Zobraziť tvár produktu. Hovoríme o fotografiách a popisoch produktov, portfóliu, zozname klientov a realizovaných projektoch atď.
 • Poskytovať sociálne dôkazy pre divákov.
 • Zlepšiť služby zákazníkom.
 • Zoznámte sa so špecifickými potrebami publika. Hovoríme o internetových službách.

Tento zoznam môže pokračovať. Ale podstata je už jasná: musíte stanoviť úlohy, ktoré vaše stránky vyriešia. Prax na živom príklade. Uveďte napríklad ciele a ciele vytvorenia webovej stránky, ktorú sledovala zubná klinika z Irkutska. Nezabudnite si ich zapísať na papier.

Čo si urobil? Mám toto:

Účelom stránky: zarobiť viac peňazí. Ak chcete, pridajte špecifiká, špecifickosť a merateľnosť. Ale bude to tak.

Úlohy vytvárania webových stránok:

 • Informovanie publika. Existuje niekoľko čiastkových úloh: od informovania používateľov o existencii kliniky a jej schopnostiach vzdelávať klientov.
 • Vytvorenie dôvery.
 • Prilákanie zákazníkov. Vyberáme podúlohy v závislosti od použitých metód: od kontextovej reklamy až po marketing vyhľadávania, vrátane lokálneho vyhľadávania.
 • Zlepšenie kvality služieb. Napríklad, na mieste si môžete vybrať lekára, pozri náklady na služby, dohodnúť si schôdzku alebo požiadať špecialistu.

Čokoľvek iné?

Napísané na papieri cieľ a ciele vám pomôžu pochopiť, čo by malo byť miesto. Vďaka tomu bude pre vás jednoduchšie komunikovať s vývojármi.

Krok 2: určiť požadovanú funkčnosť lokality

Toto je veľmi jednoduchý krok. Vezmite si hárok papiera so zaznamenanými úlohami vytvárania zdrojov. Vezmite červené pero a sformulujte úlohy.

Dostanete takéto otázky:

 • Čo potrebujete na informovanie divákov pomocou stránky?
 • Aké funkcie sú potrebné na prilákanie nových zákazníkov?
 • Čo by malo byť "site" na zlepšenie kvality služieb zákazníkom?

Prvýkrát odpovedajte na otázky sami. Neskôr sa k nim vrátite s manažérom alebo agentúrou. Odpovedzte podrobne a písomne. Zapíšte napríklad funkcie potrebné na informovanie zákazníkov:

 • Stránka by mala zobrazovať statické stránky: „O spoločnosti“, „Zoznam produktov“, „Kontakty, pracovný čas, dodacie a platobné podmienky“ atď.
 • Stránka by mala byť blog alebo sekcia "Užitočné publikácie".
 • Niekde na boku správy by sa mal zobrazovať hlavný špecialista služby Twitter. Bude promptne informovať o zmenách v pracovnom poriadku, prijímaní nových produktov, propagačných akciách.
 • V suteréne musia byť zverejnené pracovné podmienky.
 • Niekde na prominentnom mieste musíte zavesiť licencie, certifikáty, ceny, zoznam klientov a odkazy na sociálne profily.

Teraz prax. Zapíšte si, aké funkcie si myslíte o mieste potreby zubnej kliniky s cieľom zlepšiť kvalitu starostlivosti o pacienta.

Nezabudnite diskutovať o zaznamenaných funkciách s vývojárom. Odborník určite upraví zoznam v súlade s úlohami, ktoré musí zdroj vyriešiť. Čo ak špecialista ponúka pridať funkciu, s ktorou nie ste oboznámení? Požiadajte o to hovoriť. Ak máte pochybnosti, venujte im čas a preštudujte si informácie sami.

Materiál: Zero Rozpočet webových stránok Promotion: 65 krokov pre slobodné dobytie vyhľadávacích Tops

Krok 3: Zistite, ako by mala stránka vyzerať

Toto je jeden z najťažších krokov. Dôvod? Každý má svoj vlastný nápad na dokonalý, dobrý, zlý a nedbalý dizajn. Ak sa vám tento zdroj páči, nezaručuje, že sa vám to bude páčiť. Toto tvrdenie funguje v opačnom smere. Vy však robíte webovú stránku pre verejnosť, nie pre seba, takže svoje záujmy položte ako prvé.

Ak chcete koordinovať vzhľad stránky s vývojármi, musíte vyriešiť dva problémy. Najprv určte vhodný značkovač lokality. Po druhé, vyplňte potrebné vizuálne komponenty.

Ako si vybrať rozloženie stránky

Vyberiete si označenie spolu s vývojármi stránok. Pred komunikáciou s nimi si zapamätajte niekoľko téz:

 • Pre rôzne stránky stránky môžete použiť rôzne šablóny. Napríklad domovskú stránku, stránku s publikáciami a reklamnú vstupnú stránku je možné organizovať rôznymi spôsobmi.
 • Označenie by malo zodpovedať predmetu stránky a úlohám, ktoré stránka rieši. Napríklad pre obsahový projekt a portfólio fotografa je určite lepšie používať rôzne šablóny.
 • Štruktúra stránok ovplyvňuje vnímanie obsahu. Vyberte si značku, ktorá pomôže upozorniť divákov na najdôležitejšie informácie.

Počas prvého stretnutia s manažérom alebo pri vypĺňaní stručného prehľadu vám ponúkneme možnosť vybrať si jednu z typických štruktúr stránok, napríklad:

 • Značky vo forme písmena "g". Stránky s touto šablónou zodpovedajú zvláštnostiam vnímania obsahu. Užívateľ ich naskenuje zľava doprava a zhora nadol. V dôsledku toho upozorňuje na informácie v hlavičke av ľavom stĺpci a potom pokračuje v čítaní hlavného bloku obsahu. Táto štruktúra je vhodná pre firemné stránky, obsahové projekty, služby, pre ktoré je dôležité poskytnúť užívateľovi možnosť navigácie a rýchle vyhľadávanie potrebných údajov, ako aj potrebu informovať používateľov.
 • Značenie vo forme spätného písmena "g". Táto štruktúra je vhodná pre blogy, obsahové projekty a stránky publikácií o univerzálnych stránkach. Osoba naskenuje stránku zľava doprava a zhora nadol, takže najprv upozorní na hlavný obsah a potom prejde na štúdium podporných informácií. Značky vo forme spätného písmena "g" možno vidieť na internetových stránkach obchodníkov Heidi Cohen a Sergey Koksharov.
 • Značky v tvare písmena "t". Pravdepodobne so zavretými očami by ste zavolali tucet miest s vizuálne ťažkým uzáverom a vyhradeným centrálnym stĺpikom. Pomocné informácie, ako sú menu, zoznam kategórií, registračné formuláre, sú v ľavom alebo pravom stĺpci.

Nemusíte si vybrať štandardné vzory. Požiadajte vývojára, aby vo svojom stanovisku navrhol vhodné značenie. Porovnajte ich so značkami stránok, ktoré sa vám páčia a majú potešiť svojich zákazníkov. Puzzle zástupcu agentúry s vlastnými možnosťami šablóny pre domovskú stránku, stránku s publikáciou alebo reklamnú vstupnú stránku. Nezabudnite si vypočuť názory a odporúčania projektanta. Vaše predstavy o stránke by mali prejsť filtrom jeho profesionality.

Po dohode o modulárnej štruktúre budete musieť odpovedať na inú otázku. Vyberte typ rozloženia: statický, gumový alebo adaptívny.

Statické usporiadanie predpokladá, že veľkosť prvkov stránky zostane rovnaká pre všetky veľkosti obrazoviek a prehliadačov. Vývojári volajú toto riešenie najjednoduchšie a najstabilnejšie. Hlavná nevýhoda statického rozloženia sa zobrazí, keď používateľ otvorí vašu stránku pomocou miniaplikácie s malou obrazovkou. Ak sa zastavíte pri tejto možnosti, buďte pripravení investovať do vývoja mobilnej verzie stránky.

Na stranách s gumovými blokmi sa rozprestierajú na šírku. To umožňuje pohodlne zobraziť miesto na obrazovkách rôznych veľkostí. Adaptívny dizajn je pokročilá verzia rozloženia gumy. V adaptívnych stránkach menia modulárne jednotky svoju veľkosť v závislosti od rozlíšenia obrazovky používateľa, ako aj umiestnenia a obsahu modulov. Napríklad na obrazovke pracovnej plochy môže byť stránka s citlivým rozložením zobrazená v troch stĺpcoch a na obrazovke smartfónu v jednom.

Ktorú možnosť vybrať? Zastavenie pri adaptívnom rozložení. Vďaka nej budú vaše stránky rovnako vhodné pre majiteľov prístrojov s akýmkoľvek rozlíšením obrazovky.

Materiál: Prípad: Citlivý dizajn ako nástroj SEO

Ako si vybrať vzhľad stránky

To je jeden z najjednoduchších fáz práce pre vás, ale jeden z najťažších pre vývojárov. Stačí, keď odovzdáte odbornú knihu a prediskutujete svoju predstavu o dokonalom dizajne. Zástupcovia agentúry budú musieť svoje nápady pretransformovať do reality a potom reagovať na požiadavky, ako je hranie s fontami a posunutie loga o niečo bližšie k stredu a hraničenie so zlatom.

Mimochodom, je lepšie nestrácať čas a nervy dodávateľov na hry s farbami a fontami. Verte mi, profesionál vie lepšie ako vy, čo by malo byť pozadie, farba tlačidiel a veľkosť písma hlavičky. Ale ak máte voľný čas a túžbu aktívne sa podieľať na vývoji dizajnu, dávajte pozor na nasledujúce nuansy:

 • Požiadajte vývojárov, aby zabezpečili čitateľnosť obsahu. Ak chcete pochopiť, čo požadujete od webového štúdia, prečítajte si materiály raz a dvakrát.
 • Skôr než sa pýtate, či chcete hrať s fontami, skúste túto otázku. To vám pomôže vedome požadovať výsledok od vývojárov. Užitočné pre vás budú materiály o výbere písma a vytváraní textu. V zozname potrebných prvkov pre blog nájdete dôležité informácie o dĺžke a šírke čiary, intervaloch a pozadí.
 • Zhodnoťte potenciálnu mieru konverzie vstupných stránok. Pamätajte, že ako vstupná stránka je potrebné zvážiť všetky stránky, ktoré sú dôležité pre divákov. Pomôže vám článok o vytvorení vstupných stránok, ako aj zoznam pravidiel a faktorov. A tu je zoznam typických chýb pri vytváraní vstupných stránok.
 • Venujte osobitnú pozornosť dizajnu hlavnej stránky. Pomôžete článku o dizajne domovských stránok.
 • Požiadajte vývojára o niekoľko otázok o použiteľnosti. Ak chcete zachovať konverzáciu, prečítajte si články o navigácii, formulároch a tlačidlách. Ak nemáte skúsenosti s rozvojom zdrojov, budete sa musieť spoľahnúť na profesionalitu dizajnéra. V budúcnosti budete schopní samostatne zhodnotiť použiteľnosť, ako aj zlepšiť ju pomocou rozdelených testov.

Pamätajte, že stránka nie je úlohou v triede kreslenia v piatej triede. Návrh zdroja by mal poskytnúť vizuálnu príťažlivosť a čitateľnosť obsahu. V ideálnom prípade by vaši používatelia nemali myslieť na dizajn vôbec. Preto nevyžadujú, aby dizajnéri niečo pridali, odstránili alebo zmenili len preto, že chcete demonštrovať umelecké preferencie.

Krok 4: Vyberte CMS

V tejto fáze budete musieť vyriešiť dva problémy. Najprv zistite, či budete používať CMS alebo si objednáte webovú stránku pre HTML. Po druhé, ak sa rozhodnete vytvoriť webovú stránku s „motorom“, určite, ktorý systém na správu obsahu je vo vašom prípade vhodnejší.

Čo si vybrať: webová stránka v CMS alebo HTML

Podľa prieskumu Web Technology Surveys pracuje na CMS 41,9% všetkých stránok a 58,1% nepoužíva „motor“. Ktorú z dvoch skupín si vybrať?

Stránky HTML poskytujú nasledujúce výhody:

 • Praktická absencia obmedzení pri výbere štruktúry, dizajnu a funkčnosti.
 • Nenáročné na zdroje. HTML stránky sa rýchlo načítajú a pracujú stabilne v špičkovej prevádzke.
 • Nie je potrebné platiť za "motor".

Absencia väzby na CMS dáva developerom možnosť realizovať akékoľvek nápady zákazníka. Veľký nedostatok zdrojov HTML však môže zničiť všetky výhody. Ak budete stavať dobre doma alebo variť steaky, ale nerozumiete ničom vo web programovaní, nebudete schopní publikovať obsah sami. Budete musieť najať špecialistu alebo zaplatiť vývojárom na podporu zdroja.

Webové stránky so systémom na správu obsahu poskytujú tieto výhody:

 • Možnosť nezávisle pridávať a upravovať obsah. To si nevyžaduje znalosť webového programovania.
 • Nezávislá zmena architektúry, funkčnosti a technických charakteristík lokality. Samozrejme budete tráviť čas štúdiom administratívneho panelu "motor". Môžete však upraviť ponuku, nastaviť zálohovanie, spravovať ukladanie do pamäte bez zmeny kódu.
 • Schopnosť riešiť špecifické úlohy pomocou šablón nástrojov: moduly, plug-iny, widgety. Napríklad niekoľkými kliknutiami môžete pridať plugin pre značkovanie sémantických stránok na stránku fungujúcu pod CMS WordPress. Разметить страницы сайта на HTML без специальных знаний вы не сможете.
 • Возможность использовать шаблонный дизайн. Например, вы легко найдете платные темы для WordPress, которые выглядят лучше многих вариантов индивидуально разработанного дизайна.

Vyberte si webovú stránku v HTML v dvoch prípadoch: ak potrebujete dlhotrvajúcu vizitku z jednej statickej stránky alebo ak ste pripravení zaplatiť vývojárom a zamestnancom programátorov na podporu zdroja. Použite CMS, ak chcete byť schopní samostatne publikovať obsah.

Ktorý CMS si vybrať

Ak Vám ponúkame "samopisny motor", odmietnite. Potrebujete systém na správu obsahu, s ktorým bude každý vývojár schopný pracovať bez toho, aby najprv študoval a opravoval „chyby“. Preto si vyberte obľúbený CMS, ktorého výhody a nevýhody sú dobre známe a potvrdené praxou.

Manažér agentúry Vám určite ponúkne niekoľko „motorov“, ktoré si vyberiete po preskúmaní účelu a cieľov stránky. Medzi nimi sú nasledovné CMS:

 • WordPress. Na tomto systéme pracuje približne štvrtina všetkých stránok na webe a približne 60% prostriedkov prevádzkovaných na „motoroch“. Môžete vytvoriť rôzne typy zdrojov na WordPress: z osobného blogu na firemnú webovú stránku, z internetového obchodu do projektu s veľkým obsahom. Navyše, ak máte túžbu a čas sa naučiť, môžete si vytvoriť zdroj WordPress sami.
 • Joomla! To je druhý najpopulárnejší "motor" po WordPress. Je považovaný za funkčnejší a prispôsobiteľnejší ako vodca. Ale s "Joomla", budete ťažšie prísť na vlastnú päsť. Odborníci sa však domnievajú, že tento CMS je vhodnejší na vytváranie internetových obchodov.
 • Drupal. Tento CMS prevádzkuje 2,1% z celkového počtu miest a 5% zdrojov na „motory“. Vyberte tento „motor“, ak potrebujete riešiť neštandardné úlohy, podporovať komplexné služby. Upozorňujeme, že vo WordPress a Joomla! môžete pridať takmer všetky funkcie pomocou ready-made plug-inov, potom pri práci s Drupal budete musieť kontaktovať programátorov častejšie.
 • 1C-Bitrix. Jedná sa o domáci "motor", ktorý používajú vlastníci 1,2% z celkového počtu stránok na internete. Tento redakčný systém zabezpečuje bezpečnosť dát, ktorá je dostatočná na implementáciu funkčnosti a použiteľnosti komplexných projektov. Stránka na CMS Bitrix sa ľahko integruje so softvérovými produktmi 1C, napríklad 1C: Enterprise.
 • OpenCart. Tento "motor" si vybrali majitelia 0,9% prostriedkov bežiacich na CMS. OpenCart je WordPress pre internetové obchody. Systém na správu obsahu je jednoduchý, prispôsobiteľný pomocou zásuvných modulov, zabezpečenia. Obsahuje základné funkcie potrebné na organizovanie online obchodovania.

Môžete tiež ponúknuť UMI, NetCat, Magento a ďalšie dobré "motory". Pred konečnou voľbou sa poraďte s vývojárom, pozrite sa, aké stránky CMS máte radi. Vyhodnotiť funkčnosť navrhovaných systémov. Ak je to možné, skontrolujte použiteľnosť administračných panelov.

Neexistujú žiadne dokonalé motory. Existujú CMS, ktoré môžu alebo nemusia vyriešiť problémy spojené so spustením vašej stránky. Preto pri výbere systému zvážte nasledovné:

 • Stanovisko developera a kolegov, ktorých stránky sa vám páčia.
 • Prístup k podpore, aktualizáciám, komunite. Nemáte fit "samopisnaya" CMS.
 • Osobné preferencie. Ak sa vám osobne páči "Joomla", iné veci sú rovnaké, vyberte si to. Ak chcete vytvoriť osobné preferencie, musíte vyskúšať niekoľko CMS, vyhodnotiť jednoduchosť práce v "admin".

Je potrebné, aby komerčný projekt kúpil platený CMS? Nie, tento mýtus prišiel s predajcami "motorov". Ak je vývojár a vidíte, že v Joomle je postačujúca funkčnosť! alebo WordPress, zastavte na týchto systémoch.

Krok 5: Dohodnite sa na ďalších vlastnostiach, ktoré musí stránka spĺňať.

Stručne povedané, vaše stránky by mali spĺňať potreby publika a technické požiadavky vyhľadávačov. Vo väčšine prípadov je to to isté. Nižšie je uvedený základný zoznam funkcií a špecifikácií, s ktorými musíte súhlasiť s vývojármi:

 • Správne zobrazenie v obľúbených prehliadačoch.
 • Prispôsobenie na prezeranie z mobilných zariadení. Budete sa riadiť tvorbou mobilných zdrojov.
 • Správne nakonfigurovaný súbor sitemap a súbor robots.txt. Niektoré "motory", napríklad Joomla! a WordPress, umožňujú vytvárať a udržiavať sitemap pomocou rozšírení. O nastavení súboru robots.txt si prečítajte článok.
 • Prijateľná rýchlosť nakladania.
 • Čitateľné adresy URL. V závislosti od CMS sa tento problém rieši pomocou rozšírení alebo správneho nastavenia "motora".
 • Žiadne duplicitné stránky. Požiadajte vývojárov, aby poskytli URL kanonizáciu, zavreli stránku zo značiek, kategórií a archívov.
 • Schopnosť optimalizovať stránku metaúdajov.
 • Schopnosť vkladať servisné kódy tretích strán, napríklad analytické služby.
 • Platnosť kódu Pozrite sa sem.
 • Možnosť optimalizácie grafického obsahu: zmena veľkosti fotografií, pridanie nadpisu, titulku a atribútu alt.
 • Dostupnosť užívateľsky príjemných funkcií: komentáre, sociálne tlačidlá, systém hodnotenia, vyhľadávacie formuláre a spätná väzba, ľahko ovládateľný.
 • Ak pracujete na medzinárodnom trhu, budete potrebovať viacjazyčné webové stránky.
 • Zabezpečenie prostriedkov: ochrana pred neoprávneným prístupom, vytváranie záložných kópií, blokovanie komentárov spamu.
 • Schopnosť používať mikromarkovanie bez znalosti webového programovania.

Diskutujte s vývojárom, aké ďalšie vlastnosti by mal zdroj spĺňať.

Krok 6: Zistite, kde si objednáte webovú stránku

Výber je malý: musíte pracovať s agentúrou alebo na voľnej nohe. Nehľadajte univerzálny recept na nájdenie dodávateľa. Spolupráca so štúdiami a súkromnými odborníkmi má svoje výhody aj nevýhody.

Prečo stojí za to spolupracovať s renomovanými agentúrami? Tu sú hlavné dôvody:

 • Štúdiá zvyčajne poskytujú komplexné služby. Nemusíte premýšľať o hosťovaní, technickej optimalizácii, internetovom marketingu.
 • Zmluvu podpíšete a oficiálne zaplatíte za služby agentúry. Môžete však uzavrieť zmluvu a oficiálne platiť za služby súkromného špecialistu.
 • Budete komunikovať s manažérom, nie priamo s webovým programátorom. Mediator vám pomôže hovoriť rovnakým jazykom. Pamätajte si, že táto výhoda sa niekedy stáva nevýhodou.
 • Pre agentúry je jednoduchšie stať sa oficiálnymi partnermi vývojárov CMS. Vďaka tomu môžete získať ďalšie výhody: zľavu na kúpu „motora“, osobitné podmienky služby, dodatočné záruky atď.
 • Spolupráca so štúdiom vás teoreticky chráni pred termínmi a inými charakteristikami vyššej moci pri práci s živnostníkmi. Ak napríklad súkromný špecialista ochorie, práca na projekte sa zastaví, kým sa neobnoví.

Spolupráca so slobodnými povolaniami má svoje výhody:

 • Môžete dobre uložiť, nezávisle koordinovať vytvorenie stránky. Môžete napríklad nájsť súkromného webového programátora, dizajnéra, textára, vyjednávať s nimi a monitorovať realizáciu projektu. Nemusíte platiť za služby manažéra a účtovníka, ktorí pracujú v štúdiu.
 • Je to jednoduchšie pracovať s nezávislým pracovníkom neformálne. Dobrých špecialistov môžete nájsť v blízkom aj vzdialenom zahraničí, ktorí za prácu berú menej peňazí. Existuje riziko: môžete platiť peniaze, a na oplátku dostanete nič.
 • S umelcom budete komunikovať priamo. Rozhodnite sa sami, či je to výhoda alebo nevýhoda.
 • Na výsledku pracujú nezávislí pracovníci. Preto si môžete rezervovať a prijímať stránky uprostred letných prázdnin alebo novoročných sviatkov.

Dobrého partnera možno nájsť medzi štúdiami a súkromnými profesionálmi. Pri výbere dbajte na nasledovné:

 • Skúsenosti s realizáciou podobných projektov. Opýtajte sa kolegov, ktorých stránky sa vám páčia, s ktorými pracovali. Alebo, na vlastnú päsť, nájsť štúdiá, ktoré urobili dobré zdroje podľa vášho názoru. Ako to urobiť? Pozrite sa v suteréne stránky, zvyčajne je všetko napísané.
 • Skúsenosti so zvoleným CMS. Ak sa rozhodnete urobiť zdroj na Drupale, pozrite sa, aké miesta na tomto "motore" vytvára potenciálneho dodávateľa.
 • Štúdium sociálnych dôkazov: recenzie, komentáre na fórach a na sociálnych sieťach, oceneniach, certifikátoch atď. Mimochodom, rebríčky priemyslu môžu byť pre vás užitočné.
 • Uistite sa, že budete môcť komunikovať s vývojárom. Možno by ste chceli diskutovať o všetkých otázkach osobne. Potom budete lepšie spolupracovať s odborníkmi pracujúcimi vo vašom meste.
 • Dlhodobá podpora webových stránok a internetový marketing. Ak ste variť steaky alebo liečiť ľudí po celú dobu, vyberte dodávateľa, ktorý môže plne prevziať stránky.

Pamätajte si, ako ste v predchádzajúcom kroku opustili "samopisnyh motory"? Teraz oceníte výhody tohto kroku: môžete prestať pracovať s Studio "A" v takmer každom okamihu a kontaktujte agentúru "B". Nový kontraktor bude môcť okamžite začať pracovať na stránkach 1C-Bitrix, OpenCart alebo inom populárnom systéme. A nemusíte utrácať prostriedky na presun zdrojov do nového "motora".

Materiál: Ako hodnotiť profesionalitu SEO, ak nechcete pochopiť, sakra v SEO

Krok 7: Vyhodnoťte, či môžete vytvoriť webovú stránku sami

Môžete si vytvoriť webové stránky sami. Okrem toho strávite viac ako hodinu na spustení zdroja, berúc do úvahy voľbu názvu domény a potvrdenie platby za hosťovanie. Ale aby sa vytvorili stránky, ktoré vyhovujú potrebám publika, budú musieť stráviť oveľa viac času. Preto posúdte, či stojí za to stráviť čas skúmaním „motorov“, mikromarkovania a metaúdajov na úkor hlavných činností.

Vytvorte si zdroj v takýchto prípadoch:

 • Potrebujete osobný blog.
 • Chcete veľmi jednoduchú stránku s niekoľkými statickými stránkami, blogom a kontaktnými informáciami. Vaše publikum vám odpustí zdroj šablón.
 • Máte malú firmu, napríklad autoopravovňu.
 • Spustili ste obsahový projekt. Publikum bude čítať vaše publikácie vášnivo, takže odpúšťajte stereotypné zdroje.
 • Máte voľný čas a túžbu študovať. Trh vám neodpustí úprimne zlú stránku, takže sa budete musieť naučiť a robiť veľa.
 • Chcete ušetriť peniaze všetkými prostriedkami.
 • Ste génius, predajca jedinečného produktu alebo škodlivý objav. Publikum ide na vaše stránky, pretože nemá na výber.

Ak je vašou filozofiou bootstrapping, venujte pozornosť jednoduchým a šablónovým nástrojom na vytváranie webových stránok:

 • OpenCart.
 • WordPress.
 • Joomla!
 • WIX.
 • Jimdo.
 • uCoz.
 • Weebly.

Ak sa rozhodnete objednať stránku na projektanta, pozrite sa na možné nevýhody:

Rozhodnuté na stránke? Potom pokračujte do ďalšej fázy.

Krok 8: Určite, kto bude projekt podporovať

Môžete robiť internet marketing sami alebo delegovať túto úlohu na profesionálov. Než sa rozhodnete, pozrite sa na to, čo je potrebné urobiť v rámci integrovaného internetového marketingu:

 • Udržať stránky: sledovať význam verzie "motora", reagovať na nové technické požiadavky vyhľadávačov, promptne riešiť problémy, platiť účty poskytovateľovi hostingu v čase a vykonávať mnoho ďalších rutinných prác.
 • Vyhodnoťte marketingovú účinnosť stránky. Web analytics a prehľady transakcií vám pomôžu.
 • Pravidelne vytvárať a publikovať obsah.
 • Zapojte sa do SMM, hosťa vysielania, newsletter.
 • Zapojený do vyhľadávacieho marketingu a marketingu obsahu.
 • Prilákať používateľov rôznymi typmi reklám.
 • Rukoväte vedie.

Ak ste pripravení na tieto a iné druhy práce, objednajte si nábytok pre nových zamestnancov marketingového oddelenia. Ak nechcete rozptýliť automechanikov a lekárov od ich hlavných činností, kontaktujte agentúru.

No, ak štúdio súčasne vytvorí vaše stránky a zaoberá sa internetovým marketingom. V tomto prípade bude pre vývojárov jednoduchšie plánovať vlastnosti zdroja potrebného na riešenie marketingových úloh.

Krok 9: Zistite, koľko stránok potrebujete náklady.

Musíte vidieť na pilieroch reklamy s ponukou, aby sa webové stránky za 1000 rubľov. Tiež ste počuli o organizáciách, ktoré vynakladajú milióny rubľov na rozvoj stránky. Odkiaľ pochádza tento rozdiel a koľko budete musieť zaplatiť za túto stránku?

S najväčšou pravdepodobnosťou potrebujete nezávislý zdroj, napríklad samostatný blog alebo online vizitku. Jeden z popredných hostiteľov Runet bude predávať na vás za 870 rubľov: 720 rubľov stojí dva roky hosting, a budete platiť 150 rubľov pre registráciu domény. Viete si predstaviť, ako ľudia, ktorí predávajú webové stránky za 1000 rubľov profitujú z vás?

Odkiaľ pochádzajú desiatky a stovky tisícov rubľov, ktoré sú požadované pre štúdiové stránky? Za 870 rubľov ste dostali hosting s nainštalovaným "motorom" a názvom domény. Máte možnosť použiť návrh šablóny. Príklad na obrázku.

Všetko ostatné sa bude musieť robiť nezávisle: vyhľadávať zadarmo, nakupovať alebo objednávať vývoj vhodnej šablóny, rozširovať funkčnosť doplnkov, vytvárať obsah, pridávať analytické kódy, vybrať potrebné miniaplikácie a robiť oveľa viac. Teraz si predstavte, že nepotrebujete blog alebo vizitku, ale funkčný internetový obchod s chráneným osobným účtom, integráciou s platobnými systémami, systémom online podpory užívateľov a ďalšími funkciami. Ich vývoj, inštalácia a konfigurácia výrazne zvyšuje rozpočet.

Konečná cena stránky závisí od jej vlastností: funkčnosť, dizajn, objemy obsahu a pod. Relatívne povedané, miesto vizitku s dizajnom šablóny vás bude stáť 870 rubľov, a náklady na stránky navrhnuté Artemy Lebedev Studio a integráciu komplexných služieb, napríklad internet bankového systému, bude vypočítaná o niekoľko rád vyššie. Po odsúhlasení jeho vlastností s vývojárom zistíte približnú cenu stránky. Konečná suma, ktorú uvidíte v úkone vykonanej práce. Nezabudnite, že budete musieť neustále investovať do rozvoja zdrojov a internetového marketingu.

Čo potrebujete na objednanie webovej stránky

Začnite s brainstormingovou reláciou: jasne definujte, aké úlohy budete používať s webovým zdrojom. To vám pomôže popísať potrebnú funkčnosť. Potom všetko pôjde ako hodinky: opíšete perfektný dizajn z vášho pohľadu, vyberiete si CMS, určíte potrebné technické vlastnosti. Po tom, pochopíte, či vytvoriť zdroj sami, alebo lepšie obrátiť na profesionálov. Zostáva len málo: rozhodnúť, kto bude propagovať stránku a koľko peňazí bude potrebných na projekt. Ak pracujete so štúdiom, cena bude poskytnutá po diskusii o nápade.

Ak ste si objednali stránky do štúdií alebo na voľnej nohe, podeľte sa o svoje skúsenosti. Povedzte nám, čo si myslíte, že by ste mali zvážiť pri komunikácii s vývojármi. Môžete tiež komentovať článok, napísať komentáre alebo návrhy.

Tento článok vám pomôže vyhnúť sa mnohým chybám, ktoré robia klienti webového štúdia. Ale tento článok nie je všeliek. Ak si chcete objednať stránku, odporúčame okamžite kontaktovať profesionálov. Agentúra "VelikaPlaza" vyvíja stránky "na kľúč". Budeme konzultovať a vysvetliť všetky nuansy zadarmo. Podrobnosti o prepojení.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár