Ako zvýšiť povedomie o značke v sieti: podrobný sprievodca

Spoločnosti často používajú rovnaký súbor akcií: spúšťanie kontextovej reklamy na vstupných stránkach, optimalizácia webovej stránky pre postup vo vyhľadávaní, registrácia účtov a skupín v sociálnych sieťach a nastavenie cieľa. Cieľom je zvyčajne rovnaký - predaj práve teraz. Môžu byť pochopené. Ale v určitom momente môže takáto stratégia viesť k slepej uličke, pretože reklama prestáva byť zisková.

Cesta osoby k dosiahnutiu cieľovej akcie vyzerá trochu inak, než sa môže zdať. Ak chcete pre prehľadnosť zobrať známy zúženie, bude to vyzerať takto:

Ľudia na najvyššej úrovni si ani nie sú vedomí vašej existencie, takže okamžite im ponúkať niečo nie je najlepší nápad.

Je možné merať uznanie?

Existujú signály, pomocou ktorých môžete sledovať zmenu záujmu o značku v sieti. Jedným z nich je história vyhľadávacích dopytov z Yandex a Google Trends.

Ak sa v reklame spomína nielen názov spoločnosti, ale doména (napr. Apteka.ru, drom.ru), zvýšenie povedomia môže naznačovať nárast priamej prevádzky.

Tiež, keď rastie popularita značky, na webe sa často objavujú rôzne odkazy: ľudia píšu recenzie, zdieľajú názory na sociálne siete a tak ďalej. V jednom z našich videí sme hovorili o tom, ako ich najlepšie sledovať v čase:

Ako zvýšiť povedomie

Je dôležité svietiť tam, kde prebýva najviac zainteresovaných ľudí. A je žiaduce vytvoriť pozitívny obraz.

Externý CM

V ére marketingu obsahu sa externé publikácie stávajú jedným z najsilnejších nástrojov na zvyšovanie povedomia o značke. Okrem klasických publikácií v médiách môžete vyskúšať platformy špecifické pre jednotlivé odvetvia, z ktorých mnohé zverejňujú materiály zadarmo. Dosiahnutým bonusom sú kvalitné externé odkazy, ktoré majú priamy vplyv na poradie.

Kontextová reklama

Pomocou kontextovej reklamy môžete nielen prilákať návštevníkov, ktorí chcú uskutočniť nákup, ale tiež zvýšiť povedomie o svojich produktoch a značke vo všeobecnosti. V tomto zmysle najlepšie fungujú reklamná sieť Yandex (YAN) a Reklamná sieť Google (GMS). Používatelia, ktorí zobrazujú reklamy na stránkach, nemajú za cieľ niečo teraz kúpiť. Sú zvažované alebo ešte ani nenapadlo o kúpe. Je načase, aby sa im venovala pozornosť.

Jednoduchý príklad. Nedávno som premýšľal o kúpe nového telefónu a pomaly začal hľadať. Potom, čo hľadal niečo, rozptyľoval a hodil. Po tomto týždni ma však nasledoval E-katalog kontextová reklama. Ako výsledok, keď som počul toto meno opäť na jednom z kanálov YouTube, konečne som sa rozhodol sledovať stránky. A hľadal som to prostredníctvom vyhľadávania - podľa požiadavky značky.

Slávne značky často používajú kontextovú reklamu, aby upozornili na nové produkty a propagačné akcie. Ale ani veľmi dobre známe spoločnosti to nedokážu. Aj keď nikto neklikne na reklamu - nezáleží na tom. Hlavná vec je, že to bolo vidieť.

Zobraziť reklamu

Bannery na stránkach sú umiestnené nielen preto, aby ich mohli odovzdať. Rovnako ako v prípade billboardov na cestách je hlavná vec upriamiť pozornosť na seba. Zvyčajne pre tieto účely sú spoločnosti inzerované prostredníctvom špecializovaných sietí, aby dosiahli čo najviac stránok. Yandex a Google napríklad zobrazujú aj mediálnu reklamu.

Len tu je moderná choroba online užívateľov, nazývaná banner slepota, a viac konkurencie núti spoločnosti prejsť na iné, prirodzenejšie formy reklamy.

Sociálne siete

Prítomnosť značky v sociálnych sieťach je oveľa viac ako predaj. V prvom rade ide o poskytovanie užitočných informácií, ktoré pomáhajú riešiť okamžité problémy a spĺňajú súčasné ciele.

Pozrite sa na veľké značky. Predávajú ich účty v sociálnych sieťach 24/7? Nie. V opačnom prípade by užívatelia nemali žiaden dôvod na odber väčšiny z nich. Ale neustále si pripomínajú: posúvajú užitočné informácie, organizujú súťaže, vypočúvajú účastníkov, robia si prestávku alebo len oklamajú. To všetko s cieľom zvýšiť lojalitu zákazníkov alebo vytvoriť záujem.

Keďže sociálne siete sú nielen textové, ale aj obrazové, nemožno to ignorovať. Značkové fotografie a obrázky - čo potrebujete, pokiaľ ide o zvyšovanie povedomia o značke v rozsiahlej sieti.

Vo všeobecnosti sú takéto informačné obrazy oveľa efektívnejšie z hľadiska zvyšovania povedomia než jednoduché ilustrácie. Sú ochotní zachrániť a repost. Značkové obrázky v príspevkoch a článkoch sú tiež pomerne bežnou praxou.

SEO

Zvyšovanie pozície vo výsledkoch vyhľadávania je veľkým krokom k zvyšovaniu povedomia. Čím bližšie k začiatku, tým viac kliknutí. A stojí za to povedať, že väčšina používateľov siete má na prvom mieste najdôveryhodnejšie webové stránky vo vyhľadávaní?

Preto nebola práca na optimalizácii stránok pre vyhľadávače zrušená. Okrem toho, vytvorenie užitočného obsahu a podpora informačných požiadaviek môže byť v dlhodobom horizonte oveľa efektívnejšia ako bežná SEO manipulácia s touto problematikou.

Vedúci predstavitelia

Demonštrácia produktov a služieb pre divákov populárneho bloggera je veľmi bežnou praxou. Aj keď blogeri v klasickom zmysle boli teraz nahradení YouTube a Instagram, môžete si vybrať vodcu názorov akéhokoľvek typu, aby vyhovoval vašim potrebám. Obecne platí, že publikum bloggerov je viac zapojené a lojálni, preto je reklama vnímaná primerane. Hoci záleží na tom, kde umiestnite a čo inzerujete.

Súťaže, flashmobs, výzvy, propagačné akcie

Zapojenie ľudí do všetkých druhov masových aktivít s následnou podporou je prospešné pre uznanie spoločnosti. Toto sa často používa na uvedenie nového výrobku na trh. Môžete tiež použiť bloggerov.

Podmienky súťaží a výziev, môžete myslieť akéhokoľvek druhu. Hlavná vec je spomenúť vaše meno alebo produkt. A samozrejme, cena by mala motivovať divákov k aktívnej účasti.

Referral program

Pre ľudí, aby propagovali vašu značku, musíte vytvoriť pre túto podmienku. Často sa motivácia stáva odpočtom partnerstva: klient vedie priateľa a dostane percentuálny podiel z predaja. Ale aj zľava alebo bonus môže robiť svoju prácu.

Mimochodom, program postúpenia pomohol službe Dropbox zvýšiť počet registrácií o 60%. Užívatelia ochotne zdieľali odkazy, ako aj pre každého priateľa, ktorého priniesli, mali mať ďalší priestor na ukladanie súborov.

Všeobecne platí, že zľavy, dary, bezplatné skúšobné verzie a iné radosti fungujú takmer vždy. Môžu byť použité na propagáciu akéhokoľvek formátu.

video

Video formát vám umožní vyvíjať nové stránky a získať viac pokrytia. Teraz to nie je len reklama, ale aj zábavný obsah, ako aj spracovanie žiadostí o informácie.

Napríklad kanál YouTube Texterra nič nepredáva - zahŕňa rozhovory so zamestnancami, webové semináre, odpovede na otázky, tipy na propagáciu atď. To vám umožňuje vytvoriť si vlastné publikum a posilniť vašu dôveryhodnosť.

Značkovanie videa je dôležitou súčasťou propagácie spoločnosti na YouTube. Krátky a štýlový šetrič obrazovky (intro) nie je len miestny zvyk, ale spôsob, ako znovu spomenúť značku. Na zobrazenie značky v pamäti stačí niekoľko zobrazení videa. Niektorí robia šetriče obrazovky tak kreatívne a vírusové, že je nemožné od nich odtrhnúť (hoci všetko je subjektívne).

E-book

Vydanie bezplatných elektronických kníh je ďalším spôsobom, ako zvýšiť povedomie a dôveryhodnosť. Táto prax je obzvlášť bežná na Západe, ale máme aj viac takéhoto obsahu.

Problém je, že ďaleko od vždy e-knihy písanie je venovaná náležitá pozornosť. Často sa používajú ako olovené magnety, takže si naozaj neuvedomujú kvalitu. Zadáte e-mail, stiahnete súbor, otvoríte ho a ... budete sklamaní. Uvedomujúc si, že nie je nič, čo by ste mohli chytiť, môžete tiež odhlásiť newsletter. Ale toto by mohol byť začiatok vážneho vzťahu. Eh ...

Mnoho ľudí vie o Texterre z megapolezných kníh zadarmo. Jeden z nich išiel do kategórie platených a teraz propaguje značku na pultoch kníhkupectiev. Takže ak existuje možnosť napísať dobrú knihu - prečo nie?

infografiky

Tu je ďalší typ obsahu, ktorý pomáha, aby ste sa dozvedeli. Iba v runet tvorbe infografiky je menej ziskové ako v anglickom segmente. KISSmetrics s pomocou 47 infografík tak dostal viac ako 2 milióny odkazov na stránku a asi 40 tisíc spätných odkazov. V runete je to nerealistické na dosiahnutie, ale formát obsahu je dobrý a môže byť použitý. Napríklad na distribúciu v sociálnych sieťach.

podcasty

Obsah nie je len text, obrázok alebo video. Vysielanie vo formáte zvuku je najlepším spôsobom, ako sa dostať k najrušnejším ľuďom, ktorí sú zvyknutí robiť niekoľko vecí naraz. Opäť platí, že na západe, taký formát je viac populárny, máme horšie s ním, ale vzhľadom k tomu, že v poslednej dobe VKontakte venovala osobitnú pozornosť podcasty, obchodné a bloggerov majú dobrú príležitosť vyhlásiť sami.

Teraz, len málo ľudí si myslí, že nahrávanie podcastov, takže teraz existuje veľa prázdnych výklenkov v tomto podnikaní. Možno, pretože je to veľmi pracná záležitosť: musíte nielen vymyslieť koncepciu a zaznamenať zvuk, ale aj vypracovať stratégiu propagácie. VKontakte je dobrá platforma, ale jednoducho nemusí byť tým správnym publikom.

nálepky

Predtým ľudia komunikovali so slovami, potom s textovými správami a teraz s obrázkami. Než pôjdeme k telepatii, musíme mať čas použiť módu na samolepkách na propagáciu značky. Mnohé spoločnosti to už robia, ponúkajúc bezplatné značkové nálepky výmenou za rôzne zdvorilosti. Potom sa tieto nálepky vymieňajú v posloch, ukáže sa ako dvojaký prínos.

V spravodlivosti si všimnem, že tento spôsob propagácie funguje, ak máte naozaj skvelé nálepky a viete, ako ich používať s najväčším prínosom. V opačnom prípade je to jedna z možností propagácie značky a navyše dosť pochybná.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár