10 smiešne jednoduchých spôsobov, ako zvýšiť počet správ

Každý obchodník by dal veľa pre schopnosť pracovať s Twitter tak, že počet nasledovníkov by neustále rastú a počet v desiatkach a stovkách tisíc, a každý tweet by nájsť odpoveď a dať spätnú väzbu. Ale vďaka nedávnej štúdii Hubspot nebude musieť nič dávať. Odborníci z tejto marketingovej spoločnosti študovali stovky tisíc twekov. Našli vzory, ktoré ovplyvňujú popularitu správ v službe microblogging.

Desiatky tisíc predplatiteľov sledovať nové správy od slávnych ľudí a populárnych značiek zverejnených na Twitteri. Sledovatelia okamžite replikujú a komentujú tweety slávnych novinárov a tvorcov trendov, čím zvyšujú ich popularitu a dôveryhodnosť, ako aj zvyšujú návštevnosť a vyhľadávajú poradie svojich stránok. Preto mnohí obchodníci používajú Twitter na podporu mladých projektov, snaží sa dohnať počet predplatiteľov známych značiek a renomovaných podnikateľov. Najčastejšie sa však začínajúcim firmám darí predplatiť desiatky ľudí na aktualizácie, z ktorých väčšina sú priatelia, príbuzní alebo kolegovia obchodníka. Výsledkom je iný účet Twitter, ktorý sa vo všetkých smeroch internetového vesmíru nečinne strieľa.

Odporúčania od expertov Hubspot, založené na rozsiahlej štúdii stoviek tisíc twekov a Twitter účtov, pomôžu tomuto problému predísť.

Dve kľúčové vlastnosti populárnych tweety

Špecialisti Hubspotu skúmali 1,2 milióna twekov a našli faktory, ktoré ovplyvňujú ich popularitu. Vytvorili 10 tipov pre obchodníkov, ktorí chcú efektívne využívať Twitter na podporu projektov.

Prvé dva tipy sú založené na kľúčových vlastnostiach najúspešnejších tweety. Umožňujú vám zvýšiť počet správ o desiatky percent, prakticky bez zmeny obsahovej stratégie. Ak chcete zvýšiť popularitu správ na Twitteri, postupujte podľa týchto pokynov:

 1. Zahrnúť hashtags do správ. Tým sa zvyšuje počet správ o 55%. Vrátane hashtags v tweety, zvýšite svoj dosah publika. Pamätajte však, že viac ako tri hashtags v jednej správe, aby to prakticky nečitateľné.
 1. Citovať kamarátov a / alebo populárnych používateľov služby Twitter.
  Tým sa zvyšuje počet správ o 30%. Užívatelia služby microblogging milujú navzájom citovať a lepšie si všimnúť správy citácií.

Vizuálny obsah - on a Twitter King

Dnes má takmer každý gadget, ktorý vám umožní fotografovať. Súčasne vám mnohé z týchto modulov umožňujú takmer okamžite publikovať fotografie na sociálnych sieťach. To je dobrá správa pre obchodníkov, pretože fotografie zostávajú hlavným magnetom pre užívateľov sociálnych sietí.

Experti Hubspotu skúmali takmer 500 000 fotoalbumov a identifikovali hlavné faktory ich popularity. Nasledujúce pokyny vám pomôžu zvýšiť efektivitu používania fotografií na Twitteri:

 1. Nahrať fotografie do pic.Twitter.com. Používatelia sú takmer dvakrát pravdepodobnejší, že budú replikovať tweety, ktoré obsahujú obrázky z tejto služby.
 2. Prípadne si pozrite platformu Twitpic. Použitím tejto služby sa zvyšuje počet správ o 60%.
 3. Neuvádzajte fotografie z Instagramu ani odkazy na fotografie na Facebooku. To znižuje popularitu správ o 42 a 47%. Možno, že nízka popularita tweety, ktoré využívajú funkcie Facebook a Instagram, možno vysvetliť súťažou najväčšej sociálnej siete na svete s Twitterom.

Najúčinnejšie volania k akcii

Podľa Hubspotu, výzvy na akciu zvyšujú počet správ. Ale nie všetky sú rovnako účinné. Výskumníci si vybrali sedem najpopulárnejších výziev na akciu v anglickom segmente internetu a zhodnotili ich vplyv na popularitu správ. Zároveň neprevádzkovali absolútny počet retweets, ale racio retweets / počet nasledovníkov. Nasledujúce odporúčania sú založené na výsledkoch štúdie Hubspot:

 1. Ak pracujete v anglickom segmente internetu, použite volania „prosím, pomôžte“ a „prosím retweet“. Zvyšujú počet správ o viac ako 100%. V runete môžete použiť podobné hovory „prosím retweet“ a „prosím pomôžte šíriť“.
 2. Použite iné výzvy na akciu, vrátane slov "prosím", "prosím" a skratiek "pzhl", "plz", "pls", ktoré sú bežné na webe. Dobré mravy dokonca pomáhajú na Twitteri, kde sa počíta každá postava. To vysvetľuje vysokú efektivitu výziev na „akciu RT“ a fráz obsahujúcich slovo „prosím“.
 3. Ak ste v zhone a ste pripravení čiastočne obetovať efektívnosť, použite stručné hovory ako „repost“, „retweet“, „spread“. V anglicky hovoriacom segmente siete zostávajú výzvy „retweet“ a „spread“ pomerne účinné.
 4. Používajte hovory ako „návšteva“, „ísť“ iba v prípade, že návštevnosť stránky je pre vás dôležitejšia ako počet odkazov. Volanie "návšteva" zvyšuje popularitu Twitter správ o menej ako 20%.

Aká je optimálna dĺžka pre tweety?

Experti Hubspotu skúmali 1,4 milióna twelov na 1,2 milióna kont Twitter na nájdenie optimálnej dĺžky správ. Výsledkom štúdie boli nasledujúce odporúčania:

 1. Uverejnenie príspevkov v dĺžke približne 120 znakov. Čím dlhšie je správa, tým častejšie ju používatelia replikujú. Po prekročení značky 120 znakov však tento vzor nefunguje. To je spôsobené tým, že publikum nemá možnosť pridať komentár alebo odkaz na tweet. Na obrázku nižšie vidíte, ako ignorovanie tohto pravidla ovplyvňuje frekvenciu odkazov.

Ak chcete zvýšiť počet správ, stačí použiť jednoduché triky. Zahrnutie hashtagov a citácií do správ zvyšuje ich popularitu o desiatky percent. Fotografie nahrané na služby Twitpic a pic.Twitter.com tiež výrazne zvyšujú počet zdieľaní. Slovo "prosím" a výzvy na akciu, ktoré ho obsahujú, patria medzi najjednoduchšie spôsoby, ako podporiť retweets. Používatelia služby Twitter zároveň zdieľajú správy v rozsahu od 100 do 120 znakov.

Zanechajte Svoj Komentár