Vyznanie "čierneho" SEO optimalizátora

19. máj 2015 na Inbound.org - veľkej zahraničnej marketingovej komunite - bol publikovaný článok Spoveď Spammera Google, Článok doslova vyhodil publikum a rýchlo sa rozšíril po internete. Toto je ozajstné priznanie bývalého zástancu čierneho SEO - nehanebného príbehu neincipovaného internetového podnikateľa, ktorý dlhodobo našiel a úspešne využil „diery“ vo vyhľadávacích algoritmoch.

Autorom článku je Jeff Deutsch. Jeff - vedúci marketingu na Ptengine, Podľa vlastných slov napísal tento článok z dvoch dôvodov:

 1. Varovať pred všetkými nebezpečenstvami čierneho SEO.
 2. Vysvetliť, prečo sa vzdal a prečo je tak dôležité cvičiť prichádzajúci marketing.

Dnes Vám ponúkame preklad tohto článku.


Pred tým, než som začal prichádzajúci marketing, som zarobil 50.000 dolárov pomocou vyhľadávacích techník spamu. Môj pracovný týždeň bol maximálne 10 hodín. Poviem vám zo srdca: nikdy sa za mojou cestou nikdy neuchádzajte.

A teraz vám poviem, prečo ...

Ako som si myslel v roku 2009

Nebol som spam na internete. Google ma urobil.

To bolo moje ospravedlnenie v tých dňoch.

Myslel som si: „Keďže spam z vyhľadávania je zlý, prečo to funguje tak dobre?“. Väčšina "čiernych SEO" myslieť rovnakým spôsobom. Nachádzajú veľa výhovoriek, ako napríklad:

 • Pomáhame spoločnosti Google vylepšiť svoje algoritmy!
 • Obsah je kráľ? Rzhaka! Jediný obsah, ktorý potrebujete, sú externé odkazy. Google lži ľuďom, a preto si zaslúži, aby boli spamované prostredníctvom externých odkazov.
 • Ak nevyužijeme spam, naši konkurenti sa o to postarajú a obchádzajú nás. Musíme udržiavať spam.
 • Pomáhame malým podnikom vyhrať v boji s obrovskou zlou ríšou, ktorá ich chce zotročiť a núti ich platiť kontextová reklama.

Áno, som tá istá osoba, ktorá zatlačila 45 miliónov slov denne do indexu Google. Vyvinul som program, ktorý generoval takéto texty v automatickom režime. Mimochodom, fungovalo to úžasne: stránky mojich klientov jednoducho roztrhali „vrcholy“ spoločnosti Google.

V roku 2012 bola čierna SEO veľmi výnosná.

Výška predaja predplatených služieb dosiahla 150 000 USD mesačne. Ziskovosť bola okolo 70-80%. Všetky zisky, ktoré sme zdieľali so svojím partnerom na polovicu. Propagovali sme marketing na dvoch fórach - WarriorForum a WickedFire.

WarriorForum a WickedFire sú populárne zahraničné internetové marketingové fóra.

Tu je počet predajov, ktoré sme realizovali za niekoľko hodín:

PayPal si nedokázal predstaviť, ako som zrazu začal robiť toľko peňazí. Moja firma im bola taká ohromená, že na mojom účte zamrzli 25.000 dolárov, až kým to nebolo objasnené. Očakávali, že od zákazníkov budú prijaté mnohé žiadosti o vrátenie peňazí.

Ale menej ako 1% našich klientov zrušilo predplatné služby.

Pretože naša SEO služba fungovala.

Väčšina používateľov bola schopná dosiahnuť najvyššie pozície pre svoje stránky na vysoko konkurenčné otázky. Akonáhle som sa dokonca podarilo priniesť miesto môjho elektrického priateľa z New Jersey na prvé miesto na žiadosť "elektrikár". Len pre zábavu. Doslova som sa mohol dostať na prvú stránku problému na akúkoľvek žiadosť, bez toho, aby som vynaložil nejaké osobitné úsilie.

V dôsledku toho sa môj život stal veľmi ľahkým. Mal som dva apartmány na ostrove v Číne - jeden pre seba a druhý pre matku môjho syna. Každý z nich otvoril panoramatický výhľad na záliv Sanyavan.

Skoro som však nefungoval.

Celé naše podnikanie bolo outsourcované na 7 asistentov na Filipínach a jedného manažéra účtu Nevada, ktorý bol transsexuálom a šetril na konci hormonálnej terapie.

Môj denný rozvrh vyzeral takto:


 • 7:00: Prebudím sa, robím cvičenia a hrám s mojím dvojročným synom, zatiaľ čo môj kuchár pripravuje raňajky.
 • 8:00: Mám raňajky a sledujem basketbal, kým sa opatrovateľka stará o svojho syna.
 • 9:30: Prvé volanie na môjho partnera a zamestnancov. Potom pôjdem na Facebook, aby som sa so mnou porozprával novinárskych kamarátov z Pekingu.
 • 11:00: Trochu Skype chatovanie v našom súkromnom chate s rovnakými čiernymi SEO.
 • 12:30: Jazdite do posilňovne na skútri.
 • 13:00: Bežím 10 kilometrov na trati, ťahám činky v posilňovni.
 • 15:00: Ďalej, kúpanie v oceáne alebo v bazéne.
 • 15:30: Hrám so svojím synom a jeho kamarátmi.
 • 17:00: Basketbal s miestnymi chalanmi a turistami v blízkosti.
 • 19:00: Vezmem si sprchu a večeru s tým, čo môj kuchár pripravil.
 • 20:00: Posadil som svojho syna do postele.
 • 21:00: Sedím vo Skype, hlúpy na internete alebo čítam knihy.
 • 23:00: Spánok.

Lonely Spam Milionári

Vyššie uvedený zoznam úloh ukazuje, ako vyzeral štvorhodinový pracovný týždeň spammera. Takže to vyzerá, že mnoho čiernych SEO fanúšikov, ktorí odišli do dôchodku a stále, mimochodom.

Najviac vzrušujúce (a škodlivé pre nervy) časy prichádzajú, keď iná „diera“ v algoritme Google, ktorý využijete, sa náhle uzavrie; potom sa váš život obráti hore nohami, kým nenájdete inú „dieru“ alebo sa prispôsobíte novým podmienkam.

Ale ak všetko pokračuje ako obvykle, moji kolegovia v „čiernom SEO“ hovorili o všetkom v Skype.

Jeden môj priateľ, sociálny pracovník, začal zarábať 100.000 dolárov týždenne predávať kambodžské kapsuly garcinia potom, čo Dr. Oz náhle oznámila, že má čarovnú pomoc pri chudnutí.

Iný priateľ, seozhnitsa, pracoval technicky technicky, ale veľmi pochybne z morálneho hľadiska - predaj soli, šalvie, ako aj smernice o tom, ako zmeniť druhú polovicu a nie „spáliť“. Ďalší človek (aj z Číny, podobne ako ja) spolupracoval s väzenskými strážcami, ktorí prinútili väzňov zarábať na zlato vo World of Warcraft, aby predali zlato na menách hazardných hier.

Všetky tri kúpili od mňa odkazy.

A strávil peniaze zarobené na spam pre vyhľadávače ako malé rozmaznané deti.

Kúpili si luxusné autá a šampanské za 5 000 dolárov za fľašu, aby mohli na svojich konferenciách naliať svojich kolegov, spamerov. Jedli ADHD pilulky ako cukríky, snažia sa zostať na nohách tak, aby nespali a pracovali čo najdlhšie. Vymenili si tajné techniky NLP, s ktorými mohli zviesť ženy. Keď tieto techniky nefungovali, dobrá stará kombinácia prostitútok a kokaínu vždy prišla na záchranu. Mnohí z nich sa intenzívne venovali kulturistike a užívali steroidy, rastové hormóny a iné podivné lieky na budovanie svalovej hmoty - napríklad "paroh".

Vlastnili sme bohatstvo a privilégiá, preto bolo naše bratstvo „čiernych“ pracovníkov SEO nemilosrdné voči tým, ktorí „zlúčili“ informácie o našich technológiách. Ak ste sa dozvedeli o nejakej užitočnej technike od svojho priateľa, ale ste jej pridelili svoje autorstvo - buďte pripravení na to, že budete držaní stranou. Odhaliť outsider SEO medzeru, ktorá priniesla peniaze na svojho kolegu - a budú okamžite vylúčiť vás. Zradiť "rodinu" - a budete zakázané navždy v našej skupine chat na Skype. Áno, bolo to ako Clan Soprano. Okrem toho, že namiesto múdrych mafiosi, vaša rodina pozostávala z excentrických geekov, ktorí zbohatli a teraz chcú žiť vo svete svojich snov.

Google nás urobil

V skutočnosti som na tejto ceste nechcel pokračovať. Je iróniou, že v roku 2010 som sa snažil dostať na webový tím Google pre spam. Poznal som všetky triky a tajomstvá a myslel som, že moja pomoc im môže byť veľmi užitočná.

Keď na moju žiadosť neodpovedali, sľúbil som si, že zaplatia.

A naozaj som ich nútil platiť ešte niekoľko rokov ...

Až do dňa, kedy Matt Cutts uverejnil svoj tweet, ktorý bol v histórii:

Mimochodom, Dan Thies: @mattcutts, chváli vás za popíjanie všetkých týchto mriežok blogu - je príjemné vidieť, že spam je bombardovaný

Matt Cutts: @ danthies oh, rád, že si si všimol. Je pekné vidieť na trafficplanet.com, že si ľudia všimli, že sme ich videli. :)

Systém, ktorý sme použili na propagáciu webových stránok všetkých našich klientov bol ALN (Authority Link Network). Naša služba bola nazvaná "ALN Service", čo pomohlo zvýšiť jej viditeľnosť a paradoxne spôsobila jej smrť.

Boli časy, kedy bola naša služba jednou z najviac diskutovaných tém na WarriorForum. Išli sme do nirvány "čiernej" SEO, kde všetci chceli, len tak, aby sa nikdy nezastavil.

Desiatky našich klientov opustili prácu, aby si otvorili svoj vlastný SEO biznis, spoliehajúc sa výlučne na naše služby. Náš najväčší klient, spoločnosť SEO, ktorá poskytla služby manažmentu reputácie pre celebrity v Mexiku, nám zaplatila 25 000 USD mesačne. A pokiaľ ide o ich zákazníkov, pravdepodobne sa do ceny značky až 50-100 krát viac. Uvedomil som si, aké sú v podnikaní v pohode, len ak je ich spoločnosť na zozname Inc. 500 v roku 2012.

Inc. 500 je ročné hodnotenie najrýchlejšie rastúcich spoločností v Spojených štátoch, zostavené populárnym časopisom Inc.

A teraz nás tento tweet upozorňuje, že by sme mali prestať používať sieť, na ktorú sme sa spoliehali. Keď sa nás klienti pýtali na tento tweet, predstieral som, že ma vôbec nevadí. Na verejnosti som sa posmieval: „Ako nájdu sieť 25 000 blogov? Aj keby to mohli odhaliť, okamžite vytvoríme nový!

Ale v skutočnosti som bol veľmi znepokojený. Vedel som, že spoločnosť Google môže ľahko vypočítať všetky stránky v našej sieti. Všetky gugloidy potrebné urobiť bolo kúpiť niekoľko odkazov na akékoľvek stránky pod rúškom zákazníkov a čakať na odkazy, ktoré majú byť zadané do systému. Táto kontrola odhalila všetky naše spamové blogy, ktoré odkazujú na iné spamové blogy, ktoré zase odkazujú na stránky zákazníkov. Všeobecne platí, že všetko "horí" s ranou, ak je to žiaduce, gugloidov.

V skutočnosti, počínajúc len jedným pripojeným odkazom, bolo možné vypočítať a zničiť celú sieť ALN, ktorú potom urobil Google. Ale predtým sme sa cítili ako bojovníci zo Sionu z The Matrix. Chlapci z Google sú agenti, ktorí poslali Sentinel na naše zničenie. Google, samozrejme, vnímal túto situáciu úplne opačne. Sme popraskané ich algoritmy a urobil neporiadok vo vydávaní pre zábavu a zisk.

Na verejnosti som nás umiestnil ako dobrých chlapcov a Google ako zlé impérium. Ale hlboko som vedel, že tí zlí boli sami.

Spoločnosť Google poskytuje svojim používateľom kvalitné výsledky vyhľadávania zadarmo, čo skutočne pomáha komunite. Čo dáva spoločnosti spamovanie prostredníctvom „čiernych“ SEO? Pomáha len dvom ľuďom: spammerovi a jeho klientovi. Záujmy všetkých ostatných sú ignorované.

Vedel som, že to, čo som robil, bolo pochybné. Časť zo mňa vždy snívala o prechode k zákonnejšiemu obchodnému modelu. Ale ja som bol presne taký, ako Michael Corleone, ktorý povedal svojej žene, že jeho obchod bude 100% legálny v priebehu 5 rokov - príliš ma pobádalo pokračovať v spamovaní.

Bol som tvrdý, nesmierny spammer. V reálnom svete skutočného marketingu som bol odpadlík. Toto sa stalo úplne jasným po tom, čo som sa v apríli 2012 zúčastnil na konferencii Distilled LinkLove.

Spojenie smrti budovy

Môj nemecký partner a ja sme sa dozvedeli o LinkLove od jedného z našich obľúbených zákazníkov. Mal tam vystupovať, takže sme si kúpili vstupenky all-inclusive na podujatie a naplánovali sme stretnutie.

Akonáhle náš klient zistil, že ideme na konferenciu, on, bez uvedenia dôvodov, svoj prejav zrušil. Bol to len začiatok nášho konca - naša sieť spamových blogov sa postupne postupne vytratila z indexu. Možno sa snažil znížiť škody na zákazníkov siete, ktorých pozície začali padať ako mŕtve muchy.

Môj partner a ja som tam išiel, s istotou pocit, ako expert marketingu s obrovským PayPal účty. Týchto pár dní v Londýne sa mi otvorili oči, ako sotva začínajúci svet prichádzajúcich marketingov vníma "čierne" SEO.

Deň pred konferenciou sme mali večeru so všetkými VIP v priemysle. Tam boli Rand Fishkin, Mike King a ďalšie internetové marketingové heavyweights. Hovorili o prichádzajúcom marketingu, kvalitnom obsahu, angažovanosti a viac o všetkom, čo považujem za úplné "blbosť".

A nikto z nich nemal záujem o to, čo robíme - bez ohľadu na sumy na našich účtoch. Jednoducho neverili v našu budúcnosť.

"H # $%! Link budova!"

Ich tvrdenia voči nám sa stali ešte očividnejšími, keď Rand prišiel na pódium, aby si zahral na LinkLove 2012. Moja márnosť už bola zranená recepciou na uvítaciu večeru, ale nečakal som úder, ktorý Rand zvrhol.

Šiel hore na pódium, široko sa usmial, predstavil sa a začal prezentovať svoju prezentáciu s názvom „N # $%! Link building!“.

Stratil som srdce.

Môj slabý batthert ostro zmenil na nahý a zúfalý hnev. Rand otvorene urazil naše celé odvetvie. Cítil som sa ako Michael Corleone z druhej časti Kmotra, keď mu senátor Giri povedal všetko, čo si bez strachu myslel - počas rokovaní o práve prevádzkovať hazardné hry, ktoré chcel Michael dostať.

Prisahal som, že by som nikdy nedovolil, aby Google zakryl našu show. Ale nakoniec, Rand mal pravdu. Počas dvoch mesiacov naša celá sieť 5000+ blogov, za ktoré sme zaplatili viac ako 80 000 dolárov, vypadla z indexu Google. Zomrela. Boli sme schopní greggy. Naše podnikanie s mesačným príjmom viac ako 100 tisíc dolárov bolo zničené.

Ale zotrvačnosťou som zostal arogantný a drzý. Stále som veril, že by bolo ľahké zarobiť peniaze na internete na úkor „dier“ vyhľadávacích algoritmov. Veril som, že by som mohol urobiť niekoľko drobných zlepšení v našej stratégii a opäť pôjdeme k úspechu.

Investoval som viac ako 100 000 dolárov do vývoja sietí a satelitov HS, ktoré by umožnili obísť antispamové algoritmy spoločnosti Google. Veril som, že existovali nejaké externé systémy manipulácie s odkazmi, ktoré by bolo pre vyhľadávač ťažké sledovať. Snažil som sa, aby moja služba z "čiernej" SEO oblasti, "bielenie" to všetkými možnými spôsobmi.

Žiadna z verzií satelitnej siete nepracovala dlho. Nové mriežky, ktoré som nitoval, nezostali v indexe. Panda a tučniak sú pre nás príliš ťažké. Pracoval som 3 mesiace na vytvorení novej siete blogov, potom sme to zverejnili na verejnosti a 4 mesiace úspešne predali umiestnenie odkazov na našich klientov. A potom som vyhorel a začal nýtovať novú mriežku.

Bol som odradený a deprimovaný. Vpadol som do shopaholizmu, kúpil som si dobré oblečenie a rôzne pomôcky, aby som sa cítil aspoň trochu lepšie. Padol som do deštruktívnych vzťahov s jedným čínskym modelom, ktorý nakoniec získal titul Miss Čína 2014.

Moji priatelia a ja sme sa každý týždeň vydali na pešiu túru do pekingských kopcov, pod vplyvom halucinogénnych húb.

Bol som prázdny obal muža - strateného, ​​bez akéhokoľvek cieľa alebo plánov do budúcnosti. Kvôli neustálemu poplachu som spal len 2-3 hodiny denne. Väčšina ľudí, ktorých som v tom čase videla, sa mi zdala nepríjemná.

Nebol som jediný, kto sa ťažko prispôsobil novým vyhľadávacím algoritmom proti spamu. Ste si vedomý toho, že niektoré Google-nenávidené "čierne" SEO podali žalobu proti Google - pre poškodenie "mnoho konkurenčných podnikov"?

Sú vážne? Je to ako písať plechovku vašej spoločnosti, ktorá sa nachádza v kancelárii niekoho iného, ​​a potom žalovať spoločnosť, keď maľuje nápis.

Ako som to vzdal, vrhol sa do sveta prichádzajúceho marketingu a dostal prácu

Za rok a pol som narazila hlavou na stenu a potom som si spomínala na túto LinkLove konferenciu znova. Čo keby som začal znova? Čo keď som strávil svojich 100 tisíc dolárov na niečo užitočnejšie, než hľadať "diery" v algoritmoch Google? Koľko naozaj cool obsah by som mohol dostať! Koľko predplatiteľov e-mailového spravodajcu!

Stále viac som premýšľal o prichádzajúcom marketingu, o ktorom Rand Fishkin a Mike King neustále rozprávali na tejto konferencii.

Možno to bola moja posledná šanca otvoriť právny podnik.

Tak som sa vrátil do Pekingu, kde som kontaktoval priateľov, ktorí boli ďaleko od čiernej SEO. Bol som pripravený pracovať v marketingu. Dostal som pár viet, ale nikto z nich ma nezasiahol ani z Ptengine. Bolo to malé spustenie, ktoré sa zaviazalo poskytovať štandardný "džentlmenský" súbor nástrojov na optimalizáciu konverzie.

V Japonsku už dosiahli úspech a teraz chcú expandovať na anglicky hovoriaci trh. Chceli v priebehu nasledujúcich dvoch mesiacov zdvojnásobiť počet používateľov, aby preukázali, že do nich chce investovať spoločnosť, ktorá chce investovať do rýchleho rastu.

Ptengine ma pozval, aby som urobil ich SEO. Povedal som im, že SEO tu nepomôže. Google to jednoducho nepovolí. Áno, a ja som už chcela ísť bezpečnejšie.

S mojou odpoveďou som zmätil ľudí, ktorí ma najali.

Boli zmätení: „A čo váš chválený blog, ktorý je chválený, pracujeme s jedným veľmi známym bloggerom SEO z Británie a on nás dobre čerpá prostredníctvom uzavretých blogov.“ Pozrel som sa na rekvizity aktivít, ktoré tento SEO - "guru" napodobňoval energicky a prifigel.

Bolo to ako ísť rovno do roku 2012. ГС, поднятые на дропнутых доменах, дублированный контент, скопированный с archive.org, автосгенеренный контент. Я проникся сочувствием к Ptengine. Они уже слили на г*вн*ссылки $4000 и хотели сливать еще больше. Я был в шоке. Этот "гуру" SEO постоянно твердил в своем блоге о входящем маркетинге, а сам продолжал искать "дыры" в поисковых алгоритмах.

Как я стал упрямым сторонником входящего маркетинга

Этот мастер поисковой оптимизации смутил меня.

Вместо его методов, я решил следовать своим новообретенным идеалам.

Используя инструменты входящего маркетинга - такие, как доверительные письма, спонсированные публикации, промоутирование в социальных сетях и т.д. - мы достигли тех целей, которые поставила венчурная компания. Investovali do Ptengine, pričom v roku 2015 plánovali rovnako prísne plány rastu.

A mám v úmysle pokračovať touto cestou. V poslednej dobe sme začali pracovať s Joannou Vibe z SnapCopy.co (o ktorej povedali druhý deň, že je pravdepodobne "najlepšia textárka v SaaS v Severnej Amerike") a Talia Wolf z Conversioner.com, aby plne optimalizovali náš celý zúženie.

Teraz sme oslovení mnohými nasledovníkmi s prípadmi, ktoré budeme podporovať medzi cieľovými segmentmi, ktoré potrebujú Ptengine. V skutočnosti všetok obsah pošle jasne segmentované publikum do rôznych lievikov, ktorých jediným účelom je poskytnúť hodnotu.

Počujete ma teraz hovoriť o obsahu?

Stručne povedané, po 5 rokoch, počas ktorých som považoval "bielych" SEO špecialistov a obchodníkov za snobov, som konečne bezpodmienečne nasledoval pravú cestu.

Google, vyhral si.

Obsah je pravdivý kráľ.


Aktualizácia z Denis Savelyev

Veľmi pozoruhodný článok, a veľmi zaujímavé komentáre k "Inbounde", čítať - vrátane komentárov Rand Fishkin, ktorý je uvedený viac ako raz v článku. Som však prekvapený. Chápem, že sa snažím zbierať obrovské množstvo „závratov“ z našich „nenávidiacich“, ale poviem jednu vec. Všetko, čo na Západe už bolo de facto uznané ako Black Hat SEO, stále sme aj naďalej hlavným prúdom. Vedúci predstavitelia trhu sú stále v zákulisí, ktoré sa môžu pochváliť, že ich spamové siete sú živé a dobre. Ostatné "apologists" z "prirodzené odkazy" na stránkach svojich stránok nás učí nakupovať odkazy, ktoré vyzerajú čo najprirodzenejšie pre vyhľadávacie algoritmy. V zásade mi to nevadí. Ale hovorme priamo - všetko, čo sa týka manipulácie s externými odkazmi, je Black Hat SEO. Toto je riziková zóna. Bod!

Budem hovoriť o tejto a mnohých ďalších veciach na konferencii BalticDigitalDays, ktorá sa bude konať 13. - 14. augusta v Kaliningrade. Nebudem tam sám, beriem so sebou celú delegáciu z Texterry. Osobne vás pozývam do Baltského mora - príďte, porozprávajte sa o budúcnosti trhu a práve tak. Mimochodom, pre všetkých čitateľov Texterra, tam je nejaký propagačný kód. Povedz mi jednoducho, že ste z Texterry - Dima Shakhov sľúbil, že dá vážnu zľavu každému, kto volá tento propagačný kód. (Mimochodom, opravuje ma cez Facebook chat: „Pri registrácii a kúpe lístka na 1500 rubľov lacnejšie, označia im texterra promo kód.“ Všeobecne platí, že príde august, Baltské more a hovor o prichádzajúcom marketingu - čo je lepšie?

Zanechajte Svoj Komentár