Použite autoritu autorov na získanie odkazov

Hľadanie marketingu sú v ťažkej situácii. Pri určovaní autoritatívnych stránok berie spoločnosť Google do úvahy externé odkazy. Áno, a Yandex je stále zvažovaný s týmto faktorom, napriek decembrovým sľubom. Obidva vyhľadávače zároveň aktívne bojujú s manipuláciami a podvodmi. Celkom nedávno, hosť vysielania horúco, čo podľa hovorcu Google Matt Cutts sa zmenil na spam technológie.

Samozrejme, obchodníci vedia, že je potrebné vytvárať vysoko kvalitný obsah, na ktorý sa čitatelia prirodzene odvolávajú. Ale dostať prirodzené väzby zaberie veľa času. A čo keď je výsledok potrebný dnes alebo zajtra? Pred niekoľkými týždňami, obchodníci vyriešili tento problém s pomocou hosť publikácií. Spoločnosť Google však odporučila nepoužívať túto technológiu na získanie odkazov.

Podnikanie bude musieť hľadať alternatívne prístupy. Takáto alternatíva by mohla byť spolupráca s autormi, ktorí majú autoritu v jednom alebo druhom mieste.

Autori namiesto stránok

Ak chcete získať prirodzené alebo takmer prirodzené spojenie, obchodníci hľadali seriózne stránky a blogy vo svojom výklenku. Odhadovali autoritu s pomocou PageRank, TCI a iných puzomerok. Po objavení vhodnej stránky, propagovaní špecialisti ponúkli svojim majiteľom vysoko kvalitný obsah výmenou za publikovanie odkazov. Tento prístup pracoval s rôznym úspechom, kým niektorí obchodníci poslali návrh na výmenu odkazov na obsah samotnému Mattovi Cuttsovi. Slávny bojovník s vyhľadávacími manipuláciami sa nahneval a vyhlásil hosťa za spam. Odporúčal nepoužívať hosťujúce publikácie na získanie odkazov.

Teraz, s cieľom získať prirodzené alebo takmer prirodzené spojenie, budú obchodníci musieť hľadať autoritatívne autori vo vybranom výklenku. Vplyvní autori nielen vytvárajú kvalitný obsah. Majú prístup k rôznym kanálom šírenia informácií, ktoré možno použiť na riešenie marketingových problémov. Dobrí autori majú napríklad prepojenia s autoritatívnymi publikáciami.

Hovoril Matt Cutts spam a vyhľadával dobré stránky a uverejňoval tematický obsah výmenou za odkazy? Podnik môže vyhľadávať dobrých autorov a pozývať ich na publikovanie užitočných článkov pre divákov. Algoritmus akcie vyzerá takto:

 1. Nájdite kvalitný tematický obsah, ktorý evokuje reakciu publika.
 2. Nájdite autora a stránky, na ktorých je uverejnený.
 3. Uistite sa, že autor je autoritatívny.
 4. Využite schopnosti nového partnera na riešenie marketingových problémov vo všeobecnosti a získajte konkrétne odkazy.

Ako vyhľadávať obsah spôsobujúci odpoveď

Populárny obsah je možné vyhľadávať manuálne. Musíte čítať publikácie pokrývajúce udalosti vo vašom odvetví, prezerať publikácie v príbuzných skupinách na Facebooku a Vkontakte a sledovať blogosféru.

Ak chcete zmerať popularitu obsahu, dávajte pozor na počet komentárov a sociálnych podnetov. Niektoré stránky zobrazujú počet zobrazení článku alebo počet používateľov, ktorí ho práve číta.

Mnohé stránky navyše oznamujú najobľúbenejšie materiály. Túto funkciu použite na rýchle vyhľadanie najviac zobrazených alebo komentovaných publikácií.

Populárne články sú rýchlo nájdené.

Ak máte záujem o publikácie, ktoré sú populárne v burzhuneta, použite službu Buzzsumo nájsť. Po registrácii zadajte do vyhľadávacieho poľa slovo alebo frázu relevantnú pre vašu aktivitu. Služba vám ukáže tematické materiály, ktoré získali maximálnu odozvu od čitateľov.

Ako vyhľadávať autorov populárnych publikácií

Najznámejšie publikácie označujú autorov článkov. Zvyčajne to stačí na vyhľadanie kontaktných údajov alebo sociálnych profilov osoby, o ktorú máte záujem. Ak je príspevok prepojený s účtom autora v službe Google+, môžete ho pridať do svojich kruhov a napísať e-mail. Služba Gmail vám to umožňuje bez e-mailovej adresy.

Ak hľadáte vplyvných autorov anglického jazyka, využite Buzzsumo. Táto služba vám umožní nájsť autorov najpopulárnejších publikácií bez prehliadania desiatok stránok. Ak to chcete urobiť, musíte do vyhľadávacieho poľa zadať dotaz, čakať na výsledok a exportovať údaje do tabuľky.

V stĺpcoch tabuľky article_amplifiers a table_amplier_images nájdete mená alebo pseudonymy autorov niektorých publikácií, ako aj odkazy na ich používateľské nástroje. Predstavte si, že váš článok priťahoval článok s množstvom zdieľania. V stĺpci article_amplifiers vidíte alias autora (napríklad heidicohen) a v stĺpci article_amplier_images odkaz na jeho používateľskú stránku. Ak vyhľadávanie podľa pseudonymu nedáva výsledok, skúste nájsť autora podľa fotografie. Ak to chcete urobiť, prilepte odkaz do používateľského rozhrania do prehliadača a uistite sa, že autor použil svoju skutočnú fotografiu.

Teraz skopírujte adresu URL fotografie a pomocou obrázkov Google vyhľadajte obrázky.

Ďalším spôsobom, ako hľadať vplyvných autorov s Buzzsumo je menu Influencer Search. Pomocou tejto možnosti získate odkazy na profily vplyvných autorov na Twitteri. Služba demonštruje informácie o PageRank stránky autora, ktorá bude zaujímavá pre vyhľadávačov, ktorí hľadajú "tukové" odkazy.

Ako využiť schopnosti renomovaných autorov

Keď obchodníci oslovili autoritatívneho autora Matta Cuttsa s návrhom na spoluprácu, zástupca spoločnosti Google ich nazval spammermi. Neopakujte chyby neúspešných partnerov pán Cutts. Získanie odkazov by nemalo byť ústrednou témou spolupráce.

Nasledujúce nápady vám pomôžu získať výhody spolupráce s renomovanými tvorcami obsahu, čím sa vyhnete podozreniu zo zrejmej túžby nakupovať odkazy:

 • Pozvite autorov, aby vytvorili sériu materiálov pre vaše webové stránky alebo blog. Bloggeri, novinári a textári radi odkazujú na svoj vlastný obsah. Partneri budú rýchlo odkazovať na svoje publikácie pre iné stránky na články publikované na vašej stránke.
 • Pozvite autorov, aby vás informovali o situácii v odvetví. Keď hovoríte ako expert, môžete sa spoľahnúť na zverejnenie odkazov na vaše stránky.
 • Dajte partnerom váš produkt výmenou za recenziu. Ak ste vybrali autorov, ktorí pokrývajú situáciu vo vašom odvetví, môžete sa spoľahnúť na prepojenia z tematických autoritatívnych zdrojov.
 • Motivujte autorov bonusmi za dosiahnutie určitého množstva spoločenského zdieľania obsahu uverejneného na vašej webovej stránke alebo na stránkach autorov. To priamo zvyšuje dosah publika a nepriamo ovplyvňuje počet prirodzených väzieb.
  • Obchodníci by mali spolupracovať s autormi a mali by využiť svoju autoritu na zvýšenie viditeľnosti svojho podnikania a na vybudovanie dôvery v značku od divákov. Externé odkazy sa týkajú faktorov, ktoré potvrdzujú pozitívny postoj zákazníkov voči spoločnosti. Preto pri hodnotení efektívnosti spolupráce s autormi zvážte ich kvantitu a kvalitu, uveďte možnosť publikovania odkazov pri diskusii o podmienkach spolupráce, povzbudzujte partnerov k prirodzeným väzbám. Ale nenechajte sa priamo: nedávajú autorom, publikum a vyhľadávače dôvod na podozrenie, že sa snažíte kúpiť odkazy. To je možné, ak sa domnievate, že prepojenie budov je len jedným z prvkov integrovaného internetového marketingu.

   Loading...

Zanechajte Svoj Komentár