[Novinky] Yandex.DZen mení prístup k hodnoteniu obsahu: pomôže to autorom?

V druhej polovici júna predstavila služba niekoľko dôležitých aktualizácií.

Komentáre, Na čo mnohí dzenovodi čakali. Komentovať možno iba články vytvorené v Zenovom editore. Pre príbehy a články importované z iných stránok prostredníctvom RSS kanálu nie je táto možnosť dostupná.

Zdalo by sa, dobre, všetko, teraz "Zen" bude ohromený s komentármi. A nie. Nová funkcia je k dispozícii len vybraným autorom.

Komentáre sa nezobrazili vo všetkých kanáloch.

Krátky formát, Teraz v "Zen" príspevky citované z 200 znakov. Aký užitočný môže byť takýto formát? Veľa vecí: zdieľajte obrázok, odkaz alebo zaujímavý nápad. Ako to bude vyzerať v praxi ešte nie je jasné. Krátky formát je v súčasnosti dostupný len pre prvých autorov "Zen", zvyšok, ako v prípade pripomienok, bude musieť počkať. Na takýchto postoch nemôžete zarábať peniaze (nemôžete k nim pripojiť speňaženie), sú určené na propagáciu kanálov.

Prešiel som rôznymi kanálmi - nenašli som krátke príspevky. Ak už máte tento zázrak, ukážte v komentároch. Myslím, že to bude niečo ako demotivátori.

Bonusové dojmy pre karmu, V polovici mája Yandex.Dzen predstavil novú metriku, karmu autora. Stručne povedané, ide o druh indexu kvality kanálov. Algoritmy "Zen" odhadujú frekvenciu publikácií, počet čítaní a ďalšie faktory, ktoré sú tu podrobne opísané.

Donedávna bola táto metrika veľmi vágna. Teraz bude všetko iné. Od konca júna sa karma na Zen premieňa na bonusové dojmy. Raz týždenne systém aktualizuje indikátory kanála a pridáva karma body. Po dosiahnutí určitej postavy karmy autor odkapáva bonusové dojmy. Ich počet závisí od úrovne kanálu. Takže pre 70 bodov karmy dostane nováčik 2000 odtlačkov a majster až 25 000.

Bonus ukazuje prácu na princípe čerpacích schopností v počítačových hrách. Majiteľ kanála vyberá články, pre ktoré "Zen" bude "naliať" ďalšie pokrytie, propagačné čas, geografia a ďalšie parametre. Prečítajte si viac - pomocou "Zen".

Rovnako ako predchádzajúce, táto funkcia funguje v testovacom režime, preto nebudeme schopní vyhodnotiť jej účinnosť.

Prioritou je kvalita

A hladko sme sa dostali k hlavnej (pre tvorcov obsahu, samozrejme) novinky. Yandex.DZen vyhlásil prioritný program pre vydavateľov a autorov vysoko kvalitného obsahu. Jednoducho povedané, pokrytie vhodných materiálov sa zvýši, prepisovanie clickbate a streaming sa zníži. Začiatok programu je naplánovaný na september 2018.

Chcem kričať: konečne! Tvorcovia tejto služby, aj keď tajne, uznali, že kvalita obsahu na Zen nie je ani zďaleka ideálna. Teraz páska pripomína showcase novinový stánok, kde lesklé časopisy a almanachy koexistovať s novinami, ako je "čierna mačka" a "ženské príbehy". Nie je tu veľa funkcií použiteľnosti:

  • vyhľadávanie kľúčových slov alebo značiek
  • zverejnenia za určité obdobie
  • štatistika rád a nepáči

... a oveľa viac.

Všetko v rade: politika, vysoký život, mystika

Áno, všetci vieme, že ide o experimentálne miesto. Ale teraz je zrejmé, že tvorcovia platformy sa pokúsili objať obrovské a ukázalo sa, že to nie je veľmi dobré. Od otvorenia platformy pre všetky tisíce autorov sa tam ponáhľali - bloggerov, copywriterov a len graphomaniac. Čo sa týka speňaženia, vyrovnávali jednu veľkosť pre všetkých, pričom si vybrali počet čítaní ako mieru úspešnosti kanála. Je to vysoký bod kliknutia a odpadu. Kvalitné materiály sa práve utopili v prúde informácií o odpadoch.

Hodina grafoman-erotoman

Peniaze dážď sa nerozlial

Vzhľadom na rastúci počet kanálov klesajú príjmy ich autorov. Teraz, pokiaľ ide o spojenie, nie sú uvedené ani špecifické čísla. Kanál autor Zen How To hovorí o 25-30 za tisíc zobrazení. Spýtal som sa ďalšie zenovodov - nikto sa nemôže pochváliť strmými zárobkami.

Sci-fi spisovateľ Jurij Ulengov pokračoval speňažiť svoj kanál "Fantastic Fiction" za 2 dni. Na 3 týždne on zarobil trochu viac ako 7 tisíc rubľov na kanáli. Toto číslo nie je zlé, ale sám spisovateľ nepovažuje Zen za spoľahlivý zdroj príjmu:

„Vediem kanál, nie za peniaze, ale za dušu. Ak na ňom strávite celý pracovný deň a nevediete ani jeden kanál, ale niekoľko, môže to byť ziskové. Určite by som to nebol, ale Zen určite stojí za to venovať pozornosť ako spôsob, ako zvýšiť dosah vášho publika. “.

Tak čo máme. Zen je cenovo dostupný a efektívny nástroj. povýšenie, a nie alternatívou k výmene obsahu a iným stránkam, kde môžete svoju kreativitu predať. Keď to pochopia všetci zenovodi, tok troskových materiálov sa vyschne sám, bez akýchkoľvek sankcií. Medzitým Yandex dýcha v chrbte svojho hlavného konkurenta. Spoločnosť Google oznámila rebranding svojich reklamných produktov a vytvorenie služby podobnej službe Yandex.DZen:

„Reklamy Google pomôžu obchodníkom komunikovať s miliardami ľudí, ktorí používajú vyhľadávanie, službu YouTube, Mapy Google a ďalšie naše služby“ - Povedal na oficiálnom blogu spoločnosti Google.

Chlapci z Mountain View pracujú veľmi rýchlo: spustenie platformy Google Ads je naplánované na júl. Yandex rozhodne stojí za to s modernizáciou "Zen".

UPD. V čase, keď tento materiál bol prepustený, ďalšie novinky prišiel z polí. Zen sa vyvinul zo služby na nezávislú obchodnú líniu Yandex. To znamená, že do neho budú investovať oveľa viac finančných a intelektuálnych prostriedkov. Tvorcovia platformy oznámili hroziace zavedenie nových príjmov, najmä natívnej reklamy.

„Vytvárame ekosystém, ktorý umožní autorom zarobiť peniaze a inzerenti môžu ľahko nájsť autorov, ktorí môžu na platforme objednať propagáciu kvality“ - napíšte na oficiálny služobný kanál.

Znie to lákavo. Dúfajme, že budú úspešní.

Užitočné pre službu:

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár