Je čas premenovať oddelenie SEO na oddelenie marketingu obsahu?

Začiatkom októbra 2012 Econsultancy zverejnila výsledky štúdie, ktorá skúmala využitie marketingu obsahu organizáciami, ktoré propagujú svoje podnikanie na internete a poskytujú služby v oblasti elektronického obchodu. Na základe tejto správy je záver celkom zrejmý: SEO oddelenia veľkých spoločností sú už čas premenovať oddelenia marketingu obsahu, Podpora podnikania na internete už nemôže byť považovaná za čisto technickú úlohu.

Mnohí odborníci (a to ako v úvodzovkách a bez) na optimalizáciu pre vyhľadávače budú akceptovať toto vyhlásenie s nepriateľstvom. Avšak aj oni sú si dobre vedomí dopadu obsahu marketingu na e-commerce dnes. Oni tiež vedia, že SEO vo svojej súčasnej podobe je horšia účinnosť na komplexné stratégie marketingu obsahu. Prečo sú ticho? Odpoveď je zrejmá.

Prechod na obsah marketingu nie je možné pre väčšinu hlavných hráčov na trhu SEO. Celý obchod seo-spoločností bol pôvodne postavený na kúpe referenčnej hmotnosti. Pozrite, každý z hráčov má svoje vlastné referenčné agregátory. Nákup odkazov prestal hrať významnú úlohu na konci nulových rokov. Presnejšie: stále hrá úlohu, ale algoritmy vyhľadávačov pre zohľadnenie referenčnej hmotnosti sa stali zložitejšie, vyhľadávače sa naučili s vysokým stupňom presnosti určiť nákupné odkazy z prírodných. Obchod postavený na nákupe odkazov, nie je možné cez noc prestavať na obsahové koľajnice. Hoci význam meniacich sa stratégií je chápaný každým.

Výsledky štúdie Econsultancy, počas ktorej sa zisťovalo viac ako 1 300 obchodníkov a vedúcich internetových spoločností, to potvrdzujú:

  • 90% respondentov uviedlo, že hodnota marketingu obsahu sa v nasledujúcich 12 mesiacoch výrazne zvýši.
  • 44% respondentov uviedlo, že stratégie marketingu obsahu sú účinnejší nástroj predaja ako tradičná reklama.
  • 55% vlastníkov spoločností propagujúcich svoju vlastnú značku na internete sa v roku 2013 spolieha na obsahový marketing ako na hlavný nástroj propagácie.

Vzhľadom k týmto výsledkom, je možné teraz prepustiť SEO špecialistov a objednať znamenie, ktoré hovorí, "Content Marketing oddelenia"? Predtým, ako začneme meniť platne, ešte zvážme nasledujúce skutočnosti.

Obsah marketing a SEO nie sú zameniteľné ...

Obsah marketing a optimalizácia pre vyhľadávače sú súvisiace, ale rôzne činnosti. Samozrejme, že obsah marketingu profesionáli musia mať SEO vedomosti a zručnosti. Napríklad, interné optimalizačné schopnosti budú pre nich veľmi užitočné, čo umožní zjednodušiť prácu Yandex a Google pavúkov na propagovaných stránkach. Ale práca marketingu obsahu nekončí.

A pre úspešnú implementáciu stratégií marketingu obsahu musia mať odborníci špeciálne znalosti a zručnosti, ktoré, povedzme úprimne, sa vo väčšine optimalizátorov nenachádzajú. Tvorba myšlienok, štúdium informačných potrieb publika, štúdium aktuálnych otázok diskutovaných v blogosfére - táto výskumná činnosť nemôže byť pripísaná silným stránkam odborníkov v oblasti SEO. Okrem toho nebudete požadovať od optimalizátora schopnosť písať dobré texty.

... ale vzájomne prepojené

Opäť platí, že obsah marketing nie je náhradou za SEO alebo módnu formu optimalizácia pre vyhľadávače. Marketing s pomocou obsahu dopĺňa a výrazne rozširuje možnosti SEO v internetovom priestore, pozdĺž ktorého chodia pandy a tučniaky. Okrem toho, táto metóda na podporu podnikania na internete ľahko zvláda úlohy, ktoré sú a priori nedostupné pre optimalizáciu pre vyhľadávače. Ide napríklad o zapojenie sociálneho publika do interakcie so značkami, ako aj o PR.

Content marketing je samostatná disciplína.

Dobrý obsah má rôzny vplyv na podporovaný projekt. To priťahuje pozornosť bežných užívateľov a veľkých online a offline publikácií, vytvára efekt pozitívneho šumu pozadia v sociálnych sieťach a tiež prispieva k rastu pozície stránky vo výsledkoch vyhľadávania.

Okrem toho, aktuálne informácie poskytované divákom v mene značky umožňujú spoločnostiam vysielať svoje myšlienky prostredníctvom takmer všetkých mediálnych kanálov, ktoré používajú cieľové skupiny. To je pravdepodobne dôvod, prečo 64% respondentov, ktorí sa zúčastnili na štúdii Econsultancy, nazýva obsahový marketing samostatnou disciplínou a novým typom činnosti v oblasti elektronického obchodu.

To núti spoločnosti a značky, aby propagovali svoj online obchod, aby premýšľali o ďalších zdrojoch. Budú potrebovať firmy, aby úspešne konkurovali tvárou v tvár rastúcemu významu vysoko kvalitného obsahu.

Medzi zdroje, ktoré zvyšujú konkurencieschopnosť spoločností na internete patria:

  • Schopnosť vytvárať vysoko kvalitnú grafiku a infografiku.
  • Schopnosť vytvárať video obsah.
  • Zručnosti na vytváranie informačných a propagačných textových materiálov (copywriting).

Tieto zdroje zvyšujú efektivitu SEO stratégií, ako aj rozširujú obchodné príležitosti v online aj offline priestore.

SEO SEO už nefunguje

Dnes musia byť značky schopné porozumieť publiku a vytvárať nápady a obsah, ktorý vyhovuje ich potrebám. Samozrejme, niektoré obchodné projekty stále dopĺňajú stránky bezvýznamnými textami, plnené kľúčovými frázami a tiež nakupujú odkazy, tweety a rád. Používatelia však už dlho chcú vidieť užitočné a zaujímavé informácie o firemných webových stránkach, ktoré môžu byť pridané do záložiek prehliadača a odoslané priateľom na sociálnych sieťach. Preto je to obsah marketing, ktorý sa stal účinným nástrojom pre podporu podnikania, zatiaľ čo SEO je už známkou zlého vkusu a neaktívny spôsob, ako podporovať projekty. Čo máme na mysli pod pojmom "SEO seo"?

Zrejmé seo-texty vo svojich najhorších prejavoch sú hlavnými znakmi SEO seo. Toto sú znaky ako:

  • prítomnosť kľúčov vo veľkom počte na stránke (často s presnými údajmi, ktoré v živote neexistujú - "byty v Moskve");
  • veľa "vody" (transfúzia z prázdneho do prázdneho, rast objemu textu len s cieľom zadať ďalšie kľúče tam), jednoduché "uchopenie" textu - schopnosť ľahko zmenšiť text bez veľkého úsilia a straty významu
  • neštruktúrovaný text, nedostatok sémantických blokov a v dôsledku toho nedostatok nadpisov a titulkov;
  • hlavičky vo forme propagovaných kľúčov atď.

Ďalším znakom SEO je rast referenčného prostredia za každú cenu, bez ohľadu na to, čo. Hlavnou vecou je objem referenčnej hmoty a nie jej kvalita. To je dôvod, prečo seoshnoe seo je nemožné bez práce s referenčnými výmenníkmi a agregátormi. V dôsledku toho: to vedie buď k pesimizácii, alebo si sadnete na „referenčnú ihlu“, keď už nie je možné opustiť referenčný rozpočet, ale dosahuje také rozmery, že samotný pokrok už nie je opodstatnený.

Aké znamenie visí na dverách

Z toho vyplýva, že SEO oddelenie je stále čas premenovať oddelenie marketingu obsahu? Nie, pretože experti na optimalizáciu pre vyhľadávače sa nezmenia na expertov marketingu obsahu hneď po výmene označenia dverí.

Z toho vyplýva, že včera bolo potrebné vytvoriť divíziu marketingu obsahu, ktorá zahŕňa SEO oddelenie. Alebo kontaktujte agentúru, ktorá poskytuje komplexné služby na podporu podnikania. Koniec koncov, len komplex udalostí, vrátane tvorby obsahu, optimalizácia pre vyhľadávače, PR, propagácia v sociálnych sieťach, zvýšenie konverzie a ďalšie akcie, prináša úspech dnes.

Neexistujú žiadne iné možnosti.

Pozrite si video: Kto je mister Putin? slovenské titulky "cc" (Január 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár