Nepoužívajte google príznaky, alebo to, čo internetoví obchodníci potrebujú vedieť o cyber chondria

Myslíte si, že hrdinovia slávnej série Lobanov a Romanenko sú najhorší lekári na svete? Pre špecializovaných pacientov sú dve nebezpečnejšie. Ich meno je Dr. "Yandex" a Dr. Google. Ich chyby stoja ľudí doslova a obrazne.

V tomto článku sa dozviete, čo cyber chondria je a prečo odpovede na otázky týkajúce sa zdravia nemožno nájsť na internete. Dozviete sa, prečo internet marketingu potrebujú informácie o tejto emocionálne poruchy.

Čo robí normálny človek, ak bolí jeho žalúdok

Keď sa ľudia s bolesťami brucha obrátili na lekára. Samozrejme, nešli k lekárovi. Po prvé, muž pil aktívne uhlie a snažil sa hladovať. Ak bolesť nezmizla, zavolali lekárov.

Teraz pokročilí a vzdelaní ľudia kladú otázky o chorom žalúdku na internete.

Po prvé, osoba nájde odpoveď na otázku. Táto zhoršená gastritída spôsobená mastnými a mierne spálenými zemiakmi, ktoré sa včera zjedli. O niekoľko hodín neskôr si uvedomí, že študuje príznaky Crohnovej choroby, ulceróznej kolitídy, akútnej pankreatitídy, perforovaného žalúdočného vredu a samozrejme rakoviny v anglicky hovoriacich odborných zdravotníckych zdrojoch. Kupodivu, internet surfer objaví jasné známky, ak nie všetky, potom aspoň niekoľko vážnych a nevyliečiteľných chorôb.

Známa situácia? Toto je spôsob, akým začína cyber chondria.

Čo je cyber chondria

Cyberhondria je emocionálna porucha, ktorá sa prejavuje obsedantným hľadaním lekárskych informácií o skutočných alebo imaginárnych symptómoch na internete. Termín vznikol spojením predpony "cyber" so slovom "hypochondria". Prvý sa používa na označenie javov spojených s internetom. Druhý sa vzťahuje na emocionálnu poruchu, ktorá vyjadruje strach osoby z choroby z nevyliečiteľnej choroby a obsedantný záujem o svoje zdravie.

Je cyber chondria choroba? V Medzinárodnej klasifikácii chorôb (ICD-10) neexistuje žiadne takéto ochorenie. Vyjadrené cyber chondria môže byť považované za variant priebehu hypochondrickej poruchy, ktorá má kód F45.2 podľa ICD. Tento stav môže byť tiež jedným zo symptómov depresie alebo generalizovanej úzkostnej poruchy.

Nenechajte sa ponáhľať robiť diagnózy pre seba alebo pre iných. To môže urobiť iba lekár. Nasledujúce značky však pomôžu podozriť, že niečo nie je v poriadku, a zamyslieť sa nad kontaktovaním odborníkov:

 • Bojíš sa o zdravie. Úzkosť pretrváva neustále a na dlhú dobu. Je dotieravá, takže sa nemôžete rozptyľovať, sústrediť sa na prácu alebo na váš obľúbený film. Niekedy sa úzkosť zvyšuje tak, že sa zmení na paniku.
 • Veľa času trávite výskumom lekárskych informácií na internete. Zdroje ako "Wikipedia" vás už neuspokojujú. Preto okamžite vyhľadávate údaje o špecializovaných lekárskych lokalitách, ako je American Cancer Society alebo WebMD.
 • V zozname chorôb, ktoré spôsobujú symptómy, si vyberiete najzávažnejšie a najvzácnejšie ochorenia. Kiberkhondrik vysvetľuje bolesť hlavy mozgovým nádorom a reziduálny kašeľ po SARS s rakovinou pľúc.
 • Poznáte choroby, ktorých existencia ľudia okolo vás bez lekárskeho vzdelania nemajú podozrenie. Okrem toho poznáte príznaky roztrúsenej sklerózy, Creutzfeldt-Jakobovej choroby, echinokokózy.
 • Na lekárskych stránkach, príležitostne prejdete online diagnostikou.
 • Neveríte lekárom na plný úväzok. Pred niekoľkými mesiacmi ste navštívili troch rôznych neurológov, ale nikto z nich nenašiel známky roztrúsenej sklerózy. Teraz nevidíte zmysel odkazovať na týchto nevedomých ľudí, pretože nevidia žiadne zjavné príznaky.

Nebojte sa, ak narazíte na webový článok o rakovine hrdla a pociťujete bolesť pri prehĺtaní a chrapot. Prakticky všetci študenti medicíny prechádzajú týmto, to je opísané Jerome K. Jerome. Ak po hodine zabudnete na čítaný článok a už nebudete pískat, nemáte cyberhondria. Ale ak sa obávate, čítate lekárske stránky a niekoľkokrát denne sa pozeráte do orofarynxu pomocou zrkadla, to je zlé.

Čo je nebezpečné cyber chondria

Neurotické poruchy - nie mužský vynález, nie rozmar, nie prejav slabosti alebo spôsob, ako pritiahnuť pozornosť. Toto sú skutočné choroby, ktoré vedú k vážnym následkom. Fakty? Podľa britských vedcov psycho-emocionálne poruchy, vrátane úzkosti a depresie, zvyšujú pravdepodobnosť úmrtia na rakovinu o 32%. Vysvetlenie je triviálne: emocionálne poruchy porušujú imunitný systém, ktorý určuje schopnosť tela bojovať proti degenerácii buniek.

Rakovina sa však nevyvinula bezprostredne po objavení sa cyber-chondria. Ale emocionálne poruchy rýchlo vedú k iným nebezpečným následkom.

Psychosociálna disadaptácia

Neurotické poruchy vo všeobecnosti a najmä cyber chondria znižujú kvalitu ľudského života. Kvôli neustálej úzkosti, prioritám a zmenám správania. Jednoduchý príklad: namiesto prechádzky v parku, sledovania obľúbeného filmu alebo zdravého miešania času v Odnoklassniki, osoba študuje lekárske archívy alebo registre na fóre AntiVSD.

Každý rok je generalizovaná úzkostná porucha diagnostikovaná u 6,8 milióna Američanov. To je asi 2% populácie USA. V iných krajinách je rozsah problému približne rovnaký.

Emocionálne poruchy zasahujú do práce, zhoršujú vzťahy s priateľmi a príbuznými, zbavujú človeka radosti a schopnosti užívať si. Život sa zmenšuje na veľkosť malého okna, cez ktoré človek vidí iba imaginárne choroby a zdravotné miesta.

Myslíte si, že je to prehnané? Áno, hovoríme o závažných formách emocionálnych porúch. Cesta od obsedantnej absorpcie informácií o chorobách ku klinickej depresii alebo generalizovanej úzkostnej poruche je však veľmi krátka.

Fyzické zdravotné riziko

Áno, výrazné emocionálne poruchy ovplyvňujú stav tela. Ale teraz to nie je ani o tom. Surfovanie na internete namiesto toho, aby šiel k lekárovi, môže viesť k nesprávnemu hodnoteniu skutočných symptómov.

Jednoduchá situácia: na internete môže cyberchild nájsť nesprávne vysvetlenie bolesti brucha. Namiesto toho, aby sa obrátil k špecialistom a včasnej apendektómii, „vylieči“ imaginárnu otravu alebo „zomrie“ z vynájdenej rakoviny. Dôsledky môžu byť závažné.

Riziko peňaženky

Pre fyzicky zdravých ľudí s miernymi cyber chondriami je to najzávažnejšie riziko. Podľa Briana Fallona, ​​profesora na Katedre psychiatrie na Kolumbijskej univerzite, zbytočné vyšetrenie a liečba neexistujúcich ochorení v hypochondroch má hodnotu miliárd dolárov ročne. Časť nákladov vzniknutých poisťovniam a štátu. Ale v domácich podmienkach, nespokojní ľudia sami berú hlavnú finančnú záťaž.

Situáciu ešte zhoršuje poľutovaniahodný stav zdravotníckeho priemyslu, nedostatočná štátna kontrola nad oblasťou platených zdravotníckych služieb a nedostatočná informovanosť spotrebiteľov. Nebolo by prehnané povedať, že v Rusku a iných post-sovietskych krajinách ľudia žijú v podmienkach lekárskej dezinformácie. Dôsledkom toho je, že pôsobivý cyberhondrick riskuje, že bude pod zlým vplyvom:

 • Homeopatov. Títo chlapci vedia, ako zarobiť peniaze z vody. Mimochodom, americké orgány zaväzujú výrobcov, aby preukázali účinnosť homeopatických liečiv alebo napísali na obale o nedostatočne preukázanej účinnosti.
 • Predajcovia fuflomitsinov. Takže odborníci nazývajú drogy, ktoré nemajú preukázanú účinnosť. Predajcovia potravinárskych prídavných látok by mohli byť pridaní do tejto kategórie. Ale je to zbytočné, pretože dospelý by mal pochopiť, že doplnky nie sú spojené s liečbou chorôb a liekov.
 • Antiprivivochnikov. Z týchto dôvodov môže byť vážne ohrozené zdravie vašich detí. O vypuknutí osýpok v Jekaterinburgu počuli? Hrozba pre peňaženku je tiež prítomná, ale v pozadí.
 • Zástancovia netradičných metód diagnózy, liečby a liečebných postupov. Niektoré neobvyklé postupy sú nebezpečné len pre peňaženku. Iní, ako je čistenie pečene, môžu dať osobu na operačný stôl, ak okolnosti zlyhajú.
 • Normálni lekári na komerčných klinikách, ktorí zarábajú na pacientovom strachu. Nanešťastie k tomu dochádza.

Cyberhondria vedie k psychosociálnemu maladjustmentu, ohrozuje fyzické zdravie a peňaženku osoby. Ako sa s tým vysporiadať?

Ako Cyberhondrika prežiť a nie zblázniť

Odporúčanie úplne vypnúť internet na niekoľko mesiacov sa nehodí, že? Potom sa bude musieť cyberhondrik dohodnúť na svedomí. Internet je možné ponechať na jednom stave. Budete za žiadnych okolností Google príznaky. Je to veľmi dôležité pre zdravie.

Profesor Fallon zo Spojených štátov tvrdí, že hľadanie odpovedí na lekárske otázky zhoršuje hypochondriu. Naši odborníci s ním súhlasia. Onkológ Dmitrij Beynusov hovorí, že čítanie lekárskych stránok môže viesť k neuróze.

Čo mám robiť, ak bolí môj žalúdok, moje ucho je svrbivé alebo moje oči voda? Je to veľmi jednoduché: ak sa naozaj niečoho obávate, poraďte sa s lekárom. Najlepšie je začať s okresným terapeutom alebo rodinným lekárom. V prípade potreby vás nasmeruje na špecialistu.

Čo robiť, ak lekári vylúčili desivé utrpenie, ale úzkosť je tam stále? Najlepšie je okamžite kontaktovať psychiatra alebo psychoterapeuta. Nebojte sa, nebudete nútení dať na kliniku, nebudú zaregistrovaní, nebudú odoberať vodičský preukaz, nebudú vyrábať zeleninu pomocou tabliet. V každom prípade je lepšie ísť k lekárovi niekoľkokrát a riadiť sa jeho odporúčaniami, než neustále čítať o rakovine žalúdka.

Je pravda, že na boj proti cyberhondria musíte úplne opustiť hľadanie lekárskych informácií na internete? Nie. Môžete sa opýtať Dr. Google, kde je okresná klinika a kedy Váš lekár užíva. Všetky ostatné otázky pre nepokojných ľudí sa môžu obrátiť na lekára len osobne.

Prečo článok o emocionálne frustrácie v blogu o internetovom marketingu

Na túto otázku je možné odpovedať banálnym odôvodnením. Chcel by som sa dovoliť navrhnúť, že internetoví obchodníci, vlastníci stránok, účtovníci, majitelia internetových obchodov, prekladatelia, programátori a iní počítačoví bubeníci budú s väčšou pravdepodobnosťou trpieť emocionálnymi poruchami ako robotníci alebo baníci. Internet v kancelárii profesionálov je vždy po ruke. Takže vždy je čas na google neurózy.

Ale existuje viac zaujímavý dôvod pre internet marketingu myslieť na cyberhondria. Kolegovia, a po tom, čo sa na internete objavujú informácie o nekvalitnej zdravotnej starostlivosti, nie z oblohy. Niekto píše o hrozných parazitoch a magických tabletkách. Niekto pomáha podporovať doplnky stravy pod zámienkou drog. Niekto inzeruje diagnostické služby štandardným spôsobom pre obchodníkov, aby „najprv vystrašili a potom ponúkli riešenie“. To môže zavádzať a vystrašiť spotrebiteľov zdravotníckych služieb.

Je však vhodné presunúť zodpovednosť na obchodníkov, ak lekári sami radi liečia neexistujúce ochorenia a predpisujú fuflomycíny, učia homeopatiu na lekárskych univerzitách a výrobcovia liekov povzbudzujú lekárov k predaju?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár