Natívne reklamy YouTube, ktoré porušujú vzor

Služba YouTube má množstvo zrejmých reklám. Ako všade inde. Stáva sa však, že reklama sa nečakane objaví: so záujmom sa pozeráte, budete sa jej držať a len do konca si uvedomujete, že sa tu niečo inzeruje. Alebo nerozumiete.

Vybrali sme 8 klipov s najočakávanejšou a naj natívnejšou reklamou v službe YouTube. Odložme sociálnu sieť, prácu, domáce záležitosti a uvidíme skvelý obsah z blogov YouTube a reklamných agentúr. Niektoré videá môžu byť akordeóny, ale, bohužiaľ, majstrovské diela sa zriedka objavujú :-)

Semyon Slepakov - "Kotozavisimost"

Životný text piesne + vtipné video série + korporátna identita Seeds = cool vírusové video, ktoré chcete preložiť, ukázať svojim priateľom a recenziu.

Kitty, mačička, kote, kotan, mama, som kotoman (nepozerám sa na angažovanosť, je to perezaliv, z nejakého dôvodu nie je originál na YouTube teraz)

Sasha Spielberg - "Bath of Chips"

Sasha nehovorí o Layovi, neposkytuje odkazy na webovú stránku značky, nehovorí o chuti alebo výhodách produktu. Ale celá vaňa je naplnená čipmi tohto konkrétneho výrobcu z nejakého dôvodu. A niekoľkokrát close-up shot balenie.

Sasha Spielberg si kúpi čipy

Sólo a Kuzmich - "Despacito"

Prvý trhák z parodie duet z Perm. Spievajte do rytmu populárnej piesne, smejte sa s Boniho a Kuzmichovými podpisovými obrázkami, tešte sa na to, čo bude prenasledovať a čo čaká na muža v jeho spodných nohaviciach. A nakoniec zistíte, že ide o skvelú reklamnú integráciu blogov YouTube so značkou "Time Deluxe".

De-s-kúpele-and-sito!

Syneduk - "Zakázaná pieseň o" Game of Thrones "

Suenduk má mnoho majstrovských diel, ale v očakávaní vydania poslednej sezóny "Game of Thrones" je vhodné spomenúť toto video.

Chic paródia na soundtrack, popisujúce kľúčové momenty (eunuchi, trpaslíci, bastardi, draci, dievčatá) a robiť si srandu z bookmakerov z pirátskych stránok. Nie je okamžite možné odhadnúť, že ide o reklamu na "megafón TV" s balíkom "Amadeiateka".

Upozornenie: video 18+ a veľmi lepkavá pieseň :-)

"Milujem túto sériu, pretože v nej je Jon Snow - roztomilý malý chlapec, milovaná kucheryashka" :-)

"Budeme sledovať hru o tróny a naučiť sa marketingu: Jon Snow, Arya a Tyrion nebudú radiť zlým"

"МЁD" - "Slepota Smartphone"

"Make" (MakeYoDay) robia zábavné krátke náčrty a, samozrejme, dokážu natívne a zaujímavo vložiť do nich reklamu. Cool formát, roztomilý pes v ráme a hrdina, v ktorom každý pozná sám seba - divák nemá šancu vynechať integráciu z MTS.

Niektorí ľudia závislí na chytrom telefóne naozaj nezasahujú do vodiaceho psa :-)

Rádio Tapok - "Primo Victoria" (kryt Sabaton)

Video blogger a rockový hudobník Radio Tapok nielen spieva a hrá na gitaru, ale tiež robí nečakanú reklamu.

Dostanete obvinenie z sily z metalu, sledujete čiernobiele zábery z pristátia spojencov v Normandii, obdivujete zručnosť hrania hudobných nástrojov a náhle - "World of Tanks". Hoci verní fanúšikovia on-line akcie by mohli byť podozrivé, pretože tam je tank s rovnakým názvom.

V júni vyhorel, pre západnú Európu prišiel deň „D“ na štyridsiatom štvrtom mieste

"Wild Digital" - "Quinn (1 epizóda webového seriálu o hľadaní seba samého)"

V čase, keď toto video vyšlo, manželke Kravchenkovi, zakladateľom divízie Wild Digital, sa podarilo nájsť investora a prvých partnerov. Ukázalo sa, že integrácia do série Queen 1 je natívna: skutočnosť, že video bolo sponzorované spoločnosťou ZTE, je zrejmá len v kreditoch.

"... to všetko znamená len jednu vec - choď ďalej!"

Telefón, ktorý bliká v rámoch, správne zadaný do grafu. Komplimenty v jeho smere nespôsobujú odmietnutie. Najlepšie zo všetkého je, že to dokazujú komentáre pod videom: "mentálne a natívne dobré", "veľká reklama zte", "dobrá telefónna reklama", "rád, že značky začínajú robiť takúto reklamu, dobre odvedenú".

"Fixiki" - "Pyramída"

Najnovší príklad skrytej reklamy na YouTube, od detských tém. Chlapec na začiatku videa zoberie tortu "Anthill", potom opäť na konci - potom, čo vyhral set v súťaži. Na poslednú chvíľu sa pole zobrazuje už zblízka, takže značka Mirel je viditeľná. Jedna z opráv stále ľutuje, že nemôže vyskúšať tortu, pretože nič nejedie :-)

Prvý reklamný projekt (s MediaMarkt a Varta) spustil tím animovaných seriálov v roku 2014. Odvtedy sa v kariére pravidelne objavuje umiestňovanie produktov. Kommersant tak našiel reklamu v najmenej 11 epizódach publikovaných v roku 2018. Niektoré videá však získavajú milióny názorov a diváci sú lojálni k takýmto domorodcom.

A kto sú opravy - veľké tajomstvo!

To je všetko, kúsok po kúsku.

Píšte do komentárov, máte radi takúto reklamu, alebo si myslíte, že všetko by malo byť čestné, otvorené a priame? A budem rád, ak mi poviete niekoľko ďalších príkladov reklamných integrácií tohto typu. Pridajte ich pri aktualizácii kolekcie.

„Prečo služba YouTube vypína komentáre pod videom pre deti a ako hrozí, že je ohrozená“

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár