Mužský a ženský internet: kto a ako sa správa online

Podľa Internet Live Stats mala do roku 2017 viac ako 46% svetovej populácie prístup na internet. Každú sekundu, títo muži a ženy idú cez 41.611 gigabajtov prevádzky cez World Wide Web, dostanú 2.560.364 e-mailov a urobia 58.530 požiadaviek pre Google. Čo robia títo muži a ženy na webe a správajú sa rovnakým spôsobom? Vôbec nie. Opatrne, na veľa čísel a grafov.

Prečo to čítate?

Každý deň, ktorý je nám známy mužom a ženám, hrozí, že sa ocitnú na jednom z 32 058 hackovaných miest a uskutočnia 146 640 hovorov Skype. A stále títo muži a ženy padajú každý deň pod lupou internetových obchodníkov, ktorí tvoria svoje portréty, opisujú svoje správanie, svoju obľúbenú zábavu, krásy a online hry. Popis cieľovej skupiny pre reklamnú kampaň, samostatný text alebo skromný príspevok na páske takmer vždy začína slovami "muž" alebo "žena".

Náš klient je muž v jeho 40s, stredný manažér, milovník svetla nefiltrované, fanúšik Spartak Moskva, čitateľ časopisu Maxim, ventilátor WoT.

... alebo ...

Žena je žena v domácnosti, fanúšik Stas Mikhailov, nefajčiar, s malou nadváhou, ktorá sa snaží vrátiť pozornosť svojho obdivovateľa nefiltrovaného v červenej a bielej šatke.

PS: Spartak fanúšikov - bez urážky;)

Čo znamená väčšina obchodníkov tým, že poukazuje na predmet?

  • že ženy sú sentimentálne a muži nemajú sklon vystavovať emócie;
  • že ženy milujú deti a šampanské viac a muži milujú futbal a pivo;
  • že ženy sa chcú oženiť a muži majú sex;
  • a tak ďalej.

Ale to nestačí. Dobrý obchodník ďalej sprevádza ešte stále surového avatara - ide s ním na internet, pre ktorý sa portrét chystá. Aj tu má svoje vlastné štatistiky, stereotypy a nečakané zjavenia. Tieto údaje je dôležité vziať do úvahy pre každého, pre koho sú faktory správania užívateľa rozhodujúce nielen na mieste, ale aj v celom rozsahu. Ale aj keď predávate cement iba prostredníctvom prechodov z kontextu, v tomto článku je veľa zaujímavých vecí. Koniec koncov, kde inde zistíte, v ktorej krajine sú najviac oslobodené ženy?

komunikácia

Komunikácia na internete je sociálna sieť a rôzne instant messenger. Podľa Brand Analytics v novembri 2016 vyzerá počet mužov a žien na sociálnych sieťach takto.

V rôznych sociálnych sieťach trávia muži aj ženy rôzny čas.

Líši sa nielen počtom, ale aj zamestnaním. 14 percent mužov prispôsobilo sociálne siete na datovanie. To je 2 krát viac ako dievčatá - 14 oproti 7 percentám. Ženy častejšie používajú sociálne siete na komunikáciu s priateľmi a príbuznými, zatiaľ čo pre prácu ide o rovnaký ukazovateľ. Možno je to dôvod, prečo ženy účty prekročiť mužov o 8% podľa počtu priateľov a 50% frekvenciu aktualizácií na pásku.

Služba HMA (Hide My Ass) - služba, ktorá pomáha skryť identitu používateľa na internete - v roku 2015 uskutočnil štúdiu. Prieskum ukázal, že muži považujú úspech v sociálnych sieťach za podobný úspechu v reálnom živote. 28% respondentov súhlasí s vyhlásením "Čím viac účastníkov a komentárov, tým úspešnejší ste." Dievčatá s takýmto presvedčením sa ukázali byť iba 20%. Aj muži častejšie hovorili „áno“ otázke, či chcú získať viac rád a pripomienok. 24% proti ženám 17%.

nákup

Postoj k nakupovaniu u mužov je iný. K tomu nemusíte vykonávať komplexný výskum. Stačí sa pozrieť na tváre mužov, ktorí sa pomaly plazia za svojimi polovicami v nákupných centrách. Nie som si istý, ale občas si užívajú veselejšiu prechádzku pozdĺž zelenej míle.

Pre mužov je hlavným pravidlom každého nákupu - čím skôr, tým lepšie. Ak proces výberu produktu začne niesť ženu po 2 hodinách vyhľadávania, potom muži trvajú 26 minút. Takže ak vaše publikum sú muži, snažte sa im okamžite oznámiť podstatu návrhu.

Muži takmer unavený nákupný proces 5 krát rýchlejšie, a muži sú menej rýchle-temperované a impulzívne, takže menej pravdepodobné, že sa vyrážka nákupy a vykonáva na propagačné listy. Len 8% z nás - vousatých a premyslených - je pripravených niečo kúpiť hneď po obdržaní reklamného emailu. Medzi ženami, 14%.

Aj keď sa pozeráte na mladých chlapcov asi 20, ktorí sa hrnú do nákupných centier a potácajú sa tam celý deň, spochybňujete nedobrovoľne stereotypy.

A dievčatá sú ochotnejšie nadviazať kontakt so značkami v záujme niektorých výhod. S väčšou pravdepodobnosťou podpíšu a označia obsah značky kvôli voľnej vzorke nejakej smotany alebo strašidelnej príležitosti vyhrať krabicu kozmetiky z populárneho blogu krásy.

Pri výbere rôznych tovarov a služieb je dôležité pochopiť, že ženy častejšie ako muži sú silou, ktorá robí rozhodnutia v rodine. Vrátane nákupov. Podľa thenextweb.com, 80% rozhodnutí o výdavkoch na zdravie a 68% rozhodnutí o kúpe nového auta v rodine sú vyrobené ženami. Takže rozmýšľajte dvakrát, čo je dôležitejšie - cross-country schopnosť vášho crossoveru, alebo jeho agregácia s detskými autosedačkami podľa štandardu ECE R129.

Všeobecne platí, že proces on-line nakupovanie u mužov a žien je veľmi odlišný.

zábava

Muži, ktorí sa usadili pred monitorom, častejšie čítajú správy alebo hľadajú odpoveď na konkrétnu otázku. Preto sa viac aktívne používajú počítače a notebooky - je vhodnejšie hľadať potrebné informácie za veľkou obrazovkou. Ženy odpovedajú viac, a preto viac aktívne používajú mobilné pomôcky a všetky druhy instantných poslov.

Možno z tohto dôvodu muži často sledujú videá na YouTube? Podľa štatistík Quicksprout, 25% mužov pozerá videá na tejto stránke denne. Medzi týmito dievčatami bolo prijatých iba 17%. Každú sekundu spustia spolu 67 974 videí.

Online hazardné hry väčšinou hrajú muži. Ale strácajú viac žien.

Ale v hrách na hranie rolí žien sa ukazuje viac - 52%.

zísť

Očakáva sa, že internet pre datovanie bude aktívnejšie používať muži. Ale ak porovnáte počet žiadateľov o lásku a dobrodružstvo, dievčatá nie sú ďaleko za sebou. V rusky hovoriacom priestore je žltý dres vodcu datovania vedený skupinou Wamba stránok a podľa ich údajov je o 6% menej žien.

18+

Aj keď sa stránka nedostala do Unified Register zakázaných doménových mien, viac ako štvrtina Pornhub návštevníkov v Rusku boli ženy. To neznamená, že každá štvrtá dievčina vyzerá pikantne, ale štatistika neleží - dámy nie sú tak skromné ​​a vo svojich hlavách majú myšlienky nielen o deťoch a večere. Takže po tom všetkom, dievčatá?

Súčasne, podľa časopisu Zdravie žien, vy, drahý plachý, strávite 11 minút týždenne sledovaním videa označeného ako 18+. Priznaj to, že? Muži, podľa ženského časopisu, trávia trikrát viac času.

Krajina silne ovplyvňuje záujmy mužov a žien. Najviac oslobodenými krajinami sú Mongolsko (viac ako 50% žien z celkového počtu návštevníkov), Bolívia, Guyana, Namíbia, Papua a Nová Guinea, Gruzínsko. V Európe - Lotyšsku. To neznamená vždy slobodnú morálku. Skôr, prebytky a obmedzenia tradície.

Osobná bezpečnosť

Podľa všetkých rovnakých HMA (Hide My Ass)ženy sú opatrnejšie v súvislosti s osobnými informáciami. Je menej pravdepodobné, že otvoria prístup k údajom, menej sa šíria v dôverných údajoch siete. Takmer tretina mužov a iba 18% žien je pripravených otvorene zdieľať informácie na internete - bez obmedzenia sledovania.

Na ochranu sa muži viac spoliehajú na technické prostriedky - inštalujú šifrovacie programy, VPN, správcov hesiel, doplnkové prehliadače. Ženy sa spoliehajú na seba a čelia problému v 61% prípadov jednoducho menia svoje správanie, aby sa neopakovali chyby.

tvorenie

Na jar 2015 sú takmer tri štvrtiny študentov, ktorí dostávajú vzdelávanie na diaľku, ženy. Dievčatá sa všeobecne radi dozvedia viac. Toto nepriamo potvrdzuje skutočnosť, že 55% žien a iba 44% mužov má vyššie vzdelanie v Rusku.

O povrchnom myslení

Muž a žena v mnohých „portrétoch“ sa premenia na prázdne slová. Základné údaje idú po práci, záľuby, charakter, zárobky. S týmto prístupom začína marketingová analýza obyčajnou formalitou a trvá len určitý čas. Ak je napríklad váš produkt určený pre dievčatá a stránka nie je prispôsobená pre mobilné zariadenia, značne strácate pozornosť publika, dokonca vyberáte správne slová a argumenty.

V skutočnosti sú tieto mnohé „mužské alebo ženské“, ktoré sú pre mnohých prázdne, často oveľa dôležitejšie ako umelecké romány, na ktoré sa niekedy avatar používateľa mení.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár