Čo urobíme: 11 príkladov úspešných riešení rozhrania na stránke

Pozorovanie od kapitána Obvious: Teraz ste online. Nezáleží na tom, čo robíte teraz - pokračujte v čítaní tohto článku alebo zatvorte kartu ...

Áno, žartoval som o „nezáleží“. Nezatvárajte, prosím!

V každom prípade, všetky vaše akcie - interakcia s rozhraním stránky a prehliadača. V článku sa dozviete o 10 príkladoch riešení rozhrania pre danú lokalitu. Podľa môjho názoru sú úspešné, ale vy sa rozhodnete, či je to tak.

1. Sberbank Online

Milujem a používam tento systém, ale jeden moment v ňom ako väčšina. Poviem vám to teraz. Pri prenose na klienta Sberbank vyplníte údaje:

Potom stlačte tlačidlo Preložiť a pozrite si nasledujúce okno:

V poli "Názov" sa zobrazuje, komu chcete previesť peniaze. Súhlasíte, že pri vytočení čísla 18-miestnej karty, môžete urobiť chybu v číslach a poslať peniaze (a nie 100 rubľov, ako na obrázku), jednoducho tam nie je. Ak nahláste svoje číslo z pamäte, je ľahké urobiť chybu!

Akonáhle som nesprávne hlásil číslo svojej karty - zavolali mi späť a povedali, že sa takmer nepreložili na nesprávnu osobu.

2. Wikium

Táto online služba na vymývanie mozgov sa začína radovať z prvej obrazovky. Namiesto toho, aby sa názov služby označil tlačidlom "Register" (odkaz "Už mám účet", neumožňuje, aby bol jeho účel zamenený) existuje motivačný "Začať vývoj":

To, čo nasleduje po stlačení tlačidla, sa nemá nazývať triviálne:

Neregistrujete sa len v systéme: buduje pre vás individuálny tréningový program založený na zručnostiach, ktoré chcete rozvíjať.

Na konci - registrácia prostredníctvom e-mailu alebo prostredníctvom sociálnych sietí:

Systémy, ako je Wikium, Lingualeo a podobné im, vďaka svojmu rozhraniu, informujú používateľa, aby povedal: „Som váš priateľ, pomôžem vám dosiahnuť vaše ciele, opravím vás tam, kde ste urobili chybu, a chváliť za váš úspech“ , To je základom efektívneho online vzdelávania (a nielen).

3. Alexis štýl

V rozhraní hlavnej stránky ma prekvapilo, že kozmetický salón okamžite "odhalí všetky svoje karty." Záhlavie stránky je obrovské, ale veľmi informatívne:

A dole je menu! Rozhranie "ceny a propagačné akcie naraz" považujem za úspešné - používateľ (alebo presnejšie používateľ) vidí všetky potrebné informácie a môže sa rozhodnúť, že bude postupovať na základe minimálnej ceny. Ženy, samozrejme, vedia lepšie, ku ktorému pánovi ísť.

4. Služba PDF.io

Táto služba má všetko, čo ste chceli robiť so súbormi vo formáte * .pdf. Laconic rozhranie bez dlhého popisu - len nástroje.

Tu môžete tiež zmeniť jazyk do ruštiny, hoci je všetko jasné

Všetko, čo služba dokáže, môžete urobiť na ploche Acrobat Pro DC od spoločnosti Adobe, ale za peniaze. Preto plne súhlasím s vlastnosťami služby poskytovanej vývojármi: "Nepostrádateľné online nástroje pre prácu s PDF."

5. Wikipedia

Neviem si predstaviť ľudí, ktorí nikdy nepracovali vo Wikipédii. Niekto dokonca napísal alebo moderoval články z tejto encyklopédie.

Vedeli ste, že akýkoľvek článok z neho si môžete stiahnuť vo formáte PDF?

Súbor s článkom je stiahnutý bez problémov, napriek problémom vyjadreným "Wikipedia"

Výsledný dokument vyzerá takto:

Prakticky čitateľný dokument so štruktúrou "Wikipedia"

Musíte urobiť výber článkov, aby ste si ich mohli prečítať bez internetu? Použite možnosť vytvoriť PDF na Wikipédii. A s PDF.io ich môžete skombinovať do jedného súboru!

6. DNS Shop

DNS má skvelý nástroj - konfiguráciu počítača, keď si môžete vybrať komponenty sami:

Ak je niečo nejasné, odkaz na používateľskú príručku vám pomôže porozumieť

Bolo to pre mňa divné, prečo nepoložili napájaciu jednotku hneď po procesore a základnej doske vo výbere. V tomto prípade by neexistovalo oznámenie o nezlučiteľnosti.

Takže som si vybral výkonný zdroj napájania pre moju konfiguráciu:

A všetko sa stalo dobrým:

Som rád, že existujú také služby. Je smutné, že:

7. Labyrint

Obchod sa vážne zaoberá rozhraním kariet svojich kníh:

1. "Design": pochopiť, tvrdý alebo mäkký kryt bude kniha, je tam ilustrácie, záložky, atď

2. "Obsah": vidieť, čo a koľko podrobností je napísané v knihe.

Ilustrácie a videá pre niektoré knihy sú neoceniteľné:

V poslednej dobe parametre pre popis pridali čas na čítanie knihy s prispôsobiteľnými parametrami:

Dozviete sa, koľko čítate knihu, na základe denného objemu čítania.

V článkoch Texterry som niečo takého videl a potom som ocenil, aké pohodlné je - či môžem materiál prečítať práve teraz alebo ho nechať na večer.

Teraz je implementovaný v "Labyrint". Ak máte dve stovky kníh v rade na čítanie, táto možnosť sa stáva veľmi užitočnou.

8. Nábytok "Moskva"

Podarilo sa mi kúpiť veľa iného nábytku pre môj život. Niekde si zamestnanec obchodu vytvoril 3D skicu s mojou ženou a so mnou, niekedy sme maľovali dizajn nábytku sami.

Tu spoločnosť vytvorila sekciu na stránke, kde si môžete stiahnuť online alebo offline verziu programu pre návrh dizajnu:

Pri preberaní online verzie otvoríte toto okno:

Stlačením tlačidla na prevzatie offline verzie sa okamžite spustí proces ukladania distribučného balíka programu na správne miesto.

Rozhranie je potešené dvoma vecami:

1. Skutočnosť, že takýto program je na mieste v zásade (to isté je logické!).

2. Verzia pre prehliadač a pre PC berie do úvahy záujmy dvoch segmentov cieľovej skupiny naraz.

9. Vreckový zápisník

Filtrovať výber produktu priamo na hlavnej stránke - cool! S v podstate malým rozsahom si Pocketbook môže dovoliť takéto riešenie:

Nielen prezeranie čitateľov a ich výber. Hneď

Nižšie Vám ponúkame vyzdvihnutie čitateľa. Voľba každého parametra sa potom prejaví na displeji zariadenia:

Na konci zoznam všetkých vybraných parametrov a zoznam zariadení, ktoré im vyhovujú.

Ako vlastník čítačky Pocketbook 911 a autor tohto článku, poviem - ako zariadenie je vynikajúce a miesto.

10. Wisellshop

Pre niektoré produkty na karte je k dispozícii tlačidlo „Vyskúšať online“. Funguje to takto:

Ukážte svoje "90-60-90" a zistite, či sa vec bude "sedieť"

Zadal som parametre virtuálnej Madame a dostal som toto:

Výsledok je zaznamenaný na karte položky:

O smutnom: Facebook a jeho rozhranie

Existuje mnoho otázok týkajúcich sa tejto sociálnej siete. Jedným z nich je "Pridanie členov" v skupinách:

Nejde ani o to, že by ste mohli zmeniť názov na „Pozvať účastníkov“, ako to bolo vo VKontakte. Len čo pôjdete na Facebook a pochopíte, že ste boli pridaní do skupiny, ktorú nepotrebujete, bez požiadania o súhlas.

Všetko, čo môžete v tejto situácii:

Rozhrania lokalít by mali byť také, aby mi nielen nedomýšľali (vďaka tomu Stephen Krug za to), ale tiež nespôsobili takéto rozhorčenie, ktoré viedlo k vytvoreniu petície.

11. Expresná logistika

V takých "drsných" B2B výklenky ako medzinárodná lodná doprava, len zriedka nájsť interaktívne rozhranie riešenia. Preto sa nám zdalo, že je dobré umiestniť na prvú obrazovku hlavnej stránky stránky dopravnej a logistickej spoločnosti vektorovú mapu sveta s interaktívnymi prvkami.

Funguje to tak - klient si vyberá časť kontinentu, kde potrebuje náklad odoslať alebo vyzdvihnúť. Kliknutím sa zobrazí zoznam smerov, v ktorých môže spoločnosť zabezpečiť dopravu. Ak kliknete na krajinu, otvorí sa stránka pre výpočet nákladov na služby v tejto oblasti.

Takáto mapa je výhodná, pretože potenciálny klient nepotrebuje putovať po stránkach pri hľadaní riešenia ich úlohy - cesta z hlavnej stránky trvá niekoľko kliknutí.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár