Rýchle spustenie reklám v službe Reklamy Google. Ako nevyčerpať rozpočet

Vzhľadom na špecifiká mojej práce veľa komunikujem s rôznymi inzerentmi, ktorí sú samostatne zárobkovo činní v podpore online podnikania. Mnohí z nich hovoria, že kontextová reklama v Yandex.Direct už neprináša minulé zisky, a neuvádzajú reklamy Google v dôsledku nezrozumiteľného rozhrania a zdanlivej zložitosti nastavenia reklamných kampaní. V tomto článku chcem uviesť niekoľko praktických odporúčaní, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa chybám, nezlúčiť rozpočet a nastaviť efektívne kampane v službe Google Advertising.

Ak nie ste oboznámení so základnými pojmami kontextovej reklamy a nikdy ste nevstúpili do účtu služby Google Ads, odporúčam vám, aby ste si najprv prečítali článok Dmitryho Dementiyho.

analytika

Pred spustením akýchkoľvek reklamných kampaní musíte zistiť, ako zhodnotíte ich účinnosť. Služba Google Analytics a služba Yandex.Metrica vám s tým pomôžu.

Teraz nie je pochýb o tom, ktorý analytický čítač sa má nainštalovať na web, určite musíte nainštalovať obidva. Ak však hovoríme o najdôležitejších pre reklamy Google, je to určite počítadlo služby Google Analytics, ktoré možno prepojiť s reklamným účtom na výmenu údajov.

Okrem toho je potrebné nastaviť ciele v nástroji Google Analytics. Napríklad, keď používateľ zadal stránku s poďakovaním alebo úspešne odoslal vyplnený formulár žiadosti. To nám umožní lepšie pochopiť, čo je konverzia stránky z kliknutia na reklamu v hlavnej skupine.

Vytvorené ciele sa musia importovať do služby Reklamy Google, aby sa mohli používať v automatických stratégiách (systém bude môcť optimalizovať inzerciu pre príjem ďalších konverzií).

Ak vám časť aplikácií príde telefonicky, mali by ste uvažovať o použití sledovania počtu. To umožní pochopiť, z ktorého zdroja prišiel potenciálny zákazník, ktorý volal.

Až potom, čo ste sa zaoberali analýzou a ste si istí, že sledujete všetky informácie o používateľoch, až po predaj, môžete spustiť reklamu na internete.

Hľadať reklamu

Reklama vo vyhľadávacej sieti je typ kampane v službe Reklamy Google, ktorú by som odporučil začať. Výhodou inzercie vo vyhľadávacej sieti je, že komunikujete iba s používateľmi, ktorí zadávajú do spoločnosti Google konkrétne dotazy. To znamená, že už vytvorili dopyt po vašom produkte.

kľúčové slová

Začnite s najviac cielenými obchodnými požiadavkami so slovami "buy", "order", "online store", "delivery", "installation", "wholesale", "discount", "cheap", "urgent" a tak ďalej.

V rôznych predmetoch môže byť vaša skupina slov, spúšťačov komerčného dopytu. Ak spustíte reklamu pre internetový obchod, mali by ste použiť najpresnejšie názvy produktov a čísla dielov. Užívatelia vstupujúci do takýchto dopytov majú ďaleko od požiadavky na informácie až po identifikáciu optimálneho produktu, ktorý ich problém rieši. Inzerent musí urobiť všetko preto, aby správne odpovedal na žiadosť v reklame a ponúkol najlepšie podmienky.

Tento prístup je najbezpečnejší, pretože toto publikum bude dobre premenené na aplikácie.

Vo vyhľadávacej reklame by ste nemali používať príliš vysokofrekvenčné kľúčové frázy. Zvyčajne sa skladajú z 1-2 slov a nedávajú pochopenie toho, čo presne používateľ hľadal na tejto žiadosti.

Modifikátor voľnej zhody

Po zozbieraní kľúčových fráz pre reklamnú kampaň musíte k nim pridať modifikátor voľnej zhody. To sa robí pridaním znamienka „+“ ku všetkým slovám, ktoré je potrebné opraviť vo vyhľadávacích dopytoch používateľov. Ukážem príkladom, čo sa môže stať, ak neexistuje modifikátor.

Posledný stĺpec prehľadu obsahuje kľúčovú frázu, ktorá bola pridaná do reklamnej kampane v širokej korešpondencii. A v prvom stĺpci - reálne vyhľadávacie dotazy, pre ktoré boli zobrazenia a kliknutia. Je to živý príklad toho, že spoločnosť Google môže zobrazovať reklamy aj na pomerne vzdialených otázkach týkajúcich sa danej témy. Väčšina z týchto žiadostí nie je zameraná, rozpočet pre nich je zbytočný. Preto je potrebné použiť kľúčové slovo v tomto formulári „+ nákup + autá“. To znamená, že ak dotaz neobsahuje tieto slová, nemal by byť zobrazený.

Vo vyššie uvedenom príklade zadal inzerent do frázy slová „exkurzia“ a „samui“. Bez týchto slov nie sú v prehľade žiadne otázky. Predložky a spojky zvyčajne nie sú pevné, ak nehrajú dôležitú úlohu.

Negatívne slová

Nezabudnite do svojej vyhľadávacej kampane pridať vylučujúce kľúčové slová. Vylučujúce kľúčové slová vám umožňujú odrezať vyhľadávacie dopyty, ktoré nie sú pre vás relevantné. Je potrebné zbierať spoločné negatívne slová ("free", "freebie", "download", "photo", "video") a tematické negatívne slová a negatívne frázy.

Vyššie je príklad, v ktorom inzerent, ktorý sa zaoberá výberom vozidiel na objednávku, nepridal do svojej kampane vylučujúce kľúčové slovo.pohony.

V tomto štádiu je veľmi dôležité, aby sa nastavila vyhľadávacia reklama. V reklamách Google sú vylučujúce kľúčové slová presne priradené. To znamená, že je potrebné vylúčiť nielen slovo "disky", ale aj iné slovné tvary: "disk", "disky", "disk" a tak ďalej. Používatelia nie vždy zadávajú požiadavku, koordinujú všetky slová v rode, čísle a prípade, takže by ste mali vziať do úvahy tento moment.

Inzerent, ktorý získal prvú pozíciu, pridal vylučujúce kľúčové slovo „disky“, ale nezverejnil ho do iných foriem. Z tohto dôvodu môže stratiť časť rozpočtu na zacielené kliknutia. Je to významný rozdiel medzi reklamami Google a službou Yandex.Direct. Buďte pozorní.

Rýchlo zbierať formy slov pomôžu nástroj "Znižovanie morfológie".

Po spustení reklamnej kampane musíte v prehľade vyhľadávacích dopytov pokračovať v zhromažďovaní nových vylučujúcich kľúčových slov.

Kríž mínus kľúčové frázy

Krížové mínus je potrebné na odstránenie priesečníkov medzi kľúčovými frázami.

Do reklamnej kampane napríklad pridáte dve frázy: „kúpiť kuchyňu“ a „kúpiť rohovú kuchyňu“. Odporúča sa uverejniť tieto frázy do rôznych reklamných skupín a pridať vylučujúce kľúčové slová do prvej skupinyuhlové, uhlové, uhlové, V tomto prípade, keď užívateľ zadá vyhľadávací dotaz „kúpte si kuchynku v rohu“, zobrazí sa vám najvhodnejšia odpoveď - pošlite ju na stránku s informáciami o rohových kuchyniach a nie na hlavnej stránke. Tento prístup zvýši konverziu.

Vo vyššie uvedenom príklade, prví dvaja inzerenti najpresnejšie odpovedali na moju požiadavku a tretí a štvrtý sa rozhodol preč s všeobecnejšími odpoveďami. Presnosť odpovede priamo ovplyvňuje skóre kvality reklamy, čo má vplyv na pozíciu a cenu za kliknutie: čím vyššie je skóre kvality, tým nižšia je cena.

Rozhodol som sa kliknúť na prvú reklamu. Ako používateľ očakávam, že okamžite uvidím dôležité informácie o podmienkach nákupu rohovej kuchyne.

Ale, bohužiaľ, inzerent, ktorý sľúbil rohu kuchyne s veľkými zľavami až 70% v názve ma priviedol na hlavnú stránku webu. Hoci kategória "rohu" na webe je. Zdá sa, že toto je maličkosť a užívateľ urobí jedno kliknutie na vyhľadávanie toho, čo potrebuje, ale toto je omyl. Každé ďalšie kliknutie vás zbaví prijímania konverzie. Preto postupujte podľa jednoduchého pravidla: reklama a vstupná stránka by mali odpovedať na žiadosť používateľa čo najpresnejšie.

Kríž mínus v reklamách Google je potrebné vykonať múdro, ako je to v príklade uvedenom vyššie. Nie je potrebné pereminusovyv všetky kľúčové frázy, ako je to v Yandex.Direct.

Hľadať reklamy

Už som napísal, že reklamy by mali byť relevantné pre vyhľadávacie dotazy. To sa dosahuje predovšetkým pridaním kľúčového výrazu do prvej položky. V druhej rubrike môžete opísať svoj jedinečný obchod alebo hodnotu, povedať o zľavách a akciách, uviesť cenu produktu alebo služby. V opise nám povedzte, ako sa váš produkt alebo spoločnosť porovnáva s konkurenciou.

Vo fáze oboznámenia sa klienta s Vašou spoločnosťou je dôležité, aby ste nevykladali superglades, ktoré nemôžete dosiahnuť. Napríklad je nesprávne písať v oznámení o 70% zľave, ktorá v skutočnosti môže prijímať iba určité kategórie občanov. Takže môžete prilákať veľa kliknutí, minúť rozpočet, ale nie získať požadovaný počet konverzií.

Odporúčam vám vytvoriť 2-3 rôzne reklamy v každej skupine. V tomto prípade bude systém schopný distribuovať medzi nimi prevádzku, zhromažďovať štatistiky a neskôr dávať prednosť najúčinnejším.

Reklamná sieť (CMS)

Musíte prejsť do Reklamnej siete až po otestovaní inzercie vo vyhľadávacej sieti. Hlavným rozdielom v reklame v CCM je, že používatelia nie sú v procese vyhľadávania, čo znamená, že toto publikum je „chladnejšie“ a premieňa sa horšie na zákazníkov „tu a teraz“. Reklamy sa zobrazujú na partnerských stránkach spoločnosti Google s charakteristikami publika, históriou správania na internete a témami stránok.

Zacielenie CCM

V CCM existujú tri hlavné typy zacielenia: trieda, tematické a demografické.

Zacielenie na publikum je založené na záujmoch používateľov, preferenciách reklamy, ktoré sú vybraté pre každý účet Google, cookies v prehliadačoch zariadení.

Napríklad, ak máte záujem o kúpu auta na dlhú dobu, výber značky, modelu a charakteristík, algoritmy spoločnosti Google vás v určitom okamihu pridajú k divákom automobilových vozidiel, ktorí majú záujem o kupujúcich, možno aj pre konkrétnu značku nových alebo ojazdených vozidiel.

Demografické zacielenie je skôr objasňujúce. Spoločnosť Google rozdeľuje všetkých používateľov podľa pohlavia, veku a prítomnosti detí. V niektorých krajinách je tiež k dispozícii zacielenie na príjem z rodiny, ale v krajinách SNŠ je tento parameter stále neaktívny.

Demografické zacielenie vám umožňuje robiť viac prispôsobené výzvy pre divákov: pre mužov a ženy rôzneho veku - rôzne vzory správania na internete a spúšťače na nákup.

Tematické zacielenie vám umožňuje zobrazovať reklamy na stránkach konkrétneho subjektu alebo vybrať špecifické zdroje na ich umiestnenie. Partnerská sieť spoločnosti Google zahŕňa stovky tisíc webových stránok a aplikácií. Reklamy môžete zobraziť aj v službe YouTube.

Cieľové publikum (CA)

Ak chcete nájsť najlepšie zacielenie, musíte dôkladne preskúmať cieľovú skupinu. Štúdia o CA začína štúdiom jej produktu: aké potreby rieši a aké bolesti pokrýva. Prečo ho niekto v zásade kupuje.

Z pochopenia produktu je pochopenie publika, ktorý vám za to ochotne dá peniaze. Je potrebné zdôrazniť rôzne segmenty publika a pripraviť pre každého návrh.

Pozrime sa na príklad fitness klubu. V klube je veľa oblastí, ktoré budú zaujímavé pre rôzne publikum. Okrem toho, fitness ide z úplne iných dôvodov: niekto chce schudnúť, niekoho získať; niekto potrebuje sprísniť postavu na letnú dovolenku, a niekoho, kto by napumpoval svoje bicepsy, aby sa cítil istejšie. A tam môže byť obrovské množstvo takýchto segmentov.

Pointa je, že je neúčinné ukázať všetkým týmto ľuďom rovnakú ponuku.

Prispôsobenie zohráva kľúčovú úlohu v účinnosti reklamnej kampane.

Nastavenie zacielenia

Navrhujem použiť cieľovú metódu priesečníka. Vďaka tomu je bezpečnejšie spúšťať reklamy zúžením dosahu.

Napríklad predávam digitálne zrkadlovky. Prvá myšlienka: ukázať reklamy tým, ktorí sú v publiku záujemcov o túto technológiu.

V pravej časti je zobrazené pokrytie publika pre vybraný cieľ. Určite však znásobím zacielenie tejto triedy na tematické vysvetlenie.

Teraz sa ukázalo, že som nastavil nastavenia zobrazovania reklám pre používateľov, ktorí majú záujem o nákup digitálnych zrkadloviek na stránkach, kde hovoríme o zrkadlovkách. Všimnite si, ako sa znížil odhadovaný počet zobrazení. Preto som objasnil, komu a kde chcem zobraziť reklamy.

Hlavným problémom, ktorému čelia inzerenti v CCM, je obrovské množstvo zobrazení, kliknutí a rýchlych rozpočtových výdavkov. Spotreba nie je často zacielená kvôli príliš širokému zacieleniu. Metóda násobenia pomáha tento problém vyriešiť.

Okrem toho vám odporúčame otestovať zacielenie na konkrétne stránky a kanály YouTube.

Ak to chcete urobiť, zadajte kľúčovú frázu do vyhľadávacieho poľa pre umiestnenia. Systém ponúkne zoznam lokalít, kanálov YouTube a videí na zacielenie. Vyberte si najzaujímavejšie, kde presne môže byť vaša cieľová skupina.

Ktoré zacielenie stojí za prvé testovanie:

 • Tematické × Auditorium.
 • Tematické × publikum × demografické.
 • Súbor stránok: stránky, kanály YouTube.

Dôležité: rôzne cieľové skupiny sú nastavené v rôznych skupinách. Pre nich často vytvárajú rôzne reklamy.

Mobilné aplikácie

Jedným z najdôležitejších nastavení, ktoré vám ušetrí váš rozpočet v grafických kampaniach, je vypnutie reklamy v mobilných aplikáciách. Ak aplikáciu nepropagujete, zobrazí sa vám, že sa vám zobrazia iba.

Aplikácie musia byť po vytvorení kampane zakázané. Toto sa vykonáva na karte "Umiestnenia", ktoré musíte pridať k vylúčeniu všetkých kategórií aplikácií.

Ak nevypnete zobrazenia v aplikáciách, všetky peniaze sa môžu premárniť.

Reklamy CCM

Reklamy v Reklamnej sieti sa nazývajú kreatívy (ako ich vytvoriť bol opísaný v článku Dmitryho Dementiyho).

Čo je dôležité zvážiť pri vytváraní a testovaní kreatív:

 1. Kreatíva je vytvorená „z publika“. Keď premýšľate o obraze, názve a texte, začnite od toho, kto vidí túto reklamu, aké emócie by to malo spôsobiť. Ako to ovplyvní rozhodnutie používateľa z tohto segmentu publika ísť na stránku a vykonať cielenú akciu.
 2. Obraz sa rozhodne. Nezabudnite, že používateľ nehľadá váš produkt. On je zaneprázdnený robiť niečo iné, ako je sledovanie videa na YouTube. A tu sa objavíte s kreatívou. Je dôležité prelomiť „bannerovú slepotu“, byť „nie ako iné bannery“, priťahovať pozornosť a čítať titulky. Otestujte svetlé, emocionálne obrazy. Ak propagujete produkt, jedným z najlepších riešení by bolo jednoducho ukázať produkt osobne, ale vo veľmi vysokej kvalite oproti kontrastnému pozadiu.
 3. Názov zaujme. Po prečítaní titulu musí užívateľ chcieť poznať vašu ponuku. Mal by myslieť: „Áno, toto je o mne“, „Áno, mám taký problém“, „Ako to viete ?!“. Preto by ste nemali používať techniku, o ktorej som písal v bloku o vyhľadávacích reklamách (opakujte požiadavku v názve). Viac kreatívne, otázky, živé vyhlásenia a atraktívne ponuky.
 4. Popis vyzve na kliknutie, Úlohou textu je pridať názov a navrhnúť zistenie, ako problém vyriešiť na vašej stránke. Použite výzvy na akciu: „zistite, ako“, „dozvedieť sa viac na stránke“, „dostať to práve teraz“. Obmedzte ponuku v čase alebo množstve: "zostáva len 5 lístkov", "zľava len do zajtra" a tak ďalej. Ale malo by to byť vo vašej reálnej ponuke na stránke.
 5. Otestujte rôzne prístupy.

Pamätajte si, že je veľmi ťažké vytvoriť kreatívu, ktorá bude okamžite fungovať dobre. Preto vám odporúčame pridať niekoľko reklamných variantov s rôznymi obrázkami, nadpismi a textami do každej reklamnej skupiny pre konkrétny cieľ.

Reklamy Google teraz zobrazujú responzívny formát zobrazenia. Pointa je, že môžete pridať niekoľko variantov titulov, popisov a obrázkov v jednej forme a systém ich zmieša. Použite ho. A čo je najdôležitejšie, pamätajte, že akýkoľvek titul môže byť zobrazený v spojení s akýmkoľvek textom, čo znamená, že všetky musia byť konzistentné.

Zmiešaný typ kampane: Vyhľadávanie + CCM

Zvyčajne vám odporúčam vždy oddeliť vyhľadávacie kampane od displeja. To je odôvodnené skutočnosťou, že majú úplne odlišné zacielenie, zásady zobrazovania reklám, zásady hodnotenia výkonnosti a optimalizácie. Ak chcete spustiť iba inzerciu vo vyhľadávacej sieti, vypnite zobrazenia v CCM v nastaveniach.

Ale ak ste už pracovali s vyhľadávaním a rozhodli ste sa skúsiť CCM, prvá vec, ktorú by som vám odporučil, je zahrnúť tento parameter. To znamená vytvoriť novú reklamnú kampaň v Reklamnej sieti, ako som opísal v predchádzajúcom bloku článku, a prejsť do nastavení kampane vyhľadávania a aktivovať začiarkavacie políčko Povoliť Reklamnú sieť.

Nie je potrebné robiť nič viac. Po aktivácii začiarkavacieho políčka systém analyzuje možnosť zobrazenia reklám na stránkach partnerov spoločnosti Google s ohľadom na denné výdavky a daný rozpočet v kampani. Ak je rozpočet dostatočný pre plnohodnotnú inzerciu vo vyhľadávaní s rezervou, zobrazenia sa začnú v CCM.

Такие кампании могут быть крайне эффективными за счет того, что Google автоматически формирует аудиторию из тех пользователей, которые недавно вводили запросы, охваченные ключевыми фразами из кампании. Система автоматически генерирует текстовые объявления на основе поисковых и самостоятельно управляет ставками в сетях.

Ak pár dní po zaradení zmiešaného typu kampane zistíte, že v CCM nie sú žiadne zobrazenia, skúste trochu zvýšiť denný rozpočet.

Hore ukazuje štatistiku niekoľkých dní pre zmiešanú kampaň. Jedná sa o pomerne konkurenčný subjekt s cenou za kliknutie viac ako 100 rubľov a malým množstvom vyhľadávania. Ako vidíte, časť CCM dáva podstatne viac konverzií, ktoré sú takmer dvakrát lacnejšie. Použite tento trik.

Správa ponuky

V službe Reklamy Google existujú dva hlavné typy stratégií: manuálna a automatická správa cenových ponúk. S manuálom sa inzerent sám rozhodne, aký limit rýchlosti nastaví pre skupinu alebo frázu a kedykoľvek ho môže zmeniť. Pri automatickom nastavení musíte nastaviť cieľ, napríklad náklady na prilákanie zákazníka do stratégie Cieľová CZA, a dôverovať systému, že automaticky nastaví cenové ponuky na dosiahnutie tohto cieľa.

Je dôležité pochopiť princíp automatických stratégií spoločnosti Google: pracujú na počítačovom učení. Na učenie algoritmu potrebuje dostatok údajov.

Ak je vaším globálnym cieľom riadiť konverzie, stojí za to testovacie stratégie, ktoré súvisia s konverziami: cieľová CZA, cieľová návratnosť investícií, maximálne konverzie. Musíte však pochopiť, že ak nezastavíte sledovanie konverzie alebo ho nastavíte nesprávne (odoslanie na ciele služby Reklamy Google, ktoré sú v skutočnosti zbytočné pre podnikanie), potom môže autostrategia viesť k nepredvídateľným výsledkom.

Okrem toho by malo byť veľa údajov. To znamená, že ak je v kampani niekoľko desiatok kliknutí denne, konverzia je, to znamená, že systém sa v zásade nemôže učiť a nedosiahnuť požadované výsledky. Preto sú automatické stratégie skvelé pre projekty s veľkými rozpočtami, stovky konverzií každý mesiac.

Pri menších projektoch navrhujem použitie stratégie manuálneho riadenia ponuky. Je dobré, že všetko zvládnete sami. Najprv musíte vypočítať úprimnú ponuku - maximálny cenový limit za kliknutie, ktorý je ekonomicky odôvodnený.

vzorec: Bid = Cieľová cena príťažlivosti zákazníka × Konverzia z kliknutia na zákazníka

Cieľové náklady na získanie zákazníkov - Toto je suma, ktorú ste ochotní vynaložiť na prilákanie jedného zákazníka, ktorý vám zaplatí. Môže sa líšiť v rôznych oblastiach podnikania alebo kategórií výrobkov.

Konverzia z kliknutia na klienta - je pomer počtu zákazníkov k počtu kliknutí, ktoré sú potrebné na získanie zákazníka. Ak sa napríklad každý päťdesiaty návštevník stránky stane klientom a prinesie peniaze, konverzia bude 1/50 * 100% = 2%.

Predpokladám, že som pripravený zaplatiť 12 000 rubľov, aby som prilákal klienta. S konverziou 2%, môžem zaplatiť 240 rubľov za kliknutie. Toto je úprimná stávka na začiatku kampane.

V prípade nových reklamných kampaní možno údaje o konverzii vidieť zo štatistík o organických alebo iných platených kanáloch návštevnosti. Pre novú stránku budete musieť prísť s obrázkom: vyhľadávať informácie na internete pomocou podobných prípadov alebo prijať konverziu 1% a potom prepočítať skutočnosť akumulácie štatistík.

Vo vyhľadávacích kampaniach môžete okamžite nastaviť vypočítanú úprimnú cenovú ponuku. Pre KMS kampane, radím vám začať s rýchlosťou niekoľkých rubľov (5-10 rubľov), potom merať štatistiky, postupne sa zvyšuje sadzba. To vám umožní chrániť sa pred rýchlymi rozpočtovými výdavkami v sieťach.

Okrem toho pre vyhľadávacie kampane s malým rozpočtom a malým množstvom údajov má zmysel používať automatickú stratégiu „Cieľová pozícia na stránke vyhľadávania“ alebo externú službu na automatickú správu sadzieb (nazývajú sa správcovia cenových ponúk). Faktom je, že vzhľadom na nuansy aukcie vo vyhľadávaní Google Reklamy, cena kliknutia na najvyššiu pozíciu môže byť niekedy niekoľkokrát vyššia ako na druhom, treťom alebo štvrtom mieste. Vzhľadom na to, že objem návštevnosti z týchto pozícií je takmer identický. Môžete nastaviť algoritmus, podľa ktorého budú reklamy aspirovať na najvyššiu reklamnú jednotku, ale nebudú súťažiť o najvyššiu pozíciu. To ušetrí rozpočet.

Automatická stratégia zabudovaná do služby Reklamy Google bude fungovať pre celú kampaň. Algoritmus automaticky zvýši a zníži cenové ponuky tak, aby stačili na získanie reklám v hornom bloku. Ak je potrebné obmedziť maximálnu ponuku, podobnú stratégiu možno vytvoriť v nástrojoch: "Zdieľaná knižnica" - "Stratégie stávok".

Správcovia stávok môžu spravovať stávky presnejšie. Napríklad v eLame môžete nastaviť automatické riadenie a obmedzenie ponuky pre každú kľúčovú frázu na základe jej účinnosti. Napríklad, ak jedna fráza prináša konverzie 250 rubľov, druhá 500, je logické vypočítať rôzne maximálne sadzby pre tieto frázy a pokúsiť sa ich dostať do horného bloku.

Takýto prístup k riadeniu sadzieb zvýši efektívnosť rozpočtových výdavkov a návratnosť investícií do reklamy.

Analytika a optimalizácia

Nastavenie a spustenie novej kampane je len začiatok. Hlavná práca začína ihneď po spustení.

Vo vyhľadávacích kampaniach potrebujete:

 • Sledujte reálne vyhľadávacie dopyty, ktoré sú zobrazené a kliknuté.
 • Vymazať irelevantné a nájsť nové cieľové frázy.
 • Sledujte výkonnosť podľa kľúčových slov a spravujte cenové ponuky, a to predovšetkým na základe podnikových metrík: konverzií a nákladov konverzií.
 • Otestujte rôzne možnosti reklamy, aby ste našli najlepšiu kombináciu kliknutí a konverzie.

V kampaniach s kontextovým zobrazením stojí za to sledovať stránky, na ktorých sa konajú relácie, a efektívnosť vybratého zacielenia a vytvorených kreatív. Okrem toho je efektivita reklamy ovplyvnená pre-click a post-click: analýza cieľovej skupiny, konkurentov, vytvorenie jedinečnej cenovej ponuky, webovej stránky a obchodného oddelenia.

Analytika a optimalizácia spustených kampaní je veľkou témou pre samostatný článok.

záver

Reklama na Google Ads môže byť efektívna pre úplne iné témy. Najdôležitejšie je, aby príprava, nastavenie a spustenie kampaní boli čo najzávažnejšie.

Ak ste zástupcom firmy, potom s najväčšou pravdepodobnosťou delegujete prácu na kontextovú inzerciu na profilových špecialistov alebo agentúry. Pamätajte, že aj keď sú profesionáli vo svojom podnikaní, stále nevedia nič o špecifikách vášho produktu a podnikania. Preto venujte maximálnu pozornosť každému aspektu prípravy na spustenie reklamy.

Dúfam, že tento článok vám pomôže prilákať veľký tok cielených návštevníkov, ktorý sa dokonale premení na zákazníkov s veľkými kontrolami. Veľa šťastia!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár