Výmena galérie: je svetlo na konci tunela?

Dobrý deň! Volám sa Tatiana a v minulosti som pracoval na burzách copywritingu. Chcete vedieť, čo vás čaká, ak sa nedostanete včas?

Znie to ako začiatok priznania bývalého alkoholika, nie? Ak ste si istí, že môžete a môžete predávať s pomocou textov a teraz hľadáte viac či menej stabilný zdroj príjmu, musíte si myslieť, že sa ponoríte do búrz. Predpovedali vyhynutie už niekoľko rokov, ale Terminátor ich závidí. Navrhujem pozrieť sa na špecifiká výmen z vnútra.

Live Copywriting Exchanges

ETHT

Snáď najkontroverznejšie stránky Runet. "Áno, takže aby si celý môj život na ETXT napísal 5 rubľov každý!" - Najviac hrozná kliatba pre copywritera. Výmena naozaj vyniká neslušnosťou za nízke ceny - od 5 rubľov za kilogram (štandardná merná jednotka pre text, 1000 tlačiteľných znakov).

Päť rubľov, Karl, päť! Kto sú títo masochisti pracujúci na takomto cenníku? Je to jednoduché: takéto príkazy sa vykonávajú s cieľom zvýšiť hodnotenie, s ktorým sa nosia na ETHT, ako s písaným vreckom. Keďže sú prijímané úplne zelenými nováčikmi, ktorí práve vstupujú do profesie, je jasné, odkiaľ pochádza všetok obsah trosky. Veľmi pochybujem, že skúsený copywriter tam pôjde, aj keď stratí všetkých zákazníkov.

Ak by však v ETX nebolo nič okrem smiešnych cien, stránka by nebola tak populárna. Požiadajte o drahšie objednávky čerpaním ratingu za cent. Úprimne závidím horlivosť chlapcov, ktorí uspeli. Nemal som dosť trpezlivosti ani na jednu objednávku.

"Advego"

Jeden z najstarších výmen v tomto roku oslávi 10. výročie (pre takéto stránky to je solídny čas!). Teraz "Advego" je podobné nežnému ghettu a kedysi bol Klondike pre začínajúcich autorov. Väčšina objednávok s viac či menej slušnou cenovkou prechádza cez výberové konania. Pre každý projekt s nákladmi 40 rubľov. Desiatky žiadostí sa vylieva na skóre.

Všeobecne platí, že sa môžete držať len rádov 20-30 rubľov. Na prácu sú vyčlenené príliš krátke časové rámce 6-12 hodín. Teoreticky, tentoraz s hlavou je dosť napísať článok 3-4 kiloznak, ale v skutočnosti je to nereálne plánovať prácu aspoň deň vopred za týchto podmienok. Advego má určité výhody, ktoré sa síce neprekrývajú s nízkou ziskovosťou, ale aspoň mierne osladia tabletku:

 • rýchla registrácia;
 • vhodný filter pre objednávky;
 • "žuť" FAQ;
 • Nové objednávky môžete sledovať pomocou RSS kanála;
 • "živé" fórum;
 • existuje funkcia diskutovať o príkazoch;
 • pravidelné súťaže;
 • Peniaze je možné vybrať priamo na kartu.

TurboText

To bol TurboText, ktorý bol mojím hlavným živiteľom až do pádu minulého roka. Jeho hlavné plus - objednávky od všeobecného prístupu je dosť pre každého. Ceny sú mierne vyššie ako na "Advego", ale tiež nie je koláč. Väčšina objednávok sa pohybuje na úrovni 40-50 rubľov za kilogram. Úlohy drahšie okamžite rozobrali najchudobnejších autorov. Po dvojstupňovom teste sa môžete dostať do počtu interpretov: test gramotnosti + esej na zadanú tému. Pre esej položte hodnotenie, rovnako ako v škole. Vynikajúci študenti s päťky vidieť všetky objednávky, pre horoshist existujú obmedzenia, troechniki môžu mať v práci len mikrotask: husky, komentáre a ďalšie šupky.

K dispozícii je tiež odstupňovanie podľa úrovní: začiatočník, základný, vysoký, pro. Ako sa dostať do čísla posledného je pre mňa stále záhadou. Hlavné nevýhody stránky: provízia vo výške 20%, ktorá je odstránená len z výkonného umelca a nezrozumiteľné obmedzenia okamžitého výberu finančných prostriedkov - to znamená, že je, potom nie.

ContentMonster

ContentMonster je ďalšia výmena s výberovým systémom, ku ktorému je možné pristúpiť po absolvovaní jednoduchého testu. Na stupnici nižšie "Advego" a ETTH. V pracovné dni je v priemere 10-15 objednávok „odhodených“, o víkendoch ešte menej. Komisia, ako aj „Turbotext“ je 20%, existuje odstupňovanie podľa úrovní. Ceny sú veľmi skromné ​​v poslednej dobe - rovnaké 30-40 rubľov za kilogram, vrátane provízie. Od príjemnej - školy textárov pre začiatočníkov a kurzy, po ktorej môžete získať certifikát. Nie je to tak horúce, čo regalia, ale to bude užitočné pre začiatočníkov, najmä, výcvik je zadarmo.

Miratext

O tejto výmene v copywritingu sa stretávajú legendy. Hovorí sa, že autori sú tam vyberaní tak starostlivo ako strážcovia v ochrane prezidenta a olejári sú žiarliví na príjmy burzových maklérov. Kolega, ktorý občas chodí po tejto stránke, otvoril závoj tajomstva. Všetko sa ukázalo byť veľmi prozaickým. Objednávkový systém je zmiešaný (existujú obe ponuky a spoločný fond), priemerná sadzba je 50 rubľov za kilogram. Zo zaujímavých čipov - mailing s aktuálnymi "Wishlist" zákazníkov.

Text.ru

Stalo sa mi zjavením, že na tejto stránke je okrem služby overovania jedinečnosti aj niečo iné. Neexistujú žiadne zásadné rozdiely od Text.ru na iné výmeny: systém verejnej súťaže, širokú škálu cien - od 10 do 200 rubľov za kilogram, väčšina objednávok na 50-70 rubľov. Nie je to zlé pre začínajúceho autora, ak nie pre jedného "ale." Viac či menej „chutné“ príkazy idú na staršie osoby s vysokým ratingom, ale aj na iných verejných súťažiach.

"Monica"

Výmena intríg s názvom pripomínajúcim Monicu Lewinsky a nezvyčajné pristávacie rozhranie. Vyznačuje sa tiež pevnými sadzbami: bez ohľadu na zložitosť TK je cena kelnoska rovnaká. Každá kategória objednávok má svoju fixnú cenu: od 35 do 50 rubľov / kilogram. Bezprostredne po registrácii je potrebné sa uvoľniť: umelec dostane objednávky len z vybranej kategórie, nie je možné sprejovať. V skutočnosti je „Monica“ akýmsi hybridom medzi burzou cenných papierov a agentúrou pre copywriting.

Lumpen a elitnej výmeny

Výmena, podobne ako každá mikro-spoločnosť, je rozdelená na sociálne triedy:

 • Lumpen. Zelené začiatočníkov a textárov, ktorí majú veľmi zlú gramatiku a štýl, takže ani 50 rubľov za kilogram nesvietia. Vykonávajú najlacnejšie objednávky na 10-20 rubľov. Prvý z nich v záujme rozvoja ratingu, druhý porazil platby za internet a mobilnú komunikáciu.
 • Remeselníci. Copywriters, pre ktorých je výmena hlavným (a často jediným) zdrojom príjmov. Diligently klope na klávesnici na cenu 30 rubľov. a dávajú 15 - 20 kilogramov obsahu denne na rôzne témy. Mnohí ľudia si vážia sen stať sa buržoáznou a zarábať „nadpriemerne“.
 • Bourgeois, sú elitnej výmeny, Umelci s vysokým hodnotením, ktoré je odovzdaním „tučným“ objednávkam. Väčšina z nich úspešne spolupracuje s priamymi zákazníkmi a v prípade balenia zvažuje burzu ako záchranné lano.

Teoreticky sa môže každý remeselník stať buržoáznym: na to musíte urobiť 100 500 objednávok a predbehnúť 100 500 ďalších kolegov. V skutočnosti, vzhľadom na sofistikované systémy pre výpočet ratingu, je možné vzlietnuť z 5000. miesta, povedzme 400. za pár mesiacov, a v nasledujúcich šiestich mesiacoch sa môžete pohybovať len o 20 miest.

Kde môžem plávať na galérii?

Nechajme na chvíľu otázku profesionálneho rastu a obrátime sa na holé čísla. Môj maximálny zisk na burzách v roku 2016 predstavoval 16 s chvostom tisíc rubľov. mesačne. Ihneď urobte rezerváciu, že som mladá matka a nepracovala som 8 hodín s prestávkou na obed, ale maximálne 4-5. Moja situácia preto nie je úplne informatívna. Ok, urobme niekoľko jednoduchých výpočtov:

 • · 5 rubľov / kiloznak - priemerná tarifa pre výmenné príkazy, pre ktoré nemusíte bojovať. Samozrejme, sú tu ešte vyššie, ale pre nich sa už vytvára rad miestnych domorodcov.
 • · 15-20 kiloznak - toľko, koľko si môže vymeniť autor za deň.
 • · 25 - priemerný počet pracovných dní v mesiaci.

Celkovo ide o 13 500 až 17 500 rubľov / mesiac. Riedko. Ale v niektorých regiónoch za peniaze pracujú celý deň, niekedy dokonca v zime. A tu doma, v horúčave, a s vyhliadkou na rast, pretože zajtra môžete chytiť objednávky nie pre 35, ale až 40 rubľov ...

Smutné pokusy motivovať sa a zdôvodniť svoju neochotu opustiť teplú výmenu vemena.

Ako sa sny rozbijú na spodnej časti galérie?

Aký záver som urobil na niekoľko rokov práce na rôznych burzách?

Po prvé, kvalita textov padá.

Keď počet dokončených prác nie je meraný desiatkami, ale stovkami, kvalita bar neúprosne padá. Nízka mzda na viniči zabíja túžbu po brúsení textu. „Samozrejme, že tu bolo možné písať lepšie, ale za túto cenu to bude robiť,“ pomyslíte si, posielame ďalšiu prácu. Nie je to lenivosť, je to racionálny prístup k pracovným nákladom - to je to, čo veriteľ verí a nemalo by sa za to obviňovať. Je ťažké nájsť objektívne dôvody pre pore cez text po dobu 3-4 hodín a získať 200 rubľov za to. Preto skôr či neskôr príde čas, kedy začnete pracovať na princípe "a tak to pôjde dole!".

Takýto prístup je vrahom profesionality. Videl som svetlo, keď som dostal ponuku na predaj tovaru za dobrú cenu, ale s pomerne prísnymi požiadavkami. Mozog vytvoril divoké známky typu "dynamicky sa rozvíjajúcej spoločnosti" a "individuálny prístup ku každému klientovi"!

Po druhé, príjmy šliapať vodu.

Rating na burze rastie, osobné objednávky sa vylievajú ako roh hojnosti, ale pod financiami sa to necíti. Exchange zákazníci nie sú v žiadnom zhone zvýšiť ceny a rozmaznávať autorov s bonusmi. Prečo? Áno, pretože väčšina z nich sú správcovia obsahu alebo sprostredkovatelia medzi priamymi zákazníkmi. Nebudú platiť navyše autorom z vlastného vrecka, presvedčiť zákazníkov, aby zvýšili náklady na obsah. Možno existujú výnimky, ale so mnou neboli také zázraky. Výnimky sú iné: poslali ďalší balík osobných objednávok za nižšiu cenu. Chlapci sa rozhodli, že autor je povinný urobiť zľavu na veľkoobchod. Haló!

Po tretie, syndróm sa vyvíja

Pred očami typického tvrdého pracovníka založeného na zásobách sa vynára imaginárna postava - množstvo, o ktoré musí dnes hádzať kiloskány. Koniec koncov, výmena neplatí za dovolenku a práceneschopnosť, čo znamená, že každý deň alebo hodinu nečinnosti je mínus príjmu. Keď si namiesto toho, aby ste si oddýchli, myslíte si, že počas tejto doby by ste zvýšili niekoľko stoviek, všetko je veľmi zlé: ste boli zasiahnutý nečestným syndrómom, ako to bolo v minulom roku so mnou.

Po štvrté, je ťažké vybudovať normálne portfólio.

Leví podiel výmenných príkazov je text napísaný kľúčovými slovami, ktoré nedokážu plne preukázať vašu profesionalitu. Okrem toho nie všetci zákazníci dychtivo dávajú odkazy na vykonanú prácu. Preto radím všetkým copywriterom, ktorí plánujú vyrastať z nohavíc, sledovať úspešnú prácu a dať ich do portfólia. Raz som bol príliš lenivý, aby som to urobil, čo som neskôr ľutoval.

Po piate, sami začnete devalvovať svoju prácu.

Akonáhle som zvážil chalanov zo skupiny Overheard Copywriting, aby boli rozprávačmi. No, kto zaplatí za 1k a viac za krátky článok, ak ho možno objednať na burze maximálne 300 dreva?

A nakoniec, na burzách neviete o existencii vstupných stránok, o predaji listov, pracovných miestach pre sociálne siete a iných typoch copywritingu, ktoré sú oveľa zaujímavejšie ako čerstvé informácie o témach ako "Ako čistiť železo kyselinou citrónovou".

Napriek všetkým nevýhodám výmeny copywritingu sú potrebné a dokonca dôležité. Podarilo sa mi tam napumpovať veľa užitočných zručností:

 • Schopnosť rýchlo skenovať zdroj. Na určenie sémantickej hodnoty materiálu trvá niekoľko sekúnd.
 • Odolnosť voči kilometru TZ. Kontrolný zoznam 15-bodového zákazníka sa zdá detinský, pretože popisy práce na burze niekedy boli niekoľkokrát dlhšie ako objednané texty.
 • Imunita voči termínom. Objednať oneskorené o minútu - môžete ho hodiť do koša na ploche, smútiť čas strávený. Preto je výmena vynikajúca v príprave na zodpovedný prístup k termínom.
 • Optimalizácia textov. Po niekoľkých mesiacoch tvrdej práce na burze sú objednávky so SEO prvkami kliknuté ako matice. Požiadavky vysokej jedinečnosti a čitateľnosti (ahoj, "Glavred"!) Tiež sa neboj, pretože sú prítomní na výmene v každej druhej TK.
 • Hladký prístup k úpravám. Keď sa ocitnete uprostred pikniku, rozhodnete sa skontrolovať svoj e-mail a zobrazí sa oznámenie o vrátení textu na revíziu s dátumom jeho platnosti, ktorý chcete poraziť. Prvýkrát. V nasledujúcich časoch náhle úpravy už nespôsobujú rozhorčenie. Takáto práca nie je možná inak, ako spieva Nikolay Rastorguev.

A napokon, niekoľko stereotypov o výmene "strúhaného kotúča":

 • Je škoda pracovať na burze. Je škoda nevracať dlhy alebo ukradnúť žuvačku v supermarkete, ale nie toto. Ak ste stále privedený na burzu, považujte ju za odrazový mostík pre profesionálny rast a nebuďte leniví, aby ste dokončili prácu v portfóliu.
 • Vážni zákazníci považujú burzovníkov za neprofesionálnych a nechcú s nimi pracovať. V skutočnosti, väčšina zákazníkov je fialová, kde a ako ste začali. Ako príklad, najlepší copywriter Denis Kaplunov začal s ETXT a nie je plachý o tejto skutočnosti jeho biografie.
 • Výmena zákazníkov - úplne odchádzajúci obsah. To nie je úplne pravda: zriedka, ale na burze môžete stretnúť majiteľov podnikov, ktorí sú ochotní zaplatiť dobré peniaze za dobrý materiál. Inteligentní textári okamžite poskytujú svoje priame kontakty a dohodnú sa na primeranej platbe. Formálne, akákoľvek výmena zakazuje výmenu kontaktných informácií, ale kto neriskuje, nerobí na „House Perignon“. Mimochodom, nikdy som sa neodvážil, ale známa copywriter dievča "uniesla" jej milovaný klient z výmeny, len poukázal na e-mail v práci.

Ak stále pracujete na burze, nie je to desivé. Je to desivé, keď to začnete považovať za jediné miesto, kde môžete svoje znalosti predať.

Takéto veci.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár