Ako vložiť prezentáciu Power Point na webovú stránku: najlepšia alternatíva k SlideShare

V lete 2017, Roskomnadzor opäť zablokoval slideshare.net v Rusku.

SlideShare - Sociálna sieť, ktorá sa špecializuje na umiestňovanie prezentácií. Navštevuje ho viac ako 50 miliónov jedinečných používateľov mesačne. Uverejňujú svoje prezentácie, vyhľadávajú, sťahujú a zdieľajú snímky iných autorov, zanechávajú komentáre pod vlastnými a inými prácami.

Vyhľadávanie prezentácií na SlideShare je pomerne populárne v západnom segmente internetu a podobne ako vyhľadávanie obrázkov od spoločnosti Google vedie k stránkam autorov, čo predstavuje ďalší zdroj návštevnosti. Prezentácie hostované na SlideShare môžu byť vložené do stránok stránok pre používateľov na prezeranie a preberanie.

Tak prečo blokované SlideShare?

Dôvod je zakázaný právnymi predpismi Ruska obsah vyslaný zahraničnými užívateľmi. V registri zakázaných stránok môžete vidieť konkrétne stránky, kvôli ktorým došlo k blokovaniu.

záver: Každú službu na uverejnenie prezentácií môže spoločnosť Roskomnadzor zablokovať, ak každý používateľ uverejní prezentáciu s zakázaným obsahom vo verejnej doméne. Musíme nájsť náhradu za SlideShare, ktorá bude mať nízku pravdepodobnosť blokovania. V ideálnom prípade by obsah používateľa nemal byť verejne dostupný, a preto by nemal porušovať zákon.

Čo robiť s prezentáciami vloženými do SlideShare

Ak ste predtým pridali prezentácie na stránku pomocou služby SlideShare, po zablokovaní začali vyzerať takto:

Namiesto prezentácií sú teraz na stránkach vložené rámce z blokovaných stránok.

Na nápravu situácie potrebujete:

 • nájsť všetky stránky, ktoré majú prezentácie,
 • vložiť ich na stránku s pomocou inej služby, ktorá v budúcnosti nebude blokovať a zároveň slobodná.

Existujú 2 spôsoby, ktoré vám pomôžu nájsť stránku s kódom hráča SlideShare:

 1. Stiahnite si stránku do lokálneho počítača a spustite vyhľadávanie správcu súborov podľa kritéria: "slideshare.net/slideshow/embed_".
 2. Prístup na stránku pomocou protokolu SSH s dotazom: "find-type f -exec grep -l slideshare {}".

Ak nerozumiete programovaniu, bohužiaľ, tieto metódy vám nebudú jasné. V tomto prípade skúste len zapamätať si, ktoré články ste mali prezentácie, alebo použiť vyhľadávanie na stránkach.

Čo nahradiť SlideShare

Existuje veľké množstvo recenzií na internete, ktoré odporúčajú služby, ktoré môžu nahradiť SlideShare. Väčšina z nich som vyskúšala v praxi a dospela k záveru, že skutočná, spoľahlivá, jednoduchá a bezplatná alternatíva je iba službou Dokumenty Google.

Prečo služby uvedené v prehľadoch nie sú vhodné:

 • Projeqt.com - služba odporúčaná známymi lokalitami RuNet, priamo na hlavnej stránke, hovorí: "Služba už nie je podporovaná, podporuje sa."
 • Authorstream.com - rozvinutá a populárna služba v zahraničí. Nemá rusko-jazykové rozhranie, vyžaduje si telefónne číslo počas registrácie a tiež poskytuje obmedzené miesto na disku bezplatnou sadzbou.

Pri vkladaní prezentácie musíte pridať ďalší odkaz na prevzatie - vstavaný spôsob preberania prezentácie je nepohodlný.

Ak chcete prevziať prezentáciu vloženú z autorského súboru, musíte prejsť na túto stránku a zaregistrovať sa.

 • Speakerdeck.com - umiestniť prezentáciu, ktorú potrebujete previesť z .pptx na .pdf. Pri päťdesiatich troch prezentáciách bolo počas konverzie prerušené formátovanie v 6 prípadoch. Konverzia zaberie veľa času a po nej musíte starostlivo skontrolovať všetky snímky. Zobraziť 50 prezentácií 20-40 diapozitívov - neopodstatnená práca.
 • Prezi.com a emaze.com - nemajú rozhranie v ruskom jazyku, ale majú komplexnú funkčnosť a čas na zvládnutie.

Ešte raz vás upozorníme: neexistujú žiadne záruky, že niektorá z týchto služieb nebude uzavretá ako projeqt.com alebo nebude zablokovaná spoločnosťou Roskomnadzor kvôli obsahu používateľa. Samozrejme, Google môže byť tiež náhle zakázaný, ale je zadarmo, má ruské rozhranie a pravdepodobnosť jeho blokovania je najnižšia.

Prezentácia v službe Dokumenty Google nie je k dispozícii pre tých, ktorí nemajú odkaz, čo znamená, že ak je niečo zakázané ruským právom, spoločnosť Roskomnadzor zablokuje lokalitu pomocou integrovanej prezentácie a nie služby Dokumenty Google. Úplný verejný prístup do služby Dokumenty Google na vloženie do lokality nie je potrebný.

V službe Dokumenty Google existuje všeobecný prístup bez prihlásenia. Ak ho používate a umiestnite zakázaný obsah, logika bude nasledujúca:

 1. Roskomnadzor objavil zakázaný obsah a napísal spoločnosti Google návrh na jeho odstránenie. "Google" odstránené, všetko je v poriadku.
 2. Ak Roskomnadzor napísal, a Google ignoroval žiadosť o odstránenie konkrétneho materiálu ako Sliders, Roskomnadzor sa pokúsi zablokovať nie všetky Google, ale službu Dokumenty Google po dlhej korešpondencii.

Výhody prezentácií služby Dokumenty Google

Výhody služby Dokumenty Google pre prezentácie:

 • má ruské rozhranie;
 • nevyžaduje ďalšie registrácie, ak máte účet Google;
 • bezplatne;
 • spoľahlivý - podporovaný a vyvinutý spoločnosťou Google;
 • nevyžaduje rozvoj komplexných funkcií;
 • nevyžaduje konverziu prezentácie z .pptx na iné formáty;
 • poskytuje hráčovi vkladanie prezentácií na webe a možnosť ich prevzatia v rozhraní služby Dokumenty Google;
 • má nízku pravdepodobnosť blokovania spoločnosťou Roskomnadzor ako jednej zo služieb Google;
 • nevyžaduje verejný prístup k prezentácii v službe Dokumenty Google na jej vloženie do lokality, a preto nedáva dôvod blokovať Dokumenty Google z dôvodu verejne dostupného obsahu.

Zaznamenal som len jednu chybu v službe Dokumenty Google - nevídaný spôsob prevzatia prezentácie. Ak chcete prevziať vloženú prezentáciu, musíte prejsť zo svojej webovej stránky do služby Dokumenty Google a vybrať položku ponuky "Súbor / Stiahnuť ako ... / MicroSoft PowerPoint (PPTX)", ako je znázornené na obrázku. Ak chcete prevziať vlastné aj iné prezentácie, musíte mať účet Google.

S cieľom poskytnúť používateľom pohodlný odkaz na stiahnutie prezentácie, odporúčam umiestniť ho dodatočne na Yandex.Disk. To znamená, že prehrávač dokumentov Google je najprv vložený na vašu webovú stránku a pod ňou frázu „Prevziať prezentáciu“ s odkazom na položku Yandex.Disk.

Ak chcete stiahnuť z Yandex.Disk, nemusíte mať Yandex.Mail účet, alebo nerobiť žiadne ďalšie akcie, sťahovanie prebieha jedným kliknutím na odkaz.

Chráni sa teda aj v prípade, ak sa služba Dokumenty Google zatvorí alebo zablokuje, všetky prezentácie sa uložia do cloudu Yandex.Disk.

Ako pridať prezentáciu do služby Dokumenty Google

 1. Prejdite do sekcie prezentácie pod svojím účtom Google (používateľské meno a heslo pre poštu služby Gmail).
 2. Kliknite na tlačidlo plus v pravom dolnom rohu obrazovky.
 1. Stiahnite si súbor prezentácie.
 1. Získame výsledok:

Teraz môžete na stránku vložiť prezentáciu a dať odkaz na stiahnutie.

Ako získať kód na vloženie prezentácie služby Dokumenty Google

Ak chcete vložiť prezentáciu na stránku svojich stránok, musíte urobiť nasledujúce:

 1. Vyberte všetky prezentačné snímky v ľavom okne.
 1. Prejdite do menu "Súbor / Publikovať na internete ...".
 1. V zobrazenom okne vyberte kartu „Vložiť“.
 1. Vyberte požadované nastavenia (veľkosť snímky a čas zobrazenia jednej snímky) a kliknite na tlačidlo "Publikovať".
 1. Skopírujte kód.
 1. Teraz choďte na administračný panel CMS vašej stránky a otvorte stránku, do ktorej by mala byť prezentácia vložená, vo forme HTML kódu.

V samo-písaných stránkach, ktoré nepoužívajú CMS, otvorte kód stránky pomocou HTML editora.

Nájdite kód starej prezentácie a odstráňte ju (starý kód je uzavretý v značkách) a obsahuje text „slidehare“).

Prilepte kód skopírovaný do služby Dokumenty Google na toto miesto.

Uložte zmeny.

Ak vložíte kód hráča s prezentáciou v CMS, kliknite na tlačidlo "Aktualizovať" alebo "Uložiť" na karte kód, a nie vizuálny editor (relevantný pre WordPress, Drupal, a prípadne ďalšie CMS), inak HTML kód môže byť porušený.

Ako nahrať prezentáciu na Yandex.Disk

To sa robí jednoducho. Ideme pod váš účet v Yandex.Mail, prejdite na Yandex.Disk a kliknite na tlačidlo Stiahnuť.

Po dokončení preberania sa zobrazí správa, v ktorej musíte uviesť odkaz na prístup k súboru prezentácie.

Po zapnutí sa zobrazí adresa, ktorá sa má skopírovať.

Potom na stránke v CMS alebo html-editore zadajte kód odkazu:

Stiahnuť prezentáciu

Namiesto adresy URL vložte skopírovaný odkaz do prezentácie a uložte zmeny.

Získame nasledujúci výsledok:

Stiahnite si prezentáciu.

Výsledok a závery

Takže sme vložili prezentáciu na stránku vašej stránky a umiestnili odkaz na jej stiahnutie. Teraz ho môžete študovať priamo na stránke a postupne posúvať snímky. Ak sa vám prezentácia páči, môžete ju ľahko prevziať.

Prezentácie na stránkach stránok sa používajú ako:

 • dodatky k textovým prepisom vystúpení na podujatiach, webinároch,
 • dopĺňať videá alebo zvukové podcasty,
 • môže obsahovať stručné zhrnutie stránky longrid alebo kontrolného zoznamu.

Prezentácie, ktoré sú zabudované do stránky webu, rovnako ako fotografie, videá a infografiky, umožňujú lepšie odhaliť tému článku predložením materiálu v rôznych formátoch.

Stránky doplnené prezentáciami lepšie reagujú na požiadavku používateľa. To zase zlepšuje správanie používateľov na stránke a zvyšuje dôveru vyhľadávača na stránke ako zdroj informácií.

Dokumenty Google sú vhodné na nahradenie blokovanej služby SlideShare na vkladanie prezentácií na stránky stránok. Yandex.Disk poskytuje vhodnú možnosť umiestniť svoje prezentácie na stiahnutie. Nepodarilo sa mi nájsť náhrady za službu SlideShare ako zdroj dodatočnej návštevnosti z dôvodu umiestnenia prezentácií na externé zdroje.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár