Ako zvýšiť mieru konverzie stránky elektronického obchodu

Internetové hospodárstvo je na vzostupe. Podľa Internet Retailer, v roku 2013, kupujúci strávili 262 miliárd dolárov v amerických internetových obchodoch. To je o 13% viac v porovnaní s rokom 2012. Tento impozantný rast vedie k oblasti e-commerce nových hráčov, ktorí chcú získať ich kúsok, ktorého objem v USA sám je štvrť bilióna dolárov.

Majitelia nových a existujúcich on-line obchodov čelia množstvu problémov, bez toho, aby riešili, na čo sa nedá spoľahnúť. Jedným z týchto problémov je nízka miera konverzie. Tento článok vám povie, ako efektívne premeniť návštevníkov na vaše stránky elektronického obchodu na kupujúcich.

Prečo zvýšiť mieru konverzie?

Miera konverzie je percento počtu používateľov, ktorí vykonali požadovanú akciu, na celkový počet návštevníkov stránok. Ak napríklad 2 zo 100 návštevníkov online obchodu zadajú objednávku, miera konverzie je 2%.

Miera konverzie sa vzťahuje na kľúčové ukazovatele výkonnosti stránok elektronického obchodu. Zvýšením tohto ukazovateľa využívate intenzívny spôsob rozvoja podnikania.

Predstavte si nasledujúcu situáciu: 1000 ľudí za deň „upadne“ do vášho internetového obchodu. Z nich 20 niečo kupuje. Nastavili ste si za úlohu zvýšiť počet zákazníkov na 40 za deň. To možno vykonať dvomi spôsobmi. Môžete sa pokúsiť zvýšiť počet návštevníkov na 2000 za deň, čo povedie k zvýšeniu počtu kupujúcich na danú sadzbu. Je to rozsiahlym spôsobom Rozvoj.

Môžete sa tiež zamerať na prácu s existujúcimi 1000 návštevníkmi a snažiť sa presvedčiť viac ľudí, aby sa stali vašimi zákazníkmi. Je to intenzívnym spôsobom Rozvoj. Vo väčšine prípadov je rozsiahla metóda nákladná. Rozsiahly rast je navyše rýchlejší, čo vedie k zastaveniu rozvoja podnikania.

Magické tlačidlo na zvýšenie konverzie neexistuje. Ak si vyberiete intenzívnu cestu vývoja projektu, vyhrňte si rukávy a pripravte sa na dlhú a tvrdú prácu. Plán zvýšenia miery konverzie pre webové stránky elektronického obchodu obsahuje tieto položky:

  1. Optimalizácia stránok stránok.
  2. Vylepšená navigácia.
  3. Optimalizácia konverzného zúženia.
  4. Použite remarketing.
  5. Použite nízkofrekvenčné kľúčové slová na propagáciu.

Nižšie nájdete podrobný popis každej položky.

1. Optimalizácia stránok stránok

Spustite implementáciu tohto plánu položiek so štúdiom požiadaviek vyhľadávačov na stránky. Postupujte podľa odporúčaní vyhľadávačov a odstráňte chyby.

Samozrejme, ak váš internetový obchod predáva veľa tovaru, potom sa niektoré akcie môžu zdať príliš komplikované. Napríklad je veľmi ťažké vytvoriť jedinečné popisy pre stovky stránok, použiť jedinečný názov, popis a atribúty alt pre fotografiu. Ale neexistuje iná cesta. Kvalitný obsah je potrebný nielen na zabezpečenie viditeľnosti stránok vo vyhľadávaní, ale aj na premenu návštevníkov na kupujúcich.

Začnite vytvárať popisy zo stránok najobľúbenejších produktov, ktoré generujú hlavný peňažný tok. Snažte sa poskytovať zákazníkom komplexné údaje o produkte. V opačnom prípade odchádza hľadať informácie na iných stránkach.

Použite analytické systémy na identifikáciu stránok, ktoré potrebujú optimalizáciu ako prvé. Venujte osobitnú pozornosť hlavnej vstupnej stránke. Pozrite sa na stránky, ktoré generujú najviac odrazí a odchody z webu.

Pomocou nasledujúceho kontrolného zoznamu overte, či stránka spĺňa požiadavky vyhľadávacieho nástroja:

  • Má stránka užitočný, relevantný a jedinečný obsah?
  • Použili ste jedinečný názov s príslušnou kľúčovou frázou?
  • Zahrnuli ste relevantný kľúč do atribútu alt fotografie?
  • Adresa URL stránky obsahuje kľúčové slovo?
  • Má stránka relevantné interné a externé odkazy?

Znovu si všimnite, že základné požiadavky vyhľadávačov sú potrebné nielen na riadenie prevádzky. Splnením týchto požiadaviek vytvoríte základ pre efektívnu prevádzku lokality vrátane vysokej konverzie.

2. Vylepšená navigácia

Jednoduchá navigácia je jedným z kritických faktorov efektívnej prevádzky na mieste. Pokiaľ ide o projekt elektronického obchodu, navigácia je dvojnásobne dôležitá. Keď potenciálny kupujúci nemôže nájsť potrebnú sekciu alebo produkt, jednoducho opustí zdroj a ide ku konkurentom. Tým sa zvýši miera odchodov a zbaví vás zisku.

Samozrejme, môžete využiť skúsenosti nórskych internetových podnikateľov a umiestniť všetky produkty do jednej hromady na hlavnej stránke. V tomto prípade však nie je pravdepodobné, že budú vaši zákazníci spokojní.

Ak chcete zlepšiť navigáciu, musíte pochopiť správanie používateľov na stránke. To možno vykonať pomocou nástrojov WebVizor pre vizuálnu analýzu a nástroja Google In-Page Analytics. Pomocou týchto nástrojov môžete určiť, ako sa budú potenciálni zákazníci správať, ktoré navigačné prvky najčastejšie používajú a ktoré navigačné bloky zostanú mimo zóny pozornosti návštevníkov.

Venujte pozornosť snímke služby In-Page Analytics. Ukazuje, že 2,7% návštevníkov začne surfovať na stránke pomocou prvého tlačidla ponuky v ľavej hornej časti stránky. Ďalších 4,4% užívateľov si zvolí navigačný prvok, ktorý sa nachádza mierne pod ním. Toto je ľahko vysvetlené: anglicky a rusky hovoriaci používatelia čítajú dokumenty zhora nadol a zľava doprava. To stojí za to využiť. Umiestnite navigačné tlačidlá na ľavej hornej strane stránky, ktoré vedú na produkty, ktoré chcete predať.

Aby bola navigácia jednoduchá a intuitívna, použite jasnú hierarchickú štruktúru stránok. Skontrolujte, či sú tlačidlá ponuky viditeľné a kliknuteľné na rôznych veľkostiach obrazovky. Použite strúhanku.

3. Optimalizácia konverzného lievika

Zúženie konverzie možno optimalizovať desiatkami spôsobov. V tomto prípade hovoríme o znížení počtu akcií kupujúceho, ktoré vykonáva od okamihu, keď pristane na mieste, kým nezaplatí za tovar.

Niektoré internetové obchody vám napríklad umožňujú zadať objednávku až po registrácii. Tento krok nie je pre predávajúceho kritický, takže ho môžete bezpečne vylúčiť z procesu nákupu. Ako možnosť môžete zvážiť autorizáciu pomocou účtu na sociálnych sieťach. Ak chcete získať e-mailovú adresu zákazníka všetkými prostriedkami, po zaplatení za tovar mu dajte kupón. Samozrejme, že referenčný kód, ktorý pošlete do e-mailu, zadáte do špeciálneho poľa.

Ak chcete pochopiť, ako optimalizovať zúženie konverzie pre lokalitu elektronického obchodu, použite mapu cieľov nástroja Google Analytics. To vám umožní pochopiť, v akom štádiu procesu nákupu stratíte väčšinu zákazníkov.

Venujte pozornosť stránkam, z ktorých používatelia ukončujú proces nákupu. Možno, že potenciálni zákazníci nemajú radi vašu ponuku? Možno im chýbajú informácie? Čo tak pekný bonus? Vykonajte split test. Príspevok prísľub bezplatného doručenia, recenzie zákazníkov, informácie o záruke na problémových stránkach. Vyberte najúčinnejšiu možnosť. Na vyhodnotenie optimalizácie použite prehľad Vizualizácia zúženia.

4. Použite dynamický remarketing

Dynamický remarketing zahŕňa zobrazovanie kontextových reklám používateľom vyhľadávacích nástrojov, ktorí navštívili vašu stránku. V tomto prípade môžete preukázať neúspešným zákazníkom produkty z kategórie, v ktorej mali záujem o vaše stránky. Táto taktika vám umožňuje zobrazovať reklamy publiku, ktoré sa zaujíma o konkrétny produkt.

Ak chcete použiť dynamický remarketing, musíte sa prihlásiť do svojho účtu AdWords a pridať remarketingovú značku na svoju stránku. Potom budú návštevníci automaticky zaradení do remarketingového zoznamu. Publikum v zozname uvidí vaše reklamy návštevou stránok v Reklamnej sieti Google.

Ak chcete tento nástroj efektívne používať, venujte osobitnú pozornosť vytváraniu remarketingových zoznamov. Opatrne pristupujte k vytváraniu pravidiel pre zaradenie návštevníkov do zoznamu. Ak chcete zahrnúť najsľubnejších používateľov do remarketingového scenára, uveďte v pravidlách, ktoré by mal byť klient zaradený do zoznamu, po návšteve aspoň troch stránok stránky. V tomto prípade by jedna zo stránok mala byť venovaná konkrétnemu produktu. Nezahŕňajte používateľov, ktorí od vás v remarketingovom zozname niečo kúpili. Použite iné spôsoby opätovného predaja tejto kategórie zákazníkov.

Použite funkciu obrázkových reklám. Systém AdWords vám umožňuje používať akýkoľvek obsah a fotografie z vašich stránok na vytvorenie atraktívnych obrázkových reklám.

5. Použite klávesy s nízkou frekvenciou.

Kľúčová fráza „kúpiť tabletku“ je vysoká frekvencia. Aby ste sa dostali na vrchol tejto požiadavky, musíte vynaložiť veľa úsilia. Kľúčová fráza "Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition tablet" je nízka frekvencia. Pre túto požiadavku by ste nemali mať žiadne problémy so zobrazením stránky na začiatok. Ťažkosti s postupovaním vysokofrekvenčnými dotazmi však nie sú jediným dôvodom na vsadenie na nízkofrekvenčné dotazy. Keď osoba vyhľadáva informácie, používa vysokofrekvenčné kľúče ako „kúpiť tabletku“, „prehľad o tablete“, „výkonnú a lacnú tabletu“ atď. Keď človek plánuje kúpiť, používa požiadavky ako "tablet Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition". Inými slovami, nízkofrekvenčné dotazy sú viac konverzie.

Mali by sa použiť aj vysokofrekvenčné dotazy. Len sa nesnažte optimalizovať stránky kategórií produktov pre ne. Vysoké miesta majú miesto v blogu, kde môžete uverejňovať podrobné recenzie a ďalší užitočný obsah.

Ako rýchlo bude konverzia rásť

Realizácia navrhovaného plánu vám umožní dosiahnuť účinok okamžite. Napríklad, akonáhle zverejníte presné informácie o produkte v produktovej karte, predaj začne rásť. Dynamický remarketing vám prinesie prvé predaje čoskoro po spustení. Nezabudnite sledovať mieru konverzie a prepojiť dynamiku tohto indikátora so zmenami, ktoré vykonáte na stránke.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár