Ako obnoviť pozíciu stránky vo vydávaní pre smartfóny: ​​mini-case a odporúčania

V polovici minulého roka spoločnosť Google oznámila, že stránky sa už nemôžu spoliehať na vysoké pozície, ak nie sú optimalizované pre mobilnú prevádzku. Najväčší vyhľadávač na svete oznámil, že majitelia smartfónov patria medzi najvýznamnejšie kategórie používateľov a sľúbili, že znížia pozíciu v oblasti vydávania zdrojov, ktoré sa nestarajú o mobilných návštevníkov.

V tomto článku sa dozviete, ako spoločnosť Google trestá stránky, ktoré sa nestarajú o optimalizáciu mobilnej prevádzky. Dozviete sa tiež, ako sa dostať z filtra Google, čo znižuje problém v prípade smartfónov.

Ako sa spoločnosť Google stará o vlastníkov smartfónov

Google znižuje problém pre smartphony zdroje, ktoré neposkytujú mobilným používateľom normálny užívateľský zážitok. Tieto sankcie majú vplyv na pozíciu zdrojov v mobilnej verzii. V júni 2013 spoločnosť Google oznámila, aké chyby by mohli viesť k sankcii:

  • Po prvé, zdroj stráca svoju pozíciu v probléme, ak je užívateľ konfrontovaný s nesprávnymi presmerovaniami. Ak napríklad stránka presmeruje používateľa na hlavnú stránku mobilnej verzie, keď chce nasledovať odkaz na konkrétnu vnútornú stránku.
  • Po druhé, spoločnosť Google trestá stránky, ktoré zobrazujú chybovú stránku 404 len pre vlastníkov smartfónov. Ak napríklad na mobilnej verzii stránky neexistuje žiadna stránka, vyhľadávač odporúča nasmerovať čitateľa na verziu stránky pre desktopy. Ak namiesto toho stránka zobrazuje chybu 404, narúša to užívateľskú skúsenosť zákazníka.

Spoločnosť Google uplatňuje sankcie na stránky, ktoré robia tieto chyby. Tento trest má zvláštnosť: zdroje strácajú pôdu len v mobilnej oblasti. Zároveň si zachovávajú svoje pôvodné pozície v celkovom probléme.

Ako Google trest funguje: Electronista stránky mini-case

Problémy stránky Electronista úspešne ilustrujú sankcie spoločnosti Google. V marci 2014 si odborníci z marketingovej agentúry G-Squared Interactive (GSI) všimli chybu pri pokuse dostať sa na interné stránky stránky pomocou smartfónu. Prepojenie, uverejnené na autoritatívnom zdroji o technológii, viedlo k užitočnej revízii modulu gadget. Avšak, keď sa snaží presunúť majiteľ smartfónu znova a znova zasiahla domovskú stránku mobilnej verzie stránky Electronista.

Odborníci GSI si uvedomili, že sa zaoberajú porušovaním odporúčaní spoločnosti Google. Rozhodli sa skontrolovať, ako nesprávne presmerovania ovplyvňujú pozíciu zdroja Electronista v otázke. Ukázalo sa, že stránka zaujíma popredné miesto v celkovom probléme konkurenčných otázok. Avšak, v SERP pre smartphony zdroj neopakuje tento výsledok. Napríklad na žiadosť služby Google Nexus 7 Versus iPad mini (Google Nexus 7 alebo iPad Mini) sa Electronista umiestnil na 8. mieste vo všeobecnom SERP. Vo vydaní mobilných telefónov držal osemnáste miesto.

Odborníci GSI potvrdili existenciu sankcií a napísali list vedúcim predstaviteľom projektu Electronista. Popísali problém, naznačili existenciu sankcií a poskytli podrobné odporúčania, ako obnoviť pozíciu zdroja. Neexistovala žiadna odpoveď, ale počas niekoľkých dní boli chyby opravené. Špecialisti GSI pokračovali vo svojich pozorovaniach, aby pochopili, koľko času uplynie od opravy chýb po obnovenie pozície stránky v mobilnej otázke. Keďže sankcie sú v tomto prípade algoritmické, experti navrhli, aby sa pozície obnovili po opätovnom prehliadaní stránky Electronista spoločnosťou Google.

Pred zistením výsledkov pozorovania je dôležité pochopiť ...

... za čo spoločnosť Google potrestala stránku Electronista

Ako bolo uvedené vyššie, majitelia Electronista presmerovali všetku mobilnú prevádzku na hlavnú stránku mobilnej verzie stránky. Z tohto dôvodu nemohli používatelia splniť svoje potreby. Potom, čo videl odkaz na zaujímavý článok na stránke SERP alebo na niektorých autoritatívnych stránkach, nasledovali ho, dúfajúc, že ​​si prečítajú zaujímavý materiál. Namiesto toho sa dostali na nudnú domovskú stránku mobilnej verzie zdroja, kde nie sú žiadne obrázky. Zvyčajne táto situácia vedie k zvýšeniu podielu zlyhaní.

Spoločnosť Google nechce posielať mobilných používateľov na stránky, ktoré nespĺňajú očakávania návštevníkov. Preto ich znižuje v mobilnej otázke. Podľa expertov GSI, v porovnaní so všeobecným programom SERP, zdroje strácajú päť až 20 pozícií. Napríklad, na žiadosť htc živý radar, Electronista miesto sa umiestnil na treťom mieste v celkovom probléme, a v otázke pre mobilných užívateľov uzavrel druhú desiatu.

Odborníci GSI kontaktovali špecialistu spoločnosti Google Pierre Far. Pýtali sa, ako dlho bude trvať, kým sa po odstránení nesprávnych presmerovaní opustí zdroj zo sankcií. Pán Ďaleko potvrdil, že majitelia zdroja musia len čakať na opätovné vyhľadávanie zdroja.

Čo sa za mesiac zmenilo

O niekoľko týždňov neskôr odborníci GSI skontrolovali internetovú stránku spoločnosti Electronista. Všimli si, že vlastníci projektu si vypočuli odporúčania spoločnosti Google a GSI.

Spoločnosť Google odporúča použiť atribút rel = "alternate" pre verziu stránky pre pracovnú plochu na označenie existencie mobilnej verzie. Pre mobilnú verziu musíte použiť atribút rel = "canonical", aby ste informovali vyhľadávač a prehliadač o existencii plnej verzie stránky.

Obchodníci Electronista používali rel = "canonical" atribúty na mobilných stránkach, ale z nejakého dôvodu zabudli na atribúty rel = "alternate" pre plné verzie. Okrem toho stanovili nesprávne presmerovania. Mobilná prevádzka je teraz nasmerovaná na vybraté interné stránky mobilnej stránky a nie na jej hlavnú stránku.

Experti spoločnosti GSI použili službu SEMRush, plugin pre užívateľského agenta Firefoxu a niekoľko smartfónov na kontrolu pozície spoločnosti Electronista v tejto otázke. Získali nasledujúce výsledky:

  • Na požiadanie je zadarmo na xbox Electronista radí na prvé miesto v celkovom a mobilnom vydaní.
  • Na požiadanie vysokorýchlostného internetového mapového zdroja sa v celkovej a mobilnej emisii umiestni na druhom mieste.
  • Na vyžiadanie, gps pamäťovú kartu zaradil piaty v mobilnej a všeobecný problém.
  • Žiadosť o preskúmanie potrubia skullcandy priniesla aj dve piate miesta. Pred korekciou chýb v tejto otázke sa Electronista umiestnil na piatom mieste v celkovej emisii a desiaty v mobile.

Niekoľko týždňov po opravách chýb teda spoločnosť Google skutočne zrušila sankcie z webovej stránky spoločnosti Electronista.

Ako sa uistite, že majiteľom smartfónov poskytujete dobrý používateľský zážitok

Ak chcete predísť sankciám spoločnosti Google a prilákať mobilných používateľov na stránku, postupujte podľa týchto pokynov:

  1. Manuálne skontrolovať presmerovania. Ak to chcete urobiť, prejdite na svoju webovú lokalitu pomocou svojho počítača a smartfónu. Uistite sa, že keď kliknete na odkazy, dostanete sa na vybrané stránky mobilnej verzie stránky a nie na hlavnú stránku. Pomocou mobilného prehliadača zadajte dopyt v službe Google, kde nájdete svoju stránku. Skontrolujte, ktorá stránka sa dostane z mobilného SERP. Skontrolujte, či atribúty rel = "canonical" a rel = "alternate" sú uvedené na stránkach stránok.
  2. V paneli pre správcov webu Google skontrolujte, či sa nezobrazujú chybové hlásenia o skenovaní. Google nahlásil nesprávne presmerovania a ďalšie nájdené problémy.
  1. Skenujte svoje stránky pomocou emulátora Google Mobile pre mobilné stránky

Táto príležitosť poskytuje niektoré nástroje pre optimalizáciu pre vyhľadávače, napríklad, kričí žaba alebo DeepCrawl. Upozorňujeme, že v januári 2014 spoločnosť Google vytvorila nový vyhľadávací robot na skenovanie mobilného obsahu. Nazýva sa to googlebot pre smartfóny. Zvážte to pri nastavovaní SEO nástroje.

Manuálne skontrolujte všetky chybové hlásenia prijaté počas kontroly.

  1. Skontrolujte atribúty rel = "alternate"

Ako je uvedené vyššie, atribút rel = "alternate" hovorí spoločnosti Google o existencii mobilnej verzie stránky. Skontrolujte prítomnosť tohto atribútu na mape lokality a jeho správnu konfiguráciu.

Zapamätajte si mobilných používateľov

Majitelia smartfónov a tabletov si chcú prečítať vybrané články, namiesto toho, aby sa dostali na nudnú domovskú stránku mobilnej verzie vašej stránky. Dajte im túto príležitosť. V opačnom prípade väčšina návštevníkov opustí vaše stránky okamžite po pristátí a spoločnosť Google vás pripraví o najvyššie pozície v mobilnom probléme.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár