Ako vybrať najvhodnejšiu verziu textu pre vaše stránky?

Keď vám copywriter pošle test (pre akúkoľvek stránku stránky, kde sa očakávajú najaktívnejší návštevníci), máte istotu, že táto konkrétna textová verzia bude „strieľať“? Pýtate sa sami seba otázku (aj keď vám text copywritera úplne vyhovuje), ale dá sa s týmto článkom niečo urobiť, aby sa zvýšila úroveň záujmu cieľovej skupiny? Čo sa v ňom môže zmeniť? Ako zmeniť? A čo je najdôležitejšie - ako merať prínosy týchto zmien? Všetky tieto otázky - nie je výsledkom nadmerného vyberania. Opýtať sa sami seba a hľadať odpovede na ne je správne a prirodzené. Potenciálna multiplicita (môže existovať nekonečný počet variantov toho istého textu) je úžasná vec, ktorá vám umožňuje výrazne rozšíriť hranice voľby, odmietnuť všetko, čo je zbytočné a izolovať objektívne najlepšie.

Ako si vybrať, kde sladší?

Stratégia výberu jednej z mnohých možných možností je užitočná pri riešení akýchkoľvek kreatívnych problémov. Je to ona, ktorá nepochybne pomôže nájsť a odpovedať na otázku, ktorá z mnohých možností pre text na stránke, kde sa očakáva, že návštevníci budú premenení na zákazníkov, bude pre vaše úlohy najvhodnejšia.

Predstavte si text. Prakticky akékoľvek slovo v ňom môže byť nahradené synonymom, na úrovni viet je variabilita ešte vyššia - syntaktická konštrukcia frázy v ruštine je dosť voľná, aby mohla prísť z dvoch na viac ako tucet variantov syntaxe (v závislosti od dĺžky frázy). Ale! Ešte dôležitejšie je, že do textu na tú istú tému môžete vložiť úplne iný význam (o tejto téme môžete povedať, ako napríklad Wikipedia, môžete sa v hlavnom odvolaní v texte kúpiť pre svoj produkt, môžete produkt odborne porovnať s jeho náprotivkami na a vyvodiť závery, a tak ďalej do nekonečna) - a potom máte len nekonečný počet variantov textu.

Ktorý z nich je potenciálne najlepší? Čo viac bude vaša cieľová skupina páčiť? Čo zabezpečí rast predaja? Ak sa riadite výlučne vlastným vkusom a svojimi predstavami o vašej strednej Ázii, potom nemôžete dostať jasnú odpoveď na tieto otázky. Môžete sa priblížiť k tejto možnosti, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám, ale nie k tomu, že nájdete najlepšiu možnosť. V tomto prípade sa totiž stretávate s úlohou pochopiť úroveň záujmu v texte mnohých predstaviteľov vašej strednej Ázie, teda vidieť objektívny obraz. Subjektívny názor v tomto prípade znamená málo, aj keď je to názor super profesionála. Pre skutočné hodnotenie, ktorá z možností textu najlepšie vyhovuje vašim potrebám, je nedostatok jasnej štatistickej metódy výskumu. Môžete ho implementovať začatím testovania A / B. Iba oni vám poskytnú reálnu predstavu o tom, čo je najlepšie pre vaše konkrétne úlohy. Prirodzene, nejde len o textové varianty, ale aj o celkový dizajn stránky - variabilita každého z jej jednotlivých prvkov a overenie možných variantov efektivity. Všetko je dôležité, nie len text.

Ale keďže v rámci tohto materiálu stále hovoríme o článkoch, pozrime sa na niektoré základné textové prvky, v ktorých je možná variácia.

Názov: kreatívny alebo jednoduchý?

Aký by mal byť názov? Kreatívne a jasné? Alebo suché a jasné, z čoho je okamžite jasné, čo bude v texte diskutované?

Veľa závisí od názvu. V tomto článku sme písali o tom, ako vytvoriť pracovné titulky.

Jedna vec je istá: dokonca aj kreatívny nadpis by mal dať čitateľovi predstavu o tom, o čom bude článok. A potom - vymyslieť a vyskúšať rôzne možnosti.

Dĺžka textu

Zdá sa, že odpoveď je tu evidentná: každý je oboznámený s tvrdením, že ľudia nemajú radi dlhé textové listy na internete. Zdá sa, že je to axióma: čím kratší a všeobecne lakonický text, tým ľahšie je udržiavať pozornosť publika na internete. Nie je to však vždy tak. Udržiavanie pozornosti čitateľa je úlohou, ktorá nezávisí od dĺžky textu. Pokúste sa vytvoriť dve dobré verzie textu - jeden krátky a abstraktný, druhý - rozšírený, určený na hlboké ponorenie čitateľa do témy. Vykonajte A / B testovanie - a pochopíte, ktorý z nich v tomto prípade najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Odvolanie k publiku

Väčšina v komerčnom segmente internetu uprednostňuje apelovať na vaše publikum na vás. Toto je prejav úcty k používateľom. Všeobecne platí, že ľudia, ktorí dosiahli určitý vek, bijú, ak nie silnejší - spôsobuje podráždenie - strkanie. Ale je to všetko jasné? Existujú projekty, ktorých cieľovou skupinou sú mladí ľudia - stredoškolskí študenti, študenti - a v tomto prípade by možno bola celkom vhodná výzva.

Nie celkom jednoznačný obraz s lokalitami, ktoré ponúkajú produkty pre deti. Cieľovou skupinou sú ich rodičia, nie samotné deti. Ale kto bráni vytvoreniu obsahu pre takéto projekty, aby využil príležitosť na kontaktovanie dieťaťa prostredníctvom svojho rodiča a naopak, zdôrazňujúc ich spojenie? Napríklad, určite každá matka správne pochopí takúto produktovú kartu (detský nosový sprej založený na izotonické sterilná morská voda):

"Viac ako čokoľvek iné, tento malý zázrak nechce pochovať nos? Mračia sa, akoby ste mu ponúkali piť studenú krupicu s kekrami kfíru? Vieš, budeš ho len presvedčiť. Povedz mu príbeh." obsahuje fľašu morskej zelene, ktorá obsahuje čistú morskú vodu, kde žijú tisíce drobných morských víiel, majú ťažkú ​​prácu - musia sa dostať do vášho malého nosa - pretože sú na to vytvorené - a začínajú úžasnú vec: zbaviť sa všetkých choroboplodných zárodkov. robiť svoju vlastnú vec - a nikdy oh nie je chorý. ""

Odvolanie "vy" môže byť použité nepriamo, keď autor nehovorí čitateľovi "vy" priamo, ale opisuje predmet, ako keby zmenšoval jeho osobnú skúsenosť na určité univerzálne ľudské kategórie, posilňuje efekt dôvery a zvyšuje emocionálny stupeň. Napríklad: "Pozeráte sa na tento technický zázrak a neveríte svojim očiam: všetko je tak premyslené, tak pohodlné."

Poznáme prípad, keď na mieste jedného z našich klientov (spoločnosť, ktorá predáva elektronické prístroje) vypukla malá škandálka, v ktorej sa o vás napísala výzva adresovaná divákom: individuálni návštevníci nemali radi to, čo strkali. Avšak výzva k vám nie je nikde v knihe značiek. Je to len preto, že sa stránka začala vyhýbať osobným odvolaniam a namiesto toho používať neosobné výrazy: "chcete tento modul gadget kúpiť, a „každý chce kúpiť tento modul gadget“, Samozrejme, toto je ohyb. Ale táto skutočnosť sama o sebe ilustruje, že by ste nemali podceňovať dôležitosť výberu formy oslovenia publika.

Niektorí používatelia sa nepáči byť strká.

Vytvorenie dôveryhodnosti textu

Akékoľvek tvrdenie, ak drvivá väčšina ľudí nie je pripravená ho vziať na vieru, normálni copywriteri sa snažia nejakým spôsobom „podporiť“. Robia to rôznymi spôsobmi. Môžete napríklad napísať: "podľa väčšiny expertov na trhu", "vedci tvrdia, "ako ukazuje skúsenosť mnohých odborníkov.""atď. Je to z oblasti neuro-lingvistického programovania: nezdalo sa, že by ste niečo hovorili, ale používali ste slovné signály, ktoré dávajú čitateľovi predstavu, že ste svoju myšlienku potvrdili."

A môžete odkazovať na spoľahlivý zdroj podľa všetkých pravidiel vedeckej metodiky: "podľa agentúry takéhoto a takého", "takého a takého"A tak ďalej.

Ako zaujímavý príklad vytvárania dôvery čitateľov v texte, môžete citovať úvod Jim Collins do jeho knihy Od dobra do veľkej. Píše: "Nemôžem povedať, že túto knihu napísal Jim Collins. Bez enormného prínosu, ktorý urobili iní ľudia, by táto kniha nevznikla. Mal som veľké šťastie, v mojom tíme pracovali vynikajúci ľudia, ktorí dali všetku svoju silu tomuto projektu. Vo všeobecnosti sa nahromadili asi 15 tisíc hodín a kvalita ich práce bola taká vysoká, že sa stala modelom, ktorý som ja sám začal., (A tu autor uvedie všetky mená členov výskumnej skupiny).

Ďalej píše: "Som vďačný obrovskému počtu čitateľov, ktorí strávili hodiny čítaním návrhov a predbežných materiálov a predložili svoje pripomienky. Za otvorenosť a ochotu zdieľať svoje vlastné vedomosti a názory by som chcel poďakovať ..." (A ďalej - pár stránok, na ktorých Collins vymenováva mená všetkých, ktorí sú do projektu zapojení tak či onak).

Po takýchto detailoch nedobrovoľne preniknete do dôležitosti výskumu, ktorý si vyžadoval prácu toľkých ľudí, a začnete mať veľkú dôveru v to, čo budete ďalej čítať v knihe.

Riešiť problém vytvárania dôvery publika v text môže byť na mnohých úrovniach - používanie a potvrdzovanie pomocou spoľahlivých zdrojov a faktov je jednou z techník. Môžu byť zanedbané len vtedy, ak je úlohou skrátiť text. Stojí to za to alebo nie? Zobraziť testovanie A / B.

Predkladanie informácií

Máte informácie, ktoré si môžete ľubovoľne upraviť. Môžete napríklad vytvoriť text s nadpisom „20 tipov na výber vysávača“. Alebo "7 tipov na prenájom ľudí do práce." Alebo môžete vytvoriť text čítaním toho, kto pochopí, že s ním zdieľate svoje vlastné skúsenosti. Čo "strieľa", ktoré spôsobia väčšiu dôveru? Prirodzene, to do značnej miery závisí od talentu a profesionality copywritera. Ale popierať obrovskú úlohu formy a prezentácie je nezmyselné: v texte sú aj tie maličkosti veľmi dôležité, nehovoriac o kompozičnom dizajne a jeho realizácii.

Povedali sme len o niektorých "uzloch" textu ležiaceho na povrchu, v ktorom sa môže vyskytnúť variabilita. Samozrejme, že takéto "uzly" - nespočetné. Môžete zmeniť všetko, počnúc názvom a končiac s popiskami na ilustráciách. Hlavnou vecou je kontrolovať pomocou testov, koľko efektívnejšej stránky tieto zmeny urobili.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár