10 najlepších stránok s citlivým rozložením

Pravdepodobne ste počuli o potrebe optimalizovať stránky pre mobilnú prevádzku. V blízkej budúcnosti budú používatelia používať online smartfóny a tablety častejšie ako používanie notebookov a desktopov.

Tiež viete o adaptívnom dizajne, ktorý je jedným zo spôsobov optimalizácie stránok pre mobilnú prevádzku. Táto metóda odporúča používať Google. Niektorí obchodníci však považujú adaptívne usporiadanie za zlé rozhodnutie. Uprednostňujú používanie mobilných verzií stránok alebo aplikácií. V tomto článku sa dozviete, či adaptívne usporiadanie má naozaj vážne nedostatky, ako aj to, či webové stránky s citlivým dizajnom môžu byť vizuálne príťažlivé a funkčné.

Citlivý dizajn: Klady a zápory

Definícia adaptívneho dizajnu je obsiahnutá v názve: je to dizajn, ktorý sa automaticky prispôsobuje veľkosti obrazovky. Vďaka tomu sa vaše webové stránky pohodlne zobrazujú pomocou stacionárnych počítačov a mobilných zariadení. Kód stránky môžete tiež jednoducho zmeniť pridaním a odstránením určitých prvkov z neho.

Okrem toho nemusíte pre používateľov desktopov a smartfónov vytvárať iný obsah. Obsah zverejnený na webovej stránke s adaptívnym usporiadaním je dostupný pre mobilných aj stacionárnych používateľov.

Webové stránky s citlivým dizajnom však majú niekoľko nevýhod. Po prvé, načítanie v porovnaní s mobilnými verziami stránok trvá dlhšie. Doba načítania je jedným z najdôležitejších faktorov v jednoduchosti používania zdrojov. Po druhé, mobilná stránka je lacnejšia ako zdroj s adaptívnym usporiadaním.

Výber spôsobu optimalizácie pre mobilnú prevádzku, riadiť sa cieľmi vášho podnikania a dostupnými zdrojmi. A ako ďalšie argumenty v prospech adaptívneho usporiadania vám budú slúžiť tie najlepšie stránky s adaptívnym usporiadaním (mobilná verzia), ktoré sú uvedené nižšie.

Príklad číslo 1. Predajná sila

Bolo by zvláštne, keby spoločnosť, ktorá predávala mobilné aplikácie, nemala dobré stránky pre mobilné publikum. Sales Force nenecháva priestor na výčitky. Webové stránky spoločnosti sú rýchle a dobre zobrazené na ploche, tabletu a smartfóne.

Tvorcovia stránky sa postarali o to, aby používatelia mobilných služieb ľahko našli kontakty spoločnosti. Ak otvoríte stránku na obrazovke tabletu, telefónne číslo sa zobrazí v hornej časti stránky. Na smartfóne v dolnej časti stránky sa pomocou kontrastného bloku zvýrazní telefónne číslo.

Príklad č. 2. Nixon

Na obrazovke tabletu vyzerá stránka Nixon atraktívne. Nasledujúce body možno nazvať úspešnými:

  • Jednoduché menu. Na obrazovke tabletu sa navigačné prvky nelíšia od navigačných prvkov. Keď vstúpite na stránku pomocou smartfónu, menu sa sprístupní pomocou navigačného prvku.
  • Dobré vizuálne riešenia. Sledujte fotografie a pritiahnite pozornosť k produktu.
  • Na všetkých stránkach je jasná výzva na konanie. Napríklad hlavný užívateľ vidí volanie na odber newsletteru.
  • Vysokorýchlostné načítanie stránok.

Vzorové číslo 3. Everlane

Tvorcom stránky Everlane sa podarilo urobiť vizuálne atraktívnu stránku, ktorá sa načíta veľmi rýchlo. Návrhári priťahujú návštevníkov do kategórií výrobkov pomocou krásnych fotografií.

Medzi výhody tohto webu patrí aj jasná navigácia, jednoduché objednávanie a jednoduchý prístup k kontaktným informáciám.

Príklad číslo 4. Adobe

Stránky spoločnosti Adobe sa ľahko ovládajú. Na obrazovke tabletu vyzerá atraktívne. Užívatelia smartfónov vidia pred nimi jednoduchý zdroj, kde môžu rýchlo nájsť potrebné údaje.

Nevýhody stránky zahŕňajú nízku rýchlosť sťahovania. Okrem toho, po pristátí na hlavného užívateľa vidí pop-up okno s komerčnou ponukou. Toto nie je veľmi dobré riešenie.

Príklad č. 5. Huffington Post

Publikácia Huffington Post si je dobre vedomá, že ľudia majú tendenciu získavať najnovšie informácie hneď, ako majú voľnú minútu, a majú vo svojich rukách smartphone alebo tablet. Preto je miesto publikovania vhodné pre mobilných užívateľov.

Na obrazovke tabletu sa ponuka lokality nelíši od plnej verzie. Na obrazovke smartfónu sa navigácia vykonáva pomocou navigačnej jednotky. Stránka sa načíta rýchlo. A používatelia, ktorí chcú zlepšiť svoje mobilné skúsenosti, si môžu stiahnuť aplikáciu Huffington Post pre operačný systém Android. Príslušná ponuka sa zobrazí po pristátí na stránke v hornej časti stránky.

Prípad č. 6. Chili

Chili stránky na obrazovke smartphonu robí priaznivý dojem. Užívateľ vidí pohodlné menu, z ktorého nie je rušený zbytočnými konštrukčnými prvkami. Na obrazovke tabletu tiež vyzerá atraktívne. Zároveň je tu jeden nešťastný detail: pri vertikálnej orientácii obrazovky, spodná časť stránky vyzerá prázdna. Táto nevýhoda je však kompenzovaná pohodlným menu.

Príklad č. 7. Hubspot

Po otvorení stránky Hubspot na obrazovke tabletu získate ponuku na vyskúšanie softvéru dodávateľa v akcii. Môžete sa tiež zoznámiť s platformou na kontrolu videa.

Tlačidlá menu sa takmer zlučujú s pozadím stránky. Toto sa robí preto, aby sa návštevník neodviedol od obchodnej ponuky. Ak však potrebujete ďalšie informácie, môžete ľahko nájsť navigačné nástroje.

Príklad č. 8. Burton

Napriek obrovskému množstvu vizuálneho obsahu sa web Burton rýchlo načíta na tablet a smartphone. Užívateľ sa môže zoznámiť s novinkami priamo na hlavnej stránke.

Ak zadáte stránku pomocou „tabletu“, položky ponuky sú rovnaké ako základná verzia. V spodnej časti hlavnej stránky je formulár na odber e-mailového zoznamu.

Príklad č. 9. IFC

Na obrazovke smartfónu sa stránky IFC zdajú byť pohodlné a jednoduché. Navigačný blok vám umožňuje dostať sa do požadovanej časti zdroja. Vďaka fotografii sa pozornosť používateľa upriami na potrebné časti.

Po otvorení stránky na obrazovke tabletu používateľ vidí veľa vizuálneho obsahu. Pohodlné menu vám umožňuje vybrať požadovanú časť. Stránky sa otvárajú rýchlo na tabletu aj na smartfóne.

Prípad č. 10. Dadaab príbehy

Dadaab Stories je najväčší utečenecký tábor na svete. A tábor poskytuje možnosť vidieť podmienky, v ktorých tam ľudia žijú. Vďaka adaptívnemu dizajnu to možno urobiť na obrazovke mobilných zariadení.

Stránky s adaptívnym usporiadaním môžu byť vizuálne príťažlivé a funkčné, ako je možné vidieť v príkladoch uvedených vyššie. Ktoré mobilné webové stránky alebo zdroje s citlivým dizajnom sa vám páčia?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár