6 chýb v lekárskom copywritingu, alebo ako zlepšiť vstupné stránky kliniky

Výber kliniky cez internet na liečbu, potenciálny klient plánuje zveriť jej najdôležitejšiu vec, ktorú má - zdravie a dokonca aj život. A prvá vec, ktorej čelí, je text na stránkach stránok. Je veľmi dôležité, aby text odpovedal na otázky návštevníkov a poskytoval vyčerpávajúce informácie, nesnažil sa tlačiť alebo podvádzať, pretože ak má klient najmenšie pochybnosti, je pre neho jednoduchšie zatvoriť stránku a ísť tam, kde táto pochybnosť nevzniká.

Súkromné ​​kliniky otvorili lekárov. Marketing v nich, najčastejšie, majú na starosti. A veľmi často text na stránkach služieb kliniky napísali aj lekári. Nikto nevie lepšie ako lekári o chorobách a ich liečbe - je to fakt. Ale s nahlasovaním informácií pacientom niekedy vznikajú problémy.

Nasleduje šesť hlavných chýb, ktoré sa vyskytujú na stránkach služieb zdravotníckych kliník, a preto môžu lekári stratiť alebo stratiť svojich klientov.

Názor vyjadrený v texte sa týka iba vstupných stránok (stránky služieb). Pre informačné články sa prístup môže líšiť.

1. Využitie administratívnych a lekárskych pojmov

To je hlavný dôvod, prečo by lekár nemal písať text na servisných stránkach. Lekári vedia liečiť. Ale spravidla nevedia, ako predávať svoje služby. A veľmi často nevedia jasne písať.

Lekári si myslia vo svojom vlastnom, najmä lekárskom jazyku. Tento jazyk je pre obyvateľov nepochopiteľný. Navyše ho vystraší a odsunie preč.

Osoba prichádza na stránku, aby pochopila, prečo potrebuje ísť na túto konkrétnu kliniku, a vidí - "neinvazívny postup", "autoimunitné ochorenia" a iné nezrozumiteľné pojmy. Lekár to považuje za normálne - právnici a lekári sú kastovo špecifickí papiernictvo, jazyk je v priebehu celého štúdia študovaný do hlavy. Pre potenciálneho klienta sú však také slová záhadné.

Text stránky predávajúcej službu kliniky by mal byť napísaný tak, aby pacient nemal dôvod chodiť do spoločnosti Google alebo Wikipédie. Potenciálni klienti, ktorí šli hľadať význam pojmu, narazia na stránku konkurentov, v ktorej je všetko písomne ​​prístupné a zrozumiteľné - a s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde k nim.

Akýkoľvek lekársky termín môže byť preložený do bežného ľudského jazyka. A text z toho bude určite lepší.

2. Rozmazané a abstraktné prínosy

Blok výhod - možno najdôležitejšie na stránke. Správne zvýraznené prínosy pritiahnu pozornosť a okamžite oznámia pacientovi, čo je na tejto klinike v pohode. Väčšina kliník tento blok úplne ignoruje. Na tých istých stránkach, kde sú opísané výhody, to zvyčajne vyzerá takto:

  • Vysoko kvalifikovaní lekári so špecializovaným vzdelaním a rozsiahlymi skúsenosťami.
  • Moderné profesionálne vybavenie.
  • Úplne bezbolestný postup.

Návštevník lokality má okamžite otázky. "Vysoko kvalifikovaní - je to tak? Kandidáti vedy? Alebo možno doktor? A čo mi nakoniec dá?"

"Moderné profesionálne vybavenie. A prečo? Musím problém vyriešiť rýchlo a bezbolestne, čo je na zariadení?"

Úplne bezbolestný postup - tu aspoň trochu o klientovi. Ale stále neexistujú žiadne špecifiká. Skúsme to pridať.

Skúsení lekári. Na našej klinike pracuje osemnásť lekárov. Šesť z nich obhájilo doktorandský titul, päť - PhD. Zvyšok pripravujú materiál na prácu. Lekári neustále zlepšujú svoju kvalifikáciu, študujú s kolegami z Francúzska, Nemecka a Izraela. Priemerná prax lekára je 12 rokov praxe.

Nie vo svete klienta, ale lepšie. Aspoň teraz je jasné, aká je kvalifikácia. Pokračuj.

Profesionálne vybavenie. Používame laserový skener iPen, vďaka ktorému diagnostikujeme kaz v najskoršom štádiu latentného štádia, začneme liečiť ochorenie, keď sa ešte neprejavil, vyhneme sa komplikáciám a garantujeme zachránenie zubu.

Keď sa na stránke hovorí, že klinika využíva moderné vybavenie, potenciálny klient túto ponuku neakceptuje. Nevidí pre seba žiadne použitie, pretože vníma text ako biely šum. Keď je podrobne popísané, ako toto zariadenie pomôže vyriešiť problém klienta, bude si to pamätať a vážiť si ho.

Liečba bez bolesti. Existujú dva dôvody pre bolesť zubného ošetrenia - zlá anestézia a poškodenie živých tkanív zuba počas práce. Používame účinný liek proti bolesti - heroín, kodeín, hit paličkou. Liečba zubného kazu prebieha v lokálnej anestézii, ktorú vyberieme individuálne pre každého pacienta metódou testovania alergie. Ak sa obávate injekcií, pred podaním anestézie anestetizujte ďasná gélovou anestéziou. Používame lekársky mikroskop, vďaka ktorému sa nedotýkame živých tkanív počas liečby.

Tento odsek nielen sľubuje bezbolestnú liečbu. Povie, prečo vzniká bolesť a čo robia na klinike, aby sa tomu zabránilo. Neexistujú žiadne abstraktné sľuby - ale je tu opis procesu a použitých riešení. Takýto text vytvára dôveru a odstraňuje prípadné námietky zo strany čitateľa.

Aj keď klinika nemá zariadenia a killerphics, stačí podrobne opísať štandardné výhody z hľadiska výhod pre zákazníka. A servisná stránka bude lepšia ako väčšina konkurentov.

3. Zapnutie vstupnej stránky do sekcie "Wikipedia"

Na webových stránkach aj špičkových kliník, kliknutím na odkaz, povedzme „liečba gastritídy“, potenciálny pacient narazí na opis choroby, jej príčiny a typy. Ak chcete zistiť, ako lekári vyriešia jeho problém, bude musieť prejsť niekoľko obrazoviek. A ani tam nemusí nájsť užitočné informácie. To je nesprávne.

Keď pacient hľadá kliniku, už vie, že má problém. On nehľadá opis problému - s najväčšou pravdepodobnosťou ho môže opísať ako horší ako ktorýkoľvek lekár. Na vstupnej stránke by malo byť riešenie problému pacienta. Bez prelúdií a prefekcií. Ak je toto riešenie prezentované lepšie ako konkurenti, je to v poriadku.

4. Otočenie stránky do „obchodu na gauči“

AIDA a ďalšie zázračné vzorce fungujú dobre na predaj masážnych pásov, vibračných lôžok a fóliových klobúkov a nie sú vôbec vhodné na predaj zdravotníckych služieb. Keď rozumný klient číta podobný „predajný“ text, má vo svojom podvedomí myšlienku: „Teraz budú pre mňa niečo tlačiť“. V tomto prípade sú akékoľvek výhody vnímané skepticky, dôvera čitateľa klesá. "Bolesť, väčšia bolesť" na stránke kliniky môže spôsobiť opačný účinok ako to, čo bolo zamýšľané. Ľudia sa nepáči, že sa bojí, a recepcia „Ak nás nezadáte - zomriete“ nie je len neefektívna - zákazníkov to desí.

Pre stránky zdravotníckych centier a kliník je vhodná, dokonca, informatívna, odborná prezentácia. Po prečítaní textu by mal potenciálny pacient zistiť, čo urobia a ako vyriešiť jeho problém, a nie o tom, čo sa s ním stane, ak nepôjde na kliniku. Môže sa použiť podmienený blok „Čo sa stane, ak sa neupraví“.

Ale nie ako základné informácie a bez skreslenia.

5. Nekonzistentnosť reality

Jeden môže písať, čo je to super klinika. Rovnako ako v ňom raz alebo dvakrát, s modernými metódami a úplne bezbolestne liečiť akékoľvek ochorenie. Čo je pozorný personál a útulná atmosféra. Ale len ak je to všetko pravda. Ak sa namiesto kliniky nachádza súkromná lekárska ordinácia s jedným zákrokom, ktorý je prezentovaný ako všeliek na všetky choroby, a personál je nekompetentný a pozostáva z „sestry“ s diplomom kozmetických kurzov a sestry, účinok bude presne opačný. Tvárou v tvár realite, sklamaní zákazníci priťahovaní textom premôžu sociálne siete a preskúmajú stránky s nahnevanými komentármi. Hovorí sa, že zlé PR sa nestane, ale to nie je tento prípad.

6. Úspora obsahu

"Ale nechaj ma!" - majitelia kliník môžu zvolať - "Náš text bol napísaný copywriterom! Kvalifikovaný, so skúsenosťami! Prečo sú naše postupy bezbolestné, personál je vysokokvalifikovaný a vybavenie je moderné a profesionálne? Čo sme urobili zle?".

S najväčšou pravdepodobnosťou ste použili služby copywritera z výmeny, písanie na 70 rubľov za tisíc znakov. Nepýtal sa na otázky, nehovoril s lekármi, nepožiadal o vyplnenie stručnej a technickej úlohy. Ukázalo sa teda, že "v ére kancelárskej práce a nízkej mobility je problém výčnelkov chrbtice oveľa naliehavejší ako kedykoľvek predtým." Veľmi zriedkavo sa lacní autori skutočne ponoria do problému a starostlivo pracujú s materiálom. Väčšina copywriterov sú stroje na výrobu tisícročí. Nemajú čas sa zaujímať o princípy marketingu, študovať info-štýl, myslieť a pracovať prostredníctvom materiálu. Potrebujú 20 000 znakov denne, najlepšie pred obedom. Takýto autor otvára päť desiatich miest kliník z TOP a prepisuje ich text inými slovami. Nebude chrániť text pred lekárom - uvažuje o platbe, a nie o výsledku práce. V dôsledku toho máme text, ktorý je presýtený s nezrozumiteľnými pojmami, s množstvom vody, pečiatok a klišé. Čo sa chceli zbaviť.

Dobre napísané stovky autorov. Dobre napísané pre lekárske stránky - desiatky. Ako si vybrať autora - samostatnú veľkú tému. Na odporúčanie sú najčastejšie najatí dobrí autori. Menej často - hoci sa to deje - sa nachádza na externých stránkach. Urobte si podrobnú technickú úlohu, požiadajte o napísanie testovacieho textu a / alebo ukážte portfólio na vašom predmete, analyzujte ho na vyššie uvedené chyby. Ak tam nie sú, je to už dobré znamenie a môžete sa pokúsiť spolupracovať s autorom.

záver

Dobrý text pre kliniku je napísaný v jasnom jazyku, neobsahuje vysoko špecializované termíny a odpovedá na otázky zákazníkov. Takýto text láka klientov, zvyšuje počet volaní na kliniku a bezplatné konzultácie, ktoré sú už priamo prevedené na predaj služieb.

Zlý text odrádza zákazníkov, ktorí idú tam, kde všetko chápu.

Dôvera lekárov napísať text na webe, majitelia kliník riskujú, že dostanú stránku plnú vysoko špecializovaných termínov, fuzzy výhod a nie vôbec riešenie problémov potenciálneho klienta. Skôr, ako si zamenite lekára s písaním textu, uistite sa, že problém pochopil. Po prijatí textu ho upravte tak, aby bol zrozumiteľný aj pre vašu šesťročnú dcéru. Zvýraznite výhody a povedzte o nich "vo svete klienta" - v jazyku svojich problémov a problémov. Nemôžete to urobiť sami - najať redaktora, ktorý vloží text do poriadku alebo ho napíše od nuly.

Dobrý text povedie nových klientov k aspoň bezplatnej konzultácii. A všetko závisí od toho, aký vysoko kvalifikovaný personál skutočne máte, aké pokročilé techniky používate na absolútne bezbolestné ošetrenie a ako moderné je vaše profesionálne vybavenie.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár