Ako predávať obsah pre stránky?

Tento článok bol napísaný nami pre portál Seonews.ru, ale zdá sa nám, že to môže byť zaujímavé pre návštevníkov našich stránok.

Nie je to ľahké Je to veľmi ťažké. To som ja na otázku, ktorá je v názve tohto článku, odpovedám.
Na jednej strane nie sú žiadne ťažkosti. Pretože dnes už každý vie: obsah znamená veľa - tak vo výsledkoch vyhľadávania, ako aj pri konverzii používateľov na zákazníkov. Preto je dopyt po obsahu pre stránky veľmi vysoký. Obsah je potrebný pre všetky oblasti obsahu, moria obsahu, celých kontinentov obsahu. A dopyt, ako vieme, vytvára ponuku.

Náročnosť výberu

Ale kto dnes uspokojí dopyt zákazníkov po obsahu? Nemusíte mať sedem génia v čele, aby ste na túto otázku jednoznačne odpovedali. Dnes je trh pre písanie obsahu úplne vo vlastníctve živnostníkov. Rôzne slobodné povolania - dobré a veľmi dobré. A zlé. Veľmi, veľmi zlé. Nájsť copywriterov pracujúcich v pravom slova zmysle „pre jedlo“, dnes nie je ľahké. Veľmi jednoduchý. Stačí sa zaregistrovať na akúkoľvek výmenu obsahu a inzerovať bez pomenovania navrhovanej ceny, ale napísaním niečoho ako „cenové záležitosti“. Za predpokladu, že reklama, ktorú umiestnite na pomerne obľúbenej stránke, za 5 minút dostanete celú schránku správ, v ktorej vám budú ponúkané služby za cenu 80, 50 a dokonca 30 rubľov za 1000 znakov.

Nechcem obviňovať slobodných pracovníkov z dumpingu. Trh má vždy pravdu. Ak sú dnes ich služby žiadané, znamená to, že to niekto potrebuje. Ale urobme nejakú jednoduchú aritmetiku. Priemerná miera produkcie novinárov v médiách je 5000-7000 znakov za deň. Neprišla zo stropu. Môžete písať viac. Kvalita textov však exponenciálne klesne. Je jasné, že nie všetky a nie vždy, ale vo všeobecnosti tieto čísla možno nazvať „priemernou teplotou v nemocnici“. Predstavte si, že s nami pracuje každý deň, sedem dní v týždni. Za 30 dní dáva na povrch 150-200 tisíc známok. S priemernými výmennými kurzami (50 rubľov / 1000 znakov), takýto textár na voľnej nohe môže zarobiť 7500-10000 rubľov. Zároveň vyčerpanie takejto práce je viac ako otrok v kuchyniach. Presne: pracovať v tomto režime je vždy fyzicky nemožné. Stojí práca novinárky dnes rovnako ako práca správcu?

Poďme nechať zákazníkov 50-ruble obsahu sám s touto otázkou. Chcem povedať nasledovné. Nie je to jediný copywriter, ktorý pozná cenu svojej práce (pridáme do zátvoriek, že to nie je ľahká práca) nebude fungovať rýchlosťou 50 rubľov / 1000 znakov. Len preto, že je nerentabilné. V tomto tempe môže pracovať buď novinár, ktorý je vo veľmi drsných životných situáciách (a pracuje na krátky čas), alebo laik so všetkými dôsledkami.

Parlez-vous v ruštine? Nedostatok koncepčného zariadenia

Môžu si ľudia hovoriaci rôznymi jazykmi navzájom porozumieť? V zásade môžu. S pomocou výrazov tváre, gest, emócií. Približne rovnaký dnes vyzerá ako komunikačný umelec a zákazník, čo sa týka písania obsahu pre stránky. Približne SEO-optimizers tiež komunikoval so svojimi zákazníkmi pred 5 rokmi: TCI, PR, referenčný rebríček, kosák - tento vtáčsky jazyk sa musel učiť, aby hovoril zákazník v rovnakom jazyku. Dnes, zákazníci SEO služby nie sú o nič horšie ako SEO sami v SEO slang. Aspoň sa to týka dobrých zákazníkov. Je to proste nikam. Koniec koncov, každý optimalizátor pracujúci s klientom na dlhú dobu sa ukázal byť aspoň raz v jeho živote v situácii, keď požiadavka vzišla z výstupu. A nie je nutné, aby optimalizátor neurobil to, čo by mal urobiť. A to znamená - buďme úprimní - je jednoduchšie pokúsiť sa klientovi vysvetliť, prečo sa to stalo, a nie vrátiť peniaze klientovi s hrdým pohľadom. V opačnom prípade sa vytvára strata, ktorá sa presunie na plecia tých klientov, s ktorými nie sú po určitej aktualizácii žiadne problémy - a to nie je pre nich veľmi úprimné.

Pri dnešnom písaní obsahu pre webové stránky existujú aj problémy spojené s nedostatkom koncepčného zariadenia. Využite perfektnú možnosť. Klient príde k vám, má na strane sémantické jadro, na ktoré by mal byť obsah napísaný, je tam dotaz X, dotaz Y, dotaz Z. (Keď hovoríme o ideálnom variante v tomto prípade, myslím, že klient často ani nie je sémantického jadra). Pozor, otázka na vyplnenie - koľko textu by malo byť na každej žiadosti?

V absolútnej väčšine prípadov klient nemá žiadnu predstavu o tom, aké veľké by mali byť texty. Úlohou tvorcov obsahu je jasne vysvetliť, že počet opakovaní kľúča a množstvo textu priamo súvisia s konkurencieschopnosťou žiadosti, pod ktorou je text napísaný. Logika je jednoduchá. Čím je požiadavka konkurencieschopnejšia, tým viac opakovaní je potrebných. Čím viac opakovaní - tým väčšie množstvo textu. Ale koľko viac? Zavedenie klienta do tejto „kuchyne“ trvá dlho a únavne. Ide o:

  • Ak chcete pochopiť počet odporúčaných kľúčových udalostí (presných a nepresných), musíte na túto otázku odkázať, analyzovať počet výskytov na stránkach, ktoré sa nachádzajú v TOP-5 (TOP-10, TOP-20 - nie je tak dôležité) pre túto požiadavku - na výpočet počtu kľúčov a na základe týchto údajov vypočítajú aritmetickú strednú hodnotu.
  • Ak chcete určiť odporúčané množstvo textu, musíte spočítať súčet znakov všetkých výskytov všetkých kľúčov, ktoré musia byť na stránke prítomné. Ak vezmeme do úvahy súčet všetkých kľúčov, mali by sme vziať do úvahy axiómu, že kľúče na stránke by nemali byť väčšie ako hodnota X celkovej hodnoty textu. A X sa môže líšiť od rôznych obsahových agentúr. Podľa nášho názoru by množstvo kľúčov nemalo presiahnuť 4,5% celkového textu. Na webe môžete nájsť čísla - od 3 do 10% celkového textu.

Vysvetliť priemernému klientovi, že je potrebné tancovať nie z pevného objemu, ale z frekvencie a konkurencieschopnosti žiadosti dnes, oh, aké je to ľahké.

Za čo zaplatí klient?

V skutočnosti ide o otázku, na ktorú nie je odpoveď taká zrejmá, ako sa zdá na prvý pohľad. Zdá sa, že klient zaplatí za výsledok. A aký je výsledok? Toto je text. Aby však mohol copywriter novinár mať text, ktorý spĺňa všetky možné požiadavky zákazníka, je potrebné, aby:

  • a) manažér služieb zákazníkom napísal jasný referenčný rámec pre novinárskeho textára;
  • b) novinár zozbieral materiál.

Okrem toho, zber materiálu je aj vyhľadávaním informácií na internete, je to komunikácia s odborníkmi z predmetu („guru“ a na komunikáciu s nimi je potrebné budovať vzťahy s rôznymi odbornými komunitami), je to konečne „živá“ komunikácia s ľuďmi. zákazníkom (osobne, telefonicky, prostredníctvom e-mailu alebo rôznych instant messengerov).

Nakoniec sa informácie zhromaždili a text bol vydaný v stanovenej lehote. Môžem poslať? Pravdepodobne môžete. Aj keď niektoré z obsahových agentúr (a my medzi nimi) sú príliš konzervatívne vo veciach práce s textami. Veríme, že literárny editor a korektor sú potrební pre všetkých autorov. Preto je potrebné zaslať text na čítanie editora a korektora.

V tomto prípade samozrejme všetky dodatočné finančné zaťaženia pripadajú na plecia klienta. Ale viete, musíte informovať klienta.

Namiesto záveru

Ako teda dnes predávate obsah pre stránky?

Po prvé, bude chyba "tancovať od klienta". Cena a zľavy by mali byť rovnaké pre všetkých - či už je to vlastník osobnej stránky alebo významný predajca elektrických spotrebičov. Toto sú normy obchodnej etiky.

Je potrebné jasne vysvetliť klientovi, za čo platí peniaze. Nie vždy platia "len za text." Takmer vždy je pridaná hodnota vytvorená na niečom inom. Mohlo by to byť rozhovor s odborníkmi na túto tému, korektúry textov editorom a korektorom, analýza textu odborníkom SEO, rozloženie stránky pomocou ilustrácií a ďalšie informácie. materiály, umiestnenie textu na stránkach zákazníka atď.

Samozrejme, všetky tieto doplnkové služby by mali byť reálne. Klient musí dostať za svoje peňažné služby, ktoré ste schopní poskytnúť, a nie ich vyhlásenie.

Dnes sa výroba obsahu stala samostatným, pomerne finančne priestranným segmentom trhu služieb internetového marketingu. Tento trh je mladý, a oveľa menej priestranný ako trh web design, kódovanie, a tak ďalej. Ale on je, je to už realita. Ako sa bude správať trh, aké pravidlá hry a všeobecné firemné štandardy tu budú - do značnej miery závisí od nás, od účastníkov tohto trhu - od jedného jednotlivca, ako aj od veľkých obsahových agentúr. Môj osobný názor je, že pre každého bude dosť zákazníkov. Aspoň v strednodobom horizonte. Trh je stále ďaleko od nasýtenia. Ale kto bude prítomný na tomto trhu za rok alebo dva alebo tri? Som si istý: tí, ktorí sa dnes snažia vytvoriť jasné pravidlá a dodržiavať ich napriek všetkým krátkodobým trendom.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár