Ako zlepšiť efektívnosť webového vydania firemných webových stránok

Veľmi dôležitým faktorom pri určovaní efektívnosti jednotlivých divízií spoločnosti je zameniteľnosť jej zamestnancov. Nepochybne, každý by mal mať svoju vlastnú jasnú prácu, vlastnú oblasť zodpovednosti a vysokú kvalifikáciu vo svojom odbore. Zároveň by sa však malo usilovať o rozšírenie odbornej spôsobilosti špecialistov v oblastiach súvisiacich s ich činnosťou. To je naozaj dôležité. Neprešli ste časovými problémami spojenými s dovolenkou jedného alebo dvoch alebo troch „nepostrádateľných“ zamestnancov naraz? Práve preto by malo byť pravidlo nasledované: nemali by byť nenahraditeľní ľudia. Trénujte ich, posúvajte ich, aby ste zvládli priľahlé oblasti, nútili ich rozšíriť rozsah svojich profesionálnych príležitostí, je pre nich výhodné a pre vás je to dvojnásobne ziskové.

Toto pravidlo je obzvlášť dôležité pre redaktorov webových stránok pracujúcich na webových stránkach. Áno, tím údržby by mal pracovať na rovnakých princípoch ako offline verzie, to znamená, že zodpovednosti by mali byť jasne rozdelené. Tento tím by mal mať obsahového stratéga, ktorý pôsobí ako "lokomotíva" a generuje nápady na propagáciu stránky pomocou stratégie marketingu obsahu; mal by byť redaktor zodpovedný za kvalitu textov a úzko spolupracovať s autorom na zlepšovaní materiálov; musí existovať korektor; musí existovať návrhár a manažér obsahu zodpovedný za usporiadanie, nakoniec musia existovať seo optimalizátory, ktoré definujú stratégiu propagácie projektu a copywriteri vytvárajú obsah na úrovni expertov.

Prekvapený počtom zamestnancov? Dnes, najmä pre malé podniky, plnohodnotný redakčný tím pracujúci na podpore a zaplnení stránky je stále nereálne. Vo väčšine prípadov jedna alebo dvaja (najviac traja až štyria) pracujú na mieste, ak projekt nie je outsourcovaný. Musíte však pochopiť, že realita sa rýchlo mení a tvorba webových editorov je globálnym trendom. Všetky "magické okná" zatvorené, nechať na malý rozpočet a malé sily nebudú fungovať. Presnejšie - už nie je možné. Ak nechcete stagnovať, budete musieť premýšľať o vytvorení plnohodnotnej jednotky na prácu na mieste. A je lepšie to urobiť dnes.

Profesionálna webová úprava je teda oddelenie, v ktorom každý zamestnanec vykonáva špecifické funkcie, je kvalifikovaným špecialistom vo svojom odbore. Zdá sa, že všetko je na svojom mieste. Roly sú rozdelené, povinnosti každého z nich sú známe.

Pravidlá práce medzi informačným hlukom

Ale majte na pamäti, že on-line žurnalistika je vec príliš dynamická, aby ticho umožnila editorovi čítať a zlepšovať text, a textár písať jeden článok týždenne, tu aj dva dni niekedy je veľmi dlhá doba. Predstavte si prácu redakčnej rady významného mediálneho portálu, internetovej spravodajskej agentúry alebo obsahovej agentúry. Tempo práce je tak dynamické, že sa nevyhnutne zamieňajú profesionálne úlohy každého. Situácia: naliehavo je potrebné zaviesť materiál. Copywriter píše to čo najskôr, ale ani editor, ani korektor nemá čas, aby si ju pozorne prečítali, pretože iná, rovnako dôležitá práca je v plameňoch. A ak copywriter nie je úplne profesionálny, ak píše s chybami a štýl za ním musí byť upravený - to je skutočné nešťastie pre tím pracujúci na vytváraní obsahu na webe. To spomaľuje každého. Ak text nemôže byť publikovaný bez korektúry, a ešte viac, ak je potrebné ho upraviť a prepísať, potom textár, ktorý ho napísal, nemá na webe žiadne miesto.

Web potrebuje okamžité výsledky. Pracujú v prostredí informačného hluku a produkujú vlastný informačný šum - obsah, ktorý pomáha dobiť cieľovú skupinu. Namerané prostredie tradičného editoriálu pre tvorcu webového obsahu je nezvyčajné, jednoducho nerozumie, ako pracovať tak neproduktívne. Áno, pretože slovo „pomalé“ na webe je synonymom slova „neproduktívne“.

V tomto informačnom hluku, ktorý je známym prostredím pre každého člena webového editora, nie je čas „myslieť dva alebo tri dni“, aby „umožnil ľahnúť si text“, jednu dôležitú prácu nemožno odložiť kvôli inému dôležitému, atď. Potrebujete konať rýchlo a profesionálne. Triviálny príklad: ak si vsadíte na newsjacking vo svojej obsahovej stratégii, prehráte, ak zmeškáte čas, pretože ste na webe okamžite nenapísali potrebný materiál.

Cesta z tejto situácie je jednoduchá: vybudovať prácu svojej webovej verzie na princípe zameniteľnosti. Webový copywriter, ktorý nevie ako upraviť, a editor, ktorý nie je schopný písať dobrý text, je neprijateľný luxus pre obsahovú agentúru alebo redakčnú radu pre internetový portál. Navyše: každý redakčný špecialista by mal byť schopný nájsť správne kľúčové frázy pre svoj text (to znamená, aby prevzal funkcie optimalizátora SEO), nájsť obrázok pre materiál (to znamená pracovať ako editor obrázkov) a oveľa viac. Ukazuje sa, že v živote webového editora nie je abnormálny, ale bežná situácia.

Ako vytvoriť správne pracovné prostredie v editácii webu?

To je úlohou hlavného špecialistu v oddelení - obsahového stratéga. Nielenže im ukladá funkcie pre rozvoj internetového projektu s pomocou obsahu, ale aj potrebu úzkej spolupráce s tímom, usmerňovanie každého správnym smerom.

Správny obsahový stratég by mal byť aj ideologickým inšpirátorom svojho tímu.

Ako zefektívniť prácu každého člena webového vydania na základe princípu zameniteľnosti? Budeme zdieľať niekoľko nápadov na základe vlastnej skúsenosti.

  1. Skúste raz týždenne zorganizovať niečo ako workshopyo ktorých materiáloch sa bude diskutovať. Nastavte konkrétny deň v týždni a čas, kedy sa tieto diskusie uskutočnia. Vysvetlite každému dôležitosť týchto workshopov a potrebu vyjadriť svoje osobné názory. Diskutujte o koncepte materiálu na nich, aký užitočný je pre cieľové publikum, ako hlboko sa autor do tejto témy vrhol, podarilo sa mu vytvoriť článok na expertnej úrovni? Diskutujte gramatiku a štýl, chyby a výhody, kompozíciu - absolútne všetko, čo pomôže autorovi v budúcnosti vyhnúť sa chybám a vytvoriť lepšie texty.
  2. Naložte ľudí neobvyklou prácou - a časom sa s nimi stane samozrejmosťou. Nabite napríklad textár na úpravu textu. Ak sa budete riadiť týmto pravidlom, váš tím v priebehu času nezostane ako „nepostrádateľný“ špecialista. V prípade potreby bude každý schopný vykonávať funkcie svojho kolegu, ktorý sa zaoberá príslušnou oblasťou.
  3. Povzbudzovať ľudí, aby monitorovali trh, Nech si hľadajú zaujímavé správy o predmete projektu, na ktorom pracujú, sami sa stretávajú s informáciami, na základe ktorých môžete vytvoriť aktuálny a užitočný obsah. Akékoľvek údaje prijaté a interpretované osobou mu pomôžu ísť ďalej, rozvíjať sa profesionálnym a osobným spôsobom.
  4. Vytvoriť zdravé konkurenčné prostredie, Verte mi, to nebolí. Generálny riaditeľ IT spoločnosti z Krasnojarsku kedysi pripustil: "Milujem tlačenie ľudí spolu s hlavami, meniace sa ich miesta, vytvárajúc medzi nimi tvrdú konkurenciu." Možno, že by človek nemal priniesť tento extrémny stupeň: človek by mal cítiť oporu, určitá dôvera v jeho budúcnosť je základom pre budovanie výškovej budovy. Mal by mať pochopenie, že je užitočný vo svojej pozícii. V tejto myšlienke o súťaži však existuje zrnko racionality: iba pohon, ktorý sa rodí v priebehu súperenia, môže pohybovať osobou (a tým celým tímom, pretože je jej súčasťou) dopredu.
  5. Robte brainstormingové stretnutia tak často, ako je to len možné., Nech sa na nich zúčastňujú všetci odborníci tímu. Aj keď sa otázka priamo netýka práce copywriterov alebo redaktorov, stále kladieme problém na verejnú diskusiu - to povzbudzuje ľudí k tomu, aby sa ponorili hlbšie do špecifík práce kolegov z príbuznej oblasti činnosti, učia sa rozmýšľať.
  6. Ak mu priradíte nejakú nezvyčajnú prácu, všetkými prostriedkami nájde niečo, po čom môže byť chválený (aj keď vidíte, že všetko sa robí z ruky tu je zlé). Vysvetlite všetky nedostatky, povedzte nám, ako ich opraviť, ale na čo chváliť - určite nájdete. Len tak môže človek nadšene pokračovať v práci a zlepšovať sa v málo známom odbore.
  7. Vykonajte plánovanie, povedzte svojmu tímu viac o tom, čo máte vo svojich plánoch, pritiahnite ich, alebo ich skôr zapojte do sféry vašich profesionálnych záujmov. Môžu byť zdieľané s vami. To vytvára súdržnosť.
  8. Neberte si tím "nie tých" ľudí, Nie každý bude znášať každodenné problémy a potrebu neustále udržiavať vysokú úroveň kvality, nie každý je schopný rozvíjať sa ako profesionál vo všetkých smeroch, nie každý bude môcť vychutnať si každodennú prácu.

A čo je najdôležitejšie: Pamätajte, že existujú výnimky z akéhokoľvek pravidla. Možno mi neveríte, ale je to fakt: nepotrebujete žiadny špeciálny literárny talent na písanie užitočného, ​​relevantného a dobrého textu. Všetko, čo je potrebné, je živá, flexibilná myseľ, ktorá môže spochybniť akýkoľvek stereotyp. A samozrejme, budete potrebovať túžbu zdieľať svoje myšlienky s publikom písomne. Ak máte takýchto ľudí, môžete im odpustiť aj za gramatické a štylistické chyby (editor a korektor, nakoniec za čo?). Pretože jedna taká osoba bude schopná urobiť pre vás to, čo nikdy neurobí sto priemerných textárov "s vrodenou gramotnosťou". Pozrite sa na takýchto ľudí. Za nimi je vaša budúcnosť.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár