Ako sa vyrovnať s vrahom konverzie: 9 najviac hrozných hrozieb na vaše stránky

Podľa internetovej marketingovej spoločnosti WordStream je priemerná miera konverzie návštevnosti vyhľadávania 2%. Iba dvaja zo sto návštevníkov stránok sa stanú vašimi zákazníkmi. Vy sami pomáhate niektorým z 98 zostávajúcich návštevníkov odmietnuť spoluprácu. Robíte to pomocou tzv. Vrahov konverzie, ktoré nútia užívateľov, aby opustili vstupné stránky okamžite.

Čo sú vrahovia konverzie a ako ich neutralizovať? Prečítajte si nižšie.

Čo sú vrahovia konverzie?

Konverzné vrahovia sú bežné chyby, ktoré výrazne znižujú efektívnosť vstupných stránok. Obvykle sú zoskupené do štyroch skupín: chyby dizajnu, problémy so sociálnymi dôkazmi, otázky dôvery a neúspešné marketingové správy. Nižšie nájdete popisy niektorých chýb týkajúcich sa každej zo skupín, ako aj spôsoby ich odstránenia.

Chyby návrhu

1. Pomocou posuvníkov

Mnohí obchodníci internetového obchodu používajú posuvníky na hlavnej stránke. Táto myšlienka je jednoduchá: ak tento telefón nie je vhodný pre používateľa, možno si kúpi túto práčku alebo aspoň baterku pre elektronickú knihu?

Podľa zakladateľa poradenskej spoločnosti Nielsen Norman Group, Jacob Nielsen, jazdci dramaticky znižujú konverziu stránky. Čo ak chcete udržať dynamiku marketingovej stránky?

Ochrana pred vrahom: odstráňte jazdec, udržujte dynamiku pomocou personalizácie

Najskôr okamžite odstráňte jazdec. Nahraďte ju statickou fotografiou jedného produktu. Pomocou testu rozdelenia určte najúspešnejší obrázok. Po druhé, prispôsobte vstupnú stránku. Napríklad zverejnite odkazy na kategórie produktov, aby si každý návštevník mohol vybrať časť záujmu.

Majitelia online obchodu Grizzly Zoo použili test A / B na porovnanie účinnosti jazdca so statickou fotografiou s odkazmi na kategórie produktov (pozrite si obrázok). Miera konverzie pre stránku jazdca bola 1,96%. Možnosť s prepojeniami poskytla konverziu 43,03% návštevnosti.

2. Chýbajúce vizuálne stopy

Návštevníci prvýkrát nečítajú text. Skenujú stránku, popadajú vizuálne vzory. V tomto prípade sa ich pohľad pohybuje po obrazovke, akoby kreslil latinské písmená Z alebo F. Ak stránka nemá vizuálnu stopu, užívateľ ju opustí. Ak je priveľa vodičov, odvádza pozornosť používateľa od akcie konverzie.

Ochrana pred vrahom: vytvorte vizuálne vizuálne návyky a pomôžete návštevníkom všimnúť si ich

Ako háčiky môžete použiť rozbaľovacie dialógové okná. S veľkým šťastím nútia používateľa prerušiť skenovanie stránky, prečítať text a vykonať konverznú akciu.

Pozemky 'Koncoví obchodníci začali používať tento nástroj, ale nedostali požadovaný rast konverzie. S pomocou nástroja Feng-GUI lighttracking, odborníci skontrolovali, ako kontextové okno ovplyvnilo správanie používateľa.

Ukázalo sa, že kontextové okno nevykonáva svoju funkciu. Návštevníci pokračujú v skenovaní stránky, čím oddiali pozornosť na fotografii. Potom sa obchodníci rozhodli zatemniť obrazovku potom, čo sa objaví dialóg. Tu je to, čo sa stalo:

Analýza pomocou nástroja eytreking ukázala nasledujúci obrázok:

Návštevníci "zahnutý" na obrázku produktu a tlačidlo konverzie

Pop-up okno teraz účinne plní funkciu vizuálnych vodičov. Používatelia dávajú pozor na tlačidlo konverzie, ktoré zvyšuje mieru konverzie.

3. Nesprávne rozloženie prvkov stránky.

Ako je uvedené vyššie, používatelia naskenujú stránku očami, akoby kreslili písmená Z alebo F. Ak sa nezhodujú s popismi a obrázkami produktov alebo výzvami na akciu, miera konverzie klesá.

Ochrana pred vrahom: hrať námornú bitku

Použite námorné bojisko na určenie, či sú prvky vstupnej stránky umiestnené správne. C pomocou Photoshopu alebo iného grafického programu, nakreslite pole pre hru bitky a položte ju na vstupnú stránku. Toto by ste mali získať:

Marketer Brian Eisenberg študoval vzory správania používateľov na stránkach. On určil, ktoré zóny stránky priťahovali pozornosť v prvom rade, a ktoré z nich si užívatelia nevšimli. Špecialista navrhol stupnicu na zoradenie zón stránok. Ako je možné vidieť na ilustrácii, najcennejšie oblasti možno považovať za zelené. Ružové plochy majú najnižšiu hodnotu.

Umiestnite položky konverzie do zelených a sivých oblastí stránky. To zabezpečí, že si ich užívatelia všimnú už pri prvej návšteve vstupnej stránky.

Nedostatok sociálnych dôkazov

4. Hodnotenie zákazníkov nie je dôveryhodné.

Hodnotenie zákazníkov môže znížiť konverziu webových stránok. Niektorí návštevníci sa napríklad domnievajú, že písanie nemá cenu veriť. Rovnako ako každý môže písať na svojich webových stránkach vďaka Michael Jackson.

Ukazuje sa, že postačí poslať fotografiu svojho klienta vedľa prehľadu, aby sa výrazne zvýšila dôveryhodnosť stránky. Napríklad Basecamp zvýšil v dôsledku tohto kroku konverziu o viac ako 100%. Ale existuje lepšia metóda.

Ochrana pred vrahom: požiadajte zákazníkov, aby zanechali recenzie na zdroje tretích strán

Požiadajte zákazníkov, aby zanechali spätnú väzbu na priemyselné fóra a špeciálne zdroje. Prístup Review.ru, Yelp, populárne sociálne siete.

5. Na vašej stránke nie sú žiadne recenzie zákazníkov.

Podľa spoločnosti BrightLocal 79% spotrebiteľov dôveruje spotrebiteľským hodnoteniam a osobným odporúčaniam ľudí, ktorých poznajú. V dôsledku toho má nedostatok preskúmaní negatívny vplyv na konverziu.

Ochrana pred vrahom: publikujte recenzie používateľov

Najlepšími hodnoteniami, ktoré vytvorili vaši zákazníci alebo nezávislí odborníci. Rovnako dôležité sú aj hodnotenia vytvorené zamestnancami. Podľa štatistík viac ako polovica spotrebiteľov kupuje drahý produkt až po štúdiu od 3 do 6 recenzií.

Otázky týkajúce sa dôvery

6. Zaokrúhľujete čísla

Podľa obchodníka Rogera Dawleyho, zvyk používať okrúhle a krásne postavy ničí dôveru.

Ochrana pred vrahom: publikujte reálne čísla

Ak máte veľa klientov a chcete o ňom písať, zadajte skutočné údaje. Koniec koncov, 4000093 je viac ako štyri milióny. Vytvorte počítadlo, ktoré zobrazuje rast zákazníkov v reálnom čase. Alebo len pravidelne aktualizujte údaje bez zaokrúhľovania. Tu je príklad dobrého riešenia:

7. Spotrebitelia nedôverujú dôveryhodnosti.

Pri online platbách si užívatelia myslia o bezpečnosti svojich osobných údajov. S cieľom zvýšiť dôveryhodnosť stránky obchodníci uvedú na stránke informácie potvrdzujúce bezpečnosť platieb. Ide o známky dôvery.

Problém je v tom, že rozpoznateľné bezpečnostné značky sú drahé. A s použitím neznámych bezpečnostných značiek znížite konverziu.

Ochrana proti vrahom: vytvorte si vlastnú bezpečnostnú značku

Marketer Neil Patel našiel dobrý spôsob, ako presvedčiť používateľov o zabezpečení online platieb a ušetriť peniaze. Tvrdí, že samo-vyrobené bezpečnostné značky nie sú horšie ako rozpoznateľné. Pán Patel navrhuje použiť bezpečný server a certifikát SSL. Odporúča tiež, aby ste zaručili bezpečnosť platieb v mene svojho obchodu a ilustrovali túto správu obrazom, ktorý symbolizuje dôveru a bezpečnosť. Vezmite prosím na vedomie, že musíte napísať niekoľko viet, ktoré hovoria o bezpečnosti platby.

Neúspešné marketingové správy

8. Nekonzistentnosť marketingových správ

Dôležitosť konzistentnosti môže byť ilustrovaná príkladom kontextovej reklamy. Správa v reklame sa musí zhodovať so správou na vstupnej stránke. Predstavte si používateľa, ktorý hľadá lacné smartfóny.

Prechádza cez jednu z reklám a prejde na túto stránku:

V tomto prípade sú marketingové správy v reklame a na vstupnej stránke rovnaké. A ak si používateľ zvolí inú reklamu, odišiel by na túto stránku:

Ochrana pred vrahom: nenechajte sa zmiasť očakávaniami používateľov

Týka sa to reklamy aj ekologickej dopravy. Používateľ musí na vstupnej stránke vidieť, čo očakáva.

9. Užívateľ zabudne, prečo prišiel.

Ak sa užívateľ dostal na vaše stránky vďaka nejakej výhodnej ponuke, musí si ho pred dokončením nákupu zapamätať. Ak veta zmizne z obrazovky po jednom z prechodov, užívateľ na ňu môže zabudnúť.

Ochrana pred vrahom: upozornite používateľa na ponuku

Zákazník by mal vidieť ziskovú možnosť v každej fáze nákupu. Pozrite sa, ako obchodníci Asos zvládli toto:

Vo fáze potvrdenia objednávky zostáva pripomenutie bonusu:

Kto môže pomôcť neutralizovať vrahov konverzie?

Obchodníci môžu získať podporu silných spojencov v boji proti vrahom konverzie. Ide o spotrebiteľov. Aby ste to mohli urobiť, musíte dostať spätnú väzbu od používateľov, opýtať sa, čo chcú na stránke vidieť a čo im bráni v nákupoch. Prijaté nápady možno realizovať po testovaní.

Aký druh konverzných vrahov viete? Ako s nimi bojujete?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár