Globálne zmeny musia prejsť priebežným zavádzaním drobných vylepšení stránky.

Na druhý deň som narazil na popis nového loga jednej spoločnosti. Niečo podobné: „Počas rebrandingu bolo sformulovaných sedem princípov práce spoločnosti. Graficky sú tieto princípy zobrazované vo forme puzzle siedmich plochých figúrok, ktoré sú súčasťou jedného štvorca. Nové logo je teda štvorcom siedmich farebne odlišných geometrických prvkov, v strede ktorých je prázdne logo. logo je vyrobené v plochej estetike, práca na novom logu bola realizovaná viac ako šesť mesiacov za účasti profesionálnych dizajnérov.

Boh mu žehnaj, musíš pretvoriť svoju predstavivosť, aby si pochopil, ako logo vyzerá. Najzaujímavejšie je, že ho vyvinuli viac ako šesť mesiacov.

Je ťažké si predstaviť, čo dokážete urobiť tak dlho, ako šesť mesiacov, keď dokážete prísť s tuctom variantov loga za dva dni, za pár týždňov držať cieľové skupiny, nakresliť deň. Aj keď si predstavujeme situáciu, v ktorej si všetky oddelenia spoločnosti, ktoré sa podieľajú na vytváraní loga, navzájom konkurujú, vkladajú palice do kolies výkonných umelcov a navzájom, robia nespočetné množstvo pripomienok, úprav, námietok atď. Aj v tejto situácii je pol roka. Wordle život.

Podivné, ale väčšina veľkých firiem a ich outsourceri pracujú týmto spôsobom, nikto to nevidí ako problém a vždy existuje veľa argumentov, ktoré potvrdzujú, že pol roka je na takú veľkú prácu ešte krátky čas.

Ale najpodivnejšia vec je, že toto všetko sa deje v ére internetu, v ére, keď ktorýkoľvek non-programátor môže vybudovať pracovnú stránku „od kolena“ od nuly, a nie za šesť mesiacov, ale maximálne za týždeň; keď ktorýkoľvek ne-dizajnér, ktorý našiel vhodnú aplikáciu, môže urobiť pár hodín chladný infographic atď. Internet zlomil paradigmu vo všetkom: v marketingu, v obchodnej stratégii, v komunikácii, v termínoch, v mozgu. Otvorili sa ďalšie obchodné príležitosti a mnohí stále pracujú ako predtým. Je to to isté ako cestovanie po poštových koňoch z Moskvy do Petrohradu za päť dní, keď expresný vlak opustí vlakovú stanicu Leningradsky každý deň, čo trvá približne tri hodiny, kým sa dostanete do Petrohradu.

Prečo sa to deje? Vo veľkých spoločnostiach je duch byrokracie veľmi silný: zvykli si na nerealisticky dlhé termíny na realizáciu akéhokoľvek projektu (samozrejme, aby sa byrokracia posunula); na firemnej stránke nie je možné zverejniť ani správy o tisíckach znakov, až kým sa neschváli vo všetkých relevantných prípadoch (o tom sa asi týždeň rozprávame). Dnes môžete takto pracovať len vtedy, ak sa vôbec nestaráte o to, že konkurenti už začali robiť všetko 20 krát rýchlejšie.

Táto pomalosť sa vysvetľuje nielen skutočnosťou, že byrokracia v rámci spoločnosti sťažuje urýchlenie pracovných procesov, ale možno ju čiastočne vysvetliť perfekcionizmom, ktorý je obsiahnutý v mnohých, najmä dlhodobo pôsobiacich podnikoch. Potrebujete vytvoriť novú "super cool" platformu pre web? Namiesto toho, aby sa vytvorila jedna pracovná verzia a potom sa systematicky „posilňovali“, čas strávil vytvorením prvej verzie, ktorá nevyhovuje vedúcemu marketingového oddelenia, potom druhému, ktorý obchodný manažér nemá rád, tretiu, štvrtú - a vždy Dôvody na prerobenie ďalšej verzie, vyhodiť ešte viac firemných peňazí do vetra. Namiesto toho, aby si na prvý a deň po dni, aby to na mysli.

Na dnešnom trhu je perfekcionizmus, podobne ako konzervativizmus, neprípustným luxusom. A bojovať proti nemu musíte začať okamžite. Perfekcionizmus vo svojej čistej forme nie je vo všeobecnosti kompatibilný s podnikaním: kým si budujete projekty, iní berú a robia. A s moderným podnikateľským prostredím je vôbec nekompatibilná. Už zničil tucet startupov, ktoré urobili všetky tradičné chyby pre nové podniky: investície do nafúknutého personálu "tvrdých" profesionálov, potom - pri vytváraní skvelého loga, ktoré je vypracované šesť mesiacov, potom - pri plánovaní globálnych zlepšení projektu, na ktoré môžu byť strávené mesiace a roky (ak je samozrejme neúprosne skrývajúci rozpočet dosť rokov), namiesto práce tu a teraz s produktom, ktorý existuje a prináša ho na normy kvality trhu.

Hlavným dôvodom je pravdepodobne to, že nie každý v mozgu má poruchu paradigmy.

Len si pamätajte, keď chcete globálnu zmenu, že kým budujete projekty, iní pracujú a napredujú.

Nie, niekedy sú potrebné veľké zmeny. Ale veľké - neznamená, že vyžaduje veľa času.

Ak hovoríme o vyhľadávaní marketing, potom jeden z globálnych zmien, potreba, pre ktorú sa môžete stretnúť, je úplná alebo vážna zmena vašich stránok, aby vyhovoval vašim úlohám a moderné požiadavky. Jednoducho povedané, že má potenciál potrebný na generovanie prevádzky z prirodzeného hľadiska.

Obsah:

  Globálne zmeny na stránke je potrebné vykonať len v niekoľkých prípadoch:

  1. Ak je morálne zastaraný: bol vytvorený pre jeden účel a teraz je s jeho pomocou potrebné riešiť úplne iné úlohy.

  2. Ak je miesto samopisny motor. A to nie je absolútna indikácia. Ak programátor, ktorý vytvoril tento motor, pracuje so svojimi zamestnancami, potom nebudú žiadne problémy. Ale ak máte webovú stránku na strane a programátor nie je po ruke, problémy sa nevyhnutne objavia skôr alebo neskôr: riskujete, že zakaždým budete trhať tŕňmi, trávite čas a zdroje, aby ste urobili aj jednu menšiu zmenu. Je lepšie preniesť sa na široko používané platformy, s ktorými väčšina agentúr pracuje na trhu (napríklad Bitrix).

  3. Ak stránka nemá mobilnú verziu. Malo by sa to urobiť čo najrýchlejšie, bolo by to lepšie včera. Za posledný rok sa podiel mobilnej prevádzky v Moskve zvýšil o 64%. V mestách s viac ako 100 tisíc obyvateľmi dosiahla mobilná internetová penetrácia v priemere 40%.

  Ďalšou najlepšou možnosťou je adaptívne usporiadanie. Samozrejme, že toto riešenie je drahšie, ale toto riešenie, vďaka ktorému budete postupovať niekoľko krokov do budúcnosti naraz.

  4. Ak je štruktúra, dizajn stránky vás späť na behaviorálne faktory.

  Ale aj tieto globálne zmeny je potrebné urobiť čo najskôr.

  Vo všetkých ostatných prípadoch je najlepšie prejsť na stránku neustále zlepšovaním podľa pravidla: jeden deň - jedno zlepšenie. Inými slovami, musíte urobiť jednu veľmi šikovnú vec: premeniť sa na niekoho, kto robí niečo po celý čas, zatiaľ čo iní budujú projekty. V tomto a čokoľvek iného - skutočný kľúč k úspechu.

  Loading...

  Zanechajte Svoj Komentár