Hlavná stránka stránky: ako to urobiť správne?

Bolo by chybou pristupovať k vytvoreniu hlavnej stránky stránky ako k bežnej bežnej úlohe internetového marketingu. To nie je ľahký problém, tu sa musíte pokúsiť vytvoriť akýsi druh osnovy komerčné stránky, alebo, ak chcete, jej podstatu. V tomto prípade je stále viac, aby sa čitateľ, to je potenciálny klient. Urob ho očakávaný akcie, zapojiť sa do špecifického scenára konverzie. Ako to urobiť? Dúfame, že náš článok pomôže nájsť odpoveď na otázku, čo písať na hlavnej stránke webu.

Dobrý slogan stojí za svoju váhu v zlate

Keď sa vývojár stretáva s otázkou, ako písať texty pre hlavné stránky, mal by najprv premýšľať nad názvom stránky (alebo sloganom. Toto je nám známe z novinových titulkov v moderných médiách: ak je fráza jasná, výnimočná, priestranná, ľahko čitateľná, určite pritiahne omnoho väčší počet návštevníkov - niekedy desiatkykrát viac ako nudný, formálny, ktorý neochotne prišiel len kvôli tomu, že samotný dobrý titul je polovičný úspech (alebo dokonca viac!), je to podstata samotného posolstva. hryzavo čitateľov Titul naučiť najdôležitejšia vec, o udalosti alebo incidente, a potom v texte pozdĺž cesty sú už oboznámení s tým podrobnejšie. Samotná kultúra čítania prešiel obrovské zmeny, a skúsený obchodník by mal vždy brať do úvahy.

Približne to isté platí aj pre názov stránky. Ak je dobre a profesionálne vyrobený, potom existuje predajný efekt a slogan začne fungovať. Najznámejšie svetové značky sú známe predovšetkým pre krátke frázy z reklamy. Úlohou webového copywritera je pokúsiť sa vytvoriť rovnaké stránky.

Avšak, ak to preháňate „kričiac“ a zámerne živými efektmi, potom sa slogan môže zdať napätý a smiešny, čo môže poškodiť povesť. Slogan je však kusový tovar, neexistujú žiadne všeobecné recepty, môže to pomôcť len zmysel pre mieru a chuť.

Majte čas na pripojenie klienta

Je to stojí za to, aby sa neporiadok okno internetového zdroja s tým, že to nevyvoláva priamy záujem čitateľa? Ťažko. Musíme sa o klienta postarať, a nie ho nútiť, aby sa brodilo vetrom irelevantných informácií (ak je tento obsah „drahý ako pamäť“, potom ho môžete skryť hlboko do stránky bez toho, aby ste ho umiestnili na verejný displej).

Odborníci na internetový marketing dokonca vyhradili časové obdobie - máte viac ako desať sekúnd na pripojenie čitateľa. Vo forme skúseností sa pokúste predstaviť si, že ste ten istý spěchaný zákazník a pripravte stopky. Čo vás pritiahne na prvé miesto? Čo bude bolieť? Čo bude chýbať? A čo je najdôležitejšie, chceli by ste využiť služby? Každá takáto poznámka je dôvodom pre samostatnú štúdiu prvej strany. Ak by sa mala prezentácia stránky zlepšiť, bude hrať s novými farbami.

Môže byť tiež vhodné použiť krátke vety, aby sa text nezaťažoval dlhými (participatívnymi) otočkami, aby sa prerušili frázy, ktoré sú ťažko vnímateľné do niekoľkých častí. Samozrejme nehovoríme o úmyselnej primitivizácii textu. Čitateľ je nepravdepodobné, že by sa im to páčilo, ak by ho vývojári stránky považovali za nadbytočný, čím by materiál preháňali. Tu môžete poradiť, aby ste sa držali pravidla zlatého priemeru.

Bude tiež dobré rozdeliť text na krátke časti, čím sa im dodajú titulky. Pre pohodlie užívateľov by mali byť odkazy na sekcie a hlboké prepojenia na jednotlivé materiály.

V popisoch moderných výrobkov sa často uvádza definícia "ergonomického", nie je to len komfort sám o sebe, ale aj jednoduchosť použitia. Podľa nášho názoru by moderná webová stránka mala byť práve to. Urobte si priateľov so svojím čitateľom a klientom, vytvorte pre ne prijateľné podmienky vo virtuálnom priestore. A potom vám odpovie na oplátku.

Jedinečnosť, originalita, relevantnosť

Ďalšou dôležitou požiadavkou pre text hlavnej stránky je jedinečnosť obsahu. Doteraz sme k tejto téme poskytli niekoľko odporúčaní. Opäť stojí za to zopakovať, že v žiadnom prípade nemôžete kopírovať obsah z iných stránok, jednoducho nahradiť názov spoločnosti. V opačnom prípade môžu existovať problémy s vyhľadávačmi, jednoducho nebudú podporovať stránky s plagiátorstvom a úprimne zlé prepisovanie, a to zase ohrozí rozvoj podnikania (nič viac a nič menej!). Unikátny obsah stránky je pre vývojára minimálnou úlohou.

Okrem toho by sa malo vyhnúť banalite, napríklad používanie šablón a konvenčných návrhov, ako napríklad „pre každý vkus“, „širokú škálu“ alebo „dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť“. Čitateľ našej doby to už nevníma a takéto techniky už dávno prestali fungovať. Ale aj tak mnohí stále pokračujú v písaní tejto cesty (a, zdá sa, bude). A my sa musíme snažiť zabezpečiť, aby vaše stránky boli porovnateľné s internetovými zdrojmi vo vašom odvetví.

Nemôžete robiť bez relevancie. Stránka musí byť aktívna, živá. Inými slovami, aspoň raz týždenne na hlavnej stránke by sa mali objaviť nové materiály, články, tlačové správy, s, samozrejme, stručne stručné titulky. Čitateľovi je nepravdepodobné, že by sa mu to páčilo, ak pôjde na vašu webovú stránku a zistí, že sa od poslednej návštevy nič nezmenilo. Znova príde? Odpoveď je zrejmá.

"Mŕtve" miesto - toto je správna cesta k zabudnutiu. Majte na pamäti, ak chcete, aby váš virtuálny nápad prilákal nových návštevníkov a generoval príjmy.

Úloha pre profesionálov

A nakoniec môžete spomenúť aj menšie, ale aj významné faktory. Napríklad, vyhľadávacie okno by malo byť jasne viditeľné na prvej stránke stránky (inak klient, ktorý chce napríklad „riadiť“ názov „vyhľadávaný produkt“, nenachádza, kam má ísť, a kupujúci sa ponáhľa a ďalší výsledok je jasný). Stojí za to venovať pozornosť dizajnu textu, ilustrácie, farbe a veľkosti písma. Tabuľky a diagramy nebudú zbytočné (ale opäť nie sú zmrazené). Samozrejme, toto je práca dizajnéra, ale autor obsahu by s ním mal spolupracovať, nechať veci bežať zadarmo a snažiť sa vidieť celý obrys prvej strany ako celku.

Vytvorenie prvej stránky je preto veľmi zodpovednou úlohou. Samozrejme, môžete konať na vlastné riziko a riziko, a to pokusom a omylom. Faktom však je, že v okamihu, keď sa rozvíja väčšina podnikateľských sektorov, všetky výklenky sú obsadené a vo vybranom sektore pôsobia desiatky konkurenčných lokalít.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár