12 dôvodov, prečo neboli žiadosti o opätovné overenie stránky

Keď spoločnosť Google trestá stránku za manipuláciu s výsledkami vyhľadávania, vlastník prostriedku sa pokúsi opraviť chyby a čo najskôr odoslať žiadosť o opätovnú kontrolu. Tieto žiadosti často neprinášajú výsledky z dôvodu chýb správcu webu. Nižšie nájdete popis typických chýb pri odosielaní žiadostí o revíziu sankcií spojených s manipuláciou odkazov.

Číslo príčiny 1: neúplné údaje o odkazoch na odpadky

To je jeden z najbežnejších dôvodov odmietnutia zrušiť sankcie. Nástroje správcu webu spoločnosti Google a Yandex.Webmaster zvyčajne nezobrazujú všetky prichádzajúce odkazy na vaše stránky. Preto použite ďalšie nástroje vyhľadávania spätného vyhľadávania:

  • Otvorte Site Explorer.
  • Majestátne SEO.
  • Ahrefs.
  • Kričí žaba.
  • LinkRisk.

Bezplatné predplatné väčšiny nástrojov má obmedzenie počtu zobrazených externých odkazov. Preto sa musíte prihlásiť na odber jedného z obchodných plánov, aby ste získali úplné informácie o spätných odkazoch.

Dôvod číslo 2: nedostatok dôležitých informácií o stránke

Ak chcete zistiť príčiny sankcií, opraviť chyby a predložiť správnu žiadosť o preskúmanie, musíte mať určité údaje. Najmä by ste mali vedieť, ktoré taktiky prepojenia budov boli použité na propagáciu lokality, ktoré stránky zdroja boli akceptormi spätných odkazov, ktoré kľúčové frázy boli použité v kotvách.

Ak ste self-marketing stránky od svojho vzniku, je ľahké obnoviť potrebné informácie. Ak ste raz delegovali propagáciu webových stránok na outsourcerov, vezmite si projekt do práce, do ktorej sa niekto zapojil predtým, môžete mať problémy so získavaním údajov. Diskutujte o histórii jeho propagácie s vlastníkom zdroja alebo outsourcingu marketingu. Pokúste sa získať čo najviac informácií o použitej taktike prepojenia budov.

Dôvod 3: Neplatné vyhodnotenie požiadaviek spoločnosti Google

Oznámenie spoločnosti Google o neprirodzených odkazoch vždy obsahuje príklady nesprávnych spätných odkazov. Niekedy vlastníci zdrojov nesprávne posúdia situáciu: odstránia alebo obnovia všetky odkazy z domén špecifikovaných v oznámení, ako aj odkazy, ktoré ich pripomínajú. Potom pošlú žiadosť o preskúmanie.

Nestačí to, pretože upozornenia spoločnosti Google neuvádzajú všetky typy neprirodzených odkazov. Ak napríklad správa označuje len slabé spätné odkazy z fór a vývesiek, neznamená to, že môžete ponechať odkazy z adresárov a blogov. Pamätajte si, že ak bola vaša stránka sankcionovaná za manipuláciu s referenčným prostredím, musíte odstrániť všetky neprirodzené odkazy.

Dôvod 4: Slepá dôvera v SEO nástroje

Hovoríme o nástrojoch, ktoré automaticky identifikujú spamové odkazy. Patria sem napríklad služby LinkRisk a Link Detox. Takéto nástroje sa niekedy nazývajú manipulatívne prirodzené väzby. Tiež im chýbajú odkazy, ktoré môžu byť skutočne dôvodom sankcií.

Upozorňujeme, že ani spoločnosť Google v súčasnosti nemôže určiť určitú manipulačnú povahu určitého odkazu. V sporných situáciách je referenčné prostredie hodnotené zamestnancami, ktorí môžu uplatňovať manuálne sankcie. Preto neočakávajte, že bezplatné alebo platené služby presne identifikujú všetky spamové odkazy, ktoré vedú na vašu stránku. Vyhodnoťte odkazy sami a bezohľadne ich odstráňte pri najmenšom podozrení.

Dôvod číslo 5: ignorovanie presmerovania

Ak bola vaša stránka sankcionovaná za vydávanie manipulácií pomocou referenčného prostredia, musíte odstrániť priame odkazy na spam, ako aj presmerovania. Môžu byť identifikované pomocou služieb Ahrefs a Majestic SEO.

Dôvod č. 6: Ignorovanie viacerých prepojení

Vyššie uvedené nástroje na vyhľadávanie spätných odkazov zobrazujú adresy URL stránok odkazujúcich na vaše stránky. Nezobrazujú však, koľkokrát konkrétna stránka odkazuje na váš zdroj. Napríklad, pred niekoľkými rokmi, webmasteri masívne kúpil články s dvoma odkazmi, z ktorých jeden viedol k hlavnej stránke, a druhý na vnútornú stránku webu.

Ak sa vám podarí dohodnúť s vlastníkom prepojovacích stránok o odstránení spätných odkazov, povedzte mu presný zoznam odkazov, ktoré sa majú odstrániť, ako aj ich umiestnenie.

Dôvod číslo 7: lipnutie na "tuku" odkazy

Niektorí vlastníci stránok sa snažia udržať "tukové" odkazy: spätné odkazy z autoritatívnych zdrojov s vysokým TCI, PageRank a inými "puzomerki". Sú pripravení odstrániť aj prirodzené väzby z neznámych miest, len aby zanechali odkazy, ktoré mali raz pozitívny vplyv na pozíciu zdroja.

Neprilepte sa na odkazy, pretože nemôžete oklamať vyhľadávač. Algoritmus spoločnosti Google nezáleží na tom, čo má doména PageRank odkazujúcu doménu. Ak je odkaz manipulatívny, bude musieť byť odstránený.

Dôvod # 8: Nedostatočné úsilie o odstránenie prepojenia

Ak vaše stránky podliehajú sankciám, musíte odstrániť všetky neprirodzené spätné odkazy. Ak máte veľkú stránku, je to fyzicky nemožné. Preto musíte odstrániť čo najviac manipulačných odkazov. Budete sa musieť osobne obrátiť na vlastníkov prepojovacích zdrojov a dohodnúť odstránenie odkazov.

Upozorňujeme, že na odmietnutie odkazov by ste sa nemali spoliehať iba na tento nástroj. Môžete anulovať účinok všetkých neprirodzených spätných odkazov, ale to vám nezachráni pred tým, aby ste odstránili čo najviac zlých odkazov.

Dôvod číslo 9: šablónový prístup ku komunikácii s webmastermi

Ak pošlete list so žiadosťou o odstránenie odkazov na blogger, ktorý predal 5 odkazov počas celej existencie svojho zdroja, rýchlo splní vašu požiadavku. Ak pošlete ten istý list majiteľovi stránky na zverejnenie tlačových správ, nebude ho ani čítať. Pravdepodobne táto osoba dostáva každý deň stovky alebo tisíce podobných písmen. Preto budete musieť byť kreatívny, alebo dokonca motivovať túto osobu.

Dôvod číslo 10: ľudský faktor

Vlastníci stránok často robia chyby pri práci s nástrojom na odmietnutie odkazov. Najčastejšie z nich je pripojenie prázdneho súboru, nesprávne vyplnenie súboru, voľba nevhodného typu súboru. Môžete tiež urobiť chybu pri odosielaní žiadosti o kontrolu stránky: zadať nesprávne adresy URL, nesprávne opísať situáciu. Preto sa skontrolujte v každej fáze práce na zrušení sankcií.

Dôvod číslo 11: nedostatočné dôkazy

Pri odosielaní žiadosti o preskúmanie musíte vyhľadávači poskytnúť čo najviac dôkazov o úspešnej náprave chýb. Môžu to byť odkazy na stránky, z ktorých boli odstránené neprirodzené spätné odkazy, listy od vlastníkov odkazujúcich stránok, screenshoty z chatu. Spoločnosť Google by mala vidieť, že ste opravili a pokúšate sa odstrániť všetky odkazy na spam.

Číslo dôvodu 12: nesprávna komunikácia

Spory, konfrontácie, podvody sú najkratšie spôsoby, ako odmietnuť zrušenie sankcií Google. Pri predkladaní žiadosti o preskúmanie musíte byť úprimní a priateľskí. Musíte tiež preukázať svoju ochotu spolupracovať s vyhľadávačom, a nie nárok na privilégiá a naliehavo riešiť váš problém.

Trest je dôvod konať

Ak dostanete algoritmické alebo manuálne sankcie z dôvodu neprirodzených odkazov, chyby okamžite opravte. Ukážte vyhľadávači, že ste pripravení splniť všetky požiadavky. Na vyhľadanie odkazov použite automatické nástroje. Vyhodnoťte spätné odkazy pomocou špeciálnych služieb, ako aj manuálne. Uistite sa, že urobíte všetko pre odstránenie zlých odkazov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár