Zvýšenie konverzie: vyhľadávanie stránok ako súčasť predajného zúženia

Predstavte si: potenciálny kupujúci prišiel na vaše stránky a nemohol nájsť produkt, ktorý máte na sklade. Výsledkom bolo, že si nič nekupoval a svoje peniaze niesol konkurentom. Stratili ste zisk a zákazníka. Smutný príbeh, že? Na zníženie počtu takýchto prípadov je vhodné optimalizovať interné vyhľadávanie.

Vyhľadávanie stránok (interné vyhľadávanie) je dôležitou súčasťou rozhrania. Je to dôležité najmä pre internetové obchody, katalógy, vedomostné bázy a veľké blogy. Koniec koncov, čím väčšia je voľba, tým ťažšie je nájsť to, čo potrebujete.

Navigácia podľa článku:

Poďme!

Niektoré motivujúce štatistiky

Podľa prieskumu spoločnosti Econsultancy sa iba 15% spoločností aktívne zapája do optimalizácie vyhľadávania stránok. Zároveň tomu 42% nevenuje pozornosť. Ak to urobíte, môžete obísť 85% konkurentov.

V priemere stránky spoločností z tejto štúdie dosiahli konverziu 2,77%. Konverzia medzi návštevníkmi, ktorí používali vyhľadávanie, je 4,63%. Takmer 2 krát vyšší.

Takmer 6% návštevníkov používa vyhľadávanie na stránkach. A priniesli týmto spoločnostiam 13,8% z celkových ziskov. Nie je to zlé, čo?

20% ľudí, ktorí hľadajú niečo na webe, sa k nemu opäť vrátia. Vyhľadávanie používajú ľudia, ktorí nie sú ľahostajní k vášmu projektu. Bolo by veľmi hlúpe ich sklamať.

Akonáhle človek niečo hľadá na stránke - už ho zaujíma. To je teplý zákazník. Je viac pravdepodobné, že si tento článok prečíta do konca, kúpi si niečo, vráti sa na stránku alebo ho odporučí priateľom. Nemôžete chýbať.

Ak nemáte optimalizovať interné vyhľadávanie, stratíte niektoré zisky a verných návštevníkov.

Ako vyhľadávať na stránke?

Existujú 3 spôsoby:

  • Napíšte alebo objednajte vlastný algoritmus - nemá zmysel hovoriť o tom. Potrebujete programátora, obchodníka a dizajnéra.
  • Použite štandardné vyhľadávanie vášho CMS - Každý CMS má svoj vlastný algoritmus. Wordpress vyhľadávanie je dosť hlúpe - nedokáže rozpoznať chyby a preklepy.
  • Pripojenie služby tretej strany - teraz o nich budeme hovoriť.

Vyhľadávače môžu byť veľmi cool. Chápu preklepy a chyby, hádajte, čo osoba hľadá, a ukážte mu stopy. Niektorí ľudia si pamätajú, že návštevník sa pozrel a kúpil - a zohľadnil jeho preferencie pri hodnotení výsledkov.

Okrem uznania preklepov a inteligentných algoritmov hodnotenia má mnoho služieb ešte jednu skvelú vec - štatistiku. Môžete vidieť, čo ľudia na vašej stránke hľadajú, aké výsledky kliknú, čo potom robia.

Zhromažďoval som 7 najobľúbenejších služieb: niektoré sú dobré pre blogy a informačné portály, iné pre internetové obchody.

Vyhľadávanie Google

Webové stránky: //cse.google.com/cse/

cena: od 100 do 2000 USD za rok. K dispozícii je bezplatná verzia s obmedzenou funkčnosťou.

Algoritmus z najväčšieho vyhľadávača na svete. Podporuje mnoho jazykov, je tu vyhľadávanie obrázkov, hlasový vstup - všetko je v tomto "Google". Ak máte sieť lokalít - môžete ich pridať do skupiny a vyhľadávať naraz.

Bezplatná verzia má pomerne málo možností dizajnu. Vo vyhľadávacom paneli bude logo Google - môže zmiasť používateľov. Môžu si myslieť, že budú prehľadávať celý internet a nie na vašich stránkach. Okrem toho medzi výsledkami bude reklama. Nechcete, aby osoba, ktorá hľadá vo vašom obchode monitor, náhodne narazila na stránku konkurenta?

Ak chcete zakázať inzerciu, musíte si kúpiť platenú verziu. Zároveň sa zobrazia nastavenia stránky s výsledkami a mnoho ďalších funkcií.

Ak chcete prepojiť "Vyhľadávanie Google" s vašou stránkou, stačí vložiť kód skriptu na stránku. Nastavenia môžete zmeniť vo svojom osobnom účte. Kód po tejto zmene sa nevyžaduje.

Yandex Vyhľadávanie na stránke

Webové stránky: //site.yandex.ru/

cena: zadarmo

Pobočka "Yandex" na vašich stránkach. Vie všetko, čo bežný vyhľadávač: zobraziť rady, rozpoznať preklepy a chyby, navrhnúť synonymá a tak ďalej. Vo vnútri služby sú štatistiky, v ktorých môžete vidieť, čo návštevníci hľadajú a ako.

Služba je úplne zadarmo a záruky developerov nikdy nebudú vyplatené. Po pripojení môžete prispôsobiť vzhľad vyhľadávacieho riadka a stránku s výsledkami problému. Logo "Yandex" možno tiež odstrániť.

Ak sa chcete pripojiť, vložte kód na stránku. Na svojom osobnom účte môžete nastaviť rady, synonymá, typ úryvkov a zobraziť štatistiky.

V poslednej dobe, Yandex začala beta vyhľadávanie online obchodov. Má filtre a triedenie - takže ľudia môžu vyhľadávať produkty s vlastnosťami, ktoré potrebujú.

Solr

Webové stránky: //lucene.apache.org/solr/

cena: zadarmo

Jedna z najpopulárnejších vyhľadávacích platforiem. Používa Adobe, Disney, eBay, IBM, Instagram. Je to open source a je zadarmo.

Servis je veľmi spoľahlivý, zvláda obrovské náklady. Vnútri má vlastné webové rozhranie pre správu. To môže byť vložený nielen v mieste, ale aj v mobilnej aplikácii.

Ak chcete použiť Solr na stránke, musíte ho nainštalovať na server a pripojiť pomocou rozhrania API. Všetky pokyny nájdete tu (v angličtine). Budete potrebovať pomoc programátora.

sfinga

Webové stránky: //sphinxsearch.com/

cena: zadarmo

Vyhľadávač od spoločnosti Sphinx Technologies Inc. Považovaný za jeden z najrýchlejších vyhľadávačov.

Toto je samostatná aplikácia, ktorá musí byť nainštalovaná na serveri a pripojená k lokalite pomocou rozhrania API. Tak ako v prípade Solra, ani bez programátora sa nedá robiť. Okrem toho, stránky majú hotové pluginy pre rôzne CMS.

Detectum

Webové stránky: //detectum.com/ru

cena: vypočítané individuálne

Ďalšia služba pre internetové obchody. Existujú rady, automatické dopĺňanie, korekcia preklepu, výsledky filtrovania. Detectum berie do úvahy históriu nákupu používateľov a zobrazuje produkty, ktoré ich môžu zaujímať.

Ak chcete službu pripojiť, nechajte na stránke žiadosť. Vývojári sami nakonfigurujú Detectum do vášho internetového obchodu a pomôžu s pripojením.

Searchanise

Webové stránky: //start.searchanise.com/

cena: od $ 9 do $ 54 za mesiac - v závislosti od množstva tovaru.

Služba pre internetové obchody založené na sfinge. Kompletná sada: rady, synonymá, rozpoznávanie chýb, analýzy, história dotazov, prispôsobenie dizajnu. Pracuje v oblaku - nie je potrebné načítať server.

Je nainštalovaný na stránke ako plugin. Podporované platformy:

  • Shopify
  • Magento
  • cs.cart

Optimalizácia vnútorného vyhľadávania

Nestačí len pripojiť dobrý vyhľadávač na stránku. Sledujte správanie svojho publika, vylepšujte rozhranie, zmeňte stratégie hodnotenia, otestujte niečo nové. Pozrime sa, čo sa dá urobiť s vyhľadávaním na zvýšenie konverzie.

analytika

Toto je prvá vec, na ktorú musíte myslieť. Mnohé služby majú osobný účet so zabudovanými štatistikami. Ak nie, nastavte sledovanie sledovania webových stránok v službe Google Analytics.

Čo pomôže analytikovi naučiť sa:

  • Aký obsah zaujímajú ľudia - čo hľadajú častejšie, čo čítajú ľahšie.
  • Ktoré výrobky vyzerajú atraktívnejšie - ktoré produkty majú vo výsledkoch problému vyššiu mieru prekliknutia.
  • Ktoré články odpovedajú na otázky používateľov a ktoré nie - pozeráme sa na mieru odchodov zo stránok, ktoré ľudia získajú z vyhľadávania.
  • Môžu ľudia nájsť vaše produkty (najmä ak napíšu chyby) - ako často ľudia zadávajú dopyt a nemôžu nájsť požadovanú stránku, hoci ju máte.

Všetky tieto znalosti môžete použiť na zlepšenie výkonu vyhľadávania a celej stránky ako celku.

Okrem toho budete rozumieť, aký obsah chýba na stránke. Zadávajú ľudia často požiadavku a nemôžu nájsť odpoveď? Tu máte pripravenú tému pre nový článok v blogu. A už viete, že je v dopyte.

Viditeľný panel vyhľadávania

Toto je veľmi dôležité odporúčanie pre internetové obchody a veľké portály. Ak máte tisíce stránok, bude pre ľudí ťažké nájsť niečo prostredníctvom sekcií. Navigácia sa im bude zdať ťažká - a odídu.

Len málo ľudí bude hľadať, kde môžete zadať požiadavku. Urobte to tak, aby hľadaný reťazec bol jasne viditeľný - bude používaný častejšie.

A návštevníci by nemali mať žiadne pochybnosti, že toto vyhľadávanie je pre vaše stránky. Napríklad logo „Google“ alebo „Yandex“ vo vyhľadávacom paneli mnohí pochybujú: „Teraz budem hľadať monitor v obchode alebo nie je jasné, kde ho vziať?“. Majte na pamäti, ak používate služby týchto spoločností.

tipy

Nie každý zákazník si pamätá presne názov veci, ktorú chce. Ak začal zadávať požiadavku a stránka ho vyzvala na voľby - to je v pohode.

Po prvé, šetrí čas, najmä pre užívateľov mobilných zariadení. Po druhé, znižuje pravdepodobnosť, že človek bude unavený z zapamätania, a on odíde.

Nič sa nenašlo

Zabudnite na túto frázu. Nikdy by ste nemali mať prázdnu stránku s výsledkami. Aj keď človek predstavil nezmyselné odpadky - aspoň mu niečo ukážte. Analyzujte jej históriu, pokúste sa nájsť čo najviac podobnú požiadavku, povedzte o promo akciách alebo populárnych produktoch.

Zapamätajte si: interné vyhľadávanie je súčasťou zúženia predaja. Prázdna stránka je otvorom v lieviku, cez ktorý vypadnú vaše elektródy.

Mimochodom, to isté platí aj pre stranu 404. Prečo nehovoríte o propagačných akciách alebo novinkách, pretože ľudia nešli tam, kde chceli?

Viac informácií na stránke s výsledkami

Ukážte nielen názov a stručný popis. Zobraziť obrázky, špecifikácie produktu, recenzie, hodnotenie, pridať tlačidlo objednávky pre tých, ktorí sú v zhone. Ak má výrobok zľavu, nezabudnite ho ukázať.

Ak máte blog - uveďte počet komentárov a repostov. To ukáže ľuďom, čo stojí za pozornosť.

Filtrovať a triediť výsledky

Zobrazenie zoznamu niekoľko desiatok alebo stoviek pozícií je veľmi nepohodlné. Dajte ľuďom možnosť prispôsobiť filter: vyberte len to, čo je k dispozícii, zadajte cenové rozpätie, požadované vlastnosti. Čím viac tovaru máte, tým viac možností musíte mať.

To isté platí aj pre triedenie - pre kupujúcich je dôležité pozrieť sa na najlacnejšie alebo najdrahšie tovary, zistiť, kde je najviac hodnotení a tak ďalej.

Čím pohodlnejšie je pre osobu pracovať s vašou stránkou, tým vyššia je pravdepodobnosť nákupu. Spoznajte svojich zákazníkov.

Odporúčania a podobné výrobky

Nie je potrebné uvádzať iba to, čo je uvedené v žiadosti. Zobraziť na stránke podobné produkty - zrazu niečo zaujme kupujúceho.

Rozpoznať preklepy a chyby

To je zrejmé - vyhľadávací riadok by mal pochopiť preklepy, nesprávne usporiadanie a chyby. Ale v polovici obchodov, ktoré som hľadal tento článok, nie je nič také. Jeden chýbajúci list - "Prepáč, nič sa nenašlo."

Kupujúci nie je povinný vždy správne písať. Môže sa ponáhľať, vytočiť z telefónu alebo byť opitý. Úlohou hľadania je pomôcť mu, a nie ľahostajne stáť stranou.

Nezabudnite na interné vyhľadávanie

Optimalizácia vyhľadávania je dôležitou súčasťou elektronického obchodu. Spomeňte si štatistiky na začiatku článku. Takmer 6% návštevníkov prináša 14% zisku. Bolo by hlúpe nezaujímať sa o pohodlie týchto ľudí.

Hoci vyhľadávanie je primárne potrebné pre obchody a predaj vstupeniek, väčšina z týchto tipov je vhodná pre blogy. Ak máte veľa skvelých vecí, čitatelia budú vyhľadávať informácie, ktoré nie sú na stránkach Google, ale na vašej stránke. Pomôžte im nájsť.

Robíte optimalizáciu pre vyhľadávače na svojich stránkach? Napíšte komentáre.

Zanechajte Svoj Komentár