Kde získať vysoko kvalitné ilustrácie pre blog alebo webovú stránku

Ilustrácie priťahujú pozornosť používateľov k publikáciám, uľahčujú vnímanie textového obsahu, vizualizujú a jasne potvrdzujú myšlienky. Dobrý obraz zohráva úlohu odevu, pre ktorý sa nachádza aj najcennejší obsah.

Väčšina obchodníkov chápe potrebu ilustrovať vysokokvalitné publikovanie fotografií. Len málo expertov vie, kde nájsť vysoko kvalitný vizuálny obsah, ktorý sa dá legálne používať. Tento článok vyplní túto medzeru v poznatkoch.

Čo si vziať a kam vziať

S cieľom ilustrovať publikáciu, autor čelí dvom hlavným problémom. Najprv musí nájsť kvalitnú fotografiu, ktorej význam sa zhoduje s témou článku. V tomto prípade obraz dopĺňa obsah textu a uľahčuje jeho vnímanie.

Po druhé, autor musí nájsť takú fotografiu, ktorá môže byť použitá bez rizika, že bude čeliť obvineniam z porušenia autorských práv. Nasledujúce odporúčania vám pomôžu tieto problémy vyriešiť:

1. Myslite na ilustrácie vytváraním textového obsahu.

Autor môže stráviť veľa času hľadaním výsledkov vyhľadávania obrázkov a fotoknih v nádeji, že nájde vhodnú fotografiu. To sa stane, keď špecialista nevie, ktorý obrázok chce použiť. Vstupuje do vyhľadávacieho poľa bežnou frázou a utopí sa v tisícoch zbytočných fotografií.

Situácia sa mení, keď autor vie, aký obraz je vhodný ako ilustrácia jeho článku. V tomto prípade zadá do vyhľadávacieho poľa špecifický dotaz. To šetrí čas autora a umožňuje mu vybrať si jednu zo stoviek vhodných možností.

2. Hľadajte atraktívne farby, tvary a scény.

Ilustrácie by mali pritiahnuť pozornosť publika. Ak chcete nájsť atraktívne fotografie, dajte sa do topánky čitateľov. Zadajte špecifický dotaz do vyhľadávacieho poľa Google alebo fotobanky. Preskočte prvých pár stránok. Mnohí ľudia nechcú tráviť veľa času hľadaním fotografií, takže fotografujú z prvých strán tohto vydania.

Teraz si prezrite fotografiu v režime náhľadu a otvorte si v plnej veľkosti verzie obrázkov, ktoré vás zaujali. S najväčšou pravdepodobnosťou ste si všimli tieto obrázky z dôvodu neobvyklého sprisahania, príťažlivosti farieb alebo tvarov. Použite ako ilustračné fotografie, ktoré vás okamžite zachytili.

3. Povzbudiť publikum

Nie je potrebné uvádzať všetky účinné ovládače pozornosti. Nude, fotky celebrít, mačiatka stočené v guličke a pokojne šnupajúce bábätká patria medzi univerzálne scény, ktoré má len málo ľudí ľahostajných. Ale neponáhľajte vložiť fotografie s jahodami alebo obrázky karapuz v každej publikácii. Samozrejme, budete priťahovať pozornosť publika, ale sotva ho môžete nazvať cieleným.

Ak publikujete komerčný obsah, používajte provokatívne ilustrácie veľmi opatrne. Na pritiahnutie pozornosti stačí len náznak provokácie. Pamätajte, že na mieste sa musia používať ilustrácie. Nemôžete si len vziať fotografiu mačiatka alebo slávneho herca a vložiť ho do článku. Ďalšia vec je, ak obrázok zobrazuje herca s mačiatkom v ruke a článok sa zaoberá vírusom obsahu.

4. Použite snímky obrazovky

Snímky obrazovky sú najlepším spôsobom, ako ilustrovať prehľad alebo návod na používanie programov alebo služieb. Vytvorením vlastných záberov ušetríte čas hľadaním vhodných ilustrácií. Okrem toho, samo-vyrobené obrázky potvrdzujú, že ste odborník v danej problematike, alebo aspoň hlboko študoval.

Použite štandardný program Windows "Nožnice" na vytvorenie snímok obrazovky (prítomných vo Windows 7 od rozšírenej domácej verzie), LightShot, SnagIt a ďalšieho softvéru.

5. Investujte do exkluzívnych fotografií.

Kvalitná fotografia kladie dôraz na vysokú kvalitu obsahu. Takže si nenechajte ujsť možnosť získať vhodné vysoko kvalitné obrázky. Prenajmite si napríklad profesionála na vytvorenie fotoreportu o otvorení novej kancelárie, dohodnite sa s fotografmi, ktorí vám budú môcť pravidelne dodávať vhodné obrázky.

Ak používate platené fotoknihy, vyberte najmenej replikované fotografie. Použite vyhľadávanie obrázkov na kontrolu popularity práce, ktorá sa vám páči. Nechcem prenasledovať typické lacné obrázky, ktoré vyzerajú neprirodzene. Aj vo fotobankách nájdete obrázky, ktoré zdôrazňujú individualitu a exkluzivitu publikácie.

6. Použite voľné fotografie a obsah dostupný pod licenciou Creative Commons.

Voľné snímky z fotobankov si zaslúžia pozornosť, napriek ich rastirazirovannosti a neprirodzenosti. Môžu byť použité legálne, čo je dôležité pre webové stránky komerčných organizácií a renomovaných blogov.

Fotografie dostupné pod licenciou Creative Commons sú ďalším zdrojom legálneho a kvalitného obsahu. Pomocou bezplatných licencií definujú tvorcovia obrázkov podmienky distribúcie svojich fotografií. Mnohí fotografi môžu publikovať svoje diela bez obmedzenia, s výhradou označenia autorstva. Napríklad Wikipedia je zdrojom veľkého množstva vysoko kvalitných obrázkov distribuovaných v rámci bezplatnej licencie.

7. Ilustrujte publikácie s grafmi a grafmi.

Tento typ obrázkov možno použiť ako ilustrácie pre analytické články, správy, popisy výsledkov výskumu. Pomocou grafov a grafov uľahčíte vnímanie materiálu a vytvoríte dôveru publika.

Použite tu opísané nástroje na vytvorenie infografiky.

8. Nezabudnite na kresby, animácie a video.

Niektorí autori sa domnievajú, že ako ilustrácie možno použiť iba fotografie, snímky obrazovky a grafiku. Zabudli, že videá, kresby a animácie tiež dokonale ilustrujú publikácie.

Nezabudnite, že na vytvorenie komerčného priestoru pre video nie sú potrebné rozpočty. Nezabudnite na možnosť vytvárať krátke videá pomocou programu Vine a Instagram. A animáciu možno vytvoriť pomocou rôznych programov, napríklad Microsoft GIF Animator.

A čo si požičať

Nie je žiadnym tajomstvom, že mnoho bloggerov a vlastníkov komerčných stránok bez toho, aby sa pýtali fotiek z iných bloggerov a vlastníkov stránok. Odvážne porušujú Bernský dohovor, pretože vedia, že ich neohrozujú. Vlastníci stránok by však mali premýšľať o dôsledkoch.

Pravdepodobne, fotograf z Mexika pravdepodobne nepríde do Grodna, aby získal miestneho bloggera, ktorý by zaplatil za používanie fotografie Acapulco. Ale mexická spravodlivosť sa môže sťažovať na Google a iné vyhľadávače. A potom blogger sám kúpi letenku do Acapulca a požiada fotografa, aby zaplatil poplatok za fotografiu, aby sa jeho blog vrátil do indexu.

Každý vie, že vyhľadávače majú negatívny postoj k stránkam, ktoré kopírujú obsah niekoho iného a nevytvárajú pridanú hodnotu. V súčasnej dobe sú vyhľadávače lojálni k požičiavaniu si fotografií iných ľudí. Ale skôr alebo neskôr sprísnia svoje politiky, pretože používatelia vyhľadávačov potrebujú jedinečný obsah. Tak si dnes myslíte, kde budete hľadať vysoko kvalitné fotografie pre publikácie.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár