SEO tipy a triky pre majiteľov webových stránok pomocou HTTPS

Google málokedy odhaľuje špecifické faktory hodnotenia stránok, obmedzené na všeobecné odporúčania pre webmasterov. Viac prekvapujúce bolo posolstvo najväčšieho svetového vyhľadávača na vyšších pozíciách pri vydávaní stránok, ktoré používajú HTTPS. Z tohto článku sa dozviete, ako využiť toto prekvapenie. Prečítajte si o výhodách a nevýhodách implementácie HTTPS z hľadiska SEO.

Aké sú výhody používania protokolu https z hľadiska SEO?

Začiatkom augusta spoločnosť Google oznámila, že berie do úvahy používanie protokolu HTTPS ako pozitívneho signálu pri hodnotení stránok. V súčasnosti zostáva hmotnosť tohto signálu nízka. V budúcnosti však spoločnosť Google plánuje zvýšiť hodnotu pri určovaní pozície zdrojov v danej otázke. Týmto spôsobom najväčší vyhľadávač povzbudzuje webmasterov k používaniu HTTPS.

HTTPS je sieťový protokol, ktorý poskytuje bezpečný prenos informácií medzi serverom a osobným počítačom používateľa.

HTTPS je jedným z viac ako 200 faktorov, okrem Google zdôrazňuje jeho nízku váhu. Zavedenie HTTPS vyžaduje dodatočné náklady od webmasterov. Zároveň čelia mnohým technickým problémom a rizikám. HTTPS však poskytuje vlastníkom stránok niekoľko výhod:

 1. Správne zobrazenie údajov o postúpení. Keď sa používateľ presunie z lokality, ktorá používa protokol HTTPS, na lokalitu, ktorá používa protokol HTTP, údaje sprostredkovania sa skryjú. Systémy Analytics zaznamenávajú priamu návštevu, čo nie je pravda. Keď používateľ prejde na lokalitu, ktorá používa protokol HTTPS, ukladajú sa údaje sprostredkovania. Systémy Analytics upravujú zdroj, z ktorého sa používateľ presťahoval.
 2. Zvyšovanie pozície pri vydávaní. Ako už bolo uvedené vyššie, spoločnosť Google pri hodnotení stránok zohľadňuje používanie protokolu HTTPS. Nezávislá štúdia spoločnosti Searchmetrics, ktorá sa uskutočnila koncom augusta, neodhalila vplyv tohto faktora na pozíciu zdrojov. V budúcnosti však vyhľadávač plánuje zvýšiť hmotnosť faktora HTTPS. Preto použitie bezpečného protokolu možno považovať za prácu do budúcnosti.

Hoci spoločnosť Google nezvýšila hmotnosť signálu HTTPS, skúste zvýšiť návštevnosť ovplyvnením nasledujúcich faktorov hodnotenia:

 • Vezmite budovu prirodzeného spojenia. Využívajte kreatívne prístupy k budovaniu referenčného prostredia. Využite tipy na prepojenie budov Matt Cutts a pokúste sa ignorovať jeho zlovestné varovania. Skúste exotický spôsob, ako získať odkazy.
 • Pravidelne publikujte kvalitný obsah. Aký by mal byť obsah, ako bojovať za lojalitu zákazníkov pomocou vzdelávacích materiálov, odkiaľ pochádza viralizmus? Prečítajte si naše materiály.
 • Naučte sa pracovať so sémantickým jadrom. Ani sémantická apokalypsa by vám nemala brániť vo výbere správnych kľúčových fráz.
 • Uistite sa, že váš zdroj spĺňa technické požiadavky vyhľadávačov.
 • Venujte pozornosť použiteľnosti lokality.
 1. Bezpečnosť a anonymita. Niektorí webmasteri veria, že HTTPS by mal používať iba zdroje, ktoré vyžadujú osobné údaje, informácie o platobných kartách atď. Nie je. Používatelia internetových obchodov a bankových stránok, ako aj návštevníci informačných a zábavných zdrojov potrebujú bezpečnosť. Vďaka HTTPS je menej pravdepodobné, že vaši používatelia prejdú na podvodnú webovú stránku, stratia osobné údaje vrátane hesiel, čísel bankových kariet a histórie návštev. Tým sa zvyšuje dôveryhodnosť vášho podnikania.

Aké problémy sa vyskytnú pri používaní HTTPS

 1. Nesprávne nastavenia. Keď povolíte HTTPS, musíte venovať pozornosť nastaveniam. Opýtajte sa nasledujúce otázky:
  • Zablokovali ste indexovanie niektorých stránok alebo častí stránky v súbore robots.txt?
  • Použili ste nesprávnu adresu URL (HTTP) v rel = kanonických značkách?
  • Zobrazujú prehliadače návštevníkov vašej stránky desivé dialógové okná?
 1. Zvýšte rýchlosť načítania stránok. Použitie HTTPS spôsobí, že server a prehliadač vymenia veľké množstvo informácií pri sťahovaní prostriedkov. To má negatívny vplyv na rýchlosť sťahovania stránky, ktorá je dôležitým hodnotiacim faktorom. Použite tipy na zvýšenie rýchlosti načítania stránky, pomôžu vám vyrovnať negatívny vplyv HTTPS. Všimnite si technológiu prenosu dát kompatibilnú s HTTPS SPDY. Spoľahlivo znižuje časy zaťaženia.
 2. Dodatočné náklady. Náklady na certifikát SSL potrebné na používanie protokolu HTTPS sú vyššie ako 100 USD ročne. Môžete sa však pokúsiť získať certifikát zadarmo.

Ako sa uistiť, že použitie HTTPS nebude mať nepriaznivý vplyv na polohu stránky

Použite nasledujúci kontrolný zoznam:

 • Uistite sa, že každá položka prostriedku, vrátane widgetov, skriptu Java, súborov CSS, obrázkov a diskov CDN, používa protokol HTTPS.
 • Skontrolujte, či používate presmerovanie 301 na presmerovanie všetkých adries HTTP na HTTPS.
 • Uistite sa, že https URL je v rel = canonical tagy.
 • Použiť relatívne adresy URL.
 • Skontrolujte, či interné prepojenia vedú k adrese URL HTTPS.
 • Uistite sa, že vyhľadávače indexujú adresu URL protokolu HTTPS.
 • Aktualizujte súbor Sitemap a pridajte ho pomocou nástrojov správcu webu Google. Nevyberajte starú verziu karty najmenej 30 dní. Je potrebné, aby vyhľadávače presmerovali index 301.
 • Aktualizujte súbor robots.txt. Uistite sa, že neblokujete indexovanie dôležitých častí lokality.
 • Uistite sa, že používate najnovšiu verziu kódu sledovania služby Google Analytics. Starý kód sledovania nemusí podporovať protokol HTTPS.
 • Skontrolujte, či používate HSTS. Tento mechanizmus eliminuje nesprávne presmerovanie, zvyšuje rýchlosť načítania stránky, zvyšuje bezpečnosť pripojenia.

Ako ušetriť husky a zdieľanie

Zdieľanie a obľúbené položky neovplyvňujú pozíciu stránky vo výsledkoch vyhľadávania. Sú však spoločenským potvrdením relevantnosti a relevantnosti obsahu. Pri prepnutí na HTTPS sa bohužiaľ resetujú hodnoty sociálnej puzoméry.

Akcie a podobne ako Facebook, Google+ a LinkedIn sa obnovia automaticky. K tomu však dôjde v priebehu niekoľkých týždňov. Tento proces môžete urýchliť.

 • Na Facebooku vygenerujte tlačidlo pre HTTP URL. Použite ho na uloženie predtým prijatých a nových rád.
 • V službe Google+ môžete tiež vygenerovať tlačidlo s cieľovou adresou HTTP. Tlačidlo zobrazí predtým prijaté "+1" a pridá im nové.

Podľa MOZ plánuje 25% vlastníkov stránok ...

... čoskoro prejdite na https. Ak spoločnosť Google dodržiava svoj sľub a zvyšuje váhu tohto faktora pri hodnotení, štandardom sa stane bezpečné pripojenie. Svoju stránku pripravte na prechod na HTTPS vopred. Takže sa nielen staráte o užívateľov, ale priťahujete aj ďalšiu prevádzku.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár