Ako optimalizovať stránky pre mobilnú prevádzku

Frekvencia používania mobilných gadgets na pripojenie k internetu rastie po celom svete. Odborníci sa domnievajú, že v roku 2015 väčšinu vyhľadávacích dopytov budú vykonávať majitelia smartfónov a tabletových počítačov. Nesúhlasíme so skepticizmom expertov, môže sa to stať už v tomto roku :) Zároveň musíme brať do úvahy, že v niektorých krajinách, napríklad v Číne a Indii, dominuje mobilná premávka.

Stratíte niektorých návštevníkov a zákazníkov, ak neberiete do úvahy potreby užívateľov mobilného internetu včas. Stručne povedané, chcú byť schopní rýchlo načítať stránky a prijímať informácie prispôsobené obrazovkám smartfónov a tabliet.

Potvrdzuje to aj štúdia Keynote Systems, podľa ktorej 64% majiteľov smartfónov v USA verí, že stránka by sa mala otvoriť do štyroch sekúnd. 16% vlastníkov mobilných zariadení sa nikdy nevráti k zdroju, ktorý trvá príliš dlho na načítanie. Nesprávne zobrazenie webovej stránky na obrazovke tabletu alebo smartfónu je druhým problémom po pomalom sťahovaní, čo núti používateľov odmietnuť návštevu zdroja.

Upozorňujeme, že vytvorenie stránky, ktorá je rovnako výhodná pre používateľov počítačov aj vlastníkov mobilných zariadení, tento problém nie vždy úplne vyrieši. Používatelia tabletov a smartfónov chcú pri práci s webovými zdrojmi získať nové skúsenosti a príležitosti. Tento materiál vám predstaví jednoduché spôsoby, ako dať mobilným návštevníkom to, čo chcú.

Existujú dva globálne prístupy k usporiadaniu webových stránok pre mobilných používateľov. Prvý prístup zahŕňa vytvorenie špecializovanej verzie stránky pre mobilné gadgets. Druhým prístupom je tzv adaptívne usporiadanie (tzn. usporiadanie, správne zobrazené na všetkých rozlíšeniach a veľkostiach obrazovky). Takže predtým, ako sa začnete pohybovať smerom k mobilným používateľom, musíte sa sami rozhodnúť pre otázku - ktorou cestou pôjdeme?

Adaptívne rozloženie alebo mobilná verzia stránky?

V skutočnosti, nie je tak jednoduché, ako sa zdá. Adaptívne usporiadanie je veľmi vážny trend. Vo všeobecnosti ho tiež podporujeme (vďaka našim schopnostiam, samozrejme). Musíte však pochopiť, že tento trend je diktovaný nielen skutočnými výhodami adaptívneho usporiadania pred vytvorením špecializovaných verzií, ale aj módou. Adaptívne rozloženie spôsobuje niekoľko globálnych problémov. Po prvé - opakované komplikácie vývoja s rovnakým zjednodušením štruktúry. To znamená, že štruktúra lokality sa stáva prekážkou. Čím jednoduchšia je štruktúra, tým menej potrebných informácií môžete poskytnúť používateľom. Zložitejšia štruktúra zvyšuje náklady práce na výrobu. Citlivý dizajn je vhodný pre blogy, malé stránky. Ale ak máte obrovský projekt s veľkým počtom stránok (a čo je najdôležitejšie - typy stránok), adaptívny dizajn môže váš projekt jednoducho pochovať. Všeobecne platí, že otázka nie je taká jasná, ako sa na prvý pohľad môže zdať. V každom prípade žiadame samostatne - a veľmi zodpovedne - urobiť rozhodnutie - vytvoriť mobilnú verziu stránky alebo prejsť adaptívnym usporiadaním.

Ale aký nový trend by som chcel zdôrazniť. Dizajn budúceho desaťročia sa bude snažiť o jednoduchosť. S tým súvisí aj rastúca úloha mobilnej prevádzky, ktorá súvisí aj s vnímaním informácií modernými užívateľmi internetu. Menej rozptýlenia, zameranie na jednu myšlienku / myšlienku. Inými slovami, práve teraz musíte premýšľať o tom, čo

Zjednodušte dizajn

- Toto je dôležité! Smartphony a tablety majú malé obrazovky v porovnaní so stacionárnymi počítačmi a notebookmi. Preto by mal byť dizajn stránky optimalizovaný pre mobilných používateľov odlišný od štandardného vzhľadu internetových stránok.

Stránky so zdrojmi by nemali vyzerať presýtené textovými a vizuálnymi prvkami, aby vlastníci tabliet mohli rýchlo nájsť požadované sekcie a údaje. Uprednostnite jednoduchý dizajn a jedno- alebo dvojstĺpové usporiadanie. Ten ušetrí návštevníkov z horizontálneho rolovacieho zdroja.

Nezabudnite využiť voľné miesto na zlepšenie vizuálnej príťažlivosti stránky pre mobilných používateľov. Viac informácií o prispôsobení dizajnu stránky obrazovkám smartfónov a tabliet nájdete v našom predchádzajúcom materiáli.

Optimalizujte obsah

Premýšľajte o tom, čo vlastníci mobilných modulov gadget naozaj chcú, keď navštívia vaše stránky. To vám pomôže optimalizovať obsah podľa potrieb používateľa.

Väčšina majiteľov smartfónov a tabliet nie sú klasickí internetoví surferi, náhodne driftujúci zo stránky na stránku. Užívatelia najčastejšie spúšťajú prehliadače pre tablety a smartfóny, ktoré majú jasnú predstavu o účele prístupu na internet. Chcú napríklad rýchlo zistiť cenu vášho produktu, nájsť mapu miesta vo vašom obchode alebo získať akékoľvek ďalšie špecifické informácie. Snažte sa predpovedať želanie užívateľa. Snažte sa vytvoriť koncepciu behaviorálneho scenára pre každú stránku stránky a nakoniec priviesť návštevníkov na rozhodovacie stránky.

Ako ste pochopili, majitelia mobilných gadgets chceli pľuvať na poslanie vašej spoločnosti a biografie vedúcich zamestnancov. Samozrejme, nikto vám nezakazuje odkazovať na plnú verziu stránky, kde najzvedavejší návštevníci môžu nájsť informácie o vašom postoji k životnému prostrediu a kariérnym príležitostiam pre začiatočníkov. Obsah mobilnej verzie stránky by však mal vykonávať jednu úlohu - vysielať špecifické informácie, ktoré sú pre klienta užitočné.

Udržujte navigáciu jednoduchú a priamočiaru.

Návštevníci webových stránok neradi otvárajú stránku po stránke pri hľadaní potrebných informácií. Preto im poskytnite možnosť získať požadované údaje jedným kliknutím z ktorejkoľvek stránky zdroja. To platí pre mobilnú aj stacionárnu dopravu.

Jednoduchá a intuitívna navigácia vám pomôže zviditeľniť a sprístupniť najdôležitejšie časti a stránky stránky. Pamätajte, že príliš malé navigačné prvky sú nepohodlné pre mobilných používateľov kvôli malej veľkosti obrazoviek smartfónov a tabliet. Mimochodom, mnohí ľudia nepoužívajú stylusy pri práci s dotykovými obrazovkami. Navigácia na vašej stránke by vám preto mala umožniť jednoduchým kliknutím prstom na požadovaný odkaz alebo položku ponuky.

Pri vytváraní navigácie so zdrojmi preferujete jasne označené veľké tlačidlá. Kliknuteľné fotografie, nenápadné textové odkazy alebo malé body používané na štandardných stránkach nie sú vhodné pre mobilné verzie.

Okrem toho pamätajte na nepríjemnosti, s ktorými sa stretávajú používatelia pri zadávaní textu z mobilných zariadení. Uistite sa, že návštevníci môžu nájsť všetky potrebné údaje s minimálnou potrebou zadávať písmená. S týmto vám pomôžu rozbaľovacia ponuka a predvyplnené formuláre.

Znížte čas preberania

Ak ste zjednodušili návrh stránky, znížili ste čas načítania. Môžete však použiť ďalšie spôsoby, ako zvýšiť rýchlosť otvárania stránok.

Napríklad, odmietnite flash animáciu, ponechajte ju pre hlavnú verziu stránky (ak je to relevantné). Stojí za zmienku, že produkty Apple vôbec nepodporujú technológiu flash? Ale táto spoločnosť vlastní 30% trhu so smartfónmi na svete. Java tiež zvyšuje rýchlosť sťahovania stránok. Preto je lepšie opustiť animáciu, automaticky spustiť zvuk a video, optimalizovať stránky pre mobilnú prevádzku.

Veľké fotografie s vysokým rozlíšením tiež spomaľujú otváranie stránok. Premýšľajte o tom, aký druh obrázkov vaši používatelia naozaj potrebujú. Uistite sa, že všetky fotografie, ktoré uverejníte na stránke, sú vhodné pre mobilný formát.

Pracujte na vedomí vašej značky

Vaša mobilná lokalita sa môže výrazne líšiť od hlavného firemného webového zdroja. Avšak majitelia smartfónov a tabliet by mali vedieť, či mobilné a stacionárne verzie vašej internetovej prítomnosti sú rovnako presné a spoľahlivé. Logá, firemné farby, štýl obsahu a ďalšie prvky značky mobilnej lokality by sa mali zhodovať s podobnými prvkami hlavného zdroja.

Takže, pomocou uvedených odporúčaní, budete prispôsobovať vaše webové stránky pre mobilnú prevádzku alebo vytvoriť mobilnú verziu zdroja, vhodný pre majiteľov smartfónov a tabliet. Každý používateľ používajúci miniatúrny gadget dostane príležitosti porovnateľné s možnosťami návštevníkov vášho hlavného zdroja. Mimochodom, môžete zavolať na hlavnú mobilnú verziu stránky o niekoľko rokov neskôr, kto vie.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár