Ako prispôsobiť stránky efektom paralaxového rolovania podľa požiadaviek vyhľadávačov

Vplyv posunu paralaxy je jedným zo súčasných trendov vo web dizajne. Avšak, obchodníci veria, že táto technika je kontroverzná, pokiaľ ide o optimalizácia pre vyhľadávače. V tomto článku sa dozviete, či vyhľadávače naozaj nepáči paralaxy-rolovanie. Získate tiež predstavu o prispôsobení stránok trojrozmernému rolovaniu potrebám vyhľadávacieho marketingu.

Čo je rolovanie paralaxy?

Posúvanie paralaxa je grafický efekt, kde sa pozadie obrazu pohybuje pomalšie ako obrázky. Vďaka tomu obraz vyzerá trojrozmerne. Ak chcete pochopiť, čo je v stávke, navštívte tento zdroj tu.

Návrhári používajú posun paralaxy na dosiahnutie efektu trojrozmernej stránky. Záujem o webové stránky s pokročilými vizuálnymi efektmi neustále rastie, čo v neposlednom rade súvisí s nárastom šírky pásma internetových kanálov a technických možností počítačov. Nasledujúci obrázok potvrdzuje vysoký záujem o efekt paralaxového rolovania v anglickom segmente internetu:

Domáci dizajnéri a obchodníci sa tiež aktívne zaujímajú o efekt paralaxového rolovania, ako je vidieť na ilustrácii:

Prečo vyhľadávače nemajú radi stránky s účinkom paralaxa rolovanie

Väčšina stránok s efektom paralaxa rolovanie nie sú SEO-priateľské. Aký je dôvod? Tieto prostriedky v podstate pozostávajú z jednej stránky. Presvedčte sa, že si prečítate príklady:

  • 36 príkladov miest s rolovaním paralaxy.
  • 17 príkladov miest s rolovaním paralaxy.
  • 20 príkladov miest s rolovaním paralaxy.

Ak však použijete efekt paralaxového rolovania, neznamená to, že by ste mali byť obmedzení na jednostránkovú architektúru.

Ako urobiť SEO-priateľské stránky s posúvaním paralaxy

Posúvanie Parallaxu nie je tabu pre vyhľadávače alebo porušenie akýchkoľvek požiadaviek. Ide len o techniku ​​webového dizajnu, ktorá zahŕňa vytvorenie niekoľkých vrstiev obsahu, ktoré sa navzájom pohybujú rôznymi rýchlosťami. Preto môže byť paralaxa rolovanie stránky SEO-priateľský. Na tento účel musíte dodržiavať štandardné technické požiadavky vyhľadávačov.

Vezmite prosím na vedomie, že rolovanie paralaxy nie je pre mobilnú verziu stránky absolútne nevhodné. Presmerovanie mobilnej prevádzky na alternatívnu stránku, pretože rolovanie paralaxy dramaticky zvyšuje čas načítania stránky. A vyhľadávače nie sú vítané. Ak chcete, aby paralaxa rolovanie stránky SEO-priateľské, použite jednu z techník opísaných nižšie.

Technika 1: jQuery stránka s paralaxou rolovania

Vo februári 2014 spoločnosť Google zverejnila odporúčania na optimalizáciu stránok s nekonečným rolovaním. Tieto odporúčania sú čiastočne vhodné na zlepšenie viditeľnosti vyhľadávania stránok s jednou stránkou pomocou rolovania.

Podstatou tejto techniky je použitie funkcie jQuery pushState. To vám umožní kombinovať stránku s paralaxou rolovanie do niekoľkých blokov, z ktorých každý má svoje vlastné URL a meta-dáta. Vďaka technológii pushState vyhľadávacie roboty zistia, že vaše stránky jednostránkového posúvania paralaxy sa skladajú z niekoľkých strán.

Medzi výhody tejto techniky patrí jednoduchosť používania a schopnosť rýchlo premeniť jednostránkovú stránku na viacstránkový vyhľadávač. Nevýhodou technológie je neschopnosť efektívne analyzovať výsledky propagácie pomocou nástroja Analytics. Analytické služby s najväčšou pravdepodobnosťou zaznamenajú vysokú mieru odchodov, pretože z hľadiska vyhľadávača bude používateľ rýchlo preskakovať vašu stránku zo stránky na stránku.

Táto stránka je vytvorená pomocou funkcie pushState. Všimnite si zmeny adresy URL v paneli s adresou pri posúvaní stránky.

Technika 2: viacstránková webová stránka s posúvaním paralaxy a dodržiavaním technických požiadaviek vyhľadávačov

Táto technika je veľmi jednoduchá: najprv vytvorte viacstránkovú webovú stránku a potom použite paralaxové rolovanie na všetkých alebo niektorých stránkach. Tento prostriedok je vytvorený pomocou tejto techniky.

V tomto príklade použil návrhár horizontálny rolovač. Rôzne rýchlosti pohybu pozadia a tvarov pri rolovaní vytvárajú zaujímavý vizuálny efekt, aj keď v tomto prípade nehovoríme o trojrozmernosti.

Výhody tejto techniky zahŕňajú pohodlie pre používateľov. Vidia štruktúru stránky a môžu rýchlo prejsť na požadovanú stránku. Okrem toho je majiteľ ľahko analyzovať výsledky propagácie tohto zdroja.

Nevýhodou je nízka rýchlosť sťahovania. Užívatelia budú musieť byť pri každom prechode trpezliví. Okrem toho, vytvorenie efektu paralaxového rolovania pre niekoľko jednotlivých stránok je spojené s dodatočnými nákladmi. Tomuto problému sa dá vyhnúť pomocou rolovania paralaxou nie na každej stránke.

Technika 3: paralaxa-rolovanie na hlavnej stránke a odkazy na SEO-priateľské interné stránky

Hlavná stránka tejto stránky používa efekt paralask-rolovanie. Odkazy z hlavného vedenia na interné stránky, na ktorých sa tento efekt nepoužíva. Medzi výhody tejto techniky patrí jednoduchosť používania, flexibilita a vysoká rýchlosť sťahovania. Nevýhodou je nedostatok vizuálnych špeciálnych efektov na vnútorných stranách. Táto nevýhoda je však kompenzovaná vyhľadávačmi, ktoré posielajú návštevníkov na interné stránky, ktoré sú priateľské k SEO.

Ako vyriešiť konflikt medzi SEO a efektom paralaxy-rolovanie

Ak chcete vytvoriť SEO-priateľské webové stránky s efektom paralaxa-rolovanie, musíte hľadať strednú cestu medzi túžbou po vizuálnej príťažlivosti a potrebami používateľov vyhľadávačov. Vyššie uvedené techniky vám poskytujú túto príležitosť.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár