Nový trh marketingu vyhľadávania: prečo zákazníci nechcú zlepšiť stránky a optimalizátori nemôžu?

  • Stala sa hrozná vec - zrušenie spojení. Moje stránky zmizli z vydávania vôbec!
  • Otázkou je, či výsledky vyhľadávania Yandex budú ťažiť zo zrušenia referenčných faktorov.
  • A Google, pamätajte, tiež experimentoval so zrušením odkazov. Ale všetko vrátil.
  • Myslíte si, že v Yandexe nebude žiadne vrátenie peňazí?
  • Zdá sa, že nie.
  • P ... .TS !!! Opijem sa ...
  • Nebudem dať Kazlov z Yandex !!!!!!!!!
  • A som veľmi šťastný. Ráno som sa zobudil, skontroloval pozície a najprv som nechápal, čo sa stalo ... Všetky moje stránky sú v top 10 a HS je dole, kam patria.

Yandex varoval pred zrušením referenčných faktorov na niekoľko mesiacov, prvé oficiálne vyhlásenie sa uskutočnilo 5. decembra 2013 na konferencii IBC Russia. 11. marca však správa, že referenčný signál už nie je braný do úvahy pri vytváraní výsledkov vyhľadávania, stále znel ako skrutka z modrej.

Len málo ľudí, počnúc decembrom minulého roka, začalo prehltnúť horké pilulky a zotaviť sa z klasického SEO, väčšinou uprednostňovali nádej na to - hovoria, že Yandex je zastrašujúci, neodváži sa zrušiť. Kvalita tohto problému sa po zrušení prepojení určite zhorší.

Áno, na ruskom trhu bol obrovský biznis - referenčné obchodovanie. Boli to veľmi vážne rozpočty. Situácia je pre západný internet moderného typu absolútne nemysliteľná: dlhý čas neexistuje arogantný hromadný obchod spätných odkazov, pretože v klasickej podobe neexistuje SEO (Western SEO sa zameriava na poradenské služby).

Ale odkazy boli zrušené, a SEO manažéri už majú "odpoveď na Chamberlain" - začneme hľadať alternatívne spôsoby, napríklad na ukončenie behaviorálne! Podvádzanie služieb sa už objavilo a ich počet bude určitý čas rásť.

Je škoda, že zatiaľ čo majitelia stránok si uvedomujú, že podvádzanie správania nedáva nič iné ako veľmi tvrdé sankcie z Yandexu, veľa času bude zbytočné.

Začalo sa zatrasenie

Aktualizácie niektorých komerčných tém začali pred pár dňami. Nie je dosť času na podrobnú analýzu problému, je však už zrejmé, že otras bude vážny. Ale všetko je predvídateľné: tí, ktorí pracovali na stránke v súlade so zoznamom odporúčaní Yandexu, sú spokojní a tí, ktorí padli, radšej hovoria o značne zníženej kvalite problému (čo ešte zostáva?).

A toto je len začiatok, potom bude všetko vážnejšie: výstup v strednofrekvenčných a nízkofrekvenčných dotazoch sa obráti hore nohami.

Dnes je ťažké veriť, že v dôsledku zrušenia prepojení v rebríčku je ťažké uveriť: s vedomím systematického pohybu Yandexu k tomuto môžeme predpokladať, že sa vykonalo veľa vážnych testov s cieľom minimalizovať všetky „vedľajšie účinky“ spojené so zrušením. odkazy. Pripomeňme si, že Yandex sám ruší prepojenia len s cieľom dosiahnuť vyššiu kvalitu, relevantnú pre požiadavky používateľov tejto otázky.

A samozrejme, Yandex, okrem úlohy zlepšovať kvalitu vydávania čistením z TOS, mal tiež zjavné finančné motívy - niektoré z týchto rozpočtov, ktoré boli uvoľnené (ktoré boli použité na odkazy), budú plynúť do Yandex.Direct.

Vyhľadávací marketing potrebujú všetci a najlepšie na malých rozpočtoch.

Dnes, na zásadne sa meniacom trhu marketingu vyhľadávania, úspech ich projektov závisí nielen od samotných optimalizátorov. Vo veľkej miere závisí od zákazníkov. Dobrí experti na marketing v oblasti vyhľadávania vedia, čo majú urobiť pre úspešnú propagáciu, ale zatiaľ nemôžu presvedčiť potrebu týchto opatrení. Lopta je na strane klienta - nie sú pripravení pracovať podľa nových pravidiel, míňať oveľa vážnejšie rozpočty nie na nákup odkazov a propagáciu na pozíciách, ale na zlepšenie svojich stránok.

Radikálna zmena paradigmy je pre podnikanie bolestivá, pretože ovplyvňuje problém peňazí. Až donedávna bolo všetko SEO obmedzené na skutočnosť, že klient dostal zoznam odporúčaní (urobte to na vlastné náklady a nie - nie je to naša chyba, že neexistujú žiadne výsledky, nedodržali ste naše odporúčania) a celý rozpočet pridelený klientom bol takmer úplne vyčerpaný na nákup referenčná hmotnosť. V rovnakej dobe, priemerná mesačná kontrola na trhu pre nákup odkazov bol v skutočnosti veľmi, veľmi malý - od 3 do 10 tisíc rubľov. Je potrebné si uvedomiť, že tento trh neboli tvorené jednotlivými veľkými spoločnosťami, ktoré sú pripravené platiť SEO agentúr na propagáciu od 200 tisíc rubľov mesačne, a to väčšina, ktorá dnes nechce míňať nad rámec toho, čo minula. A to je vážny problém: zákazníci nie sú pripravení platiť viac, a po zrušení referencie, optimalizátori jednoducho nemôžu ponúknuť nič porovnateľné v rozpočtoch svojim zákazníkom - dobre, okrem správania podvádzanie ...

Pre optimalizátorov v starom štýle je ťažké reštrukturalizovať a pracovať na nových metódach. Aby sme mohli začať a správne vykonávať obrovské množstvo práce na vytváraní a propagovaní obsahu, zlepšovaní použiteľnosti stránok a dizajnu, zvyšovaní úrovne dôvery v lokalitu, potrebujeme ľudské zdroje, skúsenosti a úplne iný rozpočet.

A to vytvára nespokojnosť na trhu - a zákazníkov a výkonných umelcov. Odkazy v Yandexe prestali fungovať a spoločnosť Google už dlho pracuje na politike sprísňovania sankcií za nekvalitné spätné odkazy a znemožnila propagáciu webových stránok, ktoré nakupujú odkazy, čo v týchto podmienkach zostáva optimalizátorom SEO, zvyknutí pracovať s klasickými schémami a zákazníkom, ktorí verili vo výkon tieto systémy a dnes nie sú pripravené zvýšiť priemernú kontrolu propagácie?

Je zrejmé, že iba jedna vec - skôr či neskôr, by sa mali optimalizátori riadiť trendom, tj reštrukturalizáciou a začatím poskytovania plnohodnotných podporných služieb vrátane práce na obsahu a zvýšenia úrovne dôvery v lokalitu a činností na zlepšenie použiteľnosti. No, zákazníci (ak vychádzame z tézy, že vyhľadávací marketing je potrebný pre každého), by mali pochopiť, že vytiahnutie priemerného šeku na vyššiu úroveň na trhu marketingu vyhľadávania je nevyhnutné, pretože časy lacných výsledkov sú minulosťou. Náklady na prácu v rámci moderných metód propagácie nemôže byť nízka.

V konečnom dôsledku všetci uznávajú zrejmé: buď sa chystáte zlepšiť stránky, alebo nie je čo robiť vo vyhľadávaní marketing.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár