Poruchy na webovej stránke: diagnostika a liečba

Miera odchodov vám umožňuje odhadnúť percento návštevníkov, ktorí opustili stránku príliš rýchlo alebo nevykonali cieľovú akciu.

Bol som pomocou Yandex.Metrica na dlhú dobu a používa sa považovať za zlyhanie zobrazenia menej ako 15 sekúnd. Takže keď som prvýkrát musel používať službu Google Analytics pre stránky v anglickom jazyku, 90% zlyhaní bolo pre mňa skutočným šokom.

Ukázalo sa, že odmietnutie služby Google Analytics a Yandex.Metrica znamená rôzne veci. Tu sú údaje pre tú istú stránku v rôznych štatistických systémoch:

Služba Google Analytics považuje za odmietnutie akúkoľvek návštevu, počas ktorej bola zobrazená iba jedna stránka stránky. Aj keď používateľ prečíta text niekoľko minút alebo dokonca hodín a potom opustí stránku, trvanie relácie sa považuje za nulovú. To znamená, že tento čas sa neberie do úvahy vo všeobecnej štatistike času stráveného užívateľmi na stránke.

Čo znamená miera odchodov zo stránky?

To neznamená, že vysoká miera zlyhania je vždy zlá. Všetko závisí od typu stránky, jej cieľov a štatistických služieb.

Odmietnutia v službe Google Analytics vo väčšine prípadov presahujú počet odmietnutí v službe Yandex.Metrica. V tomto prípade môže byť vysoká poruchovosť v metrike vážnym dôvodom na obavy. Hoci v zriedkavých prípadoch stačí 15 sekúnd na to, aby ste si napríklad prečítali krátku poznámku / správu alebo našli odpoveď na konkrétnu otázku na samom začiatku článku.

Vysoká miera odchodov zo služby Google Analytics môže byť v mnohých prípadoch celkom prijateľná. Ako príklad si vezmite spoločnosť na opravu počítačov v malom meste. Ak užívatelia prídu na stránku na konkrétnu požiadavku a okamžite uvidia kontaktné údaje, nemá zmysel, aby pokračovali v prehliadaní stránky - stačí, ak sa rozhodnete prezerať jednu stránku. To isté platí pre informačné lokality. Niekedy stačí jedna stránka stránky, aby ste získali všetky potrebné informácie.

Keď sa však služba Google Analytics používa pre jednotlivé stránky, vzniká problém, pretože v tomto prípade je miera odchodov zo zrejmých dôvodov 100%. Preto, webmasteri a obchodníci musia byť múdre, aby štatistiky tak užitočné, ako je to možné. V článku o používaní nástroja Správca značiek Google sme už hovorili o tom, ako vylepšiť mieru odchodov zo služby Google Analytics pomocou časovača, čím sa priblížime k podobnému indikátoru v službe Yandex.Metrica.

Okrem toho pomocou sledovania udalostí (akákoľvek interakcia so stránkou - vyplnením formulára, kliknutím na tlačidlo Prehrať na videu, zobrazením obrázka v plnej veľkosti atď.) Môžete určiť percento zlyhaní, vrátane iba relácií v štatistikách neukázal žiadnu aktivitu. Toto je dosť komplikovaný proces pre nepripraveného používateľa služby Google Analytics. Osobne sa obmedzujem na "Metrický", pretože je to dosť na moje účely.

Vyhľadávače nepovažujú metriky za určujúci faktor pre hodnotenie (inak by sa dali ľahko manipulovať). Je však dôležité mať na pamäti, že zlyhania súvisia so správaním používateľov na stránke. Ak užívatelia prejdú na stránku, takmer okamžite ju zatvoria a pokračujú vo vyhľadávaní, vyhľadávačom indikujú, že stránka je pre žiadosť irelevantná.

Ako riešiť zlyhania: hlavné problémy a ich riešenia

Ak chcete pochopiť dôvod veľkého počtu zlyhaní na stránke, musíte analyzovať vyhľadávacie dotazy a prihlasovacie stránky, študovať správanie používateľov na stránkach pomocou "Webvisor", venovať pozornosť funkčnosti a dizajnu stránky.

Miera odchodov sa nemôže dostať na nulu. Z času na čas sa bude stránka vždy nachádzať v „podivných“ požiadavkách, náhodnom otváraní alebo zatváraní stránky atď. V ideálnom prípade, čím menej zlyhaní, tým lepšie.

Zvážte hlavné dôvody, prečo návštevníci stránku opustili, a možné riešenia takýchto problémov:

Dôvod zlyhania

popis

Riešenie problémov

Nepodstatná reklama

Chyby pri vytváraní reklám sú bežnou príčinou zlyhaní. Stránka sa musí zhodovať s tým, čo je uvedené v reklame. Ak sľubujete jednu vec a používateľ vidí inú, nielenže to zvýši počet zlyhaní, ale aj narazí na rozpočet.

Skôr som už napísal, ako monitorovať návštevnosť pomocou značiek UTM. Tento nástroj umožňuje získať podrobné štatistiky pre každú reklamu / banner / príspevok, vrátane štatistík zlyhaní. Takže môžete filtrovať irelevantné reklamy, zvyšovať konverziu.

K tomu istému bodu možno priradiť irelevantné vyhľadávacie dotazy. Pri propagácii stránky pre určité kľúčové slová, uistite sa, že to naozaj zodpovedá im.

Načítanie stránky trvá dlho.

Moderné technológie vám umožňujú sťahovať stránky čo najrýchlejšie, ale problémom je, že užívatelia sa stali menej pacientmi. Najmä pokiaľ ide o mobilné zariadenia.

Najjednoduchší spôsob kontroly rýchlosti sťahovania je PageSpeed ​​Insights. Ak sa počas overovania zistili problémy, môžete použiť príručku, ako urýchliť načítanie stránok, aby ste ich vyriešili.

Stránky sú nesprávne zobrazené na mobilných telefónoch / tabletoch

Ak je podiel mobilnej prevádzky veľký (môžete ju vidieť v časti „Metrické“ alebo „Analytics“), musíte tejto položke venovať osobitnú pozornosť.

Skontrolujte zobrazenie stránky na rôznych typoch zariadení. To možno vykonať na jednej stránke. V ideálnom prípade by nemali byť žiadne horizontálne rolovacie lišty, mikroskopický text, rozbité skripty atď. Pozrite si našu príručku, ako prispôsobiť stránku pre mobilné zariadenia, ak vaše stránky vyžadujú vylepšenia. Alternatívnym riešením vyhľadávania Google sú stránky AMP, ktoré je možné jednoducho prispôsobiť pomocou programu Wordpress.

Niektoré prehliadače nesprávne zobrazujú stránky.

Nie všetky prehliadače zobrazujú stránku rovnakým spôsobom. Najmä často vznikajú problémy s aplikáciou Internet Explorer, ktorá je stále používaná ľuďmi z celého sveta.

Ak chcete skontrolovať displej, môžete použiť bezplatnú službu BrowserShots, ktorá podporuje obrovské množstvo verzií rôznych prehliadačov. Stačí zadať adresu stránky a získať súbor obrazoviek. Nedostatok služieb - čakajúci front, ktorý môže trvať niekoľko minút.

Hojnosť všetkých druhov reklamy

Nie je to len o vyskakovacích oknách. Aj bez nich môžete stránku premeniť na reklamný odpad. Takéto často hriech spravodajské portály. Ak počítač používateľa nie je dostatočne výkonný, stránka sa pri prezeraní začne visieť. Výsledkom je zlyhanie.

Znížte množstvo reklamy - zbavte sa menej efektívnych z hľadiska banerov a reklám. Ak chcete zarobiť peniaze, nie je potrebné zvyšovať počet reklamných jednotiek - stojí za to zmeniť prístup k speňaženiu. Spolupráca s priamymi inzerentmi, článkami pre affiliate programy, natívnou inzerciou v príspevkoch - takáto reklama môže byť oveľa efektívnejšia z hľadiska príjmov ako kontextová alebo hlavná reklama.

Návrh bráni vnímaniu informácií

Najzreteľnejším dôvodom odmietnutia je, že nie je možné čítať text (malá tlač, jasné pozadie atď.). Nie vždy hrozný dizajn vedie k zlyhaniu. To však môže výrazne znížiť čas strávený na stránke.

Pri navrhovaní lokality postupujte podľa základných pravidiel návrhu. Pozrite sa na rozloženie obľúbených lokalít ako príklad. Ak pre projektanta nie sú peniaze, použite voľné šablóny. Voľba je najlepšie v prospech minimalistický dizajn s výrazným písmom a bielym pozadím.

Mätúce funkcie, ktoré je ťažké pochopiť intuitívne. (pre obchody a služby)

Zahŕňa to aj rozbité skripty, nepohodlnú navigáciu, neustále sa objavujúce chyby atď. - to všetko spôsobuje užívateľom problémy pri nákupe / objednávke. Ale opäť to nevedie vždy k zlyhaniu a čas na sedenie sa môže skrátiť.

Skontrolujte, či je stránka použiteľná. Prenajmite špecialistu, aby ste opravili všetky chyby a vytvorili užívateľsky príjemnejší web.

Všetky druhy chýb v texte (gramatické, interpunkčné, štýlové, skreslenie faktov atď.)

Nie všetko je dôležité, nie každý číta text, ale pre niektorých to môže byť vážny dôvod opustiť stránku.

Pozorne si prečítajte články, skontrolujte fakty. Ak to nemôžete urobiť sami, najmite si korektora a editora.

Všeobecne platí, že používateľ nemusí mať rád nič. Ale uvedené dôvody sú možno najzákladnejšie.

Ak väčšina relácií používateľov neskončí hneď po prechode na lokalitu, ale je obmedzená len na zobrazenie iba jednej stránky (zlyhania služby Google Analytics), nie je to tiež najlepší signál (okrem vstupnej stránky). Či už máte online obchod, fórum alebo spravodajský portál, vaším cieľom je, aby návštevníci na stránke boli vo všetkých možných spôsoboch. Jednou z týchto metód je prepájanie. Odkazy na podobné články, recenzie, produkty - to všetko zníži percento zlyhaní v službe Google Analytics a zvýši čas strávený na stránke.

Ak všetky informácie, ktoré môžete poskytnúť na jednej stránke, nie sú problémom. Nie je potrebné preniesť galériu tovaru na samostatnú stránku, aby ste znížili mieru odchodov. Ak konfigurujete sledovanie udalostí, ktoré bolo spomenuté vyššie, každá dokončená akcia na jednej stránke sa zobrazí v štatistikách a miera odchodov sa upraví.

Keď už hovoríme o prepojení. Bežná prax blogov a informačných stránok - odkazy na podobné položky na konci každého článku. Toto je možné realizovať:

  • Použitie služby Relap. K tomu je potrebné sa zaregistrovať, umiestniť kód na stránku a vybrať najvhodnejší pre návrh bloku. Výhodou widgetu je, že zobrazuje príslušné položky založené na záujmoch používateľa.
  • S pomocou pluginu. Ak máte webovú stránku Wordpress, použite plugin s podobnými príspevkami. Napríklad YARP.
  • Využívajte silu spoločnosti Google. Nie je to tak dávno, Google Adsense predstavil svoju vlastnú jednotku pre speňaženie podobných položiek. V ňom vlastné položky blogu sú zmiešané s reklamou iných stránok. Takže môžete nielen zvýšiť hĺbku zobrazení stránok, ale aj príjem.

Nie všetci používatelia si však poznámky prečítajú do konca, preto je vhodné čo najskôr upozorniť na iné príspevky. Môžete to urobiť pomocou rámcov (ako v tomto blogu).

Jedným z najjednoduchších Wordpress pluginov pre takýto odkaz je Inline Related Posts. Po inštalácii a aktivácii prejdite na nastavenia pluginu. Najprv budete musieť zaškrtnúť "active?", Potom uvidíte menu, kde môžete nastaviť štýl a text bloku.

Potom sa v editore záznamov zobrazí neviditeľná ikona:

Príkaz "Inline Related Post" vloží krátky kód s náhodným článkom a "Custom Related Post" vám umožní vybrať konkrétny príspevok.

Potom sa vo všetkých záznamoch stránok zobrazia snímky s podobnými príspevkami. Ak ich potrebujete vypnúť na niektorých stránkach, musíte pri odosielaní / upravovaní príspevku zadať začiarknutie políčka „Post bez súvisiacich príspevkov“ (v pravom dolnom rohu pravého stĺpca).

Ako používať štatistiky o zlyhaniach pre propagáciu vyhľadávačov: niekoľko tipov z osobných skúseností

Keď som pracoval na mojej prvej stránke, stránky boli vytvorené v zhone, nie naozaj naplnené, ale boli optimalizované pre špecifické požiadavky. Ukázalo sa, že v priebehu času, pre niektoré z nich, stránky prekonal konkurentov, vzrástol vysoko v hľadaní a dal dobrý príliv návštevníkov. Ale vzhľadom k tomu, že stránka mala málo informácií, používatelia takmer okamžite odišli a percento zlyhaní dosiahlo 100%. Postupom času sa prevádzka na túto stránku zastavila - klesla na „dno“ problému.

Vzhľadom k tomu, že opatrenia neboli prijaté včas, miesto stratilo veľa prevádzky. To ma prinútilo venovať viac pozornosti zlyhaniam stránok. Ak analyzujete požiadavky s vysokou mierou zlyhania, môžete pochopiť, čo používateľ chýba. V štatistikách budú vždy absolútne "ľavé" požiadavky, ktoré v každom prípade poskytnú 100% zamietnutí, ale zároveň môžete nájsť užitočné frázy, ktoré budú ukazovať, ako môžete stránku vylepšiť.

Zvážte napríklad konkrétnu stránku blogu, ako môžu štatistické údaje o odmietnutiach pomôcť vylepšiť článok. Najprv sa musíte pozrieť na všetky požiadavky, na ktoré návštevníci nájdu konkrétnu stránku.

Teraz musíte zadať stránku, na ktorej chceme získať štatistiky:

Ďalším krokom je ponechať len tie žiadosti, pre ktoré boli zlyhania.

Klikneme na lievik, do poľa zadáme nulu a klikneme na "Použiť" - zobrazia sa iba žiadosti s odmietnutím.

Podľa slov „zapamätanie kariet slov“ a „kariet pre učenie cudzích slov“ máme najväčšie percento zlyhaní, pretože na stránke nie sú žiadne karty. Môžete však upraviť článok pomocou tejto frázy, aby ste znížili mieru odchodov a získali viac návštevníkov.

Takže si môžete prezrieť každú stránku, nájsť nové frázy, ktoré možno použiť na zvýšenie návštevnosti a zlepšenie faktorov správania. Je potrebné promptne reagovať, pretože ak ľudia aj naďalej opustia stránku bez toho, aby našli odpoveď na túto otázku, stránka sa s touto požiadavkou nakoniec vráti.

Niekedy sa stáva, že niektoré frázy a slová nie sú v článku prítomné, ale užívatelia ich stále prichádzajú a miera odmietnutia je v tomto prípade relatívne malá (článok zodpovedá dotazu). Takéto frázy môžu byť použité v článku alebo z nich brané jednotlivé slová a zahrnuté do textu ako kľúče LSI.

Nezabudnite, že môžete stále vidieť záznam o každej návšteve a analyzovať správanie návštevníkov na stránke. Pomôže to pochopiť, čo spôsobilo zlyhanie, alebo aspoň vyjadriť myšlienku.

záver

Ako vidíte, niektoré metriky môžu byť veľmi užitočné, ak im venujete pozornosť a správne ich používate. Väčšina sa stále snaží nájsť „priemerné percento“ zlyhaní, ktoré je pomerne ťažké určiť. Je dôležité zamerať sa na konečný výsledok - zisk. Stránky môžu úspešne úspešne fungovať a generovať príjmy s veľkým počtom zlyhaní. Ak sa však veci nedajú tak dobre, ako by sme chceli, tento ukazovateľ by sa mal zohľadniť. A čo je najdôležitejšie - vzhľadom na to, že je chápaný v každom zo systémov analytiky.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár