Prečo sa stránka nepodporuje a ako napraviť túto situáciu: 25 odporúčaní

Stáva sa to takto: ste si zakúpili a nastavili CMS správne, pravidelne zverejňovali, robili hluk na sociálnych sieťach, získavali externé odkazy háčikom alebo podvodníkmi, ale nie je to výsledok. Prevádzka nerastie, miera konverzie je nízka, miera odchodov je vysoká, nevykonávajú sa žiadne obchody. Stručne povedané, stránka sa nepohybuje. V tomto článku sa dozviete, prečo sa to deje a ako ho opraviť.

Stránka je plne v súlade s technickými požiadavkami vyhľadávačov, ale výsledky propagácie vás nespĺňajú? Problém je s najväčšou pravdepodobnosťou v informačnej zložke propagácie: používatelia a vyhľadávače nemajú radi váš obsah. Nižšie nájdete popis príčin tejto situácie, ako aj zoznam odporúčaní na riešenie tohto problému.

Dôvod číslo 1. Ste v príliš veľkom zhone.

Ak ste vytvorili stránky menej ako šesť mesiacov, prestaňte čítať tento článok. (Tu sme písali o ťažkostiach s propagáciou mladých stránok). Je lepšie písať a publikovať všetky recenzie. Ale ak je stránka viac ako rok stará a výsledok propagácie vám nevyhovuje, potom je materiál pre vás. Upozorňujeme, že hovoríme o roku od začiatku pravidelného uverejňovania obsahu.

Ak stále nemôžete čakať a obsah, ktorý je naplánovaný na dnešok, ste už zverejnili, použite nasledujúce odporúčania na urýchlenie propagácie:

 1. Opäť sa uistite, že stránka spĺňa technické požiadavky vyhľadávačov. Venujte pozornosť správam o problémoch v kanceláriách Yandex a Google webmasterov, uistite sa, že váš zdroj je pohodlne zobrazený na obrazovkách mobilných prístrojov, skontrolujte správnosť nastavení mapy stránok a vyplňte súbor robots.txt.
 2. Venujte pozornosť podpore v sociálnych sieťach. Stimulovať používateľov, aby sa prihlásili na odber vašich stránok, uverejňovali oznámenia o článkoch, zúčastňovali sa diskusií, hrali ceny.
 3. Opýtajte sa renomovaného experta vo vašom odvetví, aby sa podelil o váš materiál. Jeden úspešný repost vám môže priniesť stovky návštev a desiatky predplatiteľov.

Pozrite si tiež: Ako zvýšiť návštevnosť: 60 spôsobov, ktoré explodujú vašu prevádzku

Dôvod číslo 2: bojujete proti veterným mlynom

Ak pracujete v konkurenčnom výklenku, bude pre vás ťažké získať dôveru svojho publika, prijímať a prevádzať prevádzku. Samozrejme, obsah marketingu zázraky a umožňuje David poraziť goliaths. Problém je v tom, že v niektorých oblastiach podnikania desiatky a stovky Davida pracujú a publikujú vysoko kvalitný obsah a goliaths najímajú celé redakčné kancelárie, ktoré sa zaoberajú marketingom obsahu.

Môžete vyhrať, ak píšete v noci a pracujete s klientmi počas dňa? Áno, ak sa nepokúsite prepichnúť stenu čelom. Postupujte podľa odporúčaní:

 1. Vytvorte a publikujte obsah, ktorý vaši konkurenti takmer nikdy nepoužívajú. Píšu články a recenzie? Urobte video. Robia myseľ fúkanie infografiky alebo publikovanie bielych kníh s veľkými výsledkami výskumu? Ponúka zákazníkom praktické tipy a zábavný obsah. Nájdite spôsob, ako vyniknúť. Mimochodom, to nezbavuje vás od nutnosti písať články a publikovať infografiky.
 2. Otvorene zdieľajte informácie. Povedzte pravdu o produkte a podnikaní, zdieľajte úspechy a neúspechy s publikom. Nesnažte sa predávať za každú cenu. Používatelia nehľadajú propagačné materiály. Potrebujú objektívne údaje o prednostiach a nedostatkoch tovarov a služieb, o ktoré majú záujem.
 3. Napíšte svoju cieľovú skupinu. Segment trhu, vyberte skupiny užívateľov, ktoré sú s najväčšou pravdepodobnosťou budú vaši zákazníci. Preskúmajte ich informačné potreby. Zvážte ich pri vytváraní plánu obsahu.
 4. Zamerajte sa na kvalitu obsahu. Vaše publikácie by mali mať odborné znalosti.

Pozri tiež: Ako písať o tom, čo absolútne nerozumiete

Dôvod číslo 3: Investujete príliš málo do tvorby obsahu.

Hovoríme o rôznych typoch investícií: finančných, dočasných, intelektuálnych. Ak napríklad napíšete sami, nepočítate s úspechom, ak vytvárate články počas cestovania v metre. Ak darujete tvorbu obsahu outsourcingu, nebuďte prekvapení neúspechmi pri objednávaní lacných prepísaní na burzách. Nesťažujte sa, ak pracujete so šablónami a všetky tvorivé snahy smerujú k boju proti orkom z počítačových hier. Nasledujúce tipy vám pomôžu vyriešiť situáciu:

 1. Ak píšete sami, buďte pripravení investovať svoju energiu, čas, kreativitu, zdravie do obsahu. Píšete pre seba, takže nemusíte byť leniví, aby ste hlboko preštudovali tému, preskúmali publikum, strávili čas na detailoch. Ak darujete tvorbu obsahu outsourcingu, buďte pripravení investovať peniaze.
 2. Prenájom dizajnéra, ktorý zabezpečí vizuálnu príťažlivosť vašich publikácií. Potrebujete profesionála, ktorý dokáže spracovať fotografie, vytvoriť koláže, urobiť infografiky, zostaviť správy a bielu knihu.
 3. Buďte pripravení zaplatiť servisnému technikovi. Ak chcete zapnúť pripomienkovací formulár, opravte hlavičku, skontrolujte kompatibilitu s rôznymi prehliadačmi, uistite sa, že môžete zobraziť na malých obrazovkách - to sú niektoré úlohy, ktoré odborník, ktorý potrebujete, vyrieši.

Dôvod číslo 4: Vybrali ste nesprávnu taktiku.

Nie ste na vine. Len obsah marketing sa objavil pred niekoľkými rokmi. A to sa objaví len v runete. Dnešní obsahoví stratégovia sa len učia, pretože práve včera boli novinármi, optimalizátormi a obchodníkmi. Budete musieť zlepšiť taktiku a stratégiu na cestách. Nasledujúce tipy vám pomôžu s týmto:

 1. Skrátiť horizont taktického plánovania. Ak ste urobili obsahový plán na mesiac, naplánujte si publikáciu na dva týždne vopred. Častejšie analyzovať efektívnosť použitých taktík a meniť ich. Zároveň dodržiavať zvolenú stratégiu.
 2. Každých šesť mesiacov hodnotiť účinnosť stratégie. Nemôžete s istotou povedať, že obsah videa nefunguje, a používateľské príručky vám poskytnú návštevnosť a zákazníkov, ak výsledky nesledujete dostatočne dlho.
 3. Nastavte ciele propagácie webových stránok so zameraním na základné metriky internetového marketingu. Určite, aká by mala byť návštevnosť stránky za mesiac, koľko percent by mala miera odchodov klesnúť, ako sa zmení miera konverzie.
 4. Nevykonávajte počet publikácií. Ak vaši konkurenti publikujú tri články každý deň, urobte video recenziu dvakrát týždenne a ponúknite e-knihy používateľom raz mesačne, to neznamená, že musíte všetkými prostriedkami vytvoriť rovnaké množstvo obsahu rôznych typov. Zamerajte sa na to, čo je na prvom mieste žiadané publikom. Pravidelne publikujte kvalitný obsah.
 5. Stávka na veľké formy obsahu. Samozrejme, že každý týždeň nie je možné knihu publikovať. Môžete však ponúknuť publiku podrobné články s hlbokým ponorením do témy. Zakladateľ spoločnosti KissMetrics Neil Patel odporúča publikovať články v rozsahu najmenej 500 slov alebo 4 000 znakov. Toto je minimálne minimum. Byť lepšie vedený 1000 slov alebo 8 tisíc znakov. Len nespadajú do pasce: nejde o snahu o objem, ale o potrebu hlbokého ponorenia sa do predmetu.

Pozri tiež: Čo je kvalitný obsah z hľadiska vyhľadávačov

Dôvod číslo 5: publikujete obsah s nízkou kvalitou

Zlý obsah je jedným z najčastejších dôvodov neúspešnej propagácie. Navyše je ťažké očakávať úspech, ak divákovi ponúknete priemerný obsah. Pred prijatím odporúčaní si pozrite video a prečítajte si článok o kvalite obsahu.

 1. Váš obsah by mal riešiť problémy, spĺňať informačné potreby používateľov a odpovedať na otázky zákazníkov. Predávate poisťovacie služby? Popíšte, ako si vybrať podmienky poistenia trupu alebo dobrovoľného zdravotného poistenia, aké nuance venovať pozornosť pri urovnávaní poistnej udalosti. Liečiť kŕčové žily? Vysvetlite pacientom, že budú musieť rozhodnúť o operácii alebo nosiť kompresný úplet po celý svoj život. Staňte sa učiteľom pre svoje publikum. A nezabudnite na základy kvality obsahu: žiadne chyby a čitateľnosť.
 2. Nájsť zdroje inšpirácie. Mali by byť stránky a blogy, ktoré sa vám páčia. Nemusíte slepo kopírovať vodcov. Snažte sa kreatívne recyklovať svoje nápady a prístupy k práci.
 3. Podržte webináre a uverejnite príspevky na stránke. Po prvé, video pritiahne ďalšiu návštevnosť stránky. Po druhé, dramaticky sa zvýši úroveň vašich odborníkov. Pamätáte si, že odbornosť je hlavným kritériom kvality obsahu.

Dôvod číslo 6: Nepropagujete obsah

Ak chcete, aby obsah propagoval vaše stránky, musíte urýchliť obsah. Použite nasledujúce pokyny:

 1. Vyberte si sociálne siete, ktoré sú obľúbené u vašej cieľovej skupiny. Vytvorte v nich skupiny alebo verejné stránky a pritiahnite účastníkov. Oznámenie publikácií v sociálnych sieťach.
 2. Pomocou značiek UTM môžete sledovať vplyv kampaní SMM na výkonnosť obsahu.
 3. Požiadajte svojich zamestnancov, príbuzných a priateľov, aby sa pripojili k skupine alebo sa prihlásili na odber vašej stránky. Požiadajte ich aj o opätovné odoslanie oznámení o obsahu.
 4. Inzerujte obsah v kontextových reklamných systémoch "vyhľadávače". Použite remarketing na vrátenie používateľov, ktorí poznajú vašu spoločnosť na stránke.
 5. Inzerujte obsah na Facebooku a iných sociálnych sieťach.
 6. Použite blogovanie hostí na zvýšenie dosahu a prilákanie nových používateľov.
 7. Uchovávajte zoznam e-mailov. S pomocou písmen bude pre vás jednoduchšie vrátiť sa na stránku používateľov, ktorí sa o vaše publikácie začali zaujímať.

Pozri tiež: Prečo váš obsah nefunguje: môj osobný prípad

Táto stránka nie je vopred, pretože obsah.

Skôr, vzhľadom na nedostatok obsahu, jeho zlú kvalitu, nesúlad s očakávaniami publika, nepravidelné publikácie a iné problémy. Ak chcete tento problém vyriešiť, vytvorte efektívnu stratégiu obsahu a prispôsobte taktiku potrebám vašich potenciálnych zákazníkov. Publikovanie obsahu pravidelne a trpezlivosť. Samozrejme, je to pravda, ak ste si istí, že zdroj je v súlade s technickými požiadavkami „vyhľadávačov“.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár