"Bad" prevádzku: ako prilákať 10.000 zombie na mieste každý mesiac

Možno ste už dlho snívali o písaní článku, ktorý sa stane neuveriteľne populárnym. Vytvorte skutočný hit. Predstavte si, že dorazila vaša najlepšia hodina. Váš článok, plnený kľúčovými slovami, zozbieral 100 komentárov na svojom blogu, 1 500 ľudí ho vrátilo na svoje stránky Vkontakte, ďalších 200 o ňom na Twitteri. Teraz odkaz na váš článok patrí vysoko vo výsledkoch vyhľadávania pre dotazy, ktoré obsahujú kľúčové slová, ktoré ste použili. Za mesiac prišlo na vaše stránky z vyhľadávačov viac ako 10 000 ľudí.

Cool, huh? Musíte byť šťastní!

V skutočnosti však všetko nie je také ružové, ako by sa mohlo zdať.

Faktom je, že vaša návštevnosť bude mať pravdepodobne veľmi vysokú mieru odchodov v porovnaní s návštevnosťou, ktorá prichádza napríklad z vašich stránok na sociálnych sieťach. Takže v podstate ste napísali vírusovú poštu, ktorá zvýšila návštevnosť, ale táto prevádzka vám neprináša nič dobré: počet vedie a konverzia zostala rovnaká.

Ak si všimnete, že významná časť návštevníkov, ktorí prichádzajú na vaše stránky z vyhľadávačov, ju ponecháva príliš rýchlo, určite musíte premýšľať o zacielení návštevnosti.

Prečo potrebujete zacieliť návštevnosť?

Možno vytvárate veľmi kvalitný obsah: vaše články sú zaujímavé, užitočné a napísané vo výbornom jazyku. Teoreticky by mali zvýšiť počet predplatiteľov a nakoniec zvýšiť počet zákazníkov. Ale to sa nedeje. Prečo?

A dôvodom je, že posielate na vysielanie sám. To je vážna chyba. Nezabudnite na vymenovanie svojho blogu. Nie ste blogov pre ľudí, aby prišli na vaše stránky a zdieľali so sebou odkazy na váš obsah, a to ani pre návštevníkov stránok, aby sa prihlásili na odber vášho bulletinu. Ide o priebežné ciele a konečný cieľ je iný - Blog by vám mal pomôcť zarobiť viac peňazí.

Existuje niekoľko príznakov, že návštevnosť je „zlá“:

Je tu prevádzka, ale žiadne predplatné

Prvým znakom nekvalitnej prevádzky je nedostatok predplatného vášho newslettera. Môže to byť aj signál, že formulár na odber je umiestnený na nesprávnom mieste, a návštevníci stránky ho jednoducho nevidia, alebo je ponuka na odber nesprávna. Ale stále častejšie to znamená, že na vaše stránky prichádzajú náhodní ľudia a nie vaši potenciálni zákazníci.

Existujú predplatné, žiadne ďalšie interakcie.

Ak sa návštevníci stránok prihlásia na odber vášho newsletteru, ale v budúcnosti s vašou značkou neinteragujú, je to tiež dôvod myslieť. Po určitom čase vás títo ľudia pravdepodobne odhlásia, pretože si jednoducho nepamätajú, prečo nechali svoju e-mailovú adresu na vašej stránke. Možno by sme mali tomuto zoznamu venovať viac pozornosti?

Vysoká miera odchodov

Ak sa ľudia presťahujú na stránku s vaším príspevkom, opustia stránku hneď po prečítaní príspevku, môže to znamenať dve veci. Prvým z nich nie je vaše publikum (možno propagujete svoj obsah na nesprávnych stránkach). Druhým je, že máte zjavné problémy s navigáciou, vnútorným prepojením alebo výzvami na akciu. Možno by užívatelia chceli naďalej zostať na vašej stránke a nevadilo by im to čítať niekoľko ďalších materiálov, ale nič im neponúkate, ale sami nemôžu vyhľadávať (sú to zombie, zabudli?).

Malý počet zobrazení stránky

Táto položka úzko súvisí s predchádzajúcou položkou. Ak sa návštevníci stránky nepresúvajú z jednej stránky do druhej, váš obsah nie je vhodný pre vašu návštevnosť. Dôvod však môže byť odlišný. Napríklad v neúspešnom dizajne vášho blogu.

Prevádzka z odkazových odkazov sa nekonvertuje

Odkazy na sprostredkovanie (príspevky hostí, odkazy na iné stránky atď.) Sú zdrojom najvyššej kvality premávky. To je zvyčajne oveľa viac cielené ako vyhľadávanie prevádzky, takže je to oveľa jednoduchšie, aby bolo súčasťou obsahu stratégie, ktorá povedie k predplatného, ​​a potom predaja. Ak teda pochopíte, že ani tento zdroj návštevnosti vám nepomôže zvýšiť konverziu, zacielenie návštevnosti je pre vás určite nevyhnutné.

Čo robiť, ak pochopíte, že vaša prevádzka je „zlá“?

Treba poznamenať, že nie všetky "zombie" sú zbytočné. Ak však nemáte jasný plán na uverejňovanie obsahu, ktorý je v súlade s marketingovými a reklamnými stratégiami, ako aj stratégiu prezentácie sociálnych médií, jedného dňa môžete zistiť, že váš blog nie je veľmi efektívny. Čo treba urobiť? Tu je niekoľko tipov:

Pochopte, prečo naozaj potrebujete blog

Pravdepodobne ste to však už urobili. Nie? Potom si článok prečítajte znova od začiatku. Mnohí bloggeri nechápu, čo chcú dosiahnuť pomocou svojho blogu. Vedia, že chcú prevádzku alebo predplatiteľov, ale neuvedomujú si, prečo ju potrebujú. To je veľký problém.

Stanovte konkrétne ciele

Stanovenie cieľov znamená rozumné používanie obsahu. Stanoviť dlhodobé ciele aj krátkodobé ciele. Je dôležité zamyslieť sa nad účelom každého konkrétneho pracovného miesta.

Ak sa teda vaše cieľové publikum skladá z dvoch kategórií ľudí (povedzme, mladé dievčatá a ženy vo veku) a uverejníte 2 pracovné miesta za deň, je rozumné zamerať sa na ne: jeden článok je určený pre dievčatá, druhý pre ženy. Ak neviete, vaša cieľová skupina (oh, horor), uistite sa, pozrite sa na náš článok "Kompletný sprievodca na vytvorenie kúpnej osoby".

Ak vaše články pravidelne kopírujú autoritatívne stránky tretích strán, a tým vám poskytnú vysokokvalitné externé odkazy, skúste publikovať jeden príspevok so zreteľom na opätovné publikovanie (to znamená zohľadnenie vlastností týchto stránok, štýl prezentácie, ich cieľové publikum atď.) a druhá - pre svojich čitateľov (je veľmi pravdepodobné, že sa im bude páčiť prvý príspevok).

Posúvajte publikum k akcii

Pri vytváraní obsahu sa zamerajte na akcie, ktoré by mali návštevníci blogu prevziať po prečítaní článku. Vašou úlohou je tlačiť ich na interakciu s vami, a nie len získať viac prevádzky.

Začnite na konci.

Než začnete písať príspevok, pochopiť, aký druh akcie chcete získať od čitateľov po prečítaní (komentované, objednal službu, prihlásený na newsletter), a potom sa dostať do práce.

Na záver by som vám chcel pripomenúť, že tu, rovnako ako v podnikaní ako celku, nemôžete robiť bez zberu dát (tu nájdete 15 super užitočných nástrojov), analyzovať ich a upraviť plán pre ďalšie akcie v súlade s jeho výsledkami. Takže, študovať, realizovať, analyzovať.

Iba v tomto poradí a nič iného.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár