Kompletný sprievodca vnútorným prepojovacím miestom

Tento článok bude užitočný predovšetkým pre tých, ktorí nemajú stránky. Ak už máte webovú stránku, môžete nájsť nejaké nápady na zlepšenie existujúcej štruktúry alebo na vytvorenie nových sekcií.

Tu sú moje postrehy z vlastnej skúsenosti s externými a internými odkazmi. Len skutočnosť, že som osobne pracoval zle alebo dobre na niekoľkých desiatkach rôznych projektov:

 • Pre nový projekt, čakanie na prevádzku z Google bez odkazov a odkazov na ne (z lokalít, sociálnych sietí, fór, atď), má malý zmysel pre prvých 3-6 mesiacov. Ak sú vaše publikum používatelia Google, budete sa musieť naučiť, ako pracovať s externými odkazmi.
 • Vnútorné prepojenie je potrebné predovšetkým na vyriešenie problému užívateľa, a nie na to, aby bolo možné napchať potrebnú požiadavku do prepojovacej kotvy.
 • Odkaz, ktorý používatelia pravidelne sledujú, je oveľa lepší ako odkaz, ktorý niekde existuje.
 • Ostatné veci sú rovnaké (ak sú tieto dve stránky veľmi podobné obsahu, dôvere stránky, faktorom správania atď.), Stránka, na ktorú odkazuje, bude nad.
 • Vynikajúci obsah nebude prehliadnutý - budú naň odkazovať bez vás.
 • Zvýšenie pozície a návštevnosť s internými odkazmi je niekedy rýchlejšie ako vytváranie nového obsahu. Yandex a Google ako odkazy.

Filter stránky alebo jej zákaz vo vyhľadávačoch tiež prichádza najrýchlejšie, pretože odkazy. Vrátane zneužitia interného relink, pretože vplyv vlastníka lokality naň je jednoduchý.

O význame vnútorného relink

V posledných rokoch klesá dôležitosť prepojení. Bez urážky vlastenci, ale rusky hovoriaci segment internetu v podstate kopíruje anglicky hovoriaci internet vo vývoji s oneskorením 3-5 rokov. V trojročných údajoch MOZ sú prvé 2 miesta prevzaté odkazmi:

Zobraziť všetky podrobnosti na stránke moz.com

Tu leží najčastejšia chyba - na západe sa proces práce s externými odkazmi nazýva "budovanie prepojení", teda vytváranie odkazov na stránku, budovanie odkazov. Nie je to nákup, ale predovšetkým práca s tematickými stránkami, ich autormi, fórami a inými. Vytvorenie najlepšieho obsahu, ktorý sa má zdieľať.

A na Západe, to je to, ako to funguje - ak vaša cieľová skupina používa Google (napríklad, že sú obyvatelia USA), musíte pochopiť, že s pravdepodobnosťou takmer 100% nebudete postupovať projekt bez práce s externými odkazmi. Nekupujú ich, ale robia „prepojenie budov“, analyzujú konkurentov, pracujú s inými lokalitami a ich divákmi.

V prípade rusky hovoriacich projektov zameraných na ruských občanov prináša Yandex v prvom roku života projektu 50% až 95% návštevníkov a stále máme nedostatok kvalitného obsahu ruského jazyka, teda faktorov, ktoré študujeme. MOZ stojí na 3 - 5 miestach. Toto sú faktory súvisiace s kvalitou konkrétnej stránky na stránke:

 • Koľko obsahu stránky zodpovedá požiadavke používateľa. Kvalita obsahu na stránke, pohodlie jeho spotreby, koľko rieši problém návštevníka.
 • Množstvo obsahu, jeho čitateľnosť (markup), jedinečnosť, rýchlosť načítania stránky, ďalšie funkcie ako mikromarkovanie, protokol https, správne zobrazenie na zariadení používateľa.
 • Zapojenie užívateľa, faktory správania. Toto je kliknuteľnosť stránky a domény v rôznych polohách problému, percento zlyhaní, hĺbka prezerania stránky, čas na stránke.

A pomocou interného relinkingu môžete ovplyvniť všetky 3 faktory. Teraz sa pozrieme na príklady. Je to veľmi dobre:

Čo je dobré v tomto príklade:

 • Blok s vnútorným odkazom je umiestnený tak, ako by mal byť - to je užitočná dodatočná informácia pre používateľa.
 • Spojenie je kontrastné a zreteľné, požiadavka propagovanej stránky je organicky zapísaná do kotvy.
 • Dobrá čitateľnosť, je jasné, že užívateľ uvidí, keď klikne na odkaz.
 • Do bloku opätovného prepojenia je možné zadať od jedného do desiatich slov, čo nie je mimo témy stránky, čo umožní ďalšiu návštevnosť na nízkofrekvenčných a nízko konkurenčných dotazoch na aktuálnu stránku. Pozorný čitateľ nájde v prvom príklade niekoľko náhodných zhôd s údajmi z Yandexu:

V skutočnosti takýto blok vnútorného prepojenia neodporuje žiadnemu z 3 bodov, ktoré sa týkajú koncepcie stránky kvality. Odkazová jednotka dopĺňa obsah stránky, zvyšuje jej objem a čitateľnosť, zvyšuje šancu, že sa užívateľ na webe dozvie viac o počasí na balkóne.

Čo je podľa môjho názoru možné urobiť lepšie - keď už tento blok existuje, bolo možné odkázať na iné stránky, ktoré vyzývajú používateľa bližšie k podpísaniu zmluvy - podmienky, záruky, ceny. Tu je ďalší príklad:

Čo je dobré v druhom príklade:

 • Ceny sú uvedené.
 • Odkazy sú rozdelené do skupín.
 • V tejto spoločnosti sa nachádza samostatný blok výhod zákazky.

To, čo nie je veľmi dobré, je priechodný blok, to znamená, že je rovnaký na mnohých iných stránkach. S komponentom SEO (prenos váh na dôležité stránky) takýto blok zvládne. Nevýhodou je, že na stránke o balkónoch sú 3 prepojenia výlučne o oknách, nemajú žiadnu pridanú hodnotu a užívateľ to s najväčšou pravdepodobnosťou nepotrebuje.

Niekoľko ďalších dôvodov na vytvorenie kompetentného prepojenia

Pre veľké projekty sú bloky relinkovania jedným zo spôsobov, ako rýchlo indexovať stránky stránok. Najjasnejším (aj keď nie úplne správnym) príkladom sú spravodajské stránky, pre ktoré je dôležité, aby sa všetky správy dostali do výsledkov vyhľadávania čo najskôr. Konkrétne pre spravodajské servery, je stále dôležité pridať stránky do Yandex.News a Google News, pretože predovšetkým výstup správ je generovaný na základe RSS kanály. Takto to vyzerá:

Tento problém vzniká práve zasielaním údajov do Yandex.News a Google News. A tu je, ako sa na stránke správ používa prepojenie:

Takéto bloky na ktorejkoľvek stránke urýchlia hit nových stránok vo výsledkoch vyhľadávania. Trochu rada - nové stránky vo výklenkoch s prázdnym problémom dávajú prvým návštevníkom niekoľko dní po publikovaní.

Hlavnou výhodou vnútorného prepojenia nie je SEO. Hlavnou výhodou je správne zarovnanie ciest používateľa na mieste a v dôsledku toho zvýšenie konverzie. Najväčší príklad z osobných skúseností:

 • Na stránke bol uverejnený odkaz.
 • Po 3-4 mesiacoch účasť na referenčnej sekcii z vyhľadávania viackrát prevýšila účasť na hlavných predajných stránkach stránky.
 • Počas nasledujúcich 4 mesiacov sa uskutočnili experimenty s umiestnením referenčných blokov na predajných stránkach na referenčných stranách.
 • Predajné stránky vo vyhľadávaní vzrástli o hlavné požiadavky v priemere o 25-30% (SEO efekt, ktorý by však mohol byť výsledkom inej práce na stránke).
 • Od 5 do 11 percent z tých, ktorí odkazovali na predajnú stránku podľa odkazu v odkazových jednotkách objednal tovar (v priemere asi 8% konverzie). Napriek tomu, že priemerná konverzia predajných stránok pre všetky zdroje návštevnosti, vrátane návštevnosti vyhľadávačov, bola zriedka nad 3%.

To je jednoducho kvôli tomu, že na všetkých informačných stránkach stránky boli zaslané odkazy ako "A vidieť cenu a môžete si tu kúpiť" - za mesiac tam bolo od 30 do 50 nových stiahnutí.

Uskutočnil som podobné experimenty na rôznych projektoch rôznych subjektov. Z finančného hľadiska spájanie poskytlo jasné a merateľné finančné výsledky, ktoré sa dajú veľmi ľahko merať:

 • Do odkazového poľa bola na linke označená značka UTM, na ktorej bola označená stránka, na ktorú ste klikli.
 • V analytickom systéme sa pre čistotu štatistických údajov získavajú údaje, kde sú prihlasovacie stránky stránky s odkazovou jednotkou.
 • Označené sú návštevníci stránok, ktorí sa stali zákazníkmi (na tento účel musíte nastaviť ciele v službe Yandex.Metrica alebo Google Analytics).

Jasnejšie:

Táto metóda je k dispozícii pre akýkoľvek CMS a dokonca aj pre malé stránky, ktoré pracujú s HTML súbormi. Existuje len jedna nevýhoda tejto metódy - nebudete mať rýchly prístup k transparentným štatistikám pre každý odkaz, ak nemáte spojenie medzi štatistickými systémami a programom na zaznamenávanie cenových ponúk.

Pokročilejšou úrovňou je konfigurácia modulu správy odkazov pre váš CMS, ktorý vám umožní:

 • Vložte kód do niekoľkých strán naraz (najskôr umiestnite do kódu stránok, na ktorých sa budú odkazy nachádzať, a potom jedným kliknutím zadajte potrebný blok na ľubovoľný počet strán).
 • Automaticky si prečíta počet kliknutí na odkazy (umožňuje vybrať najviac klikacích blokov).
 • Testy A / B vykonajte automaticky (ak ste spokojní s aktuálnymi mierami prekliknutia a konverziou možnosti A - nemeníte všetky bloky, ale zobrazte možnosť B určenému percentu návštevníkov).
 • Zobraziť prepojovacie bloky určené pre zariadenie používateľa (v závislosti od používaného operačného systému a rozlíšenia obrazovky sa zobrazí blok prispôsobený tomuto zariadeniu).

Ak na stránke, ktorú používate, nemáte takéto moduly, budete pravdepodobne musieť zvládnuť akýkoľvek systém TDS (Traffic Delivery System). TDS - dopravné distribučné systémy, umožňujú nahradiť kód stránok zadaným, v závislosti od desiatok parametrov - rozlíšením zobrazenia, operačným systémom, kľúčovým slovom, geolokáciou atď.

Úvod sa ukázal byť dosť rozsiahly, takže ešte raz stručne o dôležitých:

 • Predtým bol počet externých odkazov na stránku a na konkrétnu stránku dôležitejší ako kvalita obsahu a faktorov správania. Teraz (aspoň pre Yandex), dokonca aj stránky s nulovými odkazmi môžu prijímať návštevníkov, ak je stránka vysoko kvalitná.
 • Bez externých odkazov v prevádzke Google je ťažké sa dostať. V mnohých komerčných tém v top 10, staré, nepohodlné, ale čerpané do miest.
 • "Yandex" v komerčných predmetoch tiež berie do úvahy odkazy.
 • Pre nákup odkazov môžete získať filter v službách Google aj Yandex. Dobrý nákupný odkaz je ten, o ktorom by ste si mysleli, že nebol zakúpený.
 • Vnútorné prepojenie funguje dobre pre SEO, ale je to s väčšou pravdepodobnosťou odôvodnené pre veľké projekty, kde môžete získať odkazy z.
 • Pomocou interného prepojenia môžete zlepšiť stránku darcu na svojej stránke a získať požadovanú kotvu na inú stránku.
 • Vnútorné prepojenie umožňuje "háčik" užívateľa a poslať ho na vstupnú stránku.
 • Interné odkazy z navštívených stránok stránky na nové urýchľujú ich uvoľnenie do problematiky.
 • Perelinkovku s dôrazom na marketing, ale nie SEO, je možné počítať veľmi presne - v zarobených peniazoch.
 • Je potrebné zaoberať sa vnútorným prežitím vedeckým prístupom - zvážte všetko a každého, experimentujte.
 • Neobjavujte koleso - s najväčšou pravdepodobnosťou pre vaše potreby už existuje modul pre motor stránky, alebo vám jeden z TDS systémov vyhovuje.

Štruktúra lokality. Prečo sila v SILO a odkiaľ tento pojem pochádza?

Pre seba som prvýkrát otvoril termín "SILO" čítaním článku (môžete to urobiť aj, tam je asi 30-35 kníh v objeme). Základná myšlienka je jednoduchá:

Zoskupovanie stránok stránok do tematických sekcií umožňuje vyhľadávačom presnejšie určiť tému stránok v týchto skupinách a tému stránky ako celku. Optimalizátor môže selektívne „posilniť“ niektoré stránky v skupinách pomocou interných odkazov.

Doslovný preklad "SILO" (bunkra) nebol použitý rusky hovoriacimi SEO špecialistami. Bežne sa používajú výrazy „klaster“, „skupina stránok“ a „kategória“.

Teraz existujú 2 najbežnejšie prístupy v dizajne architektúry stránok. "Architektúra stránok" znie neskutočne a okamžite sa zdá, že je to veľmi ťažké. Poviem jednoduchšie - to je to, čo stránky na stránke robiť a prečo, ako ich zoskupiť.

Štruktúra webových stránok pre SEO

Prvým prístupom je zhromažďovať čo najviac požiadaviek používateľov a distribuovať ich cez stránky stránky podľa princípu sémantickej relevancie. To znamená, že požiadavky sú zoskupené podľa textovej zhody. Vyzerá to takto:

Týmto prístupom:

 • Všetky možné požiadavky sú zhromažďované v mieste výklenku, necieľové sú odstránené (iné mestá / krajiny, nie sú vhodné pre typ tovaru alebo služieb, za cenu atď.).
 • Žiadosti sú rozdelené do skupín podľa textovej (a čiastočne) logickej zhody. Kvalita členenia závisí od toho, koľko umelec chápe výklenok stránky. Ak zlé pochopíte - žiadosti môžete vidieť na vstupnej stránke pre rôzne cieľové skupiny, napríklad „lacné“ a „prémiové“.
 • Zo zoznamu stránok sa rozloží štruktúra stránky. Veľmi často - hlavné 10-20 strán má nejakú koherentnú štruktúru a zvyšok stránok - je jednoducho publikovaný v "Informácie", "Užitočné materiály" alebo podobne.
 • Tieto stránky sú umiestnené na stránkach, po ktorých je propagácia znížená na nákup odkazov a zriedkavé pridávanie nových stránok.

Prvou nevýhodou tohto prístupu je, že najčastejšie sa nevyberajú nové skupiny žiadostí. Stránka sa zastaví vo fáze, v ktorej bola vytvorená.

Druhou nevýhodou je, že interné prepojenie sa vykonáva pomocou niektorej zo schém na internete:

Ak stránka nemá koherentnú logickú štruktúru, je veľmi ťažké ju znova prebudiť.

Ak má stránka všetky stránky nahromadené v halde, vyhľadávacie nástroje nemôžu určiť tému časti stránky alebo skupiny stránok. Malé webové stránky (100-1000 strán) obchádzajú problematiku obrov ako „stránky o všetkom“, vrátane úzkej špecializácie stránky alebo jej sekcie.

Treťou nevýhodou tohto systému je veľmi kvalitná stránka, ale toto je téma samostatného článku. Stručne povedané - vo väčšine prípadov nie je možné prijať a vytvoriť stránku, ktorá bude kvalitatívne odpovedať na požiadavky 40-50, najmä ak sú niektoré z nich komerčné a niektoré informačné.

Ako vyhľadávacie nástroje určujú štruktúru stránky?

Vyhľadávače môžu určiť tému jednej stránky webu. A môžu rýchlo a správne určiť štruktúru stránky, ak sú stránky fyzicky alebo logicky rozdelené na časti stránky. Fyzické oddelenie: t

To znamená, že v prehliadači vyzerá štruktúra URL takto:

názov miesta / legkovie / diametr
názov stránky / legkovie / marka-avto
názov stránky / legkovie / brend
názov stránky / legkovie / sezon
názov stránky / legkovie / sezon / letnie
názov stránky / legkovie / sezon / zimnie

S touto štruktúrou stránok vyhľadávacie nástroje dokonale pochopia, ktoré stránky presnejšie reagujú na žiadosť používateľa. A dostanete automaticky viac či menej správne prepustenie do rovnakej skupiny stránok. Najdôležitejšie stránky sa dostanú do hlavného alebo doplnkového menu, vnorenie stránok bude označovať "strúhanku chleba" - navigáciu po častiach stránky a ich hierarchiu. Tu je príklad:

V tomto prípade všetky stránky jednej skupiny odkazujú na nadradené stránky, podradené stránky, susedné skupiny. Vyhľadávač ako celok je ľahšie pochopiť, o čom je stránka. Stránka prijíma návštevnosť:

 • Úzkými dotazmi (napríklad „kúpiť notebook ako model X“) - na stránku karty s položkami;
 • Pre širšie požiadavky ("kúpiť laptop asus") - na stránke kategórie;
 • Konkurenčné vysokofrekvenčné dotazy ("kúpiť notebook") - na stránku "Notebooky".

Zároveň je celkom jednoduché "vypustiť" potrebné stránky s internými odkazmi - napríklad umiestniť blok "top sales", "best Rated" alebo podobné s odkazmi na potrebné stránky v kategórii. Toto sa netýka len online nakupovania. Tu je z iného výklenku:

Spolu tvoria klaster. Všeobecné adresárové dotazy vo výstupe zobrazujú celý adresár pre užšie dotazy - zodpovedajúcu stránku klastra. Ako pochopíte, čím viac výklenkov lokalita kombinuje, tým viac klastrov môže mať.

Logické oddelenie štruktúry lokality sa líši iba v tom, že engine lokality nešpecifikuje štruktúru adries URL a vyhľadávacie nástroje určujú prepojenie stránok ich prepojením. Všetky stránky na stránke môžu mať rovnakú úroveň vnorenia, napríklad:

názov stránky / názov stránky stránky / page2
názov stránky / stránkaN

názov stránky / stránkaN + 1000

V tomto prípade vyhľadávače pravdepodobne určia najvýznamnejšie stránky interným prepojením. Toto budú stránky z hlavného menu (ako sa zobrazuje na všetkých stránkach stránky), ako aj stránky s maximálnym počtom interných odkazov.

Klastre budú tiež určené vnútornými väzbami. Napríklad, 100 strán stránky odkaz na seba, a všetky z nich - na 101. stránku, a text na týchto stránkach má spoločnú sémantiku (napríklad "projekt", "dom", "drevo", "cena"). Vyhľadávače určia, že ide o stránky jednej sekcie. Но организовывать правильную структуру ссылок на таком сайте сложнее, и на 100 % автоматом сделать базовую перелинковку внутри кластеров не получится, нужно будет продумывать и записывать правила для каждой группы страниц. Как это выглядит:

По структуре ссылок поисковые системы понимают, что страницы 2, 3, 4 и 10 - страницы одной группы, и что 10 - основная страница группы (так как все остальные ссылаются на нее).

Основное неудобство такой схемы сайта - это сложность в выстраивании структуры сайта за счет перелинковки. Вот что говорит по этому поводу Джон Мюллер, специалист по работе с вебмастерами Google:

Zmena v štruktúre lokality môže trvať určitý čas a nesmie prinášať ovocie. Ak teda nemáte so štruktúrou zjavný zmätok, je lepšie pokračovať v práci.

Štruktúra stránok pre ľudí

Pri vytváraní štruktúry stránok pre SEO sa nájdu všetky možné požiadavky užívateľov a vytvoria sa skupiny stránok pre tieto požiadavky. Pri vytváraní stránky pre ľudí - opačná situácia. Vytvorí sa štruktúra lokality, ktorá uzatvára všetky možné požiadavky používateľov a pri vytváraní týchto stránok sú optimalizované aj pre požiadavky zo štatistík vyhľadávačov.

Hlavnými výhodami tohto prístupu sú:

 • Stránka bude mať viac stránok, pochopením potrieb cieľovej skupiny.
 • Stránky budú prepojené predovšetkým nie sémanticky, ale podľa potrieb užívateľov. To umožňuje, aby návštevník stránky v každom štádiu od výberu tovaru / služieb až po výber - kde kúpiť.
 • Kvôli pripojiteľnosti stránok sú faktory správania na stránke lepšie - väčšia hĺbka zobrazenia, čas na stránke.

Vezmite niekoľko rôznych komerčných výklenkov a jasne analyzujte, ako štruktúra miesta pre ľudí umožní zabiť dva vtáky s jedným kameňom - ​​aby ste získali správne vnútorné prepojenie a vynikajúce faktory správania. niky:

1. Výstavba rodinných domov z baru

Vezmime si napríklad jednu úzku skupinu záujmov klientov - domy z baru s podkrovím. V najlepšom prípade, s prístupom SEO, bude na stránkach vytvorených 1 až 5 strán (projekty, fotografie, recenzie, hotové objekty).

Takúto skupinu stránok na stránke však možno vykonať, ak si myslíte o potrebách používateľa:

Tu môžete tiež pridať rôzne základy, zastrešenie, kvadratúru, geometriu (6 x 6, 8 x 8, 10 x 10), prítomnosť terasy a ďalších 30-50 možností. S týmto prístupom by počet relevantných vnútorných väzieb medzi týmito stránkami predstavoval desiatky alebo stovky, bolo by to niečo, čo by sa im malo ukázať. Takáto skupina stránok bude zhromažďovať návštevnosť pre stovky požiadaviek - od nízkofrekvenčných až po vysokofrekvenčné. A ak potrebujete "naliať" váhu na niektoré zo stránok pre účely SEO, môžete to urobiť, bude to stačiť na pridanie prepojovacích blokov na stránky darcov.

Okrem interných odkazov bude konverzia na týchto stránkach vyššia, testovaná v rôznych výklenkoch.

Pri vytváraní takýchto skupín stránok budú nápady na vytváranie nového obsahu rásť ako snehová guľa. Napríklad:

 • Rozdiely medzi lepeným a profilovaným drevom, výhody a nevýhody.
 • Aký typ nadácie možno použiť pri stavbe dvojpodlažného domu z dreva.
 • Čo je zahrnuté v stavbe domov z baru "na kľúč".

2. Online sklad stavebných materiálov

Ak urobíte krok od katalógovej štruktúry takmer každého internetového obchodu, ktorý predáva materiály na výstavbu a opravy, otvorí sa veľa nápadov, ktoré ešte neboli implementované. V najlepšom prípade sa bloky „s týmto produktom nakupujú“ používajú na pomoc zákazníkom a zvýšenie priemerného účtu.

Zároveň sa úplne ignoruje GOST, SNIP, normatívna dokumentácia. Každý, kto začal opravy si bude pamätať opakované cesty a výlety "kúpiť to alebo že". Toto je takmer nevyhnutný krok, dokonca aj s kompetentne zostaveným odhadom. Ak chcete získať interné odkazy, môžete použiť:

 • Rutiny pre prácu so zoznamom nástrojov a materiálov. Napríklad od vedenia až po ukladanie laminátu môžete získať odkazy na materiály, použité nástroje, na stránky laminátových kategórií podľa tried.
 • Pokyny pre výber a používanie spotrebného materiálu - od lakovacích a dokončovacích fréz.
 • Fotografie interiérov z katalógov dodávateľov - môžete vložiť interné odkazy na použité materiály.
 • Pokyny ako "Ako to urobiť a taká práca."

A teraz už ste to videli? V adresároch som videl len takto:

A tieto stránky dokonale zapadajú do štruktúry stránky, sú užitočné pre návštevníkov, poskytujú interné odkazy. Stačí len premýšľať o ľuďoch, nie o SEO.

3. Mestský portál

Portál mesta je zvyčajne zbierkou noviniek, katalógom organizácií, plagátov rôznych podujatí a iných vecí. Zjednodušenie tvorby stránky pre používateľov a získanie interných odkazov na stránky, ktoré potrebujete. Stačí odoslať údaje vo formáte vhodnom pre používateľa:

 • Nie je to len zoznam materských škôl alebo škôl - ale podľa okresov a zastávok.
 • Akékoľvek služby, ako je rozvoz jedla rozdelené na 24 hodín denne a non-hour.
 • Udalosti rozdelené na voľné a platené. Pre deti a dospelých. Pre deti predškolského veku, pre základné ročníky a pod.

Tu je príklad pre Moskvu:

A bude mnoho skupín žiadostí, ako napríklad „kam ísť s dieťaťom 2/3/4 rokov v Moskve“, „kam ísť s dievčaťom v noci v Moskve“ a iné.

Ako vám štruktúra lokality pre ľudí umožňuje nájsť nápady pre lokalitu a zlepšiť konverziu?

Prístup „štruktúra miesta pre ľudí“ môže byť dokonale kombinovaný s marketingovým prístupom. Pracuje vo výklenkoch s veľkými kontrolami, s dlhou cestou od návštevníka ku klientovi. Spoločnosti, ktoré sa ako prvé naučia štruktúrovať stránky takým spôsobom, aby nasmerovali budúceho klienta do požadovanej fázy pred predajom skôr alebo neskôr predbehnú konkurentov. Alebo nenechajú svojich konkurentov obísť.

Aké otázky ma zaujímajú, ak chcem postaviť dom, ale ja sám nie som spojený s výstavbou?

 • Koľko podlaží a izieb potrebujete?
 • Objednajte si projekt a stavbu samostatne alebo nie? Čo je najlepšie a prečo?
 • Akú formu domu si vybrať (ak nie je obmedzená na tvar a veľkosť pozemku)?
 • Potrebujem suterén / prízemie?
 • Potrebujem podkrovie alebo podkrovie?
 • Výška stropu?
 • Aký je základ?
 • Čo robia steny?
 • Ak je niekoľko poschodí - čo robiť prekrytie?
 • Aká je strecha?
 • Koľko kamier by malo byť v pohári?

Toto je len časť stavebných etáp "boxu". Každá z týchto položiek môže byť "rozšírená" na tom istom zozname.

A tu sa otvára obrovské pole činnosti pre rozvoj lokality a vytváranie nových materiálov. Napríklad v mojom regióne je možné stenové materiály označovať ako handry 7 alebo 8 (tehla, škrupina, pórobetón, drevo, supové panely, škvárový blok, termo dom, penový betón). Každý má svoje výhody a nevýhody. Ak sa spoločnosť zaoberá len v stavebníctve - môžete bezpečne vytvoriť skupinu stránok, profesionálne porovnávať všetky tieto materiály.

A bude to veľmi užitočný materiál. A prepojenia medzi týmito stránkami, návštevníci ochotne idú. A miesto stúpa na vrchol jednoducho kvôli tomu, že čas na stránke a počet zobrazení stránky je 2-2,5 krát vyššia ako u konkurentov.

Tieto stránky zvyšujú dôveryhodnosť spoločnosti a môžu viesť. Formulár predplatného „Uveďte poštu a telefón a získajte porovnateľný opis 10 najlepších materiálov pre steny za 3 minúty“ poskytne aplikácie potenciálnym zákazníkom.

Tento prístup neumožní vynechať stránky, ktoré by mohli chýbať pri vytváraní štruktúry stránky a zbieraní žiadostí. Každá z týchto stránok vám umožní umiestniť interné odkazy na predajné stránky.

Aj na úzkych stránkach je konverzia vyššia. Ak čítate tento článok, môžete mať webové stránky. Predstavte si, že nie ste spokojní so súčasným hostiteľom (váš internetový obchod na Bitrixe sa po pridaní 30 000 produktov začal spomaľovať) a hľadáte nový - aká ponuka Vám bude vyhovovať:

 • Skvelý hosting pre vaše stránky.
 • Hosting pre veľké internetové obchody na Bitrix.

S najväčšou pravdepodobnosťou druhý. A funguje to v každom výklenku, kde väčšina zákazníkov rozhoduje, namiesto toho, aby sa riadil wow efektom.

Štruktúra a propagácia lokality

Štruktúra stránky a prepojenie výrazne ovplyvňujú polohu lokality. Samozrejme, ak stránka spĺňa základné požiadavky:

 • Na stránke nie sú žiadne technické chyby, ktoré by bránili pokroku.
 • Informácie sú relevantné a konkurencieschopné (napríklad ceny plus alebo mínus priemerné ceny pre trh).
 • Stránka sa načíta rýchlo, je užívateľsky prívetivá.

Ako je viac-menej správne porovnávať účinnosť propagácie veľkej stránky, ktorá sa snaží úplne pokryť túto tému, a malý, úzko zameraný projekt, ktorý súťaží v skupine žiadostí? Ak nepoznáte finančné ukazovatele, môžete porovnať počet návštevníkov vydelený počtom stránok na stránke. Tu sú napríklad priemerné ukazovatele v dvoch témach:

Údaje pre všetky stránky sú prevzaté z rovnakých služieb, takže chyby pre všetkých sú približne rovnaké. Hospodárska súťaž - percentuálny podiel žiadostí, ktoré sa prekrývajú v prvej desiatke. Nezohľadňuje dôveru domény, vek stránky, prepojenia atď. - hoci pre všetky tieto ukazovatele majú veľké stránky výhodu.

Zhromažďoval som tieto údaje absolútne pre rôzne projekty, v rôznych výklenkoch. A existuje len jedna závislosť - lokality, ktoré pracujú v užšom výklenku (s výnimkami, menej ako 5%), zhromažďujú niekoľkokrát viac návštevníkov na stránku. Tu sú napríklad stránky, ktoré dobrovoľne zažiaria svoju účasť. Vybrané lokality, ktoré majú menej ako 1 000 stránok v indexe Yandex a spoločnosti Google:

Zvyšných 30 je špecializovaných lokalít. Čo to znamená:

 • Stránka nie je o všetkých bankových produktoch všeobecne a ich porovnaní, ale len o debetných a kreditných kartách. Alebo len o hypotéku a jej podmienky.
 • Portál nie je o účtovníctve zo zahraničnej hospodárskej činnosti do 1C, ale len o všetkom pre jednotlivých podnikateľov.
 • Stránka nepredáva 100.500 položiek stavebného tovaru, ale iba dvere. Alebo len drevené dvere.
 • Internetový obchod nepredáva všetko pre vyšívanie, ale len pre pletenie.

Prečo stránky úzkych subjektov majú jednu stránku návštevníkov stokrát vyššiu ako väčší konkurenti?

Čím menej obsahu, tým ľahšie je robiť ho kvalitným., Vynikajúcim príkladom je backlinko.com, miesto zahraničného SEO špecialistu. Stovky tisíc odporúčaní z vyhľadávania mesačne, napriek skutočnosti, že stránka má 71 stránok. Vnútorné prepojenie je tiež perfektne vykonané - chcem kliknúť na každý odkaz v texte.

Stránky na takýchto stránkach sú zvyčajne prepojené, poskytujú viac informácií., Tam, kde na veľkom projekte bude 1 stránka, na malom projekte bude niekoľko prepojených do klastra alebo skupiny. A častejšie bude každá zo skupín stránok na malom projekte úplnejšia ako stránka na veľkom.

Na úkor predchádzajúcej položky, návštevníci trávia viac času na webe, pozrite sa na niekoľko stránok., Postupujte podľa interných odkazov. To znamená, že interné prepojenie funguje mnohokrát lepšie, ak je na stránke cyklus materiálov, ktorý je vhodne prepojený, ako keby to boli len odkazy na prenos hmotnosti stránok.

Mnoho subjektov má svoje vlastné slangové alebo špecializované pojmy, Malé tematické lokality v čase sémantického pokrytia presahujú veľké. Páči sa mi to:

Ukazuje sa teda, že malé stránky s dobre rozvinutými stránkami, so skvelým obsahom, s dobrou logickou štruktúrou (návštevníci „visia“ na stránke a pozerajú sa na 5 až 10 strán) zbierajú návštevnosť porovnateľnú s návštevnosťou mastodon, a to za neporovnateľné náklady.

Ako vytvoriť logickú štruktúru stránky?

Ak máte komerčný zdroj, ktorý zarobí z predaja produktu alebo služby, môžete opísať správnu logickú štruktúru v jednej vete:

Potenciálny klient na každej stránke stránky by mal vidieť jednoduchý a jasný ďalší krok, ktorý ho privedie bližšie k uzavretiu transakcie.

V niektorých prípadoch je to veľmi jednoduché. Napríklad internetové obchody takmer vždy pracujú podľa tohto systému.

Účel - pokladňa. Pre tento návštevník musí pridať položku do košíka. Položku môžete pridať do košíka buď z karty položiek, niekedy z kategórie. To znamená, že všetky cesty používateľa cez lokalitu musia byť štruktúrované tak, aby patrili do kategórie alebo karty produktu. Vo vyššie uvedenom príklade, 10 kategórií, výrobok (alebo niekoľko), susedné články môžu odkazovať na populárny článok.

A ostatné stránky, ktoré priamo nepredávajú výrobok alebo službu - odkazujú na predajné stránky. Môže to byť sekcia otázok a odpovedí, referenčné informácie, porovnávacie stránky, články blogov, správy.

Na malých stránkach (10 - 100 strán) všetko je jednoduché, najzákladnejšie stránky sa nachádzajú v menu, čo znamená, že dostávajú odkazy zo všetkých ostatných stránok. Okrem menu z iných stránok, interné odkazy môžu byť tiež uvedené na marketing alebo SEO účely.

Na stredných stránkach (až 10 000 strán) zvyčajne realizovaná alebo katalógová štruktúra (ak ide o internetový obchod) alebo nadpisy. Stránky sú umiestnené v skupinách (kategóriách, kategóriách), každá strana skupiny odkazuje na iné stránky rovnakej kategórie. Pre SEO sú najdôležitejšími nadpismi a stránkami odkazy z iných relevantných nadpisov.

Na veľkých portáloch (so stovkami tisíc a miliónmi stránok) implementuje sa buď prístup kategórie (prispôsobený len počtu kategórií), alebo jednoducho všetky stránky odkazujú na viac alebo menej vhodné stránky založené na princípe Wikipédie. Určitý druh systematickej práce na opätovnom využívaní takýchto projektov je nereálny z týchto dôvodov:

 • Mnoho obsahu UGC - používatelia vytvárajú obsah stránok.
 • Stránka prijíma návštevnosť na stovkách tisíc požiadaviek. Vnútorné prepojenia stránky môžete „krvácať“ iba selektívne, ak existujú nejaké stránky, ktoré dávajú hlavný výsledok (predaj niečoho).
 • Premávka je často udalosťou alebo dokonca jednorazovou. To platí najmä pre spravodajské zdroje - stačí, aby ste uverejnili viac správ a urobili to rýchlejšie.

Štruktúra URL stránky

V súčasnosti nie je rozdiel v tom, či je štruktúra stránky organizovaná úrovňami vnorenia (niekedy dosahuje 4 alebo viac úrovní) ako vo veľkých projektoch:

Niekedy sa to stane - Úvodná stránka / kategória / subkategória / Podkategória / sub-subkategória / page / page-option

Táto možnosť je výhodná, pretože všetky stránky v reťazci sa automaticky navzájom prepoja. Nevýhodou je, že musíte vopred premýšľať o štruktúre stránky, inak prenos stránok z jednej časti stránky do druhej bude vyžadovať nastavenie presmerovania. Aký druh ťažkej práce nebudete rozumieť, kým nebudete musieť rozložiť niekoľko tisíc strán do niekoľkých stoviek rôznych častí.

Druhým prístupom je, že všetky stránky na stránke môžu byť na úrovni 2-4:

A v skutočnosti je produkt na druhej úrovni a blok / p zobrazuje buď aktuálnu kategóriu, alebo nejaký iný parameter v obchode.

Výhodou tohto prístupu je, že všetky hlavné stránky vo všeobecnosti môžu byť v rovnakej kategórii, zatiaľ čo zvyšok stránok jednoducho zobrazuje zoznamy pre pohodlie používateľov. Všetky produkty sú napríklad umiestnené na stránkach site / tovarN100500 av kategórii formulára:

Domov / notebook-asus /
Domov / notebook-asus / 8gb-ram
Domov / notebook-asus / core-i3

Sú to jednoducho výpisy výrobkov podľa daných vlastností. Hlavnou výhodou tohto prístupu je interné prepojenie - môžete získať desiatky interných odkazov na propagované produkty z takýchto kategórií.

Nevýhodou je veľa práce alebo hlavy alebo rúk. Samotné produkty sa v tejto kategórii nezobrazia, budete ich musieť zapnúť rukami alebo premýšľať nad výstupnými šablónami.

Uvádzam príklady on-line obchodov ako najprístupnejšie na pochopenie, ale rovnaký princíp možno aplikovať na projekty rôznych tém. Napríklad pre webovú stránku o psoch možno informácie o plemene uchovávať v jednej kategórii, napríklad „Domovská stránka / poroda / haski“, a zobraziť odkazy na ňu na desiatkach ďalších strán projektu:

Domov / srednie-sobaki /
Domov / krasivie-sobaki /
Domov / sobaki-dlya-semei-s-detmi /

Aký variant interného prepojenia si vybrať?

Ak viete s istotou, že nebudete mať čas ani možnosť robiť point-linking, vyberte si jeden z automatických schém viazaných na štruktúru URL. Získali sa nasledujúce možnosti ...

Po prvé - všetky stránky odkazujú na seba:

V takejto situácii sú všetky stránky viac-menej rovnaké, všetky stránky sú navzájom prepojené.

Druhou možnosťou je, že hlavná stránka a blok hlavných stránok sú čerpané vnútornými odkazmi:

Tretia možnosť - hmotnosť sa naleje na posledné stránky stránky. Schéma by bola podobná, iba šípky by šli v opačnom smere (do blokov strán).

Ktorýkoľvek z týchto schém je obyčajne prišitý do logiky site engine. Ak chcete prepnúť na pokročilý interný relink, potom bude schéma niečo takéto:

Ako to bude implementované v štruktúre URL a vo fyzickej štruktúre stránky, závisí od použitého technického riešenia.

Podľa môjho názoru vám táto možnosť (alebo jej adaptácia na vaše podnikanie) poskytuje maximálnu flexibilitu. Vo vyššie uvedenom príklade šiel špecifický model z výroby a predaja - bol nahradený podobným. A vo viac konzervatívnych témach na jeden alebo dva roky možno na hlavné predajné stránky umiestniť desiatky a stovky interných odkazov.

Ako organizovať ukladanie dát na webe?

Ak sa vám zdá, že schéma z predchádzajúceho obrázku je mojou hypotézou o marketingu obsahu "ako na Západe" a s nami buď nikdy nepríde, alebo príde asi o 5 rokov neskôr, prejdite na niektorý z článkov na požiadanie:

Viac ako 1 000 materiálov, do ktorých interné prepojenie dokonale zapadá s úmyslom pozvať návštevníka, aby sa priblížil k pokladni a vrátil peňaženku späť:

Každý odkaz vedie k zodpovedajúcej časti Yandex.Market. Samozrejme, že na internete, 1000 + články sú pokles v oceáne. Ale toto je Yandex. Ktoré môžu byť zobrazené Yandex.Market na svoje celé publikum pre všetky komerčné požiadavky.

Veľké spoločnosti robia to isté:

Myslíte si, že vo veľkých spoločnostiach nemožno počítať peniaze? Опыт мне подсказывает, что производство одной страницы для этих сайтов может стоить в десятки (если не сотни) раз дороже, чем владельцу интернет-магазина или тематического сайта. И 2 000 статей для примера справа почти наверняка обошлись в несколько миллионов рублей (а скорее в сумму с 7 нулями).

В рунете много ниш, куда большие компании дотянутся только через несколько лет. И все эти годы именно вы можете получать посетителей и продавать им свои товары. Нужно просто начать раньше, почти всегда этого достаточно.

Ak chcete úspešne implementovať interné prepojenie, ktoré bude kombinovať SEO a marketing, vezmite na vedomie nasledujúce techniky:

Charakteristiky tovarov alebo služieb, Všetko, čo možno považovať za charakteristiku, by malo byť uložené vo formáte, ktorý umožňuje automaticky prijímať úplné informácie. Ak napríklad predávate tapety, všetky vlastnosti, ako napríklad „obyčajný“, „s veľkým vzorom“, „biela tapeta“, „s čiernym vzorom“ a ďalšie možnosti, by sa mali priradiť k príslušným článkom. Tak, že by ste mohli za pár kliknutí vytvoriť kategóriu „bielej tapety s čiernym vzorom“, jednoducho pridaním charakteristík.

Je lepšie vidieť jeden čas, než čítať niekoľkokrát, Klasické odkazy tiež fungujú dobre, ak sú relevantné. Ale v informačných materiáloch je lepšie predvídať krásny linkový výstup. Aspoň s transparentmi, ak je to vhodné:

Tu je ďalší dobrý príklad:

Myslite široko - čím viac cieľových skupín môžete dosiahnuť - tým viac návštevníkov získate a predaj.

Najlepší v dlhodobom marketingu obsahu, Z roka na rok sa vyhľadávacie algoritmy menia, každý mesiac prichádza nová technológia wow, že "by mal trh prelomiť a mať významný podiel na predaji". Projekty, ktoré systematicky pracujú na produkcii kvalitného obsahu, každoročne rastú. V účasti, v uznaní, v peniazoch.

A to nie je len v konzervatívnych výklenkov, kde sa za posledných 20 rokov neobjavilo nič zásadne nové a ďalších 20 rokov sa neobjaví (napr. Veľa stavebných výklenkov). Pozrite sa, koľko návštevníkov zbiera technologické projekty. Zariadenie sa stáva zastarané ročne, ale popredné portály a mnohí nováčikovia pokojne zbierajú svoj podiel divákov.

Premýšľajte o tom, ako vytvoriť nové stránky s existujúcim obsahom, ktoré riešia potreby vašich potenciálnych zákazníkov.

Pri navrhovaní funkčnosti novej webovej stránky (sekcia obsahu, filtre, blog, odpoveď na otázky atď.) Premýšľajte o tom, ako môžete rýchlo vložiť užitočné a pohodlné odkazy na produkty a služby predávané z tejto sekcie.

Okamžite zvážte účinnosť. Analyzujte konkurentov, robte predpovede.

Čo ak máte malý projekt?

Mnohé z vyššie uvedených techník jednoducho implementujú internetové obchody alebo katalógové stránky. Ale čo keď máte malý projekt, úzky predmet? Univerzálna verzia - časť s otázkami a odpoveďami.

Uvádzame niekoľko pokynov pre túto časť:

 • Nerobte všetko na jednej stránke. Samostatná otázka - samostatná stránka.
 • Urobme si užitočné odpovede. Stránky pre "SEO" s odpoveďami ako "a môžete sa dozvedieť o tom tým, že zavolá", ak prídu do TOP - nebudú tam zostať po dlhú dobu. Okrem toho je na neinformatívnych stránkach zložitejšie umiestniť odkazy na iné stránky stránok.
 • Urobte si sekciu pohodlnú. Žiadne svetlosivé písma vo veľkosti 11. Ak sa vám tieto stránky nedajú prečítať, návštevníci budú tiež nepríjemní a odídu.
 • Ak máte veľa otázok, urobte pohodlnú navigáciu. Podsektory, nadpisy.
 • Podivné rady, ale dokázané na ich projektoch. Ak máte online konzultanta - nenechajte návštevníkov pridať otázky. Často budú krátke, hlúpe a negramotné. A rovnaký alebo rovnaký typ. Čo je zlé pre pohodlie a pre SEO.
 • Na stránkach s otázkami vám dávame možnosť kontaktovať vás z tých istých stránok - telefónnych čísel, instant messengerov, sociálnych sietí.

Okrem otázok a odpovedí môžete použiť aj referencie, porovnania, inštrukcie, normy. Ak máte málo nápadov na tieto sekcie, pozrite sa na najviac dopravné stránky vášho výklenku vo veľkých mestách. Ak sa staré projekty môžu ešte ponechať kvôli referencii, veku domény, dôvere stránky a iným veciam - mladé stránky musia vytvoriť chladný obsah.

Prečo dáva predaj?

Ak hľadáte "čiernu dámsku dlhú bundu s kapucňou" - na tejto stránke pretrvávate:

A je v top 3 pre mnoho cieľových dotazov. Vrátane z dôvodu opätovného prepojenia - na iných stránkach sú prepojenia s priamym zadaním žiadosti.

Nabudúce budete chodiť po meste, dávajte pozor na farby PVC profilu okien, okrem bielej a "pod stromom". A potom sa pozrite do svojho mesta na niečo ako "pvc windows% color %% city% price". A pozrite sa na problém vo veľmi konkurenčnom výklenku. Áno, aspoň v Moskve:

Dokonca aj screenshot ukazuje, že cena okien s farebným profilom je o 40% vyššia. Takáto požiadavka môže byť dokonale spracovaná v časti „otázka-odpoveď“, môžete vytvoriť samostatnú stránku s veľkosťou vzorky a cenami. A kupujúci zavolá, ak mu všetko vyhovuje. Takéto stránky môžu odkazovať na iné stránky. Celkový zisk vo všeobecnosti.

Ako vždy je tu malý úlovok. Ak chcete, aby sa takéto stránky zobrazovali na stránke, musíte najprv premýšľať a potom pracovať.

Ako urobiť správne prepojenie stránky - kontrolný zoznam

Ak už máte stránku s veľkým počtom stránok, môžem poradiť iba s jasným - prečítajte si hmotnosť stránok a odkážte na najdôležitejšie stránky zo zvyšku. To je najjednoduchší a bezbolestný spôsob, ako "naliať" hmotnosť. Nakoniec malý kontrolný zoznam.

 1. Mali by ste mať sémantické jadro stránky - požiadavky používateľov, distribuované po stránkach stránok. Žiadosti o informácie by sa mali umiestniť do informačnej sekcie, komerčnej - na predajných stránkach.
 2. Ak je to možné, v rámci jedného projektu by nemala existovať žiadna kanibalizácia. To znamená, že jedna skupina požiadaviek na stránke by mala predstavovať jednu stránku. Ak existuje niekoľko stránok - stránka bude súťažiť so sebou v otázke, je to zlé. Ak existuje jeden, zlúčiť do jednej stránky, konfigurovať presmerovanie zo vzdialenej stránky.
 3. Pri práci s vnútornými článkami je možné ignorovať pomer z odseku 4, len jedno pravidlo - neohýbajte kotvami. Je lepšie prirodzene napísať neúplnú požiadavku, ako napísať úplne neprirodzene.
 4. Vyhnite sa zlomené odkazy na webe, ak máte veľa z nich - "nalejte" hmotnosť stránok nikam.
 5. Na stránke darcu postačuje 1 odkaz na stránku akceptora, ak je niekoľko z nich, prenesená hmotnosť sa z toho nezvýši. Ak potrebujete dať niekoľko odkazov, môžete v skriptoch zatvoriť nepotrebné odkazy.
 6. Odkazy, ktoré sú odovzdané, prenášajú väčšiu váhu ako len odkazy.
 7. Odkaz by mal vyzerať ako prepojenie (napríklad iná farba, podčiarknutie, efekt vznášania), ak je text.
 8. Akceptorová stránka môže byť znížená pre príliš neprirodzené interné referenčné prostredia. Preto je lepšie používať konštrukcie 2-3-4 slov, zatiaľ čo v rámci stránky sa opakuje nie často.
 9. Ak je obrázok použitý ako referencia, alt tag pre tento obrázok bude braný do úvahy ako kotva.
 10. Vyhľadávače sú múdrejší, než si myslíte, takže sa nesnažte „pumpovať“ dôležité stránky pomocou skriptov js rôznymi spôsobmi, ako skryť odkazy.
 11. Menej obťažovania. Akákoľvek nadbytočná manipulácia na webe je signálom, že sa web snaží nejakým spôsobom trik vyhľadávacích algoritmov. Ešte som nevidel jednu stránku, ktorá by zachytila ​​významnú pesimizáciu pre prácu s internými odkazmi, ak by nám odkazy jednoducho dali jednoduchú navigáciu (a zároveň podporovali vstupné stránky).
 12. Použite také prepojovacie bloky, v ktorých chcete kliknúť na odkaz sami.
 13. V prípade projektu, ktorý navštevujete, môžete rýchlo propagovať nové stránky pre požiadavky, ktoré nie sú v súlade s pravidlami, a to jednoducho tak, že v rámci stránky odstránite odkazy a dostávate konverzie. Táto technika tiež urýchľuje stránky v hlavnom indexe vyhľadávačov.
 14. Pracujete s referenciou - prečítajte si výsledok. V SEO alebo peniaze. Ak používate interné odkazy na marketingové účely - vykonajte testy, vyberte najlepšiu možnosť.
 15. Ak nemáte prepojenie - injekciu, čas na stránke sa zvýši, počet zobrazení stránky.
 16. Ak vaša štruktúra stránky nie je postavená na adrese URL, ale na odkazoch, skúste prepojiť v rámci tematických častí lokality.
 17. Ak neviete, kde získať odkazy - spustite blog alebo časť s obsahom.

Niektoré praktiky

Dve jednoduché pravidlá:

 • Opravte alebo odstráňte prerušené odkazy.
 • Uistite sa, že dôležité stránky získavajú najviac interných odkazov.

Vyhľadajte nefunkčné odkazy na stránke. Ako bezplatne skontrolovať a rýchlo opraviť nefunkčné odkazy?

Voľný Xenu program (môžete si ho stiahnuť z oficiálnej stránky) vám umožní naskenovať malú stránku za pár minút a nájsť nefunkčné odkazy. Stiahnuť, spustiť. Po inštalácii:

Bez tejto položky skontrolujete iba vnútorné prepojenia a externé odkazy sa môžu poškodiť. Po skontrolovaní stačí, ak chcete kontrolovať prepojenia v stĺpci Stav a zobraziť chyby:

Na tento účel použite kombináciu Ctrl + R. Opakovaná kontrola chýb je potrebná, pretože program sa môže mýliť - v čase kontroly odkaz nemohol byť k dispozícii, hoci v skutočnosti je všetko v poriadku. To sa môže stať kvôli druhému zlyhaniu na stránke, kvôli príliš dlhej odozve servera. Ak po druhej kontrole zostanú chyby - skontrolujte, čo je nesprávne. Ak chcete otvoriť stránku s nefunkčným odkazom, potrebujete:

prepis:

 1. Prejdite na vlastnosti URL so stavom „nenájdené“.
 2. V sekcii „URL adresy URL“ sa nachádza prerušený odkaz.
 3. V sekcii "N stránok, ktoré odkazujú na túto stránku" je uvedená stránka (alebo stránky), na ktorej sa tento odkaz nachádza.

Jediné, čo musíte urobiť, je opraviť nefunkčné odkazy.

Ako zistiť referenčnú hmotnosť stránok pre interné prepojenie?

Pre malé stránky (až 2 000 strán) stačí bezplatná verzia programu Page Weight Lite, ktorý si môžete stiahnuť na oficiálnych stránkach.

Odporúčam povoliť voľbu "use robots.txt", aby program nebral do úvahy časti stránky, ktoré nie sú indexované pri výpočte hmotnosti stránok stránok.

Po zozbieraní všetkých odkazov zo stránky kliknite na položku „Výpočet hmotnosti“:

Pre malé projekty stačí 2 priesmyky na určenie najcitovanejších stránok stránky. Vystavenie vyššej hodnoty dáva zmysel iba vtedy, ak sa po dvoch iteráciách rozdiel v váhách mierne líši, a nemôžete zistiť, ktoré stránky majú najväčšiu váhu. Pre výpočet vnútornej hmotnosti je lepšie neuvažovať o externých odkazoch. Dnes sú, zajtra nie sú - tak túto možnosť vypnite.

V tomto konkrétnom príklade je všetko v poriadku. 10+ hlavných predajných stránok má najväčšiu vnútornú hmotnosť.

Ak máte najviac hmotnosti dostal zlé stránky, ktoré potrebujete - vyriešiť, prečo sa to stalo.

Dúfam, že materiál bol pre vás užitočný. Ak máte otázky alebo pripomienky - napíšte do komentárov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár