Kompletný sprievodca viesť formuláre na Facebooku: ako sa dostať vedie bez vašich stránok a stránok na sociálnych sieťach

Formulár pre inzerciu na Facebooku a Instagrame. Reklamy tohto formátu umožňujú zákazníkom odosielať aplikácie v troch kliknutiach bez toho, aby zastavili prehľadávanie informačného kanála. A dáva vám možnosť získať lacné vedenie zo sociálnych sietí bez stránok a propagovaných skupín.

Článok obsahuje podrobný návod na nastavenie a udržiavanie reklamnej kampane, ako aj odporúčania na vytvorenie konverzných formulárov.

Ako fungujú úvodné reklamy

 1. Používateľ vidí reklamu v informačnom kanáli.
 2. Kliknutím otvoríte už vyplnený formulár.
 3. Súhlasí so zásadami ochrany osobných údajov a odosiela žiadosť.
 4. Prejde na vaše stránky, zavolá alebo zavrie okno.

Výhody formátu

Natívne. Vedúce formuláre sa zobrazujú medzi príspevkami v sociálnych sieťach a vyzerajú ako bežné príspevky. Preto je jednoduchšie vytvoriť reklamu, ktorá prekoná bannerovú slepotu.

Rýchle výsledky. Účinnosť reklám nezávisí od dostupnosti stránky a profilov v sociálnych sieťach. Šetríte čas pri vytváraní vstupnej stránky, môžete získať zákazníkov nasledujúci deň po nastavení kampane.

Najnižšia cena, Používatelia odošlú žiadosť tromi kliknutiami, obídením stránky a vyplnením polí vo formulári. Vďaka zjednodušenému procesu sa zvýši konverzia - za nižšiu cenu dostanete vodiče.

Vytvorenie Kazašskej republiky

Reklamnú kampaň pre potenciálnych zákazníkov môžete vytvoriť dvoma spôsobmi: prostredníctvom obchodnej stránky Facebook alebo pomocou nástroja Advertising Manager.

Prvá metóda je určená pre podnikateľov, ktorí nerozumejú technickej zložitosti. Celé rozhranie je zjednodušené na jedno okno s menej flexibilnými nastaveniami. Napríklad počet polí vo formulári žiadosti sa zníži z 20 na 8, nemôžete si vybrať stratégiu umiestnenia a stávok, vytvoriť svoje publikum. Prenesiete na Facebook kontrolu väčšiny parametrov, umiestnite ich na autopilota - z tohto dôvodu je efektivita reklamy znížená a jej nastavenie je zjednodušené.

Ak chcete spustiť úvodné formuláre zo svojej stránky, v kontextovej ponuke kliknite na položku Spravovať reklamy, potom na položku Propagovať a vyberte položku Získať ďalšie zdroje.

Vytvorenie úvodných formulárov zo stránky

"Advertising Manager" bol vytvorený pre agentúry a špecialistov v cielenej reklame.

Správca reklám má flexibilnejšie nastavenia, vďaka ktorým je možné rozpočet zvládnuť oveľa efektívnejšie. Preto, neskôr v článku, vám poviem, ako spustiť Facebook lead-formuláre prostredníctvom tohto nástroja (ale všetky tipy rovnako platia pre obe metódy).

Ak chcete vytvoriť kampaň prostredníctvom nástroja Správca reklám, prejdite na položku „Reklamná skrinka“ a kliknite na položku Vytvoriť reklamu.

Nastavenie kampane

cieľ

S cieľom podporiť, uveďte "Lead generation", napíšte názov kampane.

Testovanie A / B. Ak chcete otestovať účinnosť rôznych zacielení alebo nastavení reklám, vyberte test rozdelenia.

Optimalizácia rozpočtu. Vypnite optimalizáciu rozpočtu.

Ak je táto možnosť povolená, Facebook môže výrazne obmedziť zobrazovanie potenciálne lukratívnych reklám a nasmerovať všetku návštevnosť na najlepšiu, podľa jeho názoru, kreatívne (čím na ňu míňa väčšinu peňazí). Okrem toho s touto možnosťou bude ťažké vykonať test A / B.

Reklamný účet

V nastaveniach účtu vyberte krajinu, menu a časové pásmo, ktoré sa majú použiť pre faktúry a reklamné prehľady.

Reklamná skupina

Stránka FB. Vytvorte stránku spoločnosti na Facebooku alebo vyberte existujúcu stránku. V reklame nie je potrebné uvádzať odkaz, preto v skupine môžu byť aspoň dvaja účastníci.

Nasledovníci. Zadajte geografiu, vek, pohlavie, demografiu, záujmy a správanie vašich zákazníkov. V tomto prípade nevyberajte príliš úzke publikum, inak reklamy získajú málo zobrazení. Poskytnite umelú inteligenciu, aby ste zistili, kto má záujem o vašu reklamu, a poskytnite zobrazenia pre najviac zainteresovaných používateľov.

Kliknutím na položku Vytvoriť v sekcii Prispôsobené publikum a výberom príslušnej položky zacielte svoje vlastné alebo podobné publikum. Môžete zobraziť reklamy:

 • Svoju klientskú základňu stiahnete z tabuľky so zákazníckymi údajmi. Ak sa chcete dozvedieť, ako pripraviť takýto súbor, prečítajte si príručku „Príprava údajov o zákazníkoch“.
 • Ľudia, ktorí komunikovali s vašou stránkou alebo reklamou na Facebooku alebo Instagrame.
 • Používatelia vašej stránky výberom možnosti Premávka z lokality. Urobte to tak, že zadáte adresu svojho zdroja a podmienky zacielenia: pre všetku návštevnosť, návštevníkov určitých stránok alebo tých, ktorí na ne strávili určitý čas.

V druhom prípade dostanete úryvok kódu, ktorý je potrebné vložiť do vašej webovej stránky. Prečítajte si viac o tom, ako to urobiť na Facebooku pokyny pre platformy: Drupal, Jimdo, Joomla, Squarespace, Weebly, Wix.

Ak chcete lepšie spoznať svojich zákazníkov, použite nástroj Štatistika publika vo svojej reklamnej skrinke. Do poľa „Záujmy“ zadajte kategóriu vášho produktu: napríklad interiérový dizajn, konštrukcia, nábytok alebo kaviareň. Na karte "Demografia" Facebook zobrazuje pohlavie, vek, rodinný stav, vzdelanie a pozíciu potenciálnych zákazníkov. V záložke „Páči sa vám stránka“ uvidíte, ktoré stránky majú záujem.

Ak nemôžete určiť, kto sú vaši zákazníci, zacielite čo najširšie publikum a zistite, kto ich predloží. S týmto vedomím potom upravte zacielenie.

Napríklad som nastavil reklamu na obe pohlavia. Z deviatich žiadostí zostalo 7 žien. Vypnutie show pre mužov, sa podarilo takmer polovicu nákladov na vedenie.

Umiestnenie. Uveďte, kde sa majú zobraziť vaše reklamy: v informačnom kanáli Facebook, v informačnom kanáli Instagram, v Instagramových príbehoch. Ak chcete prispôsobiť reklamy maximálnemu formátu, vyberte konkrétne umiestnenie. Alebo začiarknite políčko vedľa položky Automatické umiestnenia, aby Facebook mohol určiť, kde je výhodnejšie uverejniť príspevok.

Test rozdelenia. Ak ste na tieto účely vybrali testovanie A / B, zadajte:

 • Premenná, ktorú chcete otestovať: návrh reklám, publikum alebo miesto reklamy.
 • Rozdelenie testu.
 • Rozpočet. V tomto prípade sa zamerajte na "citlivosť testu" - mal by byť aspoň 80%.

Citlivosť ukazuje, ako presné budú výsledky testu. Ak nastavíte príliš malý rozpočet, nemôžete určiť, ktorá reklamná skupina bola efektívnejšia.

Zadajte, čo chcete otestovať, koľko utrácať a kedy zobraziť reklamy

Rozpočet a harmonogram. V stávkovej stratégii zvoľte "Najnižšia cena" - potom Facebook ponúkne ponuky za najnižšiu cenu. Ak si nastavíte náklady na konverziu sami, systém sa bude držať, aj keď je možné získať lacnejšie elektriny.

Rozpočet sa počíta tak, že každá reklama nečerpá viac ako zisk z aplikácie. Predpokladajme, že priemerný šek je 30 000 rubľov, čistý zisk z neho je 5 000 a konverzia na nákup je 50%. Ukazuje sa, že nie je výhodné minúť viac ako 2 500 rubľov na banner, ktorý nepriniesol jedinú konverziu.

A najlepší rozpočet je lepšie nastaviť okamžite. Ak ho zmeníte v procese odskrutkovania, váš účet môže byť zakázaný alebo dočasne zastavený zobrazovaním reklám. Ihneď po spustení nezastavujte ani neupravujte kreatívy, zacielenie, cenu elektródy a ďalšie nastavenia - tým zabránite tomu, aby sa reklamy odvíjali.

Predtým, ako začne vedúci formulár získať maximálny počet zobrazení, musí absolvovať tréning. V tejto fáze, Facebook určí, kto je výhodnejší ukázať to. A s každou zmenou sa proces začína znova. Preto, ak potrebujete niečo zmeniť, vytvorte a spustite novú skupinu.

Vytvorte reklamy

Rozdelené testy

Ak testujete dizajn reklamy, prepnite medzi reklamnými skupinami na ľavej strane obrazovky. Na rovnakom mieste vymažte alebo vytvorte nové skupiny.

Ak chcete pochopiť, čo presne reklama prináša, otestujte viac ako jednu premennú, napríklad:

 • image;
 • tlačidlá s výzvou na akciu;
 • opis;
 • Text;
 • poliach v žiadosti.

obraz

Vyberte si z troch typov reklám:

 • Jeden obrázok. Rozlíšenie je najmenej 1200 × 628 pixelov. Formát 1: 1 alebo 2: 1, ale ak ste ako umiestnenie zvolili len pásku Instagram, budú fungovať aj iné formáty.
 • Jedno video. Formát 4: 5.
 • Galéria zvonení, Iba štvorcové fotografie alebo videá.

Vyberte formát a odovzdajte obrázok alebo video.

Šablóny. Vo všetkých formátoch, okrem videa, môžete vytvárať animácie z niekoľkých obrázkov pomocou hotových šablón. Ak to chcete urobiť, kliknite na tlačidlo "Použiť šablóny", vyberte jednu z piatich ponúkaných v závislosti od vašich cieľov, nahrajte obrázky pre rámy a použite efekty.

Minimalizmus. Nepreťažujte obrázok zbytočnými detailami, nesnažte sa naň zapracovať všetky výhody alebo niekoľko produktov. Ak chcete zobraziť viac ako jeden obrázok, vyberte formát „Ring Gallery“ alebo „Video“.

Prilákanie pozornosti. Použite obrázky, ktoré vyniknú medzi inými publikáciami a odvrátia používateľa od stránkovania pásky. Ak chcete pochopiť, aký druh obsahu budú reklamy vidieť, nájdite niekoľko stránok svojich typických zástupcov. Potom sa pozrite na to, čo si predplatili.

Živé fotografie. Dajte prednosť živým fotografiám: budú vhodné pozrieť sa na pásku používateľa, na rozdiel od skladových obrázkov. Páska sa väčšinou skladá z fotografií príbuzných a priateľov, ktorí nevykonávajú módnu fotografiu s dekoráciami a modelmi.

Testoval som sedem reklám v reklame z plastových okien. Šesť z nich sú koláže s krásnymi interiérmi. A jedna vec je jazdec so skutočnými zákazníckymi projektmi.

Interiéry so skladom

Druhá možnosť vyhrala s maržou CTR z najlepšieho banneru vo výške 0,1% a za 2,5-násobnú cenu!

Obmedzenie. Text na obrázku by nemal mať viac ako 20% priestoru. Ak je percento vyššie, Facebook výrazne obmedzí zobrazenia reklám. Pomer môžete skontrolovať v reklamnej kancelárii.

Obmedzenie však možno obísť a úplne legálnym spôsobom. Na tento účel prevezmite mriežku v PNG pre štvorcový alebo obdĺžnikový formát reklamy. Systém s ním rozpoznáva percento textu a vypočítava, koľko oblastí mriežky zaberá. Po umiestnení tejto mriežky na obrázok v grafickom editore premiestnite alebo mierne zmenšite textový blok tak, aby zaberal čo najmenej štvorcov.

Chcel by som tiež poznamenať, že Facebook zjavne nie je úplne bez súcitu. Výnimkou je množstvo textu, ak používate obrázok s obálkou knihy, hudobným albumom alebo balením produktu. Tiež obchádza sankcie reklamné hry a plagáty udalostí.

text

Napíšte text reklamy, pretože v rôznych formátoch sa zobrazí vlastným spôsobom. Napríklad popis v informačnom kanáli Facebook je nad obrázkom av informačnom kanáli Instagram - pod postom. Z tohto dôvodu skontrolujte, ako sa bude hlavný formulár zobrazovať v rôznych umiestneniach výberom umiestnení v ukážke reklamy.

AIDA. Pripravte si text, založený na dobrom starom modeli AIDA, Záujem, Túžba, Akcia.

Ak obraz priťahuje pozornosť, potom by sa mal záujem užívateľa zaujímať. Na to prísť s chytľavé UTP alebo nezvyčajné slogan.

V opise volajte túžbu, odhaľujúcu podstatu vášho návrhu alebo zoznam hlavných výhod. Popis posilňuje výzvu na akciu a robí ju relevantným tlačidlom, aby nedošlo k zámene používateľov.

Ak je to vhodné, zadajte časovú lehotu na ponuku - pomôže to ľuďom rozhodnúť sa tu a teraz.

Emoji, Používajte emotikony - priťahujú pozornosť. Tím LeadsBridge testoval dve identické lead-formy s tým rozdielom, že v texte bol prvý emoji a druhý nebol. Ukázalo sa, že prvá reklama je o 2 000% efektívnejšia!

Forma generácie olova

Prejdite na kartu Nastavenia a nastavte požadovaný jazyk rozhrania formulára.

Zapnite fázu, v ktorej je používateľ vyzvaný, aby overil správnosť vyplnených údajov výberom "Posilnenie zámeru". To pomôže zbaviť najmenej zainteresovaných ľudí. Alebo začiarknite políčko vedľa položky „Zväčšiť objem“, aby ste dostali viac cenových ponúk.

Stručné informácie. Vypnite alebo vyplňte stručné informácie, ktoré sa otvoria po kliknutí na reklamu. Nachádza sa nad formulárom žiadosti a pomáha presvedčiť používateľa, aby poslal kontakty.

Vytvorte názov a napíšte text vo forme „zoznamu“ alebo „odseku“. Zoznam môže načrtnúť výhody alebo fázy práce. V odseku odseku je vhodné hovoriť o spoločnosti alebo jej ponuke.

Nahrajte obrázok alebo použite rovnaké ako v reklame. Použije sa pre všetky nasledujúce okná.

Otázky. Napíšte názov a vyberte polia, ktoré chcete vyplniť. Niektoré údaje - pohlavie, krstné meno, priezvisko, telefónne číslo, pošta - sa automaticky načítavajú z osobnej stránky. Klient bude musieť zostávajúce polia vyplniť samostatne, takže ponechajte len tie najnutnejšie. Konverzia závisí od počtu polí: čím menej požadovaných akcií, tým je pravdepodobnejšie, že osoba opustí žiadosť.

Ak je to potrebné, do hlavných polí pridajte „Alternatívne otázky“ alebo otázky „S podmienkou“. V prvom prípade vytvoríte niekoľko odpovedí. V druhej - predpísať v závislosti na odozve užívateľov na predchádzajúce otázky.

Zásady ochrany osobných údajov Keďže zhromažďujete osobné údaje o zákazníkoch, nebudete môcť umiestniť formulár bez odkazu na zásady ochrany osobných údajov. Preto ho zadajte do poľa URL odkazu. Ak ešte nemáte politiku, vytvorte ju podľa šablóny a odovzdajte ju do služby Dokumenty Google.

Ďakujem vám obrazovka. Zobrazí sa po odoslaní formulára. Ďakujeme mu za kontakty a navrhneme výber vhodného typu tlačidla:

 • zavolať späť;
 • stiahnuť prezentáciu;
 • prejdite na webovú stránku, blog alebo skupinu.

Potenciálny klient vás bude môcť kontaktovať alebo sa zoznámiť so spoločnosťou, kým manažér čaká na výzvu.

Ak ste neukončili úpravu formulára, ale túto záležitosť musíte neskôr odložiť, kliknite na tlačidlo Uložiť. Potom bude formulár v návrhoch a neskôr sa k nemu môžete vrátiť a zmeniť.

Po dokončení nastavenia zvoľte "Dokončiť". Hotový formulár už nie je možné upravovať: jeho kópiu bude možné upraviť.

Vytvorte obrazovku s poďakovaním a vyplňte hlavný formulár.

kampane

Prejdite do „Správcu reklám“ a vyberte kampaň. Tu môžete spustiť a zastaviť reklamy, zmeniť ich nastavenia.

štatistika

V ponuke Stĺpce vyberte možnosť Výkon a kliknutia:

 • Dosiahnite (počet ľudí, ktorí videli vašu reklamu aspoň raz).
 • Počet zobrazení (koľkokrát sa reklama zobrazila na obrazovkách, vrátane tých istých ľudí).
 • Ceny za prihlášku.
 • Ceny za 1000 zobrazení.
 • CPC.
 • Počet kliknutí na reklamu.
 • CZK (ceny za kliknutie na odkaz).
 • CTR (index schopnosti kliknutia).

Ak chcete zobraziť obľúbené príspevky a príspevky, vyberte položku Zapojenie.

Pozrite sa na diagramy demografických údajov používateľov, ktorí opustili kontakty, potenciálnych zákazníkov, pokrytie a umiestnenia, z ktorých aplikácie prišli. Kliknite na položku Zobraziť grafy pod názvom reklamy.

Zobrazte si grafy, umiestnenia, demografické údaje a umiestnenia.

Vedenie

Ako súbor CSV, Prejdite na svoju firemnú stránku na Facebooku, prejdite na kartu Nástroje pre publikovanie a potom prejdite na kartu Knižnica formulárov av stĺpci Lida kliknite na tlačidlo Prevziať. Súbor programu Excel bude načítaný s kontaktmi potenciálnych zákazníkov.

Stiahnite si kontakty, ktoré zostali vo formulári vo forme tabuľky

V CRM a pošte. Aby aplikácie mohli vstúpiť do systému CRM, integrujte ho so službou Facebook. Ak to chcete urobiť, prejdite na stránku vašej spoločnosti, kliknite na položku Nástroje na publikovanie, prejdite na kartu Prispôsobiť elektródy. Potom nájdite svoj CRM pomocou vyhľadávacieho poľa, kliknite na tlačidlo "Pripojiť" a postupujte podľa pokynov.

Integrujte CRM so službou Facebook

Ak váš systém nie je uvedený alebo chcete prijímať poštové požiadavky, integrujte Facebook so službou Zapier. Za týmto účelom:

 • Choďte do služby a kliknite na veľké oranžové tlačidlo "Make Zap".
 • Vyhľadajte úvodné reklamy služby Facebook a kliknite na položku Uložiť a pokračovať.
 • Pripojte účet Facebook, z ktorého spustíte reklamu.
 • Vyberte stránku a formulár, zadajte, čo sa má synchronizovať s: CRM, poštou, MailChimp alebo iným systémom.

Integrujte Zapier s Facebookom na prijímanie aplikácií v CRM, mail alebo MailChimp

vytáčanie

Zavolajte zákazníkov do 30 minút. Poslať kontakty v rýchlom formulári - len pár kliknutí: mechanicky a zabudnúť oveľa jednoduchšie ako na stránke. Preto sa rýchlo vraciate a zvyšujete šance na predaj.

P. S.

Vedúce formuláre na Facebooku sú užitočným nástrojom na zber aplikácií z oboch sociálnych sietí: FB + Instagram.

Reklamné kampane s Lead Ads poskytujú možnosť získať lacnú ponuku, zatiaľ čo nevyžadujú dodatočné investície a sú konfigurované bez špeciálnych vedomostí. To všetko robí tento formát najatraktívnejším pre podnikanie. Urobí to, aj keď nemáte stránku a propagované skupiny / profily.

Так что смело тестируйте лид-формы Facebook, используя наш гайд, и начните генерировать продажи из соцсетей уже завтра. Или даже сегодня. Или, может быть, вы уже использовали Lead Ads в своем бизнесе? Тогда делитесь результатами и своими ожиданиями в комментариях.

Бонус: короткое видео про особенности продвижения в Facebook в целом

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár