7 najdôležitejších aktualizácií pre obchod VKontakte v decembri

VKontakte sa rázne transformuje zo zábavnej platformy na trh. Prvým krokom v tomto smere bolo zavedenie vlastného platobného systému VK Pay. Ku koncu roka bolo zverejnených niekoľko obchodných aktualizácií naraz. Predaj cez "VKontakte" sa stáva ľahším.

Reklamná stránka v zdroji správ

Začiatkom decembra spustila VK nový reklamný formát. Bannery s priamymi odkazmi na inzerovanú stránku sa zobrazia okamžite na páse a na stenách komunít.

Nie je to len pohodlné, ale aj ziskový formát - inzerent neplatí za všetky zobrazenia, ale len za tie, z ktorých prešli na externú stránku. Podobne ako v prípade iných reklamných formátov VC je k dispozícii rozšírené nastavenie cieľovej skupiny: podľa geografickej polohy, demografie, záujmov atď.

Teraz to vyzerá takto:

Dynamická aktualizácia zacielenia

Prvá karta vo vyhláseniach formátu "Carousel" môže byť teraz rovnaká pre všetkých používateľov, pre ktorých sú nastavené podmienky zobrazenia. Ostatné karty v karuseli, ako predtým, sa budú líšiť v závislosti od záujmov konkrétneho používateľa. VKontakte odporúča, aby sa na začiatku kolotoča uverejnili všeobecné informácie - napríklad, koľko dní zostáva do konca akcie.

Živé obálky podnikateľských komunít

S „tvárou“ skupiny teraz môžete vytvoriť nielen statický obraz, ale aj strih z rôznych obrázkov alebo krátkych videí. Ak chcete, môžete k nim pridať zvuk. Živé kryty sa zobrazujú iba v mobilnej verzii VC a momentálne sú k dispozícii len pre obľúbené. Zahŕňali overené stránky značky (s modrou značkou) a verejné záznamy označené ohňom Prometheus. Aktualizácia sa však v januári sprístupní verejnosti.

Živé obaly môžu byť nielen ozdobou verejnosti, ale aj efektívnym reklamným nástrojom. Môžu povedať o promo akciách, vybraných produktoch z radu alebo umiestniť výzvu na akciu.

Priame odkazy na stránky v produktových kartách

Na túto aktualizáciu sme vyhradili samostatný príspevok. Nákup produktov v skupinách je jednoduchší - už nemusíte písať administrátorom. Tlačidlo „Kúpiť“ teraz vedie na stránku produktu v internetovom obchode. Odtiaľ môžete objednávať štandardným spôsobom cez košík.

Optimalizácia činností pri zbere žiadostí

VKontakte inžinieri poshamanil niečo a zvýšiť účinnosť tohto formátu. Tvrdia, že výsledky plnenia sa zvýšili o 65% a priemerné náklady na aplikáciu sa znížili o 35%. Toto sa dá overiť iba experimentom. Ak pracujete s týmto formátom, povedzte nám o úspechoch.

Pripomeňme si, že nástroj na zhromažďovanie aplikácií pomáha zbierať informácie priamo z novinového zdroja. Keď kliknete na banner, užívateľ sa dostane do automaticky vyplneného formulára, z ktorého sa čerpajú údaje z profilu VK. Užívateľ musí zadať len chýbajúce údaje a potvrdiť aplikáciu. Nie je potrebné ísť na externé stránky, zaregistrovať, vyplniť veľa polí ...

Samostatný blok pre články

Veľa komunít uverejňuje najdôležitejšie a najzaujímavejšie materiály vo formáte Longrid. Teraz nemusíte dlhú dobu prechádzať stenou v ich vyhľadávaní - všetky články môžete zbierať v samostatnej časti. Blok článkov môže byť umiestnený nad alebo napravo od steny výberom príslušnej možnosti v nastaveniach komunity.

Aktualizované certifikačné pravidlá pre špecialistov VKontakte

Táto aktualizácia nie je určená pre podnikateľov, ale pre tých, ktorí s nimi pracujú. Každý, kto zlyhá v testovaní, ho bude môcť znova odovzdať za mesiac (a nie v troch, ako predtým). Aktualizácia je platná od 7. decembra. Očakáva sa, že v súčasnosti budú certifikovaní profesionáli v oblasti reklamy a SMM viac.

Pripomeňme si, že každý môže získať personalizovaný elektronický certifikát od „VKontakte“. Urobte si tu test.

Ktoré z týchto inovácií sa vám javia ako najužitočnejšie? Poďme diskutovať!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár